Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
huberkinky Today at 15:17
Gwoli sprawiedliwości.
Ani post Cyryla ani Liksara nie były mocne.
Ale nie byłem atakowany i nie reagowałem, wiedząc, że trzeba stosować siłę argumentów a nie argument siły.

I po tym poście widzę, że nie musiałem nikogo przywoływać do porządku i siła argumentów daje rezultaty.

Na tym własnie polega dyskusja.
Nie kto ma rację ale kto ja potrafi udowodnić.

Tak Liksar jak i Cyryl są zbyt cenni, abym ich atakował.
To nie leży w mojej naturze.
Ale kiedy jestem atakowany, to już inna sprawa.

Całe pokolenie oprócz Noego rodziny to było przed potopem nasienie węża!

Także syn Noego, Ham z którego wyrósł... Kanaan.
I tu jest chyba odpowiedź na temat Illuminatów.
Jak liczą swoje pochodzenie od Kaina!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 17:22 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obserwator Today at 17:11
Nie ma takiego potwierdzenia, że przed potopem cała ludzkość była nasieniem węża. To kolejna nadinterpretacja.

Ludzkość była zdominowana przez nasienie węża, ale z pewnych źródeł wynika, że Noe długo ostrzegał ludzi przed katastrofą, ale oni byli grzeszni i nie słuchali go.

Analogią do tego są czasy końca.

Czy wszyscy ludzie, którzy nie dostąpią zbawienia mają być nasieniem węża?

Nonsens.

Wielu z nich to będą ludzi grzeszni, którzy Boga odrzucą.

Drugą sprawą jest Cham, syn Noego.

Był on synem genetycznie czystych ludzi, a nie nasienia węża.

Cham obnażył nagość swego ojca kiedy ten się upił i za to został przeklęty, przez co potem jego potomstwo uległo upadłym.

Nie rozumiem tego naginania faktów i jestem po prostu niemile zaskoczony

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 21 kwietnia 2018, o 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Drugą sprawą jest Cham, syn Noego.

Był on synem genetycznie czystych ludzi, a nie nasienia węża.



A to ciekawe ,ciekawe bo nie jest powiedziane o matce ale o Noem,ze był
czysty genetycznie .

Jeszcze sie okaze ze wspomniane zdanie o Wrogosci nasienia Weza-Smoka
i nasienie kobiety to nie biblijne bo przeciez nasienie Nachasza to jakies wymysły.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 22 kwietnia 2018, o 14:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl Yesterday at 21:14
Obserwatorze.... moim zdaniem kluczową do zrozumienia tematu jest
1 księga Henocha i proroctwo odnośnie zwierząt.



Zaznaczam wg mojej hipotezy (która nie jest mocna jak zauważył słusznie Henryk) drzewo poznania dobra i zła to maszyna.
Zresztą każde drzewo to maszyna.
By może drzewo poznania dobra i zła służyło jako instrument szkoleniowy dla aniołów, którzy szkolili się w pracy twórczej i popełniali błędy.
Tłumaczyło by to dlaczego Bóg zabronił pierwszym ludziom jedzenia owoców z tego drzewa.

Zapewne diabeł przy pomocy tego drzewa stworzył owoce które w jakiś sposób niszczył i degenerowały układ rozrodczy ludzi ale jako zachęta do zjedzenia tych owoców diabeł wymyślił doznania seksualne.

Jednak to moja hipoteza i nie mam na nią wielu dowodów, tylko pewne poszlaki.

Adam i Ewa to były białe byki czyli czysta genetycznie ludzkość.
Kain to był czarny byk czyli nie tylko nieczysty genetycznie człowiek, ale także jego kolor sugeruje, że jest to potomek diabła.
Czerwony kolor byka czyli Abla sugeruje, że miał pomieszane cechy dobre i złe.


Jednak znowu gatunek byka którymi byli Adam, Kain, Abel i Set sugeruje, że Kain nie powstał w skutek seksu węża i Ewy ale raczej, że szatan majstrował coś przy drzewie poznania dobra i zła.
Zobaczmy zresztą nazwa "drzewo poznania dobra i zła" sugeruje na, że to drzewo mogło być maszyną uczącą anioły i być może pierwszych ludzi tworzenia owoców które potrafiły modyfikować DNA zwierząt i ludzi.

Jak dziecko uczy się???
Poprzez błędy, dziecko na początku chodzi niepewnie dopiero z czasem uczy się dobrze chodzić.
Tak samo na początku aniołom wychodziły z drzewa poznania dobra i zła kiepskie owoce.
Dlatego Bóg zabraniał jeść te owoce ludziom.

Natomiast diabeł celowo stworzył takie owoce które degenerowały ludzkość, w celu zadania śmierci pierwszym ludziom.
Potem diabeł namówił do spożycia tych owoców z premedytacją Ewę i Adama.
Stąd tak surowa kara dla całej trójki.

Znowu skoro Adam, Kain Abel i Set to są jednak byki to sugeruje mi to, że Kain był potomkiem diabła ale w skutek seksu ale w skutek wprowadzenia zmian w genotypie ludzkości poprzez zjedzenie owocu, które zawierały informacje o zmianach w genotypie ludzi wymyślonych przez diabła.


Zauważmy jedno 1 księga Henocha co mówi w jaki sposób pojawiły się innego rodzaje zwierząt obok byków???


Cytuj:
1 Hen 86 napisał:
1 Znowu śpiąc skierowałem moje oczy i ujrzałem niebo.
I oto spadła z nieba gwiazda.
Urosła, jadła i pasła się wśród cielaków.
2 Potem zobaczyłem duże, czarne byki.
Każdy z nich zmienił swe stajnie, swoje pastwiska i swoje jałówki i zaczął użalać się jeden nad drugim.
3 Spojrzałem jeszcze raz na widzenie i spojrzałem na niebo.
Zobaczyłem wiele spadających i zrzucanych z nieba gwiazd na tę pierwszą gwiazdę, pomiędzy jałówki i byki.
Stały one pośrodku nich pasąc się razem z nimi.

4 Przyjrzałem się im i zobaczyłem, że wszystkie(...) wysunęły swe wstydliwe członki, tak jak to robią konie, i zaczęły spółkować z jałowicami.
Te zaś zacieliły się i wszystkie stały się cielne.
Zrodziły słonie, wielbłądy i osły
.

5 Wszystkie byki przestraszyły się ich i bali się ich, a te zaczęły gryźć i kąsać swoimi zębami i bóść swymi rogami.
6 W ten sposób zaczęły pożerać te byki, a wszyscy mieszkańcy ziemi zaczęli drżeć, dygotać i przed nimi uciekać.

.
Zobacz z nieba spadły gwiazdy czyli aniołowie i zaczęli uprawiać seks z krowami i one zrodziły inne rodzaje zwierząt czyli słonie, wielbłądy i osły.... czyli jest to potomstwo diabła powstałe na skutek seksu z aniołami a kobietami.
Byli to giganci.

Zobaczmy ten fragment:


1 Hen napisał:
4 Powiedziano mi: "Pozostań tutaj, aż zobaczysz wszystko, co ma się stać ze słoniami, wielbłądami, osłami, gwiazdami i wszystkimi bytami".

88.
1 Ujrzałem jednego z tych czterech, którzy wyszli pierwsi, jak wziął pierwszą gwiazdę, która spadła z nieba, i związał ją za ręce i nogi i wrzucił do przepaści, a przepaść ta była wąska, głęboka, straszna i ciemna.
2 Jeden z nich wyjął swój miecz i dał [go ] słoniom, wielbłądom i osłom.
Zaczęli ze sobą walczyć, a cała ziemia z ich powodu zadrżała.


3 I gdy tak się przyglądałem memu widzeniu, oto jeden z tych czterech, którzy zstąpili z nieba, rzucił kamienie z wysokości nieba, zebrał i pochwycił wszystkie wielkie gwiazdy, których wstydliwe członki [były] jak wstydliwe członki koni, związał ich wszystkich za ręce i nogi i wrzucił do czeluści ziemi.




Słonie, wielbłądy i owce zaczęły walczyć między sobą, a to łączy się z tym fragmentem:


Cytuj:
1 Hen 10 napisał:
9 Pan powiedział do Gabriela:
"Wystąp przeciwko bękartom i rozpustnikom i przeciwko synom nierządu i zgładź synów nierządu i synów Czuwających z pośrodku ludzi.

Odeślij ich, poślij ich jednego przeciwko drugiemu, niech się wygubią w bitwie, bo długość dni nie będzie im dana.

10 Będą cię oni wszyscy prosić, bo spodziewają się życia wiecznego i że każdy z nich będzie żył pięćset lat".

11 A do Michaela (Michała) Pan powiedział:

"Idź, powiadom Semiazę i innych, którzy są z nim, którzy połączyli się z kobietami i ulegli z nimi zepsuciu z wszelką ich nieczystością.

12 Kiedy wszyscy ich synowie wzajemnie się pozabijają i kiedy ujrzą zniszczenie swych umiłowanych, zwiąż ich na siedemdziesiąt pokoleń
pod wzgórzami ziemi aż do dni sądu i ich spełnienia, aż dopełni się sąd przeznaczony na całą wieczność.

13 W owych dniach zaprowadzą ich do otchłani ognia na męki i zostaną zamknięci w więzieniu na całą wieczność.


Czyli moim zdaniem inne rodzaje zwierząt powstały na skutek seksu upadłych z kobietami.
Natomiast byki nie powstały na skutek seksu ale innego rodzaju manipulacji ludzkim DNA.


Seks ma to do siebie, że jest ruletką i nie wiadomo jaki plemnik zapłodni komórkę kobiety.
Natomiast diabeł mógł zastosować bardziej wyrafinowaną metody degradacji ludzkiego DNA.

Skąd się wzięli Obserwatorze potomkowie Kaina po potopie???

Znowu odpowiedź jest w 1 księdze Henocha:


Cytuj:
1 Hen 89 napisał:
8 Woda zaczęła do nich spływać, aż ukazała się ziemia i statek osiadł na ziemi. Ciemność odeszła i pokazało się światło.

9 Wtedy biały byk, który stał się człowiekiem, wyszedł ze statku, a razem z nim trzy byki.

Jeden z trzech byków był biały tak, jak ten byk,
drugi z nich [był] czerwony jak krew,
a trzeci [był] czarny.

Biały byk odszedł od nich.
.

10 Zaczęli płodzić dzikie zwierzęta i ptaki, tak że wyrosły z nich różnego rodzaju lwy, tygrysy, wilki, psy, hieny, dziki, lisy, borsuki, świnie, sokoły, sępy, kanie, orły i kruki.

Lecz wśród nich narodził się biały byk.

11 Zaczęli się wzajemnie kąsać.
Lecz ten biały byk-abraham), który urodził się wśród nich, zrodził dzikiego osła(ismael) oraz razem z nim białego byka-izaak) i dzikie osły rozmnożyły się.

12 Lecz ten byk, który urodził się z niego, zrodził czarnego dzika(ezaw) i białego baranka.(jakub)
Czarny dzik (ezaw)zrodził wiele dzików, a baranek zrodził dwanaście baranków.


Znowu biały byk to Noe jego trzy byki kolorów czarnego, czerwonego i białego to Cham (czarny), Jefet (czerwony) i Set (biały).

Zauważ czarnym bykiem był Kain, i czarnym bykiem był Cham ojciec Kanaana,
czerwonym bykiem był Abel i Jefet
białym bykiem był Set i Sem..


A zatem potomkowie Kaina to jest linia rodowa czarnych byków!!!!


Co jeszcze interesujące to fakt, że widać, że rodzaj byków jest podatny na dalsze manipulacje ludzkim DNA.

Zauważmy jedno byki po potopie płodziły inne rodzaje zwierząt.
Pokazuje to, że ludzie typu byków mają DNA bardziej podatne na zanieczyszczenia i sam seks z kobietą hybrydą wystarczy aby powstało dzikie zwierzę.


Zobaczmy innym białym bykiem był Abraham.
Zrodził on ze związku z Hagar (która była hybrydą)

Ismaela czyli dzikiego osła



tylko Izaak czyli syn Abrahama i czystej genetycznie Saraj był białym bykiem.

Ale znowu Izaaka ze związku z jedną kobietą Rebeką
(która miała zapewne niewielką domieszkę genów hybrydzich) powstało bliźniacze potomstwo ale różnego rodzaju zwierząt.

Czyli mamy czarnego Dzika czyli Ezawa
oraz
białego baranka czyli Jakuba.

Ale zauważmy jedno.... w momencieurodzenia Jakuba linia rodowa byków przestała istnieć i jedynymi czystymi rodzajami zwierząt są już baranki i owce.

Zauważmy jedno, cechą baranków jest to, że w przeciwieństwie do byków nie są oni nie tylko podatni na manipulacje i zmiany genów.... ale taki baranek nawet jeśli zwiąże się z hybrydką to jego potomstwo będzie czystymi genetycznie barankami... dowód???

Ile żon miał Jakub i co z tego jak wszyscy jego synowie czyli 12 stu, to byli i tak baranki koloru białego!!!!

Teraz rozumiecie dlaczego Izrael został narodem wybranym przez Boga???

Ponieważ był to naród baranków który miał oczyszcza rodzaj ludzki z genów upadłych. Dlatego Tora pozwala na ożenek z dziewicą z innych narodów, po zwycięskiej wojnie.

Zobaczmy Izaak powstał na skutek cudownej interwencji Boga, gdyż Sara go urodziła gdy już nie mogła mieć dzieci.

Dlaczego Bóg tak nalegał, że to z Izaakiem a nie Ismaelem ustanowi specjalne przymierze???


Cytuj:
Rodz. 17 napisał:
(15) Potem rzekł Bóg do Abrahama: Saraj, swej żony, nie będziesz nazywał Saraj, lecz imię jej będzie Sara.
(16) Będę jej błogosławił i dam ci z niej syna.
Będę jej błogosławił i stanie się matką narodów, od niej pochodzić będą królowie narodów.
(17) Wtedy Abraham padł na oblicze swoje i roześmiał się, bo pomyślał w sercu swoim: Czyż stuletniemu może się urodzić dziecko?
I czyż Sara, dziewięćdziesięcioletnia, może rodzić?
(18) I rzekł Abraham do Boga: Oby tylko Ismael pozostał przy życiu przed twoim obliczem!
(19) Na to rzekł Bóg: Nie!
Ale żona twoja Sara urodzi ci syna i nazwiesz go imieniem Izaak, a Ja ustanowię przymierze moje z nim jako przymierze wieczne dla jego potomstwa po nim.
(20) Co do Ismaela, wysłuchałem cię: Oto pobłogosławię mu i rozplenię go, i rozmnożę go nad miarę.
Zrodzi on dwunastu książąt, i uczynię z niego naród wielki.

(21) Ale przymierze moje ustanowię z Izaakiem, którego urodzi ci Sara o tym samym czasie w roku następnym.



Ponieważ Bóg w Izaaku zawarł zmiany które stworzyły nowy rodzaj czystych genetycznie ludzi czyli baranków, którzy nie są tak podatni na zmiany genetycznie i nawet potrafią oczyszczać genetycznie ludzkość.

Zauważmy jedno Jakub baranek walczył jak równy równy z aniołem.... czy nie jest to pewien symbol tego, że Izraelici to specjalna armia Boga, której celem było przeciwstawienie się genetycznej ekspansji genów upadłych wśród ludzkości ????

Dlaczego głównym celem Sanhedrynu, czyli organu władzy nasienia węża jest zniszczenie Słowian???
Ponieważ upadli nie mogą pokonac Słowian Izraelitów na polu walki jakim jest przekazywanie swoich genów dalszym pokoleniom.
Znowu Bóg, pokonał diabła jego własną bronią i jedyną odpowiedzią diabła jest wściekły prymitywny atak mający wymordować Słowian.

Byc, może potomstwo niewiasty to potomkowie Słowian, których geny są w pewnym stopniu naprawione i posiadają oni na tyle sumienia, że mogą oni wypełniać prawo Boga.

Zobaczmy mądrość Boga.
Szatan zaślepił Izraelitów tak, że zaczęli oni grzeszyć i Bóg był zmuszony ich ukarać. Jednak w jaki sposób Bóg ukarał Izraelitów???
Wygnał ich pomiędzy inne narody, czyli Izraelici dalej wypełniali swój cel jakim było genetyczne oczyszczanie ludzkości.
Stąd zapewne jest potomstwo niewiasty.
Są to dzikie zwierzęta, ale posiadające dość sumienia aby chcieć wypełniać prawo Boga
.


1 Hen 90 napisał:
37 Widziałem, jak narodził się biały byk.
Jego rogi były wielkie i wszystkie dzikie zwierzęta, wszystkie ptaki niebieskie bały się go i nieustannie zanosiły do niego prośby.

38 Zobaczyłem, że wszystkie ich rodzaje odmieniły się i stały się białymi bykami. Pierwszy z nich był Słowem i to Słowo stało się wielkim zwierzęciem o wielkich, czarnych rogach.
Pan owiec ucieszył się z jego powodu i z powodu wszystkich byków.



Czyli potomstwo niewiasty zostanie już kompletnie oczyszczone ze skażonych genów.


Wojna pomiędzy Bogiem a diabłem o ludzkość, toczy się na wielu polach.

Dlatego moim zdaniem Henryk poruszył ciekawy temat, który należy spokojnie przedyskutować.

W sumie Obserwatorze ty też swoimi uwagami zmusiłeś mnie do wysiłku i wielu przemyśleń.

Może, się dziwisz, że potrafię zmienić swoje poglądy o 180 stopni.
Ale ja trenuje siłowo kilka lat i cały czas zmieniam swoje poglądy na temat diety czy treningu co mi przynosi efekty, ci którzy są uparci w treningu siłowym łapią kontuzje i niszczą sobie zdrowie. I taką metodę dyskusji przenoszę na forum bracie

Pozdrawiam Ciebie

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 22 kwietnia 2018, o 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
CYRYL dobra robota dała i mnie wiele informacji mimoze costam wiedzialam

Księga Henocha ?
teraz niech wiedzą ci co boja sie czytac dlaczego ksiege sie obrzydza
czyni z niej jakies nie doprzyjęcia bajki.
A teraz wiem ze pokazuje kto zamieszkuje Ziemie .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 22 kwietnia 2018, o 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
huberkinky Today at 03:19
Twoje argumenty i dowody Cyrylu są niesamowite!
Podałeś masę dowodów, (poza tą MASZYNĄ) ale i to później przestudiuję nieco lepiej.

Jak pisałem wcześniej, pozory mogą mylić i trzeba to sprawdzić dokładnie.

Nigdy nie studiowałem proroctw Henocha.
Teraz widzę, że powinienem i własnie owe proroctwa są głównym dowodem,
że to mąż Boży i podał nam wiele słów Boga i wiele zamysłów Boga.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 22 kwietnia 2018, o 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
by Obserwator Today at 12:26
Drogi Cyrylu,

Prawda jest taka, że przytaczasz jedynie hipotezę, która oparta jest głównie na przypuszczeniach, a nie na faktach.
I problem tkwi w tym, że na tego rodzaju podstawie można budować rozmaite interpretacje, ale są one bardzo niepewne.

Z Twoją hipotezą, jakoby drzewo poznania dobra i zła było swego rodzaju maszyną, przy której szatan mógł coś nagrzebać jest bardzo słaba, ponieważ nic z opisów biblijnych na to nie wskazuje, ale raczej opisy są jasne...

Ks.Rodzaju 2

(15) I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł.

(16) I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść,

(17) Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz.



Mamy tu prosty i jasny zakaz Boga, że z tego drzewa jeść nie wolno, ponieważ grozi to śmiercią.

Prawdopodobnie Bóg dobrze wiedział, że ludzie nie umrą od razu, ale spowodować może to degradację ich genów, ponieważ taka kara groziła za..nieposłuszeństwo.

Dlaczego twierdzę, że Twoja hipoteza na temat drzewa jest słaba?
Ponieważ kilka wersów wcześniej jest napisane o pochodzeniu rajskich drzew...
Ks.Rodzaju 2

(Cool Potem zasadził Pan Bóg ogród w Edenie, na wschodzie.
Tam umieścił człowieka, którego stworzył.

(9) I sprawił Pan Bóg, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.


To była wola Boga aby powstały te drzewa i najwidoczniej wolą Boga było stworzenie pierwszego zakazu.
Nie mamy żadnej informacji na temat tego, jakie Bóg miał plany wobec tego drzewa.


Ponadto, jakim rodzajem maszyny było drzewo życia?

Hipotez można snuć wiele.

Co do przypowieści Henocha o bykach...

Moim zdaniem stawiasz błędne założenie:
Cytuj:
Cyryl napisał:
Adam i Ewa to były białe byki czyli czysta genetycznie ludzkość.
Kain to był czarny byk czyli nie tylko nieczysty genetycznie człowiek, ale także jego kolor sugeruje, że jest to potomek diabła.



Sugestie, które Ty interpretujesz tak a nie inaczej odłóżmy na bok.

Adam i Ewa byli czystymi genetycznie ludźmi (białe byki), ale w momencie złamania Bożego zakazu otrzymali karę, przez co zaczęli się starzeć itd.
Stali się w tym momencie niedoskonali!

Ich potomstwo z automatu także stało się niedoskonałe, stąd kolor byków wg przypowieści Henocha był już inny w odniesieniu do Kaina i Abla.

Dlaczego???

Ponieważ Kain i Abel zostali zapewne spłodzeni z woli Adama, kiedy ten obcował z Ewą, natomiast Set zrodził się z woli Boga, stąd przyrównany jest do białego byka, tak samo jak z woli Boga powstał Adam i Ewa!

Dopiero powstanie zupełnie innych gatunków zwierząt niż byki, mówi nam o skażeniu ludzkości przez upadłych płodzących swe potomstwo i ta przypowieść odnosi się do czasu na długo po wypędzeniu z Edenu gdy namnożyło się ludzi na ziemi, nieprawdaż?

Ks.Rodzaju 6

(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki,

(2) Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.

(3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

(4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły.
To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni
.


Czyli nie ma to nic do rzeczy, jeśli chodzi o pierwszych potomków Adama i Ewy.

Odmienny kolor byków - Kaina i Abla, to skutek pierwszego przekleństwa spowodowanego grzechem.

I sprawa jest prosta, co tyczy się później jednego z synów Noego - Chama.
Co mu się przytrafiło???

Ks.Rodzaju 9

20) Noe, który był rolnikiem, pierwszy założył winnicę.

(21) Gdy potem napił się wina, upił się i leżał odkryty w namiocie swoim,

(22) A Cham, ojciec Kanaana, zobaczył nagość ojca swego i opowiedział o tym poza namiotem obu swoim braciom.

(23) Wtedy Sem i Jafet wzięli szatę, nałożyli ją sobie na ramiona i podeszli tyłem, i przykryli nagość ojca swego, a ponieważ oblicza ich były odwrócone, nie widzieli nagości ojca swego.

(24) A gdy Noe obudził się po upiciu się winem i dowiedział się, co mu uczynił jego najmłodszy syn,

(25) Rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich!



Cham i jego potomstwo został przeklęty!

I to z jego potomstwa wyszli następnie giganci, ponieważ z nim spółkowali upadli i także nazwa Ziemi Obiecanej, w której żyły całe rody Nefilimów, pochodzi od Kanaana, pierwszego przeklętego po potopie.

A skutkiem przekleństwa jest właśnie uległość wobec sił złego, ponieważ oznacza ono zwyczajnie utratę Bożej ochrony.


To samo tyczy się w dalszej części proroctw o zwierzętach Abrahama i jego potomstwa.

Zauważmy, że Bóg u proroków wiele razy oznajmia, że to On sam stworzył od samego łona swych z sług z Izraelem włącznie.

Czy Ismael mógł być stworzony z woli Boga???

Nie.
Powstał z woli Sary, która namówiła Abrahama by obcował z Hagar.
W ten sposób powstał dziki "osioł", czyli zwierze rzekomo powstałe z woli szatana??

Widzisz Cyrylu, z pewnymi hipotezami nie można posuwać się za daleko, ponieważ jak widać, wychodzą w nich takie dziury, przez które nie można uzyskać spójnej całości, a mnie to razi.

Piszę już na tym forum parę lat i znacie moje reakcje i wiecie, że są gwałtowne.

Porównując to do Twojego podejścia, ja nigdy nie lubiłem sportów siłowych.
Zawsze lubiłem sporty ekstremalne, jak deskorolka, rower, snowboard i inne dynamiczne sporty, a w nich trzeba być szybkim, szybko reagować, obliczać dokładnie najmniejszy ruch w ułamku sekundy i wystrzegać się niepotrzebnych manewrów, które mogą zaowocować upadkiem i bardzo dotkliwymi kontuzjami.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 22 kwietnia 2018, o 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jakim rodzajem Maszyny było Drzewo ?
moze zwodzi nas okreslenie '' maszyna ;;
Psalm 1 mowi o Drzewach

1 Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców1,
2 lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
3 Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada.

Drzewa w Edenie opisane w ksiedze Ezechiela31
..Byłes najpiekniejszy posród drzew Edenu

8 Nie dorównywały mu cedry w raju Boga,
cyprysy trudno było porównać do jego gałęzi,
platany nie dorównywały jego konarom.
Żadne drzewo w raju Boga
nie dorównywało jego piękności.

9 Pięknym go uczyniłem obfitością jego gałęzi
i zazdrościły mu tego wszystkie drzewa Edenu,
które były w raju Boga.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 23 kwietnia 2018, o 04:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
damian Yesterday at 23:08
Zastanawialiście się kiedyś nad zjawiskiem konfliktu serologicznego?
To w sumie głębszy temat na osobny wątek, ale napiszę to wstępnie tutaj bo to wciąż związane z genetyką.

W skrócie napiszę jak to działa.
Maksymalnie 15% populacji ma krew z brakiem antygenu D, czyli RH -.
Reszta ludzi posiada RH+.
Na przykład wśród azjatów RH- występuje tak rzadko, że jest to wręcz zjawisko (jeden człowiek na ileś tysięcy, nie pamiętam dokładnie).

I teraz jeśli kobieta ma RH- ... a ojciec płodu RH+ ... może dojść do konfliktu serologicznego polegającego na tym, że organizm matki wykrywa dziecko (płód) jako ciało obce i je zwalcza.

Ciekawe, prawda?

Do rozważań dodam jeszcze, że ostatnio naczytałem się teorii na temat krwi RH- ... włącznie z tym, że niektórzy dowodzą, że i sam Isus miał krew RH- ... Teorie te mówią też, że jest to najczystsza krew ludu Boga ... CIEKAWE Smile

Znacie swoje RH?

Jeszcze są grupy krwi ... i tak na przykład pewne teorie uważają, że czyści Słowianie mają grupę A.
Łącząc to co wiemy to najczystsza krew ludu Bożego powinna być A RH-.

Statystyki obecne wskazują przytłaczającą przewagę rodzących się dzieci z grupami B, AB .... A jest w ... mniejszości.

Jako kolejny element ciekawostki podam z psychologii.
Ciekawe, bo były kiedyś prowadzone badania na temat agresji wśród ludzi i korelowano to z grupami krwi Smile

Wyniki wskazały dość znacznie wyższy poziom agresji wśród osób z grupami B i AB.
Spory odsetek (wskazujący, że nie jest to przypadek) przestępców różnej maści miało grupy krwi AB i B.

Temat do analizy.

avatar
damian

http://PrawdaNasWyzwoli.com
AHA .... wyczytałem również, że świat nastawiony jest na eksterminację ludzi z RH- .... Chemia w żywności, GMO, chemtrails ... nastawione są na niszczenie przede wszystkim ludzi z RH- ... też ciekawe.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 23 kwietnia 2018, o 05:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl Today at 05:25
Obserwatorze kilka uwag.

1. Co do proroctwa o zwierzętach z księgi Henocha to, kiedyś Mutu słusznie zwrócił mi uwagę, że gra czy raczej wojna pomiędzy Bogiem a diabłem toczy się na wielu planszach i polach.

Zauważ, że pole konfliktu genetycznego polegającego na tym która populacja wyprze drugą poprzez płodzenie swojego potomstwa czy dominacje swoich genów w dalszych pokoleniach jest w Biblii kluczowa. W Biblii nie bez powodu podaje się drzewa genealogiczne i kładzie nacisk na pochodzenie oraz jej głównym motywem są dzieje narodu wybranego Izraela.

Paweł nie bez powodu w swoich doktrynach stara się zniszczyć czy sprawić aby nikt nie szukał zaginionego Izraela oraz aby nikt nie zawracał sobie głowy genetyką w Biblii poprzez naukę o tym, że nie ma obecnie już rzeczywistego Izraela tylko taki duchowy do którego każdy wyznawca Pawła może należeć.

Ja zauważyłem, że byki białe jako rodzaj może są potężne ale są wrażliwe i podatne na zmiany a zatem przegrywały w wojnie o przekazanie swoich genów z nasieniem węża. Natomiast baranki białe jako inny rodzaj zwierząt czystych czyli naród wybrany Izrael może nie jest tak potężny ale pokonuje z łatwością w wojnie o przekazanie i dominacje swoich genów w następnych pokoleniach nasienie węża.

Dlatego Bóg karząc Izraelitów wygnaniem jednocześnie zadał cios nasieniu węża, a diabeł nawet się w tym nie połapał.

2. Twoje hipotezy są jeszcze bardziej niespójne:


Cytuj:
Obserwator napisał:
Adam i Ewa byli czystymi genetycznie ludźmi (białe byki), ale w momencie złamania Bożego zakazu otrzymali karę, przez co zaczęli się starzeć itd.
Stali się w tym momencie niedoskonali!

Ich potomstwo z automatu także stało się niedoskonałe, stąd kolor byków wg przypowieści Henocha był już inny w odniesieniu do Kaina i Abla.

Dlaczego???

Ponieważ Kain i Abel zostali zapewne spłodzeni z woli Adama, kiedy ten obcował z Ewą, natomiast Set zrodził się z woli Boga, stąd przyrównany jest do białego byka, tak samo jak z woli Boga powstał Adam i Ewa!



Bzdura!!!
Wszyscy synowie Adama oraz całe jego potomstwo były bykami tylko innych kolorów.
Dlatego jak uważam, że rodzaj byków wskazuje, że to Adam je spłodził ale kolor oznacza, że diabeł przez drzewo poznania dobra i zła przekazał im swoje geny czyli cechy.

Otóż Kain, Abel i Set powstali z woli Adama, Ewy i Boga a nie wbrew woli Boga. Dlaczego???

Ponieważ na to wskazują dowody czyli jakie dał prawo Bóg ludziom szczególnie pierwszym???

Rodz. 1 napisał:
(27) I uczynił Bóg człowieka, zgodnie z obrazem Boga go uczynił, stworzył mężczyznę i kobietę.
(28) I błogosławił im Bóg, mówiąc Bądźcie płodni i rozmnażajcie się i napełnijcie ziemię i poddajcie ją; panujcie nad rybami mórz i nad latającymi stworzeniami niebios, i nad wszelkimi trzodami, i nad wszystkimi gadami pełzającymi po ziemi!





Czyli ludzie mogli mieć tyle dzieci ile chcieli i kiedy chcieli.
Według twojej hipotezy wychodzi na to, Bóg wyznaczał terminy płodzenia potomstwa Adamie i Ewie.

Kain był dzieckiem z małżeńskiego związku Adama i Ewy.
Natomiast Isamel powstał z woli Sary a nie Boga, ponieważ był on synem Abrahama i innej kobiety Hagar.

Proste.
Bóg widział, że czyści genetyczne ludzie mają tendencje do płodzenia dzieci z hybrydami, więc [size=150zamienił rodzaj zwierząt z byków na baranki.
]Jakub miał swoich synów z różnymi kobietami w tym z niewolnicami i wszyscy byli barankami i to białymi. [/size]
Czyli masz piękny pokaz dominacji genów czystych pomimo mieszanych związków.

3.

Cytuj:
Obserwator napisał:
Cham i jego potomstwo został przeklęty!

I to z jego potomstwa wyszli następnie giganci, ponieważ z nim spółkowali upadli i także nazwa Ziemi Obiecanej, w której żyły całe rody Nefilimów, pochodzi od Kanaana, pierwszego przeklętego po potopie.

A skutkiem przekleństwa jest właśnie uległość wobec sił złego, ponieważ oznacza ono zwyczajnie utratę Bożej ochrony.



Oto masz słowa tego przekleństwa jego treść.

Rodz 9 napisał:
(25) Rzekł: Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą braci swoich!


Wg twojej hipotezy Izraelici potomkowie Sema podbijając Kananejczyków i zdobywając ich tereny czyli czyniąc ich swoimi sługami byli siłami złego a nie Boga???


Ponieważ na to wychodzi Obserwatorze.


Cytuj:
Obserwator napisał:
Widzisz Cyrylu, z pewnymi hipotezami nie można posuwać się za daleko, ponieważ jak widać, wychodzą w nich takie dziury, przez które nie można uzyskać spójnej całości, a mnie to razi.

Piszę już na tym forum parę lat i znacie moje reakcje i wiecie, że są gwałtowne.



Widzę Obserwatorze widzę to szczególnie w twoich hipotezach.

Zamiast gwałtownej reakcji proponowałbym bym spokój opanowanie i przemyślenie swoich kontrargumentów.

Moja hipoteza o drzewie poznania dobra i zła nie jest mocna.... ale twoje hipotezy dopiero mają nie tyle dziury co zaprzeczają przez samego Ciebie cytowanym fragmentom z Biblii.

Pozdrawiam Ciebie i rozumiem, że nie zgadzasz się z moimi hipotezami. Nie zmuszam nikogo do wiary i akceptacji w nie. Będę Jadnak dalej je badał, by może zostaną umocnione lub obalone tego nie wiem.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 23 kwietnia 2018, o 05:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
v huberkinky Today at 05:48
O ile dobrze rozumiem owe proroctwa, a czytałem tylko post Cyryla, to białe byki były czystym nasieniem niewiasty.

Muszę to sprawdzić dokładnie ale na to mnie wygląda. Jest to także logiczne, ponieważ po zjedzeniu owoców z drzewa utracili doskonałość i wieczność z woli Boga, ale... nadal byli oboje czyści genetycznie.

W takim przypadku, jeżeli kolor Kaina i Abla był inny niż Adama i Ewy a Naród Wybrany to także białe byki, to bardzo mocno sugeruje kogoś, kto zniszczył genetycznie Kaina i także Abla. Ale Abel był nadal dobrym człowiekiem.

Dopiero w tym świetle Set był ponownie czystym genetycznie człowiekiem.

Obiecuję, że za dzień lub dwa zajmę się bliżej analizą Cyryla i sprawdzę to dokładniej, chyba że moja POBIEŻNA analiza jest jednak trafna. A nie jestem jej pewien i jest to jedynie hipoteza.

Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ prawidłowo rozpoznany i wyjaśniony dale nam OLBRZYMIĄ broń, która niszczy kompletnie szatański system z nasieniem węża włącznie.

Jeżeli proroctwa i wersety biblijne są prawidłowo rozpoznane, a w chwili obecnej jest to pierwszy etap analizy tych spraw.

A nie można ich w żadnym wypadku zaniechać, ponieważ Bóg najwyraźniej chce, abyśmy to wiedzieli.

Dlatego mamy wersety i najważniejsze proroctwo biblijne Rodzaju 3:15, które nie może być zrozumiane dokładnie bez szczegółowej analizy wielu poszlak czy wersetów biblijnych i proroctw.

Z tych przyczyna szatan atakuje nas wszystkich z coraz większą energią właśnie na polu genetyki, za pomocą ideologi gender, rozpowszechniania homoseksualizmy, umieszczania w narodach wrogów rasy białej itp.

On dąży otwarcie do naszej anihilacji, czy to genetycznej czy rękami Boga!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 23 kwietnia 2018, o 06:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obserwator Today at 08:28
Cyrylu, przede wszystkim ja w tym temacie nie stawiam żadnych hipotez.

Opieram się o to, co jest w jasny dla mnie sposób sformuowane w opisie stwarzania.

Nie ja wyszedłem z hipotezą, że szatan zmajstrował coś z Ewą i to nie ja próbowałem wybrnąć z niej stawiając tezę, że szatan jednak mógł coś zmajstrować przy drzewie.

Ja obstaję jedynie przy tym, co jest zrozumiałe, czyli że Kain i Abel byli potomstwem spłodzonym już po grzechu i to potomstwo stało się niedoskonałe, przez co dopiero wtedy utworzyło upadłym możliwość dokonywania konkretnych zmian genetycznych.

I to się jasno potwierdza w opisie z Rodzaju i Henocha o płodzeniu nefilimów.

I to nie są hipotezy Cyrylu, tylko moje proste w zrozumieniu podejście do treści Pism.

Cytuj:
Napisałeś też, że:

Bzdura!!!
Wszyscy synowie Adama oraz całe jego potomstwo były bykami tylko innych kolorów. Dlatego jak uważam, że rodzaj byków wskazuje, że to Adam je spłodził ale kolor oznacza, że diabeł przez drzewo poznania dobra i zła przekazał im swoje geny czyli cechy.


Nie ma takiego potwierdzenia, że diabeł przez drzewo przekazał komuś geny..to hipoteza.

Przy takim założeniu można zadać pytanie, skąd wzięły się cechy diabła?

Bóg je dał? Czy powstały w wyniku nieposłuszeństwa wobec Boga?


Obserwator

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 23 kwietnia 2018, o 06:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jak widac obserwator to przedstawiciel wszystkich zaleknionych i takich potrzebuje
religia ; ty nie myśl '

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 24 kwietnia 2018, o 11:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cyryl Yesterday at 21:00
Chciałbym teraz uzasadnić moje hipotezy.

Zaznaczam jedno, moje hipotezy dotyczą historii zaś historia nie jest wiedzą o charakterze naukowym czy nauką jak zauważył prof Bogusław Wolniewicz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogusław_Wolniewicz

Dlatego nie traktuje mojej hipotezy jako nauki.

Henryk zmusił mnie do myślenia.
Henryk podjął temat, że owoc z drzewa poznania dobra i zła mógł być seks Ewy z wężem.... ja tą hipotezę odrzucam, jednak zgadzam się z Henrykiem, że Kain powstał na skutek działalności diabła (nie poprzez seks), jednak Kain miał cechy diabła co czyni go dzieckiem diabła.
Otóż podstawowy dowód na to, że Kain jest dzieckiem diabła dał nam sam Isus:

Ew Jana 8 napisał:
(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.



Kain tak jak diabeł jest mordercą, zabił swego brata podstępem i umyślnie szykując na niego zasadzkę.
Kain jest kłamcą, ponieważ kłamał samemu Bogu twierdząc, że nie wie co się stało z jego bratem Ablem.


A zatem Henryk ma 100% racji, że Kain jest synem diabła.


Jednak odrzucam możliwość, że Kain powstał na skutek seksu diabła i Ewy z kilku przyczyn:

1. Gdyby zakazanym owocem był seks z diabłem to Adam także by musiał odbyć stosunek seksualny z szatanem.

2. Gdyby zakazanym owocem był seks z diabłem to dlaczego w księdze Rodzaju pisze, że ten owoc zjedli tylko Adam i Ewa a diabeł nie???

Diabeł tylko namówił wpierw Ewę a ta swego męża do zjedzenia tego owocu.

3. Księga Henocha podaje, że Adam i Ewa byli białym bykiem i białą krową ich potomkowie to byli Kain - czarny byk, Abel czerwony byk, Set - biały byk.


Natomiast księga Rodzaju podaje, że diabeł był wężem.
Jeśli by doszło do stosunku seksualnego Ewy z wężem to Kain byłby albo hybrydą byka i węża albo wężem.
Zauważmy księga Henocha podaje, że gdy aniołowie (które podane są jako gwiazdy) uprawiali seks z kobietami (które są czarnymi krowami) to rodzą one innego rodzaju zwierzęta, czyli np. słonie, wielbłądy czy osły.
To pokazuje nam, że seks Ewy z diabłem ma słabe podstawy dowodowe.


4. księga rodzaju podaje opis diabła:


Rodz. 3 napisał:
(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?



Zauważcie coś ciekawego.
Otóż biblia opisuje Bestie czyli upadłych aniołów władającym w historii królestwami jako zwierzęta.
Księga Henocha opisuje potomstwo powstałe na skutek seksu upadłych z kobietami jako dzikie zwierzęta.
Tutaj zatem zrozummy jedno, wąż jest chytrzejszy niż wszystkie zbuntowane anioły!!!!

Co zrobiły zbuntowane anioły???

Zanieczyszczały rodzaj ludzki poprzez uprawianie seksu z ziemskimi kobietami, za co Bóg szybko zamykał je w Otchłani.

A zatem wąż był sprytniejszy niż upadłe anioły i zanieczyścił rodzaj ludzki w inny bardziej wyrafinowany sposób niż przez prymitywny seks.


I tutaj napisze jeszcze raz.

Czym jest drzewo???

Jest maszyną,
gdyż każda maszyna przekształca energie lub wykonuje pracę na skutek czego powstają określone produkty.
I tak drzewo przekształca dwutlenek węgla w tlen i produkuje owoce, które są produktem żywnościowym zwierząt i ludzi.

W księdze Rodzaju jest opis dwóch drzew drzewa życia i drzewa poznania dobra i zła. Skoro drzewo życia nie jest żadnym symbolem to tym bardziej drzewo poznania dobra i zła takim symbolem by nie może. Natomiast hipoteza, że drzewo poznania dobra i zła to symbol seksu Ewy i diabła upada, ponieważ wtedy takim symbolem musiał by być drzewo życia.

Napisze tak. Drzewo poznania dobra i zła jak wskazuje nazwa moim zdaniem mogło służy jako maszyna ucząca anioły do produkowania nowych owoców. Jak podaje księga Henocha:

Hen 69 napisał:
10 Ludzie bowiem nie zostali stworzeni po to, aby wzmacniali swoją wiarę piórem i atramentem.
11 Ludzie bowiem zostali stworzeni po to, aby stali się jak aniołowie, czyli sprawiedliwi i czyści, i aby ich nie dotknęła wszystko niszcząca śmierć.
Jednakże z powodu owej nauki idą ku zagładzie i z powodu owej mocy niszczy ich śmierć.




Zobaczmy. ludzie jak i anioły nie zostali stworzeni aby zdobywa wiedzę poprzez pióro i atrament czyli zdobywać wiedzę tylko z teorii ale zdobywać wiedzę przez doświadczenie.

Zauważmy jeszcze coś ciekawego. gdzie znajduje się Eden???

Wg 2 księgi Henocha w trzecim Niebie:


2 Hen napisał:
8
Tamci mężowie zabrali mnie stamtąd i zaprowadzili mnie na górę do trzeciego nieba i posadzili mnie tam. Kiedy patrzyłem na dół widziałem Raj. I to miejsce było niewyobrażalnie przyjemne.
Widziałem drzewa w pełnych kwiatach. Ich owoce były dojrzałe i pięknie pachnące z każdym pokarmem na polu i wydzielające obficie przyjemny zapach.
Pomiędzy nimi było drzewo życia, w miejscu, gdzie Pan odpoczywa, kiedy udaje się do Raju. To drzewo jest niewypowiedzianie przyjemne i pięknego zapachu, bardziej piękne niż jakakolwiek inna stworzona rzecz, która istnieje.
Ze wszystkich stron wygląda jak złoto i karmazyn w formie ognia. Ono pokrywa cały Raj i posiada coś z każdego drzewa sadu i każdego owocu. Jego korzeń jest w Raju przy wyjściu, które prowadzi ku Ziemi.
Raj istnieje pomiędzy zepsuciem i niezniszczalnym. Wychodzą dwa strumienie, jeden wydaje miód i mleko, a drugi jest źródłem wydającym olej i wino i jest podzielony na cztery części. One krążą dookoła w cichym ruchu wychodzą do Raju Edenu, między zepsuciem i niezniszczalnością.


A zatem Eden był miejscem nauki o ziemi jaką stworzył Bóg dla pierwszych ludzi oraz aniołów a szczególnie diabła, który miał opiekowac się ludzkością:


Ez 28 napisał:
(13) Byłeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okryciem twoim były wszelakie drogie kamienie: karneol, topaz i jaspis, chryzolit, beryl i onyks, szafir, rubin i szmaragd; ze złota zrobione były twoje bębenki, a twoje ozdoby zrobiono w dniu, gdy zostałeś stworzony.
(14) Obok cheruba, który bronił wstępu, postawiłem cię; byłeś na świętej górze Bożej, przechadzałeś się pośród kamieni ognistych.



Czyli diabeł także był w Edenie. Co sugeruje nam, że tam także miał on się uczyć.... czego???

Diabeł miał zdobywać doświadczenie na temat biologii życia na ziemi i genetyki, a drzewo poznania dobra i zła służyło mu jako nauka o tym jak można tworzyć owoce które zmieniają na trwałe ludzkie czy zwierzęce DNA. Dlatego Bóg zabronił ludziom spożywać owoców z tego drzewa. Ta maszyna posiadająca ogromne możliwości była zapewne też testem dla diabła wierności Bogu.

Dzięki tej maszynie diabeł mógł niczym Bóg zmieni strukturę ludzkiego DNA i dać cechy jakie uznał za stosowane potomstwu ludzi. Dodatkowo jako wabik mógł tym owocom dać zdolność przeżywania seksu podczas prokreacji, co miało byc haczykiem.

Owoc z tego drzewa zapewne sprawił, że potomstwo Adama i Ewy było zdolne do tego aby płodzic potomstwo z upadłymi aniołami.

Tak diabeł planował zapewne zniszczyć ludzkość dwuetapowo i zapewne do swojego planu nakłonił inne anioły wcześniej. Oto dowody:

Ez 28 napisał:
(15) Nienagannym byłeś w postępowaniu swoim od dnia, gdy zostałeś stworzony, aż dotąd, gdy odkryto u ciebie niegodziwość.
(16) Przy rozległym swoim handlu napełniłeś swoje wnętrze gwałtem i zgrzeszyłeś. Wtedy to wypędziłem cię z góry Bożej, a cherub, który bronił wstępu, wygubił cię spośród kamieni ognistych.



rozległy handel czyli namawianie innych aniołów do seksu z kobietami.

1 Hen 54 napisał:
5 Odpowiedział mi: "Są one przygotowane dla zastępów Azazela, aby je wziąć i wrzucić do głębin piekła. Zgodnie z poleceniem Pana Duchów czeluść ich zostanie przykryta chropowatymi kamieniami.
6 W owym wielkim dniu Michał, Gabriel, Rafał i Panuel (Fanuel) pochwycą ich i wrzucą do płonącego pieca, aby Pan Duchów mógł wziąć pomstę na nich za ich niegodziwość, za to, że ulegli Szatanowi i sprowadzili na manowce mieszkańców ziemi.




Upadli ulegli szatanowi, który ich niczym handlarz przechytrzył gdyż był chytrzejszy niż oni.


1 Hen 6 napisał:
1 Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki.
2 Ujrzeli je synowie nieba, aniołowie, i zapragnęli ich. Jeden drugiemu powiedział: "Chodźmy, wybierzmy sobie żony z córek ludzkich i spłodźmy sobie dzieci".
3 Szemihaza, który był ich dowódcą, powiedział do nich: "Obawiam się, że może nie zechcecie tego zrobić i że tylko ja sam poniosę karę za ten wielki grzech".
4 Wszyscy odpowiadając mu rzekli: "Przysięgnijmy wszyscy i zwiążmy się przekleństwami, że nie zmienimy tego planu, ale doprowadzimy zamiar do skutku".
5 Następnie wszyscy razem przysięgli i związali się wzajemnie przekleństwami.
6 Był o ich wszystkich dwustu. Zstąpili na Ardis, szczyt góry Hermon. Nazwali ją górą Hermon, albowiem na niej przysięgali i związali się wzajemnie przekleństwami.
7 Te są imiona ich przywódców: Szemihaza, ich dowódca, Urakiba, Ramiel, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Daniel, Ezekiel, Barakiel, Asael, Armaros, Batriel, Ananiel, Zakiel, Samsiel, Sartael (...), Turiel, Jomiel, Araziel.
8 Są to dowódcy dwustu aniołów i wszystkich innych z nimi.




Aniołowie przysięgali co jest dowodem, że byli w spisku przeciwko rodzaju ludzkości z diabłem.

oto moje przemyślenia w tej kwestii.

Inne dowody opisze później.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Genetyczna inwazja wroga na Lud Boga - z for kubika
 Post Napisane: 24 kwietnia 2018, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Wąż przedstawił Ewie OWOC którym ona sie zachwyciła i zjadła-przyjela

Czym jest owoc .

Owoc warg jako ofiara przed Bogiem
OWOCE Ducha Świetego.
po OWOCACH ich poznacie
Dzieci sa OWOCEM łona

Jaki OWOC dał Wąz ,że z niego zrodził sie Kain .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 kwietnia 2018, o 11:29 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL