Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » KAWIARENKA -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 10:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Pastor Pawel Jurkowski pojawil sie na forum UP , a w jego pierwszym poscie zawiadomil o tym, ze zbor w Wejherowie wystapil z KZ. :( Jakos mi przykro !
http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 625#p54625

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 10:09 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 13:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
jedni sie odzegnuja od drugich , a nasza znawczyni owieczka z UP , ktorej krytyczne wypowiedzi odnosnie Pawla Godawy podawal veteran pisze tez i o Pastorze Pawle Jurkowskim i jego zborze ;

owieczka napisał(a):
Wystąpili albo ich wyrzucono. Jaka jest prawda?
Nie mam zaufania do tego typu zborów- również. Wiem, jak to wygląda czasem "od kuchni".
Jeśli jednak sami odważnie zdecydowali się odciąć, bez "małej pomocy z zewnątrz", to chwała Bogu.


owieczka napisał(a):
A co to znaczy, że członek zboru (którym jest osoba narodzona na nowo, taka, która złożyła deklarację o przynależności do zboru) jest pod "duchową opieką zboru"? Mi się to źle kojarzy, ale czasem można niezbyt dobrze zrozumieć, co autor miał na myśli...
http://kzwejherowo.pl/o-nas/o-naszym-zborze

No i nie podoba mi się obecność pastora z Wejherowa na stronie, która uwielbia nauczania niejakiego Zaca Poonena...


owieczka napisał(a):
Nigdy nie byłam członkiem KZ.
Ale znam zbory, które są podobne do tego z Wejherowa. Znam pastorów/braci starszych, którzy głoszą wspaniałe, uświęceniowe kazania, ale nie ma w nich ani prawdy, ani miłości. Dlatego wyraziłam wątpliwość co do zboru w Wejherowie. Jeśli są wyjątkowi, to będę się cieszyć. Ale..wątpię.
KZ dzisiaj to mieszanina różnych zborów, różnych społeczności, które stają się powoli martwymi zborami i jest to oczywiste. Niestety,moje poszukiwania pośród zborów "uświęceniowych" także nie przyniosły dobrych rezultatów, bardzo zawiodłam się na ludziach i wiem, że zanim komukolwiek zaufam, minie duuużo czasu, zanim na moje zaufanie sobie zasłuży.
Tutaj się dużo mówi o KZ i innych zwiedzionych denominacjach. Dla mnie to oczywiste. Ale ja wiem, że nie wszystko złoto, co się świeci i te zbory, które chlubią się "być w prawdzie" często wcale w tej prawdzie nie są.

Co do zarządzania finansami zboru...nie wiem, dlaczego takiej funkcji nie miałaby pełnić kobieta. Taka diakonisa na przykład. Oczywiście głoszenie kazań nie wchodzi w grę. No i oczywiście jej funkcja musiałaby się ograniczać do pomocy, nie mogłaby "zarządzać wszystkimi sprawami zborowymi".


owieczka napisał(a):
Nie. Wiem, że jest sporo nieświadomych ludzi, albo oszukanych. Niektórzy na przykład wierzą w kłamstwa i potrafią być w tym szczerzy. Ostrzegać należy przed tymi, którzy głoszą kłamstwa celowo, którzy nigdy nie powinni przewodzić, a się do tego zabierają.
Poza tym na stronie, o której mowa imiennie występują tylko ci, którzy się mają za nauczycieli Słowa. A nimi nie są.
Jeśli zaś ktoś korzysta sobie z tej strony, bo chce przeczytać wartościowy artykuł czy obejrzeć dobry film, to nic w tym złego nie ma.
I nie szukam żadnego "kija". Po prostu ostrzegam- nie wierzcie we wszystko, co ładnie na zewnątrz wygląda, wszystko badajcie, sprawdzajcie, nie wchodźcie za szybko w jakieś społeczności. To chyba nie są złe rady? Szczególnie dzisiaj?
A błędy można chyba wytykać nie tylko KZ?
Był tu wątek o tym Zacu Poonenie, raczej niezbyt pozytywnie się o nim wypowiadano. I słusznie. Jeśli więc widzę pastora z Wejherowa, którego z nazwisko widnieje na stronie, gdzie zachwycają się Poonenem i karmią jego nauczaniami, to budzi to moje wątpliwości co do wiarygodności pastora z Wejherowa. Po prostu. Być może nie jest świadomy pewnych rzeczy, ale z drugiej strony- nauczyciel Słowa, który nie potrafi odróżnić prawdy od fałszu...?


Smutne to wszystko ....

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Ostatnio edytowano 30 marca 2018, o 13:41 przez agnieszka, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 13:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie znam nie wiem dlaczego jakie jego nauki jakie miał zarzuty do zboru zczym sie
nie zgadzali tego nie wiem i kazan jego nie znam.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 13:50 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
Nie znam nie wiem dlaczego jakie jego nauki jakie miał zarzuty do zboru zczym sie
nie zgadzali tego nie wiem i kazan jego nie znam.


oni tam na UP wyszukuja bledow u innych i rzeczywiscie znajduja rozne dziwne rzeczy, na ktore ja jakos nie trafiam ... zeby trafic trzeba isc na to smietnisko UP, bo skrzetnie zbieraja tam to co usilnie wylowia. Nawet jednago swojego brata nazwali detektywem, czy tez szpiegiem

Co nie pasowalo Pawlowi Jurkowskiemu w KZ nie wiem, nie pisze dokladnie, ale owieczce taki Pawel Jurkowski tez nie bardzo pasuje .

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Przeciez UP pod dyrektywa Smoka wyznaje trojce tak?
To w jakim celu wytykaja innym to co sami uprawiają chyba po to by
od siebie odwrócic uwage ?
owieczka ba no jasne :D:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Przeciez UP pod dyrektywa Smoka wyznaje trojce tak?
To w jakim celu wytykaja innym to co sami uprawiają chyba po to by
od siebie odwrócic uwage ?
owieczka ba no jasne :D:


_____________________________
PawełJurkowski
Wierzymy:

Wierzymy, że Pismo Święte - Biblia - jest Słowem Bożym, nieomylnym i natchnionym przez Ducha Świętego, które stanowi jedyną normę wiary i życia.
Wierzymy w jedynego Boga w trzech Osobach - Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Wierzymy w Synostwo Boże Jezusa Chrystusa, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z dziewicy Marii; w Jego śmierć na krzyżu za grzech świata i Jego zmartwychwstanie w ciele; w Jego wniebowstąpienie i powtórne przyjście w chwale.
Wierzymy w pojednanie z Bogiem przez opamiętanie i wiarę w Ewangelię, których rezultatem jest nowe, przemienione życie, poddane Jezusowi Chrystusowi jako Panu.
Wierzymy w chrzest w Duchu Świętym, przeżywanie pełni Ducha i Jego darów.
Wierzymy w zmartwychwstanie i życie wieczne.

A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego

_____________


czyli wierza jak wszyscy trójcowi wiecznego sie go czepiac skoro jeszcze
nie wierzy biblijnie ale poddany matce Roma.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 17:36 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lipca 2012, o 16:35
Posty: 746
agnieszka napisał(a):
Pastor Pawel Jurkowski pojawil sie na forum UP , a w jego pierwszym poscie zawiadomil o tym, ze zbor w Wejherowie wystapil z KZ. :( Jakos mi przykro !
http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... 625#p54625


To już w zeszłym roku było wiadomo.
Decyzja Pawła tylko dowodzi jego autentyczności i prawdziwości jego wiary a także troski o prowadzony zbór.
Boży to człowiek.

Dlaczego jest ci przykro?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 30 marca 2018, o 20:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Podzialy nie sa czyms budujacym, choc pisze, ze musza byc, by sie okazalo, kto prawdziwy z Boga , a kto nie. Jakos zasmucilo mnie tez to, ze majac zbor i napewno wiele spraw na glowie poczul potrzebe tlumaczenia sie na U.P. oraz to, ze to byla pierwsza wiadomosc i jak pisze ;

Owieczka napisał(a):
Jako że w kilku powyższych wpisach został wspomniany zbór KZ w Wejherowie, informuję, ze w dniu 13 stycznia 2018, na spotkaniu członków zboru Kościoła Pana Jezusa Chrystusa w Wejherowie, została podjęta jednomyślna decyzja zgromadzonych członków zboru o wyjściu zboru ze struktur Kościoła Zielonoświątkowego w RP.
Nasza decyzja została poprzedzona wieloma rozmowami i modlitwami w tej sprawie.
Na przestrzeni wielu lat zmagaliśmy się z obecnością różnych niebiblijnych praktyk i treścią nauczania w wielu zborach Kościoła Zielonoświątkowego w naszym kraju.
Nasze lokalne autonomiczne funkcjonowanie, nie zwalniało nas z niesienia ciężaru przynależności do denominacyjnej wspólnoty. Z upływem czasu, coraz bardziej boleliśmy nad sytuacją w Kościele Zielonoświątkowym i wręcz niejednokrotnie wstydziliśmy się przyznawać, że do niego należymy. Przez lata żywiliśmy nadzieję na zmiany i gorliwie modliliśmy się o Bożą łaskę i działanie w Kościele, ale nie widzieliśmy dalszego sensu pozostawania w miejscu, gdzie nie ma możliwości prowadzenia normalnego braterskiego dialogu. Wszelkie podejmowane przez nas, czy innych braci, próby poruszania trudnych tematów były piętnowane jako atak na Kościół, sianie niezgody, wywyższanie się, pouczanie innych itp.
Opuściliśmy Kościół Zielonoświątkowy, pozostając w Kościele Pana Jezusa Chrystusa.


Czy Bog nie wysluchal ich modlitw o Boza laske i dzialanie w Kosciele ?

Nie wiem co sie dokladnie Pawlowi Jurkowskiego nie podobalo w KZ, nie wiem co tam sie dzieje, ale czesto szukajac kazan, art. na rozne tematy jakos nie trafiam sama na to co wylawiaja UPowcy.....

Widzisz jak owieczka sie wypowiada na temat Pawla Jurkowskiego ? co ta znawczyni uwidiala - zacytowalam wyzej...

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 03:10 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
ciekawe, bo akurat teraz wlasnie dostalam od vitka takie kazanie;


_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 06:18 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
specjalnie sprawdzilam, oczywiscie przeswietlony i obsmarowany przez UPekow.

Czytam teraz ksiazke p.t. Powrot kobiety do harmonii ze Sworca - Aliny Wieja , ktora dostalam od jednej siostry z dedykacja z/w roku 1999.

Czytam po to, by samej sie jeszcze czegos nauczyc i przekazac swojej corce.

Z ciekawosci wpisalam na UP imie i nazwisko autorki tej ksiazki, oczywiscie wraz z mezem obsmarowami przez UPekow ....

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 06:30 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
http://detektywprawdy.pl/2015/05/08/ode ... w-herezji/


_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 09:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Tak mi teraz przyszla do glowy mysl, ze jesli sie kogos przestrzega przed "heretykiem " czy herezja i wywleka sie tez rzeczy zeby ludzie patrzyli na te marnosc to to jeszcze nie jest gwarancja, ze nie wpadnie w rece innego "heretyka" czy tez herezji.

Czy nie lepszym jest wiec zachecanie ludzi do osobistej relacji Z Duchem Swietym jak w powyzszym poscie do Szukania Pana dopoki mozna go znalezdz.

http://namaszczenie.blox.pl/2009/05/Szu ... alezc.html

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Kij ma dwa konce a to znaczy ,ze heretykiem moze byc kazdy ,ze o sobie nie wspomne.
Takie epitety jak duch szatanski antychryst ,sa w codziennym obiegu np dx
zreszta co tu duzo wspominac.
a Detektyw prawdy ? jest jak kazdy i nie pojmuje oco oni walacza przeciez ich fundamentem jest nauka watykanu ,tak?
Sa jak lustrane odbicie ato ze jeden chce uchodzców a drugi nie chce albo juz chce
no przeciez musza cos zmodernizowac bo było by nudno.
Ot takie ucieranie nosa jeden drugiemu.
ja na UP pisac nie moge ,chciałam sporo czasu temu zmienic adres meilowy i mnie juz
nie aktualizował lepiej im podac ,ze jestem nieaktywna .
Przegladnełam detektywa stronke np o trojcy hehe i jego tłumaczenie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 11:01 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
http://www.biblia-internetowa.pl/2Kor/3/17.html
Tekst grecki (Textus receptus):
ο δε κυριος το πνευμα εστιν ου δε το πνευμα κυριου εκει ελευθερια
Biblia Warszawska:
A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność.
Biblia Tysiąclecia:
Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność.
Biblia Gdańska:
Aleć Pan jest tym Duchem; a gdzie jest ten Duch Pański, tam i wolność.

pytam wiec kiedys Smoka;

agnieszkaa napisał(a):
A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność, tak jest napisane czy nie?

a ten mi odpowiada tak;

Smok Wawelski napisał(a):
Nie, nie jest tak napisane. Przynajmniej w miejscu, które zaznaczyłaś na czerwono. Jest tam napisane dokładnie "Pan Duch jest, gdzie zaś Duch Pana wolność" [II Kor. 3:17 interlinia]. W greckim oryginale nie ma dużych liter. Cały kontekst mówi o służbie ducha w przeciwieństwie do służby litery [II Kor. 3:6-18]. Jeśli Duch Święty jest Duchem JHWH, to oznacza tyle, że Duch jest Panem. Pan ma naturę duchową i dlatego jest duchem - podobnie jak w Jana 4:24. W końcówce tego fragmentu czytamy w interlinii:

"My wszyscy, odsłoniętą twarzą chwałę Pana odzwierciedlając, na ten sam obraz jesteśmy przemieniani od chwały ku chwale, tak jak przez Pana Ducha" [II Kor. 3:18 interlinia]

Z tekstu w jego kontekście można wnosić, że Duch jest Panem, że równocześnie Duch jest Pański, że Pan jest duchem, ale nie że Pan jest Duchem Świętym. Bo tego, że Pan jest Duchem Świętym nie ma nigdzie w tym tekście.


wedlug Smoka Duch jest Panem, ale Pan nie jest Duchem, tylko duchem, bo ma duchowa nature
W dodatku Smok klamie, ze nie jest tak napisane jak zacytowalam szczegolnie w czerwonym miejscu.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: aktualne wydarzenia
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
17 יהוה הוּא הָרוּחַ וּבַאֲשֶׁר רוּחַ יהוה שָׁם הַחֵרוּת.

YHVH On/Jest haRuach a gdzie Ruach/Duch YHVH tam Wolnośc.
חֵרוּת / חֵרֻיּוֹת
cherut / cherujot
wolność, niepodległość


http://www.kirjasilta.net/hadash/2Qor.3.html

___
najwazniejsze jak bedzie czytał Izraelita
gdyby duch byl panem toidemoniczny byłby panem
to jak ze Bóg JEST MIŁOSCIA
ale miłosc nie jest Bogiem chociaz robia z miłosci bozka.
zobacz w dziale Duch Świety powinno tam byc cos wiecej

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 marca 2018, o 11:43 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » KAWIARENKA -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL