Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 5 listopada 2018, o 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Zachęcam do analizy materiału biblijnego:

http://biblia.c0.pl/?p=98


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 listopada 2018, o 17:35 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 16 listopada 2018, o 18:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Jesli na krótko został uczyniony mniejszym od aniołów ,to Kim był wczesniej ?
To ,ze syn jest pozycja mniejszy od ojca to oczywiste,ale kiedy syn staje
sie ojcem to co wtedy ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 25 kwietnia 2019, o 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Skoro został uczyniony mniejszym od aniołów, to znaczy, że wcześniej był od nich większy.
A co do drugiej kwestii: Syn nigdy nie został Ojcem w sensie równości Bogu. Biblia tego nie uczy.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2019, o 02:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
No cóż ? @Hendi Znasz słowa z Listu do Filipian 2:6,7 ? Albo te z Izajasza 9:5,6 ?
Są tam cztery imiona trzy z nich są wyraźnie mówiące o Bogu, ponieważ Cudowny Doradca to może być tylko i wyłącznie Bóg i Cudowny jest partykułą do Doradca i w tym wypadku nie mogą być pisane oddzielnie (uzupełniają się), Bóg Mocny (El Gibbor) jest to wyrażnie tylko Bóg we wspólczesnym hebrajskim słowo Gibbor jest tłumaczone na armia tak więc El Gibbor to Bóg Armii czyż nie jest napisane że Jeszu'a Ha Maszijah ma przyjść powtórnie na czele armii (aniołów i zbawionych) ? Ojciec Wieczności to znów pokazuje że mowa jest tylko o Bogu (zanim świat stał się Jam Jest/ Ja Jestem (Jahwe)), i to jedno imię Książę Pokoju jest imieniem (tytułem) człowieka, 1 Jana 5:20 co mówi ?

Biblia Gdańska: A wiemy, iż Syn Boży przyszedł i dał nam zmysł, abyśmy poznali onego prawdziwego Boga, i jesteśmy w onym prawdziwym, to jest w Synu jego, Jezusie Chrystusie; tenci jest prawdziwy Bóg i żywot wieczny.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska: A wiemy, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali prawdziwego Boga, i jesteśmy w tym prawdziwym, [to jest] w jego Synu, Jezusie Chrystusie. On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
Biblia Warszawska: Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
Biblia Tysiąclecia: Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
Przekład dosłowny:
Wiemya zaś, że Synb Boży przyszedłc i dałd nam rozume, abyśmy poznawalif Prawdziwegog — i jesteśmy w Prawdziwymg, w Jego Synub Jezusieh Pomazańcui. Ten jest prawdziwymg Bogiem i życiem1 wiecznymj.2

Przekład literacki:
Wiemya zaś, że Synb Boży przyszedłc i dałd nam rozume, abyśmy poznawalif Prawdziwegog — i jesteśmy w Prawdziwymg, w Jego Synub Jezusieh Chrystusiei. Ten jest prawdziwymg Bogiem i życiem1 wiecznymj.2

Komentarz:
1 w BT i N/A nie występuje rodzajnik "η" [hē];
2 Możliwe, że jest to nawiązanie do Księgi Izajasza 9:6: Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów; Księgi Jeremiasza 10:10: Ale Pan jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem wiecznym; Od jego gniewu drży ziemia, a narody nie mogą znieść jego groźby. (Biblia Warszawska);
Napisałaś że Biblia nie naucza, cóż ? Biblia nic nie musi udowadniać, szczególnie Boskości Syna Człowieczego Jezusa, są dwie grupy ludzi ci co wiedzą że Jeszu'a jest Bogiem i co co nie wierzą w Jego Boskość.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2019, o 03:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
A co powiecie na to że są ludzie którzy niszczą Biblię po przez wymazywanie słów z niej ?
Takim przykładem jest wymazanie kilku słów najpierw wkleję werset po wymazaniu a potem przed wymazaniem.
1 Jana 5:7
Biblia Warszawska: Albowiem trzech jest świadków:
Biblia Tysiąclecia: Trzej bowiem dają świadectwo:
Tak wygląda werset po wymazaniu.
1 Jana 5:7
Biblia Gdańska: Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

Uwspółcześniona Biblia Gdańska: Trzej bowiem świadczą w niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są
A tak jest gdyby nie wymazano
skąd taka różnica ?
Mamy DWA ŹRÓDŁA manuskryptów text aleksandryjski i textus receptus (tekst przyjęty) ten drugi wywodzi się z pism syryjskich które nie zostały zmienione przez Watykan który posługuje się kodexem synajskim (aleksandryjskim) stąd mamy Wulgatę i inne wersje Biblii w tym tzw. Brytyjkę.
@Hendi Czy dalej będziesz pisać że czegoś Biblia nie uczy jak będziesz używać Biblii którą posługuje się przeciwnik Boży diabeł to i nie będziesz wierzyć w Jezusa, pozdrawiam

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 26 kwietnia 2019, o 08:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
ZibiShalom napisał(a):
@Hendi Czy dalej będziesz pisać że czegoś Biblia nie uczy

Jeśli Ty tu jesteś, to już nic nie będę pisał. Żegnam!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 31 maja 2019, o 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Hendi czy Zibi taki straszny bo wierzy w trójce a ty nie czy ze on wierzy ze Jeszuah Mesjasz jest Bogiem a ty ,nie wierzysz.?

A co do tematu to nie ma równym ale czy jest TYM SAMYM i tu chyba obaj bedziecie
zgodni ;>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 1 października 2019, o 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
noemi napisał(a):
Hendi czy Zibi taki straszny bo wierzy w trójce a ty nie czy ze on wierzy ze Jeszuah Mesjasz jest Bogiem a ty ,nie wierzysz.?

Nie w tym rzecz, Noemi. Po prostu nie chcę się zadawać z kimś, kto jest człowiekiem ordynarnym i pozbawionym szacunku do innych. Z wielu for został wyrzucony za chamskie odzywki i wyzywanie innych userów. On natomiast uważa, że jest prześladowany w imię swoich wierzeń. Pismo ostrzega mnie przed takimi ludźmi: "Nie przebywaj w towarzystwie nikogo porywczego ani nie zadawaj się z nikim, kto łatwo wpada w gniew" (Przysłów 22:24).

A co do boskości Jezusa, to polecam jednoznaczne myśli biblijne w tym temacie. Sama oceń czy są słuszne.

CZY JEZUS JEST BOGIEM RÓWNYM SWEMU OJCU


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 2 października 2019, o 00:22 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
Izajasza 9:6: Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie, gdyż utrwali ją i oprze na prawie i sprawiedliwości, odtąd aż na wieki. Dokona tego żarliwość Pana Zastępów..Biblia nic nie musi udowadniać, szczególnie Boskości Syna Człowieczego Jezusa, są dwie grupy ludzi ci co wiedzą że Jeszu'a jest Bogiem i co co nie wierzą w Jego Boskość.

Wiara "góry przenosi", ale na plecach wiernych. Mam pytanie. Czy od czasów Jezusa gdziekolwiek na Ziemi panuje "pokój bez końca" ? Czy wyznawcy Jezusa szerzyli i szerzą pokój, czy może wojny napastnicze i rabunkowe? Gdzie w Biblii Hebrajskiej znajdujesz, że Jezus z Ewangelii, czy jak piszesz Jeszu'a z Nazaretu jest Mesjaszem, a nawet Bogiem ?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 3 października 2019, o 06:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Fedorowicz napisał(a):
Wiara "góry przenosi", ale na plecach wiernych.

Dobry tekst! :D:

Nie w tym rzecz w co kto wierzy ale czego uczy Biblia. Samo określenie Jezusa mianem "Bóg" nie oznacza, że jest równy swemu Ojcu. Diabeł też został nazwany bogiem ale nikt nie uznaje go za Boga najwyższego. Zarówno hebrajskie jak i greckie słowo, które tłumaczy się na Bóg (bóg) ma więcej niż jedno znaczenie. Może na przykład określać kogoś, kto ma wielką władzę. Sam Jezus powiedział: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi" (Mateusza 28:18). W tym znaczeniu jest bogiem czyli władcą. Ale z pewnością nie jest Bogiem równym swemu Ojcu, gdyż kilkakrotnie powiedział, ze ma nad sobą Boga.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 6 października 2019, o 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
A jakie to ma znaczenie dla naszego zbawienia ? Czy Jezus jest równy, równiejszy czy niski ?

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 13 listopada 2019, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
Fedorowicz napisał(a):
Wiara "góry przenosi", ale na plecach wiernych.

Dobry tekst! :D:

Nie w tym rzecz w co kto wierzy ale czego uczy Biblia. Samo określenie Jezusa mianem "Bóg" nie oznacza, że jest równy swemu Ojcu. Diabeł też został nazwany bogiem ale nikt nie uznaje go za Boga najwyższego. Zarówno hebrajskie jak i greckie słowo, które tłumaczy się na Bóg (bóg) ma więcej niż jedno znaczenie. Może na przykład określać kogoś, kto ma wielką władzę. Sam Jezus powiedział: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi" (Mateusza 28:18). W tym znaczeniu jest bogiem czyli władcą. Ale z pewnością nie jest Bogiem równym swemu Ojcu, gdyż kilkakrotnie powiedział, ze ma nad sobą Boga.

Jako człowiek Jezus był niższy nawet od aniołów:Mówił o Bogu Ojcu, że jest większy od Niego samego. W Ewangelii Jana 14:28 czytamy 'Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.' (BT) Jak więc możecie utrzymywać, że Jezus jest równy Bogu Ojcu?

Wydaje się to być argumentem nie do podważenia. Przyjrzyjmy się jednak bliżej kontekstowi tej wypowiedzi.

1 Pan Jezus wypowiada te słowa w czasie, kiedy przebywa na ziemi w stanie uniżenia.
Mówi o tym list do Filipian:

Flp 2:6-8

On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (BT)

Podobnie o tym stanie mówi autor listu do Hebrajczyków:

Hebr. 2:7

Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, Chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go, (BW)


Zatem o jakim etapie objawienia natury Chrystusa tu mówimy? O stanie uniżenia. To, że był to krótkotrwały okres wiemy z zapowiedzi w Ewangelii Jana 17:5, kiedy to odchodząc z tej ziemi Jezus modli się o to, by Ojciec przyjął go do swojej chwały:

J 17:5

A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał. (BW)

Niektóre tłumaczenia wiernie nie oddają faktu, że Jezus dokładnie powiedział: "…Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem z Tobą, zanim świat powstał." gdyż takie jest znaczenie użytego tam greckiego słowa "para".

A wraz z Bogiem można mieć tylko jeden rodzaj chwały - tę, jaką ma jedyny prawdziwy Bóg.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 13 listopada 2019, o 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Fedorowicz napisał(a):
A wraz z Bogiem można mieć tylko jeden rodzaj chwały - tę, jaką ma jedyny prawdziwy Bóg.

Dlaczego więc Jezus będąc już w niebie mówił, że ma nad sobą Boga? Dlaczego uczniowie Jezusa po jego śmierci i pójściu do nieba pisali, że Jezus ma nad sobą Boga?

Potrafisz to wyjaśnić?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 14 listopada 2019, o 03:35 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
Fedorowicz napisał(a):
A wraz z Bogiem można mieć tylko jeden rodzaj chwały - tę, jaką ma jedyny prawdziwy Bóg.

Dlaczego więc Jezus będąc już w niebie mówił, że ma nad sobą Boga? Dlaczego uczniowie Jezusa po jego śmierci i pójściu do nieba pisali, że Jezus ma nad sobą Boga?

Potrafisz to wyjaśnić?
Zacytuj proszę werset z Biblii w którym Jezus używa słów:"Mam nad sobą Boga" i to w znaczeniu pogańskim, czyli wymuszenia posłuszeństwa i narzucenia władzy.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?
 Post Napisane: 14 listopada 2019, o 08:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
„Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga” (Objawienie 3:2).

„Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię” (Objawienie 3:12).

W powyższych wersetach Jezus pięciokrotnie mówi, że ma nad sobą Boga.

A tu masz świadectwo uczniów Jezusa, którzy potwierdzają, że Jezus ma nad sobą Boga:

„Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa – Bóg” (1 Koryntian 11:3).

„Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy” (2 Koryntian 1:3).

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie” (Efezjan 1:3).

„[Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego” (Efezjan 1:17).

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei” (1 Piotra 1:3).


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 14 listopada 2019, o 08:23 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL