Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 07:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Ja wierze tak jak uczy Biblia i dlatego jestem np w K ADS a to nie znaczy nie znam innych poglądów na Biblie ...

Tak, jak uczy Biblia? I znasz, inne poglądy na Biblię? Czyli, jakie to są, inne poglądy na Biblię?
Tylko bez wklejek proszę. Dwa zdania ale rzeczowe.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 07:21 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 08:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Ja wierze tak jak uczy Biblia i dlatego jestem np w K ADS a to nie znaczy nie znam innych poglądów na Biblie ...

A jak, uczy Biblia Tomku? Jesteś pewny, że rozumiesz, o czym my TUTAJ rozmawiamy?
Twoje przekonania, bardzie można utożsamić z Koranem, a nie Biblią. Żyjesz w świecie "wolność Tomku w swoim domku", i twierdzisz, że wiesz czego uczy Biblia...
Tego, między innymi uczy!:"„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia"(Mat.7:21-23).

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 08:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Myslisz i piszesz jak ktos kto nie zna biblii i historii .....

Przesladowania i dyskryminacja

Jedna z najwiekszych tragedii w dziejach chrzescijanstwa bylo usprawiedliwianie religijnych przesladowan i tzw. swietych wojen. Zaczelo sie na poczatku V w. od Augustyna (354-430), jednego z najwiekszych starozytnych teologow. Niewlasciwie interpretujac przypowiesc Jezusa o uczcie weselnej, usprawiedliwial przesladowania heretykow. Gospodarz urzadzil przyjecie weselne dla syna i zaprosil przyjaciol. Jednak ci odrzucili zaproszenie. Upokorzony wyslal sluge na ulice i drogi, by zapraszal wszystkich, ktorych napotka, a nawet, by napotkanych „przymuszal”16. To greckie slowo anagkazo mozna przetlumaczyc jako ‘ograniczac’ lub ‘przymuszac’, nie musi jednak oznaczac przymuszania jedynie sila, ale takze perswazja17. I choc Jezus nie zmuszal ludzi do uwierzenia w Niego i raz po raz uczyl apostolow, by unikali konfliktow i nie mscili sie za doznane krzywdy18, Augustyn uznal, ze wladze koscielne moga przymuszac heretykow do przyjecia prawdy. Jego poglady utorowaly droge pozniejszej inkwizycji

John Graz

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Lenovo napisał(a):
noemi napisał(a):
Lenovo napisałes

Wierzysz w reinkarnację, to nie masz nic wspólnego z naukami Jezusa.
_________

z tego co mi wiadomo tylko kosciół rzymski zakazał wiary w reinkarnacje i moze warto sie
zastanowic dlaczego ?


Nie wyrokuję..Po prostu, siłą rzeczy, jedno wyklucza drugie. Czy to naprawdę trudno zrozumieć?
Albo piekło jest, albo go nie ma.
Albo wierzymy, że istnieje życie pozagrobowe, albo w zmartwychwstanie.
Jak sobie to wyobrażasz inaczej?
Kiedy w piecu pali się ogień, to płyta jest gorąca, jeżeli zaczniesz kogoś zapewniać, że dotykając jej, się nie sparzy, to czy rzeczywiście? Prawda jest jedna. Nie da się wyskoczyć z samolotu bez spadochronu, i nie ponieść szkody. Albo Bóg przekazał nam prawdę za pośrednictwem swojego Syna, że ci co spoczywają w grobowcu, we właściwym czasie powstaną do życia z martwych, albo blefował i reinkarnacja jest naszą nadzieją.
Więc, albo jesteśmy buddystami, Hinduistami albo chrześcijanami.
Co ci się wydaje?
Bóg do Adama powiedział, że jak zgrzeszysz, to umrzesz.
Szatan do Ewy powiedział, żadną miarą nie umrzesz, gdyż Bóg wie....
Który z nich powiedział prawdę?
A Ty...Którą chcesz głosić?
Jezus miał jedną koncepcję, i zgodnie z nią głosił i postępował.
Można dwom panom służyć i mieć dwa poglądy?
Wiesz, co Jezus na ten temat powiedział? Sama wyciągnij wnioski i nie zajmuj stanowiska pochopnie.


Nie mówimy o piekle czyli szeolu ale o wedrówce Duszy ,ty jakos tak atakujesz jakby dogmat koscioła jedynie nieomylnego był w tej sprawie wyrocznia .
A moim zdaniem opartym na biblii - krk nie jest wyrocznia .
Reinkarnacja w czyms zagraza ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 25 maja 2017, o 11:18 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Wedrowka dusz ...., poglad ktory zaklada ze dusze kiedys odeszly od Boga ...upadly w grzech lub zapomnialy ze sa bogiem i zeby ponownie wrocic do Boga lub stanu doskonalosci, musza odbyc caly cykl powtornych narodzin a przez to wiele sie nauczyc o sobie, Bogu i swiecie oraz niebie i czysccu lub piekle.... ten system wierzen zaklada ze dusza w kazdym ciele lub miejscu przebywa tylko jakis czas do chwili gdy na stale wroci do Boga albo swojej pierwotnej boskiej swiadomosci lub rozplynie sie w nicosci z powodu osiagniecia doskonalosci.... to nazywamy wedrowka dusz... inaczej reinkarnacja

( szkola wschodu ) np.. Indyjskie Wedy... dusza czlowieka moze wcielac sie w cialo ludzkie ale tez zwierzece i roslinne itp.

( szkola zachodnia, inaczej Grecka ) zaklada ze dusza czlowieka wciela sie tylko w cialo ludzkie a zwierzeta i rosliny maja dusze zbiorowa ktora pozniej dzieli sie na dusze ludzkie
dlatego . rozne pleniona np. Indianie oddaja czesc zwierzecym totemom ktore symbolizuja ducha plemienia

( jest tez szkola Egipska) ktora uczy ze dusza sama decyduje w jakim ciele chce sie narodzic ...

, poza tym... reinkarnacji podlegaja nie tylko ludzie ale wszyscy... nawet bogowie ...

Starozytne misteria np. Dionizosa lub Orfeusza albo Ozyrysa tez uczyly o wedrowce dusz podobnie bylo w poganskiej religii Celtow itp.

W tym systemie wierzen nie ma za bardzo miejsca np. na nauke o zbawcy czy zmartwychwstaniu bo jest ono tu niepotrzebne a o wszystkim decyduja nasze uczynki poniewaz za nie otrzymujemy nagrode lub kare w kazdym miejscu i czasie gdy sie odradzamy.. dlatego ten system wierzen byl i jest obecny w poganskich religiach i nie mozna go latwo pogodzic z takimi religiami jak Judaizm czy Chrzescijanstwo albo Islam .

Wazna uwaga !
Pierwotnie Zydzi i chrzescijanie wierzyli ze dusza to inaczej czlowiek ( wedlug ksiag Mojzesza dusza jest we krwi ) sladem tego pogladu jest ludowe powiedzenie ze np. w jakies wiosce mieszka 100 lub 500 dusz czyli ludzi , ale z czasem pod wplywem greckim w obu religiach uznano ze dusza lub duch moze zyc bez ciala po smierci ale chrzescijanstwo w wiekszosci dzis nie wierzy w reinkarnacje choc w wedrowke duszy wierzyli Gnostyccy chrzescijanie np. Katarzy a teraz sa to Rozokrzyzowcy a w Judaizmie sa to czesto zwolennicy Kabaly czy w Islamie zwolennicy Sufizmu...
Na temat co to jest lub bedzie niebo albo pieklo ( np. czy pieklo bedzie to miejsce wiecznych meczarni lub tylko wiecznej smierci niesprawiedliwych i demonow ) albo czy istnieje czysciec w chrzecijanstwie trwaja dyskusje do dzis podobnie jest w judaizmie i islamie !

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 26 maja 2017, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Myslisz i piszesz jak ktos kto nie zna biblii i historii .....

Przesladowania i dyskryminacja

Jedna z najwiekszych tragedii w dziejach chrzescijanstwa bylo usprawiedliwianie religijnych przesladowan i tzw. swietych wojen. Zaczelo sie na poczatku V w. od Augustyna (354-430), jednego z najwiekszych starozytnych teologow. Niewlasciwie interpretujac przypowiesc Jezusa o uczcie weselnej, usprawiedliwial przesladowania heretykow. Gospodarz urzadzil przyjecie weselne dla syna i zaprosil przyjaciol. Jednak ci odrzucili zaproszenie. Upokorzony wyslal sluge na ulice i drogi, by zapraszal wszystkich, ktorych napotka, a nawet, by napotkanych „przymuszal”16. To greckie slowo anagkazo mozna przetlumaczyc jako ‘ograniczac’ lub ‘przymuszac’, nie musi jednak oznaczac przymuszania jedynie sila, ale takze perswazja17. I choc Jezus nie zmuszal ludzi do uwierzenia w Niego i raz po raz uczyl apostolow, by unikali konfliktow i nie mscili sie za doznane krzywdy18, Augustyn uznal, ze wladze koscielne moga przymuszac heretykow do przyjecia prawdy. Jego poglady utorowaly droge pozniejszej inkwizycji

John Graz


A co, z tym tematem inkwizycja ma wspólnego? O czym, Ty znowu piszesz Tomku? Odnieś się do tematu, i jeżeli już, to rozmawialiśmy o treści Biblijnej i o tym, czy zgodnie z nią kierunkujesz swoje przekonanie. Pytanie, co wspólnego z wiarą chrześcijańską ma reinkarnacja, a nie inkwizycja. To zupełnie inny temat. Nie twórz grochu z kapustą.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 26 maja 2017, o 16:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
noemi napisał(a):
Lenovo napisał(a):
noemi napisał(a):
Lenovo napisałes

Wierzysz w reinkarnację, to nie masz nic wspólnego z naukami Jezusa.
_________

z tego co mi wiadomo tylko kosciół rzymski zakazał wiary w reinkarnacje i moze warto sie
zastanowic dlaczego ?


Nie wyrokuję..Po prostu, siłą rzeczy, jedno wyklucza drugie. Czy to naprawdę trudno zrozumieć?
Albo piekło jest, albo go nie ma.
Albo wierzymy, że istnieje życie pozagrobowe, albo w zmartwychwstanie.
Jak sobie to wyobrażasz inaczej?
Kiedy w piecu pali się ogień, to płyta jest gorąca, jeżeli zaczniesz kogoś zapewniać, że dotykając jej, się nie sparzy, to czy rzeczywiście? Prawda jest jedna. Nie da się wyskoczyć z samolotu bez spadochronu, i nie ponieść szkody. Albo Bóg przekazał nam prawdę za pośrednictwem swojego Syna, że ci co spoczywają w grobowcu, we właściwym czasie powstaną do życia z martwych, albo blefował i reinkarnacja jest naszą nadzieją.
Więc, albo jesteśmy buddystami, Hinduistami albo chrześcijanami.
Co ci się wydaje?
Bóg do Adama powiedział, że jak zgrzeszysz, to umrzesz.
Szatan do Ewy powiedział, żadną miarą nie umrzesz, gdyż Bóg wie....
Który z nich powiedział prawdę?
A Ty...Którą chcesz głosić?
Jezus miał jedną koncepcję, i zgodnie z nią głosił i postępował.
Można dwom panom służyć i mieć dwa poglądy?
Wiesz, co Jezus na ten temat powiedział? Sama wyciągnij wnioski i nie zajmuj stanowiska pochopnie.


Nie mówimy o piekle czyli szeolu ale o wedrówce Duszy ,ty jakos tak atakujesz jakby dogmat koscioła jedynie nieomylnego był w tej sprawie wyrocznia .
A moim zdaniem opartym na biblii - krk nie jest wyrocznia .
Reinkarnacja w czyms zagraza ?


Ręce opadają.... A kto rozwija temat o Piekle? Podałem przykład. Czy za trudny? Albo wierzymy, że coś jest, albo nie. Jeśli jest zmartwychwstanie, to co wspólnego z tym przekonaniem i nauką Jezusa ma reinkarnacja? Jaka wędrówka dusz? Podaj jeden Biblijny przykład, gdzie osoba zmartwychwstała opowiada o wędrówce w zaświatach, albo, że przebywała w innym organizmie. Dlaczego Jezus powiedział o tych, którzy zmarli, że śpią? Dlaczego, Jezus przyrównał śmierć do snu? Czego jesteś świadoma kiedy zapadasz w głęboki sen? Właśnie to miał na myśli Jezus. Tyle, że ze zwykłego snu, możesz się wybudzić, może obudzić Cię każdy inny, ale ze snu (jak nazwał śmierć Jezus), nikt z ludzi nie jest w stanie wybudzić, tylko Syn Boży, bo otrzymał od swojego Ojca odpowiednią moc, którą użyje w stosownym czasie:"Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos 29 i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu"(Jana 5:28,29).
A, to znaczy, że kiedy człowiek umiera, wszelki byt w tym momencie się kończy, nie ma żadnych wędrówek dusz. Po prostu, takie osoby jedynie żyją w pamięci Boga, lub nie, to zależy już od samego Boga, i czekają na czas, kiedy nastąpi zmartwychwstanie. Opierając się na Biblii, nie ma innych opcji.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 27 maja 2017, o 09:03 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Odp Ci na pytania tylko ty nie chcesz tego widzieć -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 29 maja 2017, o 05:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomasz G napisał(a):
Odp Ci na pytania tylko ty nie chcesz tego widzieć -:)

A ja myślę, że jest zupełnie odwrotnie.
Nie przyjmujesz faktów do swojej świadomości. Odrzucasz wszelkie logiczne wnioski. Ale, to nie mój problem. Filozofia to błędne koło. Powodzenia.

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 29 maja 2017, o 09:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Myślę że jest akurat odwrotnie co napisała Ci nawet już nie raz Noemi -:)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 30 listopada 2019, o 22:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2015, o 16:30
Posty: 43
Lokalizacja: Wessling-Niemcy
Tomek na posterunku. Forum chyba martwe.....

_________________
"Nierozumny rzekł w swoim sercu:" Nie ma Jehowy".Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu. Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze" (Psalm 14:1)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Chrzescijanstwo a reinkarnacja ...
 Post Napisane: 1 grudnia 2019, o 07:10 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Lenovo napisał(a):
Gdzie w Biblii, Bóg dał nadzieję, życia po śmierci? Czy karą za grzech, nie miała być śmierć? ..Po co komplikować temat, skoro odpowiedź znajduje się już na pierwszych kartach Biblii?

Co do tematu wątku. W chrześcijaństwie nauka o reinkarnacji nie ma miejsca, ale w judaizmie jest odpowiednik idei reinkarnacji i nazywa się gilgul. A wersetów o życiu duszy po śmierci jest wiele, tak w ST jak i w NT. To co piszesz o karze za grzech jest zniszczeniem ciała, ale nie duszy. Zmartwychwstanie jest ponownym połączeniem duszy z ciałem uwielbionym, przemienionym. Pogląd ten wiąże się z chrześcijańską koncepcją człowieka, w której jego strona duchowa i materialna jest ze sobą powiązana: konkretnego człowieka tworzy jego strona duchowa i konkretne ciało.

Ponieważ zmartwychwstanie jest przejściem do rzeczywistości transcendentnej to oznacza jakościową przemianę całego człowieka odpowiednią do tego przejścia. Jednocześnie zmartwychwstanie jest zachowaniem jednostki w jej niepowtarzalności, zatem w zmartwychwstaniu następuje przemiana ciała fizycznego w ciało uwielbione. Dla Pawła z Tarsu (1Kor 15 , 2Kor 5) ciało to jest obdarzone nowymi własnościami, takimi jak np. nieśmiertelność i przenikalność, zupełnie nowe przeznaczonym do życia po paruzji.

Według Tomasza z Akwinu ciało to będzie materialne, jednak bardziej uduchowione i subtelne. W ciele uwielbionym Chrystus pojawiał się uczniom po Zmartwychwstaniu.
Kiedy wystraszeni uczniowie sądzą, że widzą tylko ducha, wtedy Jezus mówi: "Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk24, 39).
Św. Paweł podkreśla, że "trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczal-ność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność" (1 Kor 15, 53).

To sam Chrystus swoją wszechmocną miłością "przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować" (Flp 3, 21). Św. Paweł wyjaśnia, że "Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli; jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni" (1 Kor 15, 20. 22). Nasze zmartwychwstałe ciała będą na wzór uwielbionego ciała Chrystusa.

Takie wierzenia mieli pierwsi chrześcijanie, a nie jakieś nihilizmy i anihilacje. :wink:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 1 grudnia 2019, o 07:10 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strona główna forum » MISTYCYZM WSZELAKI » GNOZA-REINKARNACJA-MISTYCYZM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL