Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Maria Matka Jezusa ...
 Post Napisane: 12 maja 2017, o 14:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Maria Matka Jezusa ...

Maria byla matka Syna Czlowieczego, Jezusa Chrystusa, jako jedyna z miliardow kobiet w calej historii ludzkosci zostala wybrana przez Boga, blogoslawiona miedzy niewiastami , obdarzona laska. Nie bylo w niej pychy. Byla wzorem posluszenstwa i skromnosci.

Luk. 1 ,38 Oto ja sluzebnica Panska, niech mi sie stanie wedlug slowa twego. ...

Po tragedii pod krzyzem Golgoty i pogrzebie Syna Pismo Swiete milczy o Marii matce Jezusa. Czy to nie zastanawiajace? Apostol Jan jej opiekun i inni pisarze Nowego Testamentu w zadnych z pism nie wskazuja na zadna dodatkowa jej role (poza macierzynstwem) 1 w tzw. ekonomi zbawienia - z cala pewnoscia nie pelni roli wstawienniczej, oredowniczej, posredniczej - to rola jej Syna, Jezusa Chrystusa.

Zacytuje fragmenty wywiadu jaki przeprowadzil w latach szescdziesiatych o. Augustyn Foster z bezposrednim swiadkiem objawien i autorka III czesci tajemnicy fatimskiej, z s. Lucja Dos Santos. Oto fragmenty III tajemnicy fatimskiej z 1917 r., w ktorych "Najswietsza Maria Panna" mowi o sobie.

"Ludzie pomimo wielu ostrzezen nie nawracaja sie do Boga, opieraja sie na lasce, nie sluchaja mego glosu. ... Spojrz corko, moje serce przytloczone jest cierniem grzechow, ... Kaplani winni laczyc sie w pokucie i modlitwie, szerzac nabozenstwo do mojego serca (...) Jezeli kaplani przyjma to wezwanie (...) otrzymaja laski dla zbawienia grzesznikow. ... Moja milosc do grzesznikow jest tak wielka, ze wszystko uczynie, aby ich ratowac, aby mogli sie zbawic. Spojrz na moj plaszcz (...) to jest plaszcz mojego milosierdzia dla tych wszystkich, ktorzy skruszeni powroca do mojego serca (...) Odmawiaj czesto modlitwe - Krolowo swiata, Posredniczko ludzi, jedyna nasza ucieczko i nadziejo, badz nam milosierna".

"'Ja jestem droga i prawda, i zywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze Mnie.' (Jan 14,6).

Slowa 'tylko przeze Mnie' wykluczaja posrednictwo duchownych, tak samo jak istot niebianskich. Co wiecej, Jezus przestrzegl przed przychodzeniem do Boga przez jakakolwiek inna osobe mowiac:

'Zaprawde, zaprawde powiadam wam, Ja jestem drzwiami do owiec.' 'Zaprawde, zaprawde powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposob sie tam dostaje, ten jest zlodziejem i zbojca.' (Jan 10,7.1)

Dzieki wlasnej ofierze Chrystus stal sie naszym pasterzem. Owce sa najbardziej lekliwymi i bezradnymi zwierzetami, dlatego zdane sa zupelnie na pasterza, ktory zna je po imieniu, chroni i prowadzi. Takim pasterzem jest dla nas Jezus. Kto probuje przybrac dla siebie te funkcje, nie pochodzi od niego! W swietle powyzszych cytatow, ukazujacych Jezusa jako jedynego posrednika miedzy Bogiem a ludzmi, modlitwy kierowane do Boga za posrednictwem 'Marii' lub 'swietych' sa sprzeczne ze Slowem Bozym. Czy moga wobec tego byc inicjatywa Marii, ktora byla wzorem posluszenstwa wobec Slowa Bozego (Jan 2,5). "

Za powyzszymi slowami nie moze stac ta Maria, ktora znamy z Pisma Swietego, jej popularnosc wykorzystuje moc wroga Bogu bo Pismo Sw nie mowi nam ze Matka Jezusa jest juz w niebie a wiec wedug Pisma Sw Maria czeka jak inni sprawiedliwi na zmartwychwstanie w dzien powrotu Jezusa ...

Jan. 5:,25 , 28-29.
25. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.

28. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Filip. 3:20-21
20. Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,
21. Który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może.

1 Tes. 4:15-17
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
(BW)

"Jedynie Bogu czesc i chwala".

W Ewangelii Lukasza 11,27-28 znajduje sie opis wysmienitej okazji, ktora Pan Jezus mogl wykorzystac zgodnie z zamyslem wielu katolikow. Na slowa kobiety, "ktora rzekla do Niego: Blogoslawione lono, ktore cie nosilo, i piersi, ktore ssales. On rzekl: Blogoslawieni sa raczej ci, ktory sluchaja Slowa Bozego i strzega go".

Jonatan D

Maria Matka Jezusa ... kazanie
https://www.youtube.com/attribution_lin ... re%3Dshare

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 maja 2017, o 14:45 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Maria Matka Jezusa ...
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 07:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Matka czyli Miriam ale co wspólnego ma Fatimska ?
Ktos sprytnie podpiał razem i wyszła jakas hybryda poza biblijna.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Maria Matka Jezusa ...
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 08:35 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Za powyzszymi slowami nie moze stac ta Maria, ktora znamy z Pisma Swietego, jej popularnosc wykorzystuje moc wroga Bogu bo Pismo Sw nie mowi nam ze Matka Jezusa jest juz w niebie a wiec wedug Pisma Sw Maria czeka jak inni sprawiedliwi na zmartwychwstanie w dzien powrotu Jezusa ...
Ps :
Anioly i Demony
Nadnaturalne fenomeny zapowiedziane w Biblii na czasy konca budza coraz wieksze zainteresowanie ludzi. Takie tematy jak dzialalnosc aniolow, objawienia maryjne, porwania przez UFO, czy zycie po smierci przyciagaja nasza uwage. Ksiazka wyjasnia pochodzenie roznych paranormalnych zjawisk. Ukazuje, jakie moce kryja sie za kulisami tych dziwnych rzeczy.

Wydawnictwo "Znaki Czasu" www.znakiczasu.pl
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
+48 22 331 98 00 ; + 48 608 017 625

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 czerwca 2017, o 08:35 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL