Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Anioły i UFO" "Kosmiczna podróż" króla Dawida
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
„Wołanie Sodomy i Gomory jest wielkie, a ich grzech jest bardzo ciężki” (Rdz 18:20)
Wózki wędkarskie

O związku między aniołami biblijnymi a UFO - niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Część 2



Asyryjska płaskorzeźba przedstawiająca niebiańskiego boga Aszura

Czy na niebie są metale?

W tym artykule kontynuowany jest temat z „Aniołów i UFO”, z krótkim przeglądem fragmentów Biblii, które wielu wierzących w UFO zinterpretowało jako wizyty „pozaziemskich” stworzeń, podczas gdy biblijni wierzący często temu zaprzeczali i interpretowali to jako wizje, wizje i zjawiska niefizyczne.
Ale jeśli przyjrzymy się bliżej tym fragmentom Biblii, staje się jasne, że rzeczywistość jest gdzieś pomiędzy tymi dwiema interpretacjami.

To, co przedstawia Biblia, to tak naprawdę statki latające, które pojawiają się w postaci fizycznej i zostawiają ślady, często gwałtowne.
Jednocześnie istnieje wymiar metafizyczny, który pokazuje, że nie chodzi tu o przybyszów z odległych układów gwiezdnych, którzy schrzanili statek kosmiczny i wyruszyli.

Chodzi o anioły, ale obraz, jaki otrzymujemy, jest taki, że aniołowie Boży nie są tak niefizyczni, jak często wyobrażano sobie chrześcijaństwo.

Niestety, pojęcie to jest tak zakorzenione, że zaślepia nas fakt, że anioł Pański i jego zastępy rzeczywiście byli tutaj i walczyli za Izrael podczas tego okresu. anioły, które również były tutaj w postaci fizycznej.
(Ale więcej na ten temat w przyszłych artykułach. Najpierw musimy ustalić prawdę o naczyniach niebieskich).

"Anioły i UFO"

.
„Lot kosmiczny” króla Dawida

W Psalmie 18 król Dawid opisuje coś bardzo interesującego. Przy odrobinie wyobraźni można by to nazwać historią science fiction.
To, czego doświadcza Dawid, nie jest, o ile pamiętam, wspomniane nigdzie indziej w Biblii (poza paralelnym psalmem w 2 Sam. 22).

W tekście psalmu wspomina swoje pełne bitwy życie i przypomina incydent, w którym wydaje się być w bitwie morskiej, kiedy kończy w wodzie i ma utonąć.
Czuje, że siły zła chcą go wciągnąć w głębiny.
W jego utrapieniu woła do swego Pana, a Pan przychodzi mu z pomocą w cudowny sposób.
Z nieba zbliża się wielki obłok, chmura, a w obłoku anioł Pański.
Siła jego chwały jest tak silna, że ​​ziemia się trzęsie, a morze otrząsa się z morza, tak że jego dno jest odsłonięte.
Wzywa się, a ze statku chmurowego sypią się żar ognia.
Pociski są wystrzeliwane ze statku w kierunku wrogów Davida, którzy prawdopodobnie również utknęli w morzu, uciekając we wszystkich kierunkach, aby uciec przed ognistymi strzałami.

Tak więc Dawid zostaje wyniesiony z dna morskiego,i można założyć, że wody zawracają i topią wrogów, albo mogą mieć czas na ucieczkę na brzeg.
Następnie David zostaje zabrany do dużego, przestronnego miejsca, w którym nie wspomina, ale słowo przestronny sugeruje, że mógł on znajdować się w kosmosie lub być może na pokładzie anioła.

Następnie Dawid chwalił i nie wspomina więcej o samej bitwie, więcej niż o tym, że po tym stał się znany na całym świecie, a obce narody podporządkowały się Dawidowi z obawy przed mocą swego Pana.

Tłumaczom takiego opisu nie jest oczywiście łatwo uchwycić jego prawdziwy wygląd. Jedynym, który naprawdę potrafiłby przetłumaczyć to na inny język i uzyskać odpowiednią treść, jest sam David.
I oczywiście, nawet jeśli nie jest to tak podane w naszych tłumaczeniach, tłumacz prowadzony przez Ducha Świętego.

.
http://bibeltemplet.net/anglavagnar.html
.

Psalm 18: 5-20
" Otoczyły mnie wstęgi ziemi i
okrywały mnie strumienie zatracenia, okrywały mnie wstęgi zmarłych, sidła śmierci padły na mnie,
ale wezwałem Pana w rozpaczy i zawołałem do mojego Boga, który usłyszał z mej niebiańskiej siedziby mój głos, a mój krzyk przyszedł przede mną. . doszedł do jego uszu
Wtedy ziemia zatrzęsła się i zadrżała, a fundamenty gór drżały; były wstrząśnięte, ponieważ był zły.
unosił się dym z jego nozdrzy, a ogień z jego ust; węgle ogniste błysnął od niego.
skłonił niebiosa i przyszedł w dół, a mgiełka była pod jego stopami,
wyszedł na cheruba i poleciał, unosił się na skrzydłach wiatru,
ciemności przykrywał do chaty, która go otaczała: ciemna woda, gęste chmury.
Z chwały przed nim chmury opadły; spadł grad, ogień zaświecił.

I zagrzmiał Pan w niebiosach, Najwyższy usłyszał głos jego; spadł grad, ogień zaświecił.

Wystrzelił strzały i rozproszył je, obficie wrząc i zdezorientował.
W ciągu dnia przyszły łoża wody, a fundamenty ziemi zostały objawione dla twego bliźniego, o Panie, dla wichru twego gniewu.
Wyciągnął rękę z wysokości i wziął mnie, wyciągnął mnie z wielkich wód.
Uratował mnie przed moim silnym wrogiem i przed moimi wrogami, ponieważ mnie przytłaczali.
Zaatakowali mnie w dniu mojego wypadku, ale Pan stał się moim wsparciem.
Wprowadził mnie do przestronnego miejsca; uratował mnie, bo mi się podobał. "

Równoległe lokalizacje: Ps. 68: 8-9. Np. 19:18. Ps. 97: 1-6.


.
5 Ogarnęły mnie fale śmierci
i zatrwożyły mnie odmęty niosące zagładę;
6 oplątały mnie pęta Szeolu,
zaskoczyły mnie sidła śmierci.
7 W moim utrapieniu wzywam Pana
i wołam do mojego Boga;
usłyszał On mój głos ze swojej świątyni3,
a krzyk mój dotarł do Jego uszu.

8 4 Zatrzęsła się i zadrżała ziemia,
posady gór się poruszyły,
zatrzęsły się, bo On zapłonął gniewem.
9 Uniósł się dym z Jego nozdrzy,
a z Jego ust - pochłaniający ogień:
od niego zapaliły się węgle.

10 Nagiął On niebiosa i zstąpił,
a czarna chmura była pod Jego stopami.
11 Lecąc cwałował na cherubie5,
a skrzydła wiatru Go niosły.
12 Przywdział mrok niby zasłonę wokół siebie,
jako okrycie6 ciemną wodę, gęste chmury.
13 Od blasku Jego obecności
rozżarzyły się węgle ogniste7.
14 Pan odezwał się z nieba grzmotem,
to głos swój dał słyszeć Najwyższy,

15 wypuścił swe strzały i rozproszył wrogów8,
cisnął błyskawice i zamęt wśród nich wprowadził.
16 Aż ukazało się łożysko morza
i obnażyły się posady lądu
od groźnej nagany Twej, Panie,
i tchnienia wichru Twoich nozdrzy.

17 On wyciąga [rękę] z wysoka i chwyta mnie,
wydobywa mnie z toni ogromnej;
18 Wyrywa mnie od przemożnego nieprzyjaciela,
od mocniejszych ode mnie, co mnie nienawidzą.
19 Napadają na mnie w dzień dla mnie złowrogi,
lecz Pan jest moją obroną,
20 wyprowadza mnie na miejsce przestronne;
ocala, bo mnie miłuje.


Ps68-
8 Boże, gdy szedłeś przed ludem Twoim,
gdy kroczyłeś przez pustynię,
9 ziemia zadrżała,
także niebo zesłało deszcz <przed Bogiem>,
przed obliczem Boga, Boga Izraela5.


.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 17:59 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Statek kosmiczny Habackuka


Obraz filmu, który może dać wyobrażenie o tym, co zobaczył Habakuk
Podobny opis znajduje się w rozdziale 3 Habakuk.
Prorok słyszał o tym, kiedy uprzedzenie Anioła Pana przeszło przez ziemie swoim niebiańskim rydwanem.
Wspomniane "Temanu" i "Paran" są odniesieniami do Synaju, gdzie Mojżesz w swoim czasie doświadczał zejścia Pana.
Może to być wydarzenie, o którym myśli prorok, lub myśli o doświadczeniu Dawida powyżej.
Być może zdarzyło się to kilka razy.

Statek, który teraz widzi, leci, nawet tu, gdzie góry się trzęsą, i strumienie, które albo przez wiatr, albo przez coś innego, zsuwają się.
Wizja jest opisana jako Pan niosący konie i wozy nad morzem.
Bruzdy wykopywane są w ziemi, gdy statek przecina ląd.
Ciężkie awarie zdarzają się, gdy chmury nieba zostają odepchnięte.
Miga, lub pojazd wydziela jasny blask.
Domy są zmiażdżone i zawalone na ziemiach wrogów Izraela.


Prorok widzi to na własne oczy.
Po minięciu pojazdu kraj zaginie.
Nic nie może wzrosnąć i nie pozostawiają żadnych zwierząt.
Prorok jest wstrząśnięty i drży, ale chwali Pana za to, co się stało.
...

Jak wyjaśnić te obrazy, jeśli nie były to rzeczywiste zdarzenia fizyczne?
Wydaje się bardzo daleko posunięte, że te szczegółowe relacje byłyby tylko symbolicznymi przedstawieniami bitew między Izraelem i ich wrogami.
Nie, wyraźnie widzieli, jak jedna lub więcej jednostek przechodzi nad niebem.
Pan wysłał anielskie rydwany z ogromną mocą do pomocy Izraela.

...


1 Modlitwa błagalna proroka Habakuka, na wzór lamentacji:

2 Usłyszałem, o Panie, Twoje orędzie,
zobaczyłem, o Panie, Twe dzieło.
Gdy czas nadejdzie, niech ono odżyje1,
gdy czas nadejdzie, pozwól nam je poznać,
w zapale gniewu pomnij na swą litość!

3 Bóg przychodzi z Temanu,
Święty z góry Paran2.
Majestat Jego okrywa niebiosa,
a ziemia pełna jest Jego chwały.

4 Wspaniałość Jego podobna do światła,
promienie z rąk Mu tryskają,
w nich to ukryta moc Jego.
5 Zaraza idzie przed Jego obliczem,
w ślad za Nim gorączka3 śmiertelna.

6 Gdy On występuje, trzęsie się ziemia
i drżą narody pod Jego spojrzeniem;
rozpadają się góry prastare,
uniżają pagórki odwieczne4,
te ścieżki Jego od pradawnych czasów.

7 Widzę klęską dotknięte mieszkania Kuszanu,
chwiejące się namioty ziemi Madian5.
8 Czy na rzeki gniewasz się, Panie?
Czy na rzeki [wybuchł] gniew Twój?
Czy na morze - Twoja zapalczywość,
że wsiadasz na swoje konie,
na swoje rydwany zwycięskie?

9 Łuk Twój obnażony,
a kołczan pełen strzał,
dla rzek otwierasz ziemię7.
10 Na widok Twój trzęsą się góry,
ulewa deszczu runęła.
Wielka Otchłań głos swój podniosła,
wysoko uniosła swe ręce.

11 Słońce i księżyc stoją w swoim miejscu
z powodu blasku lecących Twych strzał
i jasności lśnienia Twej dzidy.
12 Rozgniewany kroczysz po ziemi,
w zapalczywości swej depczesz narody.

13 Wyszedłeś w celu ocalenia swego ludu,
w celu wybawienia Twego pomazańca8.
Zburzyłeś dom bezbożnego,
odsłoniłeś fundament aż do nagiej skały.

14 Przeszyłeś strzałami wodza ich wojska,
które naciera, aby nas zgubić -
radując się jak ten, co w ukryciu wyniszcza biednego.
15 W morze wdeptałeś jego konie,
w kipiącą topiel wód mnogich.

16 Usłyszałem i serce moje struchlało,
na głos ten zadrżały me wargi,
przenikła trwoga me kości,
kroki się moje zachwiały.
W spokoju jednak wyglądam dnia utrapienia,
który nadchodzi na lud, co nas gnębi9.

...


Habakuk 3: 2-18

"O , słyszałem o tobie i jestem zdumiony, Panie, odnów te lata w twoich uczynkach, spostrzegamy ich w tych latach, w środku twojego gniewu musisz myśleć o współczuciu,
Bóg pochodzi z Temanu, Świętego z góry Paran. .
Selah jego chwała objęte niebiosa, a jego chwale ziemia jest pełna.
Gdy jasność była jak światło, promienie wychodzą z niego i objęła w jego mocy.
Przed nim idzie zarazę i gorączką idąc w jego ślady.

on Przychodzi, by wstrząsnąć ziemią, spojrzeniem - a on zadrży wśród narodów, starożytne góry niszczą się, wieczne wyżyny opadają, kroczy ścieżkami jego
złych przeczuć. Ziemia Midian.

Czy Pan skrzywdził strumienie?
Tak, czy twoja złość zdenerwowała się strumieniami lub przerażeniem w kierunku morza, kiedy podróżujesz z końmi i zwycięskimi wagonami?
Oprawiony i wystawiony jest twój łuk, strzały twojego przysięgłego słowa. Selah.
Do streamerów podzielisz ziemię.
Góry widzą cię i drżą; jak katastrofa, woda spada. Głębokość pozwala usłyszeć ich głos, w kierunku wysokości, z której podnosi ręce.
Słońce i księżyc pozostają w ich mieszkaniu dla blasku twoich pędzących strzał, dla blasku twojej błyskotliwej włóczni.
Z przerażeniem przechodzisz przez ziemię, w gniewie pochłaniasz narody.
Idźcie, aby zbawić swoich ludzi, aby zbawić swoich namaszczonych.
Zmiażdżysz dach domu niegodziwców, rozbicie domu, od ziemi do cyny. Selah.
Przebijasz głowę swojego władcy własnymi strzałami, kiedy burzą się, aby upiększyć nas, z radości, jakby to było zjadać łatę w tajemnicy.
Przyprowadzasz konie przez morze, nad falami wielkich wód.
Słyszę to i drży w moim wnętrzu, na ryk moich ust drżą; bezsilność chwyta moje nogi w moje ciało, drżę w miejscu, w którym stoję.

Albowiem jeszcze muszę przetrwać czas ucisku, a on przyjdzie do ludzi.
Tak, drzewo figowe już nie rozkwitnie, a winorośle nie przyniosą żniwa, owoc drzewa oliwnego zawodzi, a pola nie dają żadnego zadania, owce są usuwane ze źrebaków, a żadne woły nie są bardziej w boksie.
Jednak będę się radował w Panu i raduję się w Bogu mojego zbawienia ".

Miejsca równoległe: 2nd Mos. 19:16 33 sekund Dom. 5: 4 Np. 24:17. Ps. 77: 16-21.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
[b]Statek kosmiczny Ezechiela

Nie musimy płynąć w niewiedzy, co to tak naprawdę jest.
W książce Ezechiela widzimy, w bliskim sąsiedztwie, to, co jest w tych chmurach.
Nasz Pan chce, abyśmy to wiedzieli.
Ezechiel może szczegółowo opisać rydwan Pana.
Za jego pośrednictwem potwierdzamy, że jest to naprawdę latający statek, jakiegoś dziwnego rodzaju, ze skomplikowanymi kołami i rodzajem kopuły, która jest ukryta w chmurach i chmurach, o których wcześniej czytaliśmy.
Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że nie chodzi tylko o rzeczy fizyczne.
Tutaj wydaje się być połączeniem duchowym i fizycznym.[/b]

Ale możemy też założyć, że nawet w chmurach i chmurach, o których czytamy w dalszej części Pisma, są takie anielskie wozy.
Jak w chmurach, które przywiodły Jezusa do nieba, i obłoki, do których powróci, a obłoki, do których zostaliśmy pochwyceni, spotkają się z nim.

(Patrz Izajasza 66:15, Powtórz 33:26,
Hioba 26: 9, Dan 7:13, Matt 24:30, 1 Tes 4:17, Mt 17: 5, Ew. Łukasza 9:33) -36, Obj. 11:12)

Tak więc powrót zboru do niebieskiego Jeruzalem odbędzie się w niebiańskich garażach.
...

Teraz możesz zacząć myśleć: dzięki pismom świętym wiemy, że anioły mają skrzydła. Niektóre anioły tak czy owak, może wszyscy.
Mają skrzydła do latania, jak w książce Daniela, gdzie mówi się, że anioł przyszedł do niego w "pośpiechu latania".
Dlaczego więc potrzebują rzemiosła?
Pomyśl o tym.

...

Wiemy z kilku fragmentów biblijnych, że istnieje więcej niż jeden wóz z nieba: Po pierwsze, w Ps czytamy:

" Wozy Boga są dziesiątkami tysięcy ".
68, odnosząc się do wydarzenia w Synaju.
Po pierwsze, chmury są wymienione gdzie indziej w związku z nagraniami ludzi do nieba i podróżami aniołów nad nim.
Jeśli jest to niebiańska chmura na niebie w jednym przypadku, byłoby dziwne, gdyby nie było jej również w innych przypadkach
.

..
Ok. Czy anioły podróżują w kosmosie?
Odpowiedz tak.
Mieszkanie Boga mówi się "wysoko ponad gwiazdami Boga".
A kiedy Ziemia została stworzona, synowie Boży uważali ją za robotę, rozsądnie nie na ziemi, ale w kosmosie poza nią.
Następnie wróć do pytania, dlaczego aniołowie potrzebują rzemiosła, a następnie mogą latać samodzielnie skrzydłami.
Cóż, jest całkiem oczywiste, że potrzebują oni jednostek podczas lotu w kosmosie.
Nie ma, o ile mi wiadomo, żadnego biblijnego słowa, które sugeruje, że anioły latają swoimi skrzydłami w przestrzeni. Nawiasem mówiąc, nie byłoby oporu powietrza, który mógłby zapewnić skrzydłom zrównoważony rozwój.
Skrzydła są tam, gdzie panuje atmosfera.
Więc wagony aniołów są więc statkami kosmicznymi?
Prawdopodobnie.
Jeśli ktoś ma trudności z uwierzeniem, to należy wziąć pod uwagę, że anioły nie są boskimi istotami.
Są nad nami, ale nie są Bogiem.
Są więc ograniczone.
Odległości w kosmosie są ogromne.

.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
The Sky of the Urim?

D avid ma więcej do powiedzenia o powozie Pana anioła.
Być może napisał Psalm 68 przed Psalmem 18.
W każdym razie sugeruje to, że w Psalmie 68 opisuje on niebiański powóz, który przybył na Synaj, nie wspominając o własnym doświadczeniu w psalmie 18.
W każdym razie przywiązuje do niego znaczny szczegół. te, o których wcześniej czytaliśmy.
Pokazuje, że jest o wiele więcej, niż niebiański samochód.
Anioł Pański ma całą armadę rajskich karawan:


"Wozy Boga są dziesiątkami tysięcy, tysięcy i tysięcy, Pan wyruszył razem z nimi,
Synaj jest teraz w sanktuarium". (Ps 68:18)


Kontekst przypomina to, co Jezus powiedział w Getsemane, że mógłby nazwać 12 legionów aniołów, gdyby chciał.
W połączeniu ze słowami Dawida rozumiemy teraz, że te anielskie narody są wyposażone w wozy.
Można by je nazwać "anielskimi statkami kosmicznymi".
(Spójrz także w dół na Deborę i walcz ze ścieżkami gwiazdy).

Dawid wspomina także o czymś, co może być opisem anielskiego przewozu Pana w przestrzeni kosmicznej.
Pisze:

"Wy królowie ziemi, śpiewajcie ku chwale Bożej, chwalcie Pana, Szelacha, który wyszedł do niebios niebios: tak, tam słyszy głos swój, mocny głos, daje moc Bogu, nad Izraelem jest Jego chwała, a Jego moc jest w chmurach. " (Ps 68: 33-35)


King James tłumaczy to tak:

"Śpiewajcie Bogu, wy królestwa ziemi, śpiewajcie chwałę Panu, Selachowi: Temu, który porusza niebiosa niebios, które były stare, wysła głos swój, i ten mocny głos. Przypisujcie siłę Bogu: Jego ekscelencja jest nad Izraelem, a jego siła jest w chmurach.


Co David naprawdę ma na myśli?
Idź na niebie w czasach starożytnych?
Tekst szwedzki wydaje się prawie niezrozumiały.
Tekst angielski daje większą jasność, zdaje się sugerować kosmiczne znaczenie:
Pan (czyli Anioł Pana) jedzie po niebiosach niebios, co było w czasach starożytnych.
Więc podróżuje po niebiosach, które były w przeszłości = początkiem?
Czy może więc odnosić się do czegokolwiek innego niż trzecie niebo, które, według Hioba i Izajasza, musiało istnieć, w młodym wieku, przed stworzeniem ziemi i jej nieba oraz w pobliżu galaktycznego otoczenia?

Ten mały fragment potwierdza zatem to, o czym możemy przeczytać w kilku innych miejscach, tylko podpowiedź, ale oczywiście jeszcze, że było stworzenie, niebiosa, zanim Bóg stworzył nasz świat.
To znaczy, że już opowiada historię stworzenia, ale tutaj powiedziano nam, że początek / rano pierwszego dnia stworzenia to więcej niż kilka godzin - to jest długi czas.

Wyrażenie nieba pierwotnego nieba mogło zatem odnosić się do Drogi Mlecznej, naszej galaktyki, która jest widoczna jako szeroki, zamazany pas na nocnym niebie

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Czy Dawid był w trzecim niebie?

Jeśli Dawid odnosi się do pradawnego nieba, anielskiego nieba, z wyrazem nieba z zamierzchłych czasów - skąd zdobył wiedzę o nim? To nie może być po prostu wiedza teoretyczna, czy coś, co właśnie zostało powiedziane przez innych.
Słowa brzmią samo przez się.
A jeśli Paweł był w trzecim niebie, dlaczego Dawid nie byłby w stanie tego zrobić?


W końcu to były słowa z Psalmu 18, kiedy to Pan wyrwał go z wody i wyprowadził do przestronnego miejsca.
Że David byłby zawiedziony na plaży, a może trochę dalej w głębi lądu, jest to możliwe, ale wydaje się, że jest trochę niewyraźny, by powiedzieć to w tej sprawie.
Potem powiedziałby, że został upuszczony na to i to miejsce i wskazał położenie geograficzne.
Nieco mdłe, wyraziste położenie przestrzenne sugeruje więcej, że Dawid został przywieziony na pokład nieba i został zabrany w podróż do nieba starożytnych niebios. Tekst nie mówi, że został zawiedziony, ale został wyprowadzony.

Ponieważ David był prawdopodobnie "bliski śmierci", kiedy został uratowany, można było sobie wyobrazić, że podróż odbyła się w duchu.
Paweł nie wiedział, czy podnosił się fizycznie, czy duchowo, a Dawid mógł doświadczyć tego samego w tym względzie.
Ale wciąż na pokładzie niebiańskiego rydwanu Pana.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Czy Albert Einstein czytał o Davidzie?

Inną kwestią, na którą Dawid może odpowiedzieć w Psalmie 18, jest to, że niebiański rydwan może podróżować z trzeciego nieba na ziemię. Jeśli przyjmie się, że trzecie niebo, to znaczy niebo pierwotnego nieba, znajduje się w odległości wielu lat świetlnych od nas, to aniołowie muszą być w stanie podróżować szybciej niż światło. David mówi coś, co może być odpowiedzią na to:

" Opuścił niebo i dół, a mgła była pod jego stopami, leżał na cherubinie i latał, unosił się na skrzydłach wiatru". (w. 10)

W tekście angielskim jest napisane:

"Zrobił to samo i zstąpił, a ciemność była pod jego stopami, a on pojechał na cheruba i poleciał. (w. 9)

Więc pochylił niebiosa.

Prowadzi to myśli bezpośrednio do Einsteina i teorii względności, a dalej do teorii tzw. Tuneli czasoprzestrzennych, skrótów grawitacyjnych we wszechświecie.

Albert Einstein po prostu użył tych słów, kiedy opisał grawitację ze słońca,
"zakręty" lub "krzywe", tak, że gwiazdy tuż obok słońca świecą, wychodząc z ich pozycji.

Zostało to następnie rozwinięte w taki sposób, że można sobie wyobrazić, że dwie czarne dziury (masywne gwiazdy) mogą tak silnie nagiąć odcinek przestrzeni, że skróty powstają na ogromnych odległościach.
Zwykle pokazują na papierze, jak sobie z tym radzą: odległość między jedną krawędzią papieru a drugą może zostać skrócona w przypadku złożenia papieru.
Zniekształcenie położenia gwiazd leżących u podstaw Słońca dowodzi, że jest to w zasadzie możliwe.

I tutaj mamy, w Biblii, portret, który to mówi! Dawid krzyczy, jak mówi, do Pana w swoim niebie, i po kilku chwilach pojawia się ogromna odpowiedź na modlitwę:
niebiosa same są zgięte, aby anielski powóz zstąpił z prędkością i przeraził wrogów.

I możesz sobie wyobrazić, że to było coś więcej niż tylko z nich, i Dawida.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Anioły i UFO"
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Czy mogło to być coś podobnego, które zdawało się nad polem bitwy pod górą Tabor?
Statek kosmiczny Deborah i Baraka

Również prorokini Debora i władca Barak widzieli anielskie wozy Pana w walce z wrogami Izraela:

"I Pan posłał zamęt na Sisrę, na wszystkie jego wozy i na cały zastęp, że wrócili do miecza Baraka, a Sisera zszedł z powozu i uciekł pieszo." -
"Z niebios walczyły gwiazdy walczyły ze swoich ścieżek w kierunku Sisery".
(Sędziów 4:15, 5:20)


Najwyraźniej stało się to wczesnym wieczorem, a wtedy wagony aniołów prawdopodobnie wyglądały jak gwiazdy, wywołując zamieszanie w armii nieprzyjaciela, tak że przestraszyły się i straciły odwagę w bitwie.
W utworze bitwy między ich doświadczeniem a wydarzeniem na Synaju powstają analogie (Sdz 5: 4-5).
Zdali sobie sprawę, że w obu przypadkach był to Anioł Pański i jego niebiescy władcy.




Starożytne napisy dostarczają więcej informacji

Teraz być może uda się do Babilonu i Asyrii , studiując ich starożytne kamienne tablice i napisy, aby zobaczyć, czy mają jakieś "zdjęcia" tych niebiańskich samochodów.
Mają zdjęcia cherubinów, a mianowicie, i nie jest daleko posunięte, że mogą być także obrazy wozów cherubów.
Można przypuszczać, że zarówno dobre, jak i złe anioły oraz cherubiny mają podobne wozy. W końcu wszyscy oni służyli temu samemu Panu i zostali wyposażeni w Jego służbę

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 lutego 2019, o 18:55 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » KSIĘGI - POSTACIE - MIEJSCA


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL