Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 113  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Piotr Żadne zwierzę ducha niema,a jedynie jest żyjącą duszą tu na ziemi.
A jeżeli nie ma ducha,to sumienia także nie ma...bo to w duchu,w jaźni jest świadomość życia i sumienie,które grzech odczuwa.Nie pleć głupstw więc,że stworzenie ma sumienie,zwierząt Bóg...nie będzie sądził.
Krew ,o którą Bóg Sam wspomni-inny sens ma niż ty myślisz.
I już przestań wreszcie z mięsem,bo obrażasz tym Jezusa.
Ob miał ciało z krwi i kości i w tym ciele krwawił za nas i Mu rany pozostały po tych gwoździach ludzkiej złości.
Jezus ciało miał człowiecze i to w takim umarł za nas.
W sławnym ciele On Zmartwychwstał!
..........

ja
no i jak ci nie wstyd nowu masz jakies stare katolicie naleciałosci amoze sj ? nie znasz biblii nie znasz ST strzelasz na oslep jak terrorysta i masakrujesz wez Biblie iczytak od poczatku ja ci wersetów NIE PODAM ! biada gnusnemu leniwemu sercu ...mówie MIESO botak mówi biblia a ciało to OSOBA ja to rozrózniam ty NIE
chcecie byc obłudnie subtelni .
CIAŁO ZNIEBA SLOWO Z NIEBA STAŁ SIE BASAR/Mieso nie wierzycie ze z Nieba moze byc Mieso ?
tak powiedział Moje Mieso jest Prawdziwym POKARMEM wiesz dlaczego Jego jest Prawdziwe ? bo jest z NIEBA a nasze nie sa Prawdziwe bosa z prochu ziemi iniosa smierc. dlaczego mówisz KREW ? nie oburza cie jak Mieso ?

.....
Piotr Słowo Boże Jest tym ciałem,a nie mięso z nieba.

Na pustyni Bóg dla ludu -mięsa z nieba nie pisyłał: Chleb im dawał,mannę z nieba...a przepiórki były ziemskie.
Wciąż wytykasz katolicyzm,a to ty masz pogląd katolicki.
Oni właśnie -mięso Pana wprost dosłownie spożywają i dlatego w cudach jakichś- w tych opłatkach widzą mięso krwawe.
A ja wolę jeść jarzyny i chleb życia w Słowie Ducha.
I świat nowy,ten tworzony w Zmartwychwstaniu Pana-idealny będzie w duchu,a nie w ciele.
Żyć będziemy tak jak aniołowie,bez podziału na mężczyznę i niewiastę.
Krew już będzie bez znaczenia,bo i małżeństw tam nie będzie.Piękno życia będzie w Duchu.


...
Krystyna- Piotrze przyjrzyj się zwierzętom,bardzo często są bardziej moralni niż ludzie,są też zwierzęta,w których siedzą demony ,cała natura jest skażona grzechem po upadku w Edenie
1
-----
ja
a Słowo Boze to nie z NIEBA ??? kto je wypowiedział moze józef Zastanów sie pokaz mi katola co tak wierzy jak ja a ja tobie pokaze ze mówisz jak ich kapłani ciało z maryji Dlatego chca maryje za współodkupicielke bo dała sie ZAPLODNIC dała ciało swoje i ty glosisz katolickie nauki

tak krysiu sa zwierzeta w zwiazkach małzenskich na całe zycie jak łabedzie i wiele innych
pasterze co rozpraszaja owce Panskie
jeremiasz 23/1-

....

Piotr To iż natura jest skażona,to jest fakt zauważalny.

Zgodnie z Wolą Stworzyciela -człowiek miał być panem na tej ziemi.
Skoro jednak pan ten upadł i w swą przestrzeń wpuścił lucyfera...to i cierpi świat ten w całej rozciągłości i przyroda z utęsknieniem oczekuje objawienia synów Bożych.
Chrystus świat odkupił Swoją śmiercią ...i my w Jego Zmartwychwstaniu mamy tą nadzieję:Że gdy świat ujrzymy odkupiony-to on będzie w pełnej chwale Boga i tam bólu,cierpień już nie będzie.-
Czy zwierzęta są moralne?
To jest nie ten wariant życia.
W swym gatunku są po prostu naturalne,takie jak je Pan Bóg stworzył i odmienne w swoich cechach.
Są psy złe i są łagodne,jeden szczeka i jest agresywny,inny raczej lubi ludzi i się łasi do każdego.
Czy to jednak jest moralność?

To jest cecha ras odmiennych.
Ludzie przecież także mają różne charaktery i niektórzy dobrzy są id urodzenia.-
A że demon może zwierzę wykorzystać,to się zgadzam.
Demon przecież nie ma ciała i wejść może w ciała zwierząt

-katolicy gdy opłatek spożywają ...to nie myślą,że to ciało Marii.
Oni wierzą,że w opłatku mięso jest Jezusa.
Gdzieś niedawno kilku z nich zabrali głos na grupie "Protestanci"i tak właśnie eucharystię tłumaczyli.
Ty więc masz poglądy katolickie i nie w duchu,a na ciele chcesz budować swoją wiarę.
Gdy Pan Jezus przecież Swoim Zmartwychwstaniem -to co ważność miało według ciała śmiercią Swą wyłączył...i tych,których Sam narodził do nowego życia w duchu...to przełączył ich na odbiór fali z nieba-aby mieli łączność z Bogiem w Duchu Świętym.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:25 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 27 kwietnia 2018, o 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
nina ;
Kochana siostro w Panu .Cialo ktore zstapilo z nieba ,to cialo uswiecone w Duchu Sw .
Nie bedziemy miec cial fizyczych z nieba ,tylko uswiecone Duchem Sw -nowe pod wzgledem ciala bezgrzesznego
.Pan Jezus Chrystus nasze ciala odkupil i na mocy swojej krwi ,zeslal Ducha Sw ,tym sposobem przyobleka nas w ciala niebianskie
,2Kor 5;4" Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez zycie "
Przeciez tylko Duch Sw ZSTAPIL z nieba ,i wiemy ,ze podczas smierci ciala Pana, jego Duch czlowieczy WSTAPIL do nieba i Ojciec Go ponownie narodzil jako Ducha Boga .
Dz 13;33 " że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim:
Ty jesteś moim Synem,
Jam Ciebie dziś zrodził. "
Tym Duchem Boga wskrzesil swoje cialo .
Jan 2;19 "Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo".
Jak widzisz nino Pan Jezus Chrystus ,najpierw byl przywrocony do zycia jako BOG DUCH ,potem tym Duchem SAM OZYWIL SWOJE CIALO .
W tym Duchu Boga -Chrystusa mieszka w nas .
Jak widzisz cialo fizyczne nie bylo z nieba .
Jest nazwane cialem z nieba ,bo uswiecone i przywrocone do zycia ,za sprawa NIEBA -DUCHA SW.ktory zstapil z nieba .
Tym Duchem JEST PAN JEZUS CHRYSTUS .
2 Kor 3;17 "Pan zaś jest Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność."

Tak samo ziemia jest miejscem niebianskim .
Pan Jezus Chrystus polaczyl niebo z ziemia ,za sprawa Ducha Sw .
Wyj 3;5" Rzekł mu [Bóg]: "Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą".
Joz 5;15" Na to rzekł wódz zastępów Pańskich do Jozuego: "Zdejm obuwie z nóg twoich, albowiem miejsce, na którym stoisz, jest święte". I Jozue tak uczynił."
Tu sa teraz miejsca niebianskie ,Pan Jezus Chrystus polaczyl niebo z ziemia .On jest ta drabina ktora zobaczyl Jakub .
Ef 6;12 " Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła NA WYZYNACH NIEBIANSKICH "
Nowa ziemia i nowe niebo,to nie ponownie stwarzanie ,lecz PRZYWROCENIE swietosci ,gdzie nie bedzie grzechu .
Slowo Boze nie tylko glob nazywa ziemia ,ale tez ludzi .
2Piot 3;13" Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. "
......


Jacek i Krystyna drogie niewiasty, probujecie napisac nowa biblie.
Ja trzymam sie tej jedynej Biblii napisanej pod natchnieniem Ducha Sw.
Przykro ze nie chcecie uwierzyc w to co tam jest napisane.
Jestescie w tej grupie ktora slyszac nie slyszy i widzac nie widzi.
Ja nie zartuje sobie z was, pisze to powaznie.
....


nina Jacek masz problem jak podaje list do rzymian Przemiencie Umysl Nowym POZNANIEM ....tobie tego brak
.....

Piotr Prus katolicy gdy opłatek spożywają ...to nie myślą,że to ciało Marii.
Oni wierzą,że w opłatku mięso jest Jezusa.Gdzieś niedawno kilku z nich zabrali głos na grupie "Protestanci"i tak właśnie eucharystię tłumaczyli.Ty więc masz poglądy katolickie i nie w duchu,a na ciele chcesz budować swoją wiarę....////....

czy ja napisałam ze mysla ?oni nie maja myslec bomyslec to ZADAWAC PYTANIA a tego im nie wolno bo ich wysmieja jak wy mnie ale ja mam meznosc od Ducha Swietego .ich jezus jest jak wasz protestancki ciało z maryji .

....


Janina Nie mow tak ,ze bracia w Chrystusie spozywaja cialo fizyczne z Marii ..
Syn Czlowieczy cialo Marii uswiecil Duchem Sw i oddal to cialo doskonale za nas .
Zmartwywstal i jego cialo zostalo przemienine .

Teraz spozywamy cialo i krew jako Nowe Przymierze w DUCHU SW .
Mat 26;29"Lecz powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z tego owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę z wami nowy, w królestwie Ojca mojego".
My zyjemy w Krolestwie Ojca w Duchu Sw i tak spozywamy wieczerze panska z NIM !
..

Janina Jan 6;63 " Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. "

.....

Piotr -"Tak też napisano:Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą,ostatni Adam stał się duchem ożywiającym".1 Kor.15-45.
Piotr dlaczego ucinasz ? dokoncz - Pierwszy adam ziemski z prochu ziemi Ostatni Adam z NIEBA ...cosprawia ze uwazasz ich za równych sobie ? twoja NIEWIARA ja UWIERZYŁAM SŁOWOM JESZUA ZE ON CHLEB Z NIEBA A TEN CHLEB TO BASAR/MIESO/CIAŁO MOJE - Amen

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 08:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Jacek to ty uwazalas z Ryszardem i Krystyna ze Jezus jest takim samym Adamem i Bog go stworzyl od tak sobie jak Adama bez niczego.

Ja wam caly czas tlumacze ze jest roznica miedzy Jezusem a Adamem i dopiero teraz dochodzisz do tego wniosku.
Ale ty i tak tego nie rozumiesz.
Napisalas to bo Piotr napisal cos innego.
Z przekory zblizylas sie wreszcie troche do prawdy.

________

Cos ci sie pomieszalo i swoje chcesz podczepic donaszego.
Bog stworzył ot tak sobie jak Adama bez niczego ?
co to ma byc bez niczego ?

SŁOWO STAŁ SIE CIALEM-CHELB Z NIEBA .
Czy Adam w Edenie byl dla nas CHLEBEM a Krew NAPOJEM ?

powiesz ze to PRAWDZIWY POKARM I NAPÓJ ?

Jeszua mówi ze ON JEST PRAWDA .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Piotr Przecież tak jest napisane,że:-"Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi,ziemski...".1 Kor.15-47.-Z nieba miał od Boga tchnienie,ducha...ciało Bóg mu jednak ukształtował z prochu ziemi.

I zauważ tu różnicę...Bóg Adama najpierw stworzył w ciele,a następnie dał mu ducha.
A gdy chodzi o Jezusa:-W Duchu Był i Jest Chrystusem...a Swe ciało wziął On z Obietnicy,którą Bóg dał Abrahamowi.
I dlatego On w całości -jako drugi Człowiek z nieba-daje życie wieczne w ciele.

_

Piotr skoro czytasz ze Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi ziemski to POCO wciskasz ze to Jezus jest z prochu ziemi skoro czytasz ze z Nieba jest Ostatni Adam - zastanów sie
Z NIEBA WZIAŁ WSZYSTKO a nie tylko tchnienie bo tchnienie to i zwierze ma

On JEST BOGIEM-DUCHEM W CIELE SWOIM nic z prochu ziemi .NIC!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Piotr
-No jakżesz to tak możesz twierdzić,że "nie ma Jezusa ziemskiego"?.

Przecież Jezus Jest postacią historyczną: Żył na ziemi,istniał w ciele jako Człowiek,jadł i pił,pracował także.
W łodzi pływał,ryby łowił wraz z uczniami Swymi.
Na osiołku wjechał do ziemskiego Jeruzalem.
Z biczem w ręku Swą świątynię tam oczyścił.
W Getsemane pot Mu spływał krwią po czole,kolanami stał na trawie...i na końcu
Tenże Jezus niósł krzyż ciężki na Golgotę-bo Go świat wyrzucił ze swej sfery życia w grzechach -a dla Niego dał Mu krzyż by na nim umarł.

Jakżesz więc tak możesz myśleć...że Pan Jezus nie Był z nami tu na ziemi?
Jako Chrystus przyszedł z nieba,lecz na ziemi Był Człowiekiem.

I tu umarł jako Człowiek,w ciele na sto procent naszym:
A nie innym ( jak ty twierdzisz )-że to ciało miał On z nieba,lecz Go ludzie nie poznali???-Stawiam więc ci aż trzy te znaki zapytania i zastopuj,proszę tutaj swoje myśli.

Przed Swą śmiercią Jezus Siebie nie ukrywał,był widoczny,znany ludziom i chodziły za Nim tłumy.
On przemawiał,xmczynił cuda,chorych leczył,grzech wybaczał.
Żył i Był i w ciele istniał razem z ludźmi na poziomie tej materii.
Innym stał się po Swym Zmartwychwstaniu...
i to wtedy już Go nawet Swoi nie poznali.

Bo to wtedy Jezus stał się już Chrystusem w całej pełni i Był w ciele odzyskanym mocą Ducha.-
I tu nie na dwóch Jezusów..ale Jedem Syn Boży i Człowieczy-JEZUS CHRYSTUS.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
I o to sie rozbijacie wlasnie o ziemskosc Jezusa .

WY wogóle nie mozecie pojac Nowym Umyslem KIM JEST JESZUA MESJASZ
rozbijacie sie o to ze jadł pil siusiał płakał bił batem no bo jak moze byc inaczej
skoro rodzil sie jak ziemianin ssał, płakał był obrzezany .pot spływał po twarzy
WIDZISZ jak NIEWIDZISZ ? potykacie sie religijnie .
Był ze Swoim ludem na Ziemi A ONI GO NIE POZNALI NIE POZNALI bo jakze to skoro był popdobny do reszty .
On powiedzial ze CIALO JEST Z NIEBA ale wy mówicie ze KŁAMIE ?
sto procent waszej slepoty religijnej .
Znany był ludziom no a jakze a jakze, ze Go znali Przeraza mnie jak chrzescijanstwo jest religine a nie DUCHOWE Jezus nie stał sie Chrystusem/Mesjaszem to Mesjasz przyszedł to przyszedł Moszija ZBAWICIEL .. sam stworzyłes DWÓCH jezusów chrystusów .
Co za brak Poznania.

Zydzi mieli Uwierzyc ze Jeszua to Mesjasz bo Zydzi czekali na przyjscie MESJASZA.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Z nieba zstąpił na Jezusa z Nazaretu Duch Święty.
Zaraz po tym gdy Go Chrzciel Jan w Jordanie ochrzcił -było Słowo z nieba Boga,że to Syn Jest Mój Umiłowany i Duch zstąpił na Jezusa w postaci gołębicy.

Tak połączył Bóg w Nim niebo z ziemią.Wszystko cicho,w Swoim czasie,bez łamania praw natury,które tak On stworzył.
Zgodnie z tym jak On już we śnie to pokazał Jakubowi.
Gen.28-12.-To zauważ,że drabina,którą Jakub widział we śnie...opierała się o ziemię.
Stała na niej,a wierzchołek sięgał nieba.-

Gdyby ciało Pana było z nieba...to ten obraz byłby odwrócony...w niebie byłaby podstawa,a na ziemi jej wierzchołek?Pan Bóg plan Swój przygotował i też ziścił na Swej Górze świętej.
To duchowa jest wysokosć Bożej Woli i Mądrości.
Bóg człowieka podniósł na tą Górę Jego łaski i to tu miał w Sobie tajemnicę Obietnicy...że to z Abrahama będzie Ten Potomek,

Który zbawi ludzi.Mesjasz,Chrystus przyszedł z nieba,lecz na ziemi był Jezusem z Nazaretu.Paweł przecież o tym pisał do Filipian:-Że choć Był w Postaci równy Bogu,to-"wyparł się Samego Siebie,przyjął Postać Sługi i stał się podobny ludziom.

A okazawszy się z postawy Człowiekiem.Uniżył Samego Siebie i Był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej".Fil.2-5,8. -

Więc konkluzja na koniec tych rozważań: Kamień Boga nie spadł z nieba?

Wcześniej przed tym naszym,ludzkim czasem-spadł tak szatan z nieba niczym błyskawica.
A Pan Jezus Był Kamieniem Żywym w organiźmie Swym Człowiekiem,Który Bóg położył na Syjonie,na tej Górze Swojej Obietnicy i to On Jest Tym Kamieniem Nowym co Go odrzucili ludzie religijnie ...lecz to na Nim Bóg buduje i objawia nowe rzeczy.
______

Piotr zastanów sie i nie powtarzaj pokims gdybys czytał z Duchem Prawdy to by ci pokazał ze o był ZNAK dla Jana własnie dla niego bo zauwaz ze inni tego nnie widzieli tylko Jan widział i slyszał przeczytaj i zobacz.
Jan szedł przed YHVH i prostował Jemu Droge i Jan POZNAŁ ze Jeszua to On YHVH o którym prorokował ojciec Jana . poto Jeszua sie zanurzył .
Jeszua tez powiedział ze to co sie dzieje DZIEJE sie ze wzgledu na was.....jak mozesz myslec ze Duch Swiety zstapił na Jeszua dopiero podczas zanurzenia a zapomiec ze Duch Swięty poczał ZYCIE CIALA I KRWI w Miriam ,to jak to rozdzielasz ?

Ja widze to JEDNYM i nie osmielam sie juz dzielic tak jak wy to robicie bo tak rozumowałam jak byłam katolicka religijna cielesna zaprzedana grzechowi .

/////... Filipian:-Że choć Był w Postaci równy Bogu,to-"wyparł się Samego Siebie,przyjął Postać Sługi i stał się podobny ludziom.A okazawszy się z postawy Człowiekiem.Uniżył Samego Siebie i Był posłuszny aż do śmierci i to do śmierci krzyżowej".Fil.2-5,8. ...////...

jak to mozliwe ze NIE WIDZISZ CO CZYTASZ no przeciez Paweł pisze jasno i wyraznie ale tobie zasłania nauka katolicka i po katolickiemu rozumujesz nie mozesz sie oderwac od ich proramu kłamstw o naszym ZBAWICIELU .....
czytasz ze był wPOSTACI BOGIEM nie korzystał z Boskosci bo nie przyszedł by Sadzic ale ZBAWIC to Czas ŁASKI dlatego chociz był Bogiem Potęznym w swej Mocy pozwolił by zaprowadzili Go na krzyz dla naszego WYKUPIENIA moce CIEMNOSCI zostały POKONANE.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Elżbieta - Stało się tak jak zapowiedział prorok
Izajasz 40, (3) Głos się odzywa: Przygotujcie na pustyni drogę Pańską, wyprostujcie na stepie ścieżkę dla BOGA naszego!
(4) Każda dolina niech będzie podniesiona, a każda góra i pagórek obniżone; co nierówne, niech będzie wyrównane, a strome zbocza niech się staną doliną!
(5) I objawi się chwała Pańska, i ujrzy to wszelkie ciało pospołu, gdyż usta Pana to powiedziały. oraz Iz 35, (3) Wzmocnijcie opadłe ręce i zasilcie omdlałe kolana!
(4) Mówcie do zaniepokojonych w sercu: Bądźcie mocni, nie bójcie się!
OTO WASZ BÓG !
Nadchodzi pomsta, odpłata Boża! SAM ON PRZYCHODZI i wybawi was!
(5) Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych.
(6) Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych, gdyż wody wytrysną na pustyni i potoki na stepie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Janina tonina ;
To co napisalas jest prawda ,dotyczy to DUCHOWEGO poczecia Syna Czlowieczego .
My to wiemy ,ze Bog Duch jest JEDEN i nie mozna Boga dzielic .
Ale nie wolno zgubic ,objawienia Boga w ciele ,ktory pochodzil z rodu ludzkiego .
Pan Jezus Chrystus jako Syn Czlowieczy z rodu Abrahama ,byl napelniony Duchem Sw .
To SAM BOG zbawil nas SWOIM SLOWEM I DUCHEM ,TYM DUCHEM I SLOWEM BOGA JEST PAN JEZUS CHRYSTUS .
My nie dzielimy Boga w Slowie i Duchu ,my wiemy ,ze to JEDEN BOG !
1

Pawel jednak pamieta o tym ,ze Bog objawil sie w ciele Syna Czlowieczego i ,ze Syn Czlowieczy ma dzial w naszym zbawieniu jako doskonaly Syn Czlowieczy .1 Kor 8;6" dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśm"

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Nam nie potrzebne rodowody do niczego niepotrzebne bo wprowadzaja kłótnie
Jesli uwiezysz ze YHVH przyszedł w Postaci Sługi ze On unizył Siebie
do bycia Synem/Sługa to nie potrzebujesz rodowodów
To było dla Zydów jako Znak i wypełnienie ze Mesjasz przyjdzie po linijni rodowej Dawida i tak sie stało Jan zadnych rodowdów nie podaje bo jego ewanelia
nie jest z ziemi kto z kogo ale Jan patrzy z Nieba dlatego jego Nowina
jest inna od pozostałych.
Juz mi sie niechce odpowiadac na takie ze pochodził z rodu ludzkiego .
A z jakiego miał pocodzic ?zwierzecego ?
Abraham był na wskros poganski to chyba wiesz

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Janina;
Syn Czlowieczy zmartwywstal w ciele i jego cialo (tak jak nasze cialo zostanie przemienione) zostalo przemienione w oka mgnieniu ,na cialo uwielbione -duchowe .
W tym ciele zasiadl po prawicy Ojca a W DUCHU BOGA -CHRYSTUSOWYM jest w nas .Prowadzi nas jako PASTERZ BOG i sluchamy JEGO GLOSU -glosu Boga Ducha .
2Kor 3;17 "Pan zaś JEST Duchem, a gdzie jest Duch Pański - tam wolność."
Pan Jezus Chrystus JEST Duchem BOGIEM jedno z Ojcem .

My zrodzeni w Duchu Chrystusem-Boga jestesmy Chrystusowi
Rzym 8;9 " Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy."
Nasz duch czlowieczy zostal ozywiony Duchem Chrystusowym -Boga .
Skoro zyjemy w Duchu to nie boimy sie smierci ,oddalenie od Boga Ducha -Chrystusa ,poszlo w zapomnienie .
Czy smierc czy zycie juz nas nie oddzieli od Chrystusa .
Pamietajmy jednak ,ze ciala otrzymamy podczas PRZYJSCIA Pana .
1Tes 4;15-17 " To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli.
16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem."
Pan Jezus Chrystus po smierci ciala ,zyjac w DUCHU tez cialo ozywil SWOIM DUCHEM BOGA trzeciego dnia .

Jan 2;19 " Jezus dał im taką odpowiedź: "Zburzcie tę świątynię, a JA w trzech dniach wzniosę ją na nowo".
Pan mial cialo fizyczne z KRWI I KOSCI ,poniewaz odkupil nasze ciala fizyczne ,ktore beda przemienione w ciala duchowe tak jak cialo Syna Czlowieczego za sprawa DUCHA BOGA .
Prosze pamietac ,ze przemienienie cial fizycznych na duchowe dotyczy tylko oblubienicy -synow pierworodnych ,ktorzy sa wykupieni na wlasnosc Boga .
2Moj 13;2 ," "Poświęćcie Mi wszystko PIERWORODNE .
U synów Izraela do Mnie należeć będą pierwociny łona matczynego - zarówno człowiek, jak i zwierzę".
Heb 12;23 "do Kościoła PIERWORODNYCH , którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,'
Jak wiemy 12 plemion Izraela ocalilo zycie ,dzieki krwi ktora pomazane byly odrzwia i wyprowadzeni z niewoli egipskiej ,jednak synowie PIERWORODNI byli wykupieni na wlasnosc DLA BOGA .
W ich miejsce sprawowali sluzbe w Swiatyni Lewici .
Tak samo jest dzisiaj nie wszyscy sa nowonarodzeni ,MY JESTESMY PIERWOCINAMI DLA BOGA -OBLUBIENICA ,za nasza sluzba poznaja prawde inni .
Pan Jezus Chrystus we wszystkim pierwszy .

Syn JEST DUCHEM ,Boga Ducha i SLOWEM Boga Ducha .
To ,ze BOG DUCH ma Ducha potwierdza Pawel
1 Kor 2;11" Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży."
Jak wiemy Pan jest Duchem Boga ,to jest JEGO SYNEM a nie OJCEM ,ktory posiada Ducha Ojca .Wiemy tez ze Syn jest Slowem Ojca .
W DUCHU I SLOWIE JEST JEDNO ale nie JEDNO JAKO OJCEC ,
Jest NAZWANY Ojcem ,bo jest JEDNO W DUCHU BOGA I SLOWIE .Izaj 9;5 " Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
NAZWANO Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju."
Tak, jest OJCEM ,POTEZNYM BOGIEM W DUCHU BOGA I SLOWIE BOGA .
Bog zawsze poslugiwal sie swoim Slowem i ozywial swoim Duchem ,ten Duch Bozy zawsze unosil sie nad wodami i Slowo zawsze bylo u Boga.
Wszystko bylo stworzine Slowem i Duchem i to wszystko stworzyl BOG SAM ,NIKOGO WIECEJ Z NIM NIE BYLO
Izaj 44;24 "Tak mówi Pan, twój Odkupiciel,
Twórca twój jeszcze w łonie matki:
"Jam jest Pan, uczyniłem wszystko,
Sam rozpiąłem niebiosa,
rozpostarłem ziemię; a któż był ze Mną? "
1 Moj 1;1-
.TO SLOWO I TEGO DUCHA SWOJEGO NAZWAL SYNEM I W NIM OBJAWIL SIE W CIELE SYNA CZLOWIECZEGO .
Tego SYNA CZLOWIECZEGO Z RODU DAWIDA ustanowil Krolem Wiecznosci w SWOIM DUCHU I SLOWIE

Dan 7;14 " Powierzono Mu panowanie,
chwałę i władzę królewską,
a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
które nie przeminie,
a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie."

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Jak najbardziej miał CIALO fizyczne ,ale nie z prochu ziemi .
Ja wierze ze jest inna materia niz ta nasza ciezka z powodu upadku w grzech.
Jest Materia jak CIAŁO Jeszua Mesjasza i wlasnie takie CIALO jest nam obiecane

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Piotr Wszystko dobrze,z jednym ale... bardzo ważnym.Bo w tych rozważaniach pominięty został Duch Święty.
A to o Nim przecież Jezus mówił, że : "Gdy przyjdzie On Duch Prawdy,to wprowadzi was we wszelką prawdę..."D.Ap.16-13. I to On świat przekonuje o grzechu i o sprawiedliwości i o sądzie.D.Ap. 16-8,111.
Tego Ducha Jezus zapowiedział w Swojej Obietnicy.
I to w Nim Swych uczniów Jezus przeniósł już na inny wymiar życia w Duchu.
Więc Duch Święty, to jest rzeczywistość...
On Jest w ciele Pana tu na ziemi... i gdy ktoś to ignoruje,to niestety traci swą relację żywą z Bogiem.
Bo to jest realne tylko w Duchu Świętym.

Jezus mówił Sam o Duchu Świętym ,On też chrzci Sam Duchem Świętym.
Łukasz o Tym Duchu pisał, że On zstąpił na zebranych w górnej izbie i Ten Duch też spoczął na to zgromadzenie 120-tu i ci ludzie w mocy Tego Ducha uwielbiali Boga.
I to o Tym Duchu Paweł pisał w swoich listach:Że to Ten Duch wskrzesił Pana z martwych i Ten Duch gdy Jest w nas,to On świadczy w duchu naszym,że jesteśmy dziećmi Ojca i to w Nim wołamy ABBA Ojcze.

______

Jacek - Piotr Jezus jest Duchem Swietym Piotrze.
Jezus jes Ojcem ktory jest Duchem Swietym ktory stal sie cialem.
Jesli chcesz to podam cytaty po przesnalizowsniu ktorych sam zobaczy czy ja mowie prawde.
Zgadzam sie z toba w tych wszystkich tematach w ktorych jestes spojony scisle z Biblia.
I podoba mi sie twoje myslenie i podobaja mi sie twoje trafne spostrzezenia, ale co do wieloosobowosci w Bogu to nie jestes scisle zwiazany z Biblia.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Kto pomija ten pomija i tak wypełniaja sie SŁOWA Jeszua Mesjasza
Bezemnie Nic uczynic nie mozecie.
Bez Ducha Swietego nikt nie powie Jeszua jest Panem
Duch nas prowadzi
Duch Ozywia
w Duchu swoim zanurza nas Jeszua

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: CIAŁO MOJE JEST Z NIEBA (sarx)-Nie z maryji
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Janina

Duchem Boga jest Pan
2 Kor 3;17 .On nas prowadzi i do nas mowi .
On jest naszym pasterzem i sluchamy Jego glosu .
Jan 10;27 "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną "
Dz 16;6,7 " Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. 7 Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im,"
DUCH BOGA TO DUCH JEZUSA nie ma innego .
Skoro Duchem Boga jest Duch Pana to ON SAM MOWI JAKO SLOWO BOGA .

Pan jest Slowem Boga tak samo jak Duchem Boga
Obj 19;13 "3 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną,
a imię Jego nazwano: Słowo Boga."
Dlatego Pawel wymienia zawsze Ojca i Syna w JEDNYM DUCHU I SLOWIE .
1

Jest jeden Bog w Slowie i Duchu i jedena osoba Syna Czlowieczego objawiona w Duchu i Slowie Boga .
Syn Czlowieczy jest jedynem posrednikiem ,miedzy Bogiem i ludzmi

Nie ma trzech osob ,nie ma trojcy .
Jest JEDEN BOG DUCH w Duchu swoim i Slowie swoim i jeden Syn Czlowieczy ,w ktorym zostal objawiony Bog w Duchu Boga i Slowie Boga /
Izaj 44;24 ,to kluczowy werset ,do poznania Boga

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 kwietnia 2018, o 19:01 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 113  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL