Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Katecheta w roli wychowawcy?
 Post Napisane: 13 marca 2018, o 13:32 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Katecheta w roli wychowawcy?

Byli uczniowie o nauczycielach religii: Kara byly poklony przed krzyzem

- Jak ktos sie zle zachowywal, kara byly poklony przed krzyzem. Pewien chlopak musial zrobic ich w trakcie jednej lekcji az sto - opowiada o bylym nauczycielu religii Agnieszka.

http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/now ... &ocid=iehp

Ps :

Wszystkie koscioly dzis maja duzy problem w temacie ewangelizacji i trzymania sie zasad ..... stad mamy rozne proby naciskow kosciolow na wladze by bronila wartosci chrzescijanskich przy pomocy nakazow prawa swieckiego np temat swiecenia niedzieli lub aborcji albo rozwodow itp....

Dzien Swiety ....

https://znakiczasu.pl/dzien-swiety-ktory/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 marca 2018, o 13:32 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Dzien sw Patryka
 Post Napisane: 16 marca 2018, o 12:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dzien sw Patryka

W Sobote ( zawsze 17 marca ) w Irlandii dzien sw Patryka V w patrona zielonej wyspy i swietego ktory swiecil Sobote -: )

Stare koscioly Brytanii i Irlandii

Poczatki chrzescijanstwa w Brytanii sa trudne do ustalenia. Przenikanie chrzescijanstwa do Brytanii poswiadczyl okolo roku 240 Orygenes Wspolnota chrzescijanska w Brytanii w momencie wydania edyktu mediolanskiego musiala byc juz bardzo silna. Na synodzie w Arles w 314 roku bylo obecnych trzech brytyjskich biskupow. Misjonarze z Brytanii wyprawiali sie do Irlandii i na terytorium Piktow.

Powstanie Kosciola Starobrytyjskiego i Iroszkockiego

Wielka i dynamicznie rozwijajaca sie wspolnota chrzescijanska w Brytanii zostala calkowicie unicestwiona w polowie V wieku na skutek najazdu Anglosasow. Rzymianie wycofali sie z Brytanii w roku 410, otwierajac plemionom germanskim droge do podboju wyspy. Wtedy w Irlandii powstal Kosciol Iroszkocki inaczej nazywany kosciolem sw Patryka ( patrona Irlandii ) , a na terenie Walii i Kornwalii natomiast Kosciol Starobrytyjski, ktory obejmowal swoimi wplywami takze Brytow zamieszkujacych Polwysep Bretonski.

Cechy odrebnosci obu Kosciolow

W Kosciele Starobrytyjskim, podobnie jak w Kosciele Iroszkockim , rola biskupow zostala skrajnie zminimalizowana a wladza koscielna zostala skupiona w reku przeorow i opatow oraz wspolny Kosciolowi Starobrytyjskiemu i Iroszkockiemu byl wlasny sposob wyznaczania daty Wielkanocy innej niz w kosciele katolickim poza tym relacja Bedy Czcigodnego mowi takze o odmiennym od rzymskiego rycie chrzescijanskim , podobno te roznice polegaly na tym ze chrzczono tylko doroslych i swietowano w sobote oraz Pismo Swiete bylo wazniejsze niz tradycja itd.

Brytania trzech Kosciolow

W VI wieku w Szkocji pojawil sie mnich iroszkocki Kolumba, az do swojej smierci chrystianizujac Piktow. W 597 roku do wybrzezy Kentu przybila natomiast misja wyslanego przez papieza Grzegorza I biskupa Augustyna, majaca na celu chrystianizacje Anglosasow i wlaczenie ich w struktury Kosciola rzymskiego. Grzegorz I chcial jednak budowac nowa organizacje koscielna w Brytanii, a nie wskrzeszac Kosciol z czasow rzymskich, co z gory musialo doprowadzic do sporu z Kosciolami

Starobrytyjskim i Iroszkockim.

Augustyn traktowal Brytow jak odstepcow, nakazujac im przyjac zwierzchnosci biskupow rzymskich wtedy Brytania stala sie arena rywalizacji Kosciolow Iroszkockiego i Starobrytyjskiego oraz Rzymskiego. W 664 roku zwolano synod w Whitby, ktory mial ostatecznie uregulowac sprawy koscielne w Brytanii. Synod na rozkaz wladz zakonczyl sie uznaniem wyzszosci rzymskiej organizacji koscielnej i nakazal Iroszkotom podporzadkowac sie jej i przyjac rzymskie zwyczaje. Data ta wyznacza poczatek likwidacji struktur Kosciola Iroszkockiego ale Kosciol Starobrytyjski przestal istniec dopiero na poczatku XII wieku, gdy walijskie biskupstwo St David's uznalo zwierzchnosc arcybiskupa Canterbury.

Zrodla to np ksiazki Wielki Boj E G White i Bohaterowie Wiary W Polok itp wyd ZC

http://www.znakiczasu.pl/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzien sw Patryka
 Post Napisane: 17 marca 2018, o 16:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlatego dzisiaj w TV widziałam kobiety w zielonych sukienkach?
moze i Patryk swiecił sobote ale czy to powód zeby swiecic Patryka?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzien sw Patryka
 Post Napisane: 17 marca 2018, o 16:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Dla wielu ludzi to jest chyba dziś raczej tylko zabawa myślę że większość nawet nie wie i nie chce wiedzieć kim był św Patryk i w co wierzył i to nawet w samej Irlandii a ja tylko zwracam uwagę na tak zwany kościół celtycki o który mało kto wie a to ciekawy kościół ...
Hołd należy się tylko Bogu ale wszyscy wierzący mają żyć jak święci -:)
3 Moj. 19:2
2. Mów do całego zboru synów izraelskich i powiedz im: Świętymi bądźcie, bom Ja jest święty, Pan, Bóg wasz.
1 Piotr. 1:1,15-16
15. Lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym,
16. Ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty.
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Narodowcy na Jasnej G ....
 Post Napisane: 15 kwietnia 2018, o 12:51 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Narodowcy na Jasnej G -"Wielka Polska Katolicka Europa Chrzescijanska"

'Stanowczo protestujemy przeciwko planowanej na 14 kwietnia 2018 r. V Pielgrzymce Srodowisk Narodowych na Jasna Gore' - pisza do przeora Jasnej Gory naukowcy, dzialacze polityczni i spoleczni oraz autorytety zycia publicznego.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... -gore.html

Apokalipsa Jonatan Dunkel - historia polityka religia prawda klamstwo itp. dawniej i dzisiaj poznaj sam fakty i mity kiedy jeszcze mozesz ...

https://youtu.be/b6d4CSsjKKE?list=PLu__ ... llZxibkeIM

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Osiedle Katolickie ....
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 14:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Osiedle Katolickie ....

Pod Krakowem powstaje pierwsze w Polsce osiedle tylko dla katolikow. - Jest to silny element marketingowy budowania swego rodzaju plemiennosci - powiedzial w "Dzien Dobry TVN" Milosz Brzezinski, psychoterapeuta. - Wszyscy podobni beda mieszkali w jednym miejscu i bedzie fajnie, co wcale nie jest prawda - dodal. Jakie sa plusy, a jakie minusy zamknietych osiedli?

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/kato ... 46157.html

Apokalipsa Jonatan Dunkel - historia polityka religia prawda klamstwo itp. dawniej i dzisiaj poznaj sam fakty i mity kiedy jeszcze mozesz ...

https://youtu.be/b6d4CSsjKKE?list=PLu__ ... llZxibkeIM

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Prawdziwa troska o juz narodzonych "Polski - Katolickiej"
 Post Napisane: 25 kwietnia 2018, o 12:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Prawdziwa troska o juz narodzonych "Polski - Katolickiej" - jesli wierzymy to pamietajmy slowa Jezusa ...

Mateusz . 25,37-40
37. Wtedy odpowiedza mu sprawiedliwi tymi slowy: Panie! Kiedy widzielismy cie laknacym, a nakarmilismy cie, albo pragnacym, a dalismy ci pic?
38. A kiedy widzielismy cie przychodniem i przyjelismy cie albo nagim i przyodzialismy cie?
39. I kiedy widzielismy cie chorym albo w wiezieniu, i przychodzilismy do ciebie?
40. A krol, odpowiadajac, powie im: Zaprawde powiadam wam, cokolwiek uczyniliscie jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliscie.

Kosciol przegral sprawe rodzicow niepelnosprawnych dzieci

Nie brakuje ksiezy, ktorzy swieca markety, samochody czy szpitale. Duszpasterze ochoczo jezdza na imprezy organizowane przez narodowcow, wojskowych czy kibicow. Nie widzialem jednak zadnego ksiedza, ktory poszedlby do sejmu, by spotkac sie tam z osobami niepelnosprawnymi i ich opiekunami.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opi ... &ocid=iehp

Jagna Marczulajtis w ostrych slowach do Szydlo i Morawieckiego. „Mam niepelnosprawne dziecko i...”

Jagna Marczulajtis w zdecydowanych slowach zwrocila sie do wicepremier Beaty Szydlo i premiera Mateusza Morawieckiego. Byla snowboardzistka i poslanka PO w Sejmie VII kadencji, ktora sama wychowuje chorego syna, wsparla protestujacych w Sejmie opiekunow dzieci niepelnosprawnych.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... &ocid=iehp

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: KRK rozne wydarzenia i opinie ... ( maj 2018 r ) ....
 Post Napisane: 2 maja 2018, o 09:39 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
KRK rozne wydarzenia i opinie ... ( maj 2018 r ) ....

Kardynal Marx krytykuje obowiazek wieszania krzyzy w bawarskich urzedach. "Zarzewie podzialu"

Przewodniczacy niemieckiego Episkopatu skrytykowal obowiazek wieszania krzyzy w bawarskich urzedach. Nowe przepisy to zarzewie „podzialu, niepokoju i konfliktow” - powiedzial.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... &ocid=iehp

Bronil go papiez, ale dowody okazaly sie obciazajace. Kardynal bedzie sadzony ws. molestowania

Kardynal George Pell, watykanski skarbnik i byly arcybiskup Melbourne i Sydney bedzie sadzony. Po miesiacu przesluchan orzeczono, ze polowa wysuwanych wobec niego zarzutow molestowania seksualnego jest wystarczajaco udowodniona i moze doprowadzic do jego ukarania.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... &ocid=iehp

Prymas Anglii staje po stronie lekarzy. "Uwazam, ze zrobiono wszystko, by pomoc Alfiemu"

Pomimo wielkiego smutku i bolu, ciesze sie, ze ostatecznie jego rodzice i szpital doszli do zgody i harmonii - powiedzial kard. Vincent Nichols w rozmowie z KAI.


Alfie Evans zmarl w nocy z piatku na sobote. Decyzja brytyjskich sadow, ktore zdecydowaly o odlaczeniu chlopca od aparatury podtrzymujacej zycie, wzbudzila wiele kontrowersji. Glos w sprawie zabral wlasnie prymas Anglii i Walii.

Wazne, by pamietac, ze szpital Alder Hey opiekowal sie Alfiem nie przez dwa tygodnie, czy dwa miesiace, ale przez osiemnascie miesiecy. I w tym czasie konsultowal sie z najlepszymi specjalistami na calym swiecie. Bardzo jasne bylo zatem stanowisko lekarzy, ze nie ma juz zadnej pomocy medycznej, ktora moglaby zostac udzielona chlopcu

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... &ocid=iehp

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: KRK w Polsce i swiecie maj 2018 r ....
 Post Napisane: 22 maja 2018, o 10:15 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
KRK w Polsce i swiecie maj 2018 r ....

Prof. Jacek Leociak: Polski Kosciol w swoim rdzeniu jest herezja, poniewaz w wiekszosci jest narodowo-katolicki

"Polski Kosciol lubi chlubic sie tym, ze to juz 1052 lata chrztu, tymczasem to jest katastrofa. W tym czasie Kosciol polski wychowal na swoim lonie herezje i schizme. Polski Kosciol w swoim podstawowym rdzeniu jest herezja" - mowi w rozmowie z dziennik.pl prof. Jacek Leociak, autor ksiazki "Mlyny boze. Zapiski o Kosciele i Zagladzie".

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opi ... &ocid=iehp


Akt chrztu jedynym dowodem na apostazje
Naczelny Sad Administracyjny odmowil wydania uchwaly abstrakcyjnej w sprawie osob domagajacych sie wykreslania swych danych z ksiag koscielnych. Uznal, ze nie ma rozbieznosci w orzecznictwie

http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpop ... &ocid=iehp

Skandaliczna wypowiedz bp. Pieronka dla francuskiej TV: "W Polsce nie ma demokracji, a rzady sa autorytarne"

Bp Tadeusz Pieronek znow szokuje. Wypowiadajac sie dla francuskiej telewizji przed sarkofagiem pary prezydenckiej sp. Marii i Lecha Kaczynskich stwierdzil, ze w Polsce nie ma demokracji, a jedynie jej pozory, a rzady sa autorytarne.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... &ocid=iehp


Watykan o finansach: Pieniadz musi sluzyc, nie rzadzic

W dokumencie “Oeconomicae et pecuniariae quaestiones” (Zagadnienia ekonomiczne i finansowe) znajduja sie rozwazania na temat roznych aspektow aktualnego systemu gospodarczego. Zaaprobowal je papiez Franciszek.

https://niezalezna.pl/225502-watykan-o- ... ie-rzadzic

Papiez paktuje z diablem. Tajne rozmowy wsrod oskarzen ...

Papiez Franciszek zdradzi Chrystusa i sprzeda sie komunistom - grzmia jedni. Przeciwnie, on wyciaga reke do przesladowanych, a Chiny moga stac sie najwiekszym chrzescijanskim panstwem na swiecie - ripostuja drudzy. Negocjowane potajemnie porozumienie Stolicy Apostolskiej z Chinami ma byc coraz blizej ....

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... &ocid=iehp

Papiez Franciszek: Bog stworzyl cie gejem i takiego cie kocha

Homoseksualista Juan Carlos Cruz, ktory byl molestowany, opowiedzial w rozmowie z CNN o swoim spotkaniu z papiezem i slowach, jakie mial od niego uslyszec.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... &ocid=iehp

Papiez do biskupow: nie mozna glosic ubostwa i zyc jak faraon

Papiez Franciszek w przemowieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Wloch mowil biskupom, ze nie mozna glosic ubostwa i jednoczesnie "zyc jak faraon". Przyznal, ze na kryzys powolan wplyw maja skandale ujawniane w Kosciele.


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez ... on/rpfhkwf

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: KRK w Polsce i swiecie maj 2018 r ....
 Post Napisane: 23 maja 2018, o 06:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Chiny od dawna sa kontrolowane przez jezuitów to oni zmieniaja im Nowy Testament
Jak to bedzie teraz skoro padł rozkaz -zakaz jakiejkolwiek religi w chinach .
Byc moze dlatego papiez robi co moze zeby nie stracic kontroli w tym rejonie.

________
Kogo to Jezus stworzył gejem a przecie to On jest Stwórca.
Jak papcio wytłumaczy ze Bóg stworzyl geja a potem mówi ze ów ponosi
na sobie zapłate za zboczenie.
Poznali Boga i nie oddali Jemu naleznej Czci.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Polska katolicka - Pierwsza komunia ....
 Post Napisane: 1 czerwca 2018, o 13:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
W jednej z polskich parafii poproszono dzieci o przyniesienie pieniedzy z pierwszej komunii

Sezon komunijny trwa w najlepsze. Niektore z dzieci po raz pierwszy przystepujacych do sakramentu Eucharystii w tym roku, juz to zrobily. Rzecz jasna sama Pierwsza Komunia Swieta to jeszcze nie koniec. Po niej nastepuje tzw. bialy tydzien, kiedy dzieci chodza do kosciola. Na kazdy dzien jest inny harmonogram. Na przyklad jednego dnia dzieci modla sie za misje, drugiego za pokoj na swiecie, trzeciego za rodziny, itd.

http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/now ... &ocid=iehp

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska katolicka - Pierwsza komunia ....
 Post Napisane: 2 czerwca 2018, o 10:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dzieci sa poddane rodzicom a oni systemowi religii jak wszedzie i dopoki
na oczach ,umysle maja zasłone to kapłani prowadza ich na niewidzialnej smyczy
A na pieniadze kazda religia jest pazerna ,to ludzie karmia te smoki i maja co maja.

w mojej rodzinie tez teraz byla ceremonia ale mnie juz nikt nie angazuje
bo wiedza co ja na to.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska katolicka - Pierwsza komunia ....
 Post Napisane: 2 czerwca 2018, o 14:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jak zawsze samo życie ....

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska katolicka - Pierwsza komunia ....
 Post Napisane: 3 czerwca 2018, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ja bardzo przezyłam swoja pierwszakomunie brałam to całkiem na powaznie mimo
ze byłam dzieckiem .

Niesiedziałam z dorosłymi bo jedli pili a ja poszłam do ogrodka wolałam byc sama
potem poszłam dokoscioła a ze był zamkniety siedziałam pod wielkim krzyzem
i było mi smutno z powodu ludzi , ze sa obojetni.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Polska katolicka - Pierwsza komunia ....
 Post Napisane: 3 czerwca 2018, o 12:44 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Ja też pamiętam swoją pierwszą komunie szkoda że po niej musiałem zaraz wracać do sanatorium

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 czerwca 2018, o 12:44 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL