Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 5 sierpnia 2019, o 13:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA

Bog nienawidzi grzechu ale miluje grzesznika tak bardzo ze oddal wlasnego Syna Jezusa Chrystusa by zaplacil za grzechy swiata ale tez by uratowal grzesznikow pod warunkiem ze sami z wlasnej woli uwierza w Jezusa Chrystusa i zmienia swoje zycie.... po nawroceniu zyja w miare swoich mozliwosci wedlug nauk ewangelii i biblijnego dekalogu oraz innych nauk biblii ...

Dzisiaj wielu ludzi chetnie sie powoluja i cytuja biblie.... jak chodzi o ludzi z LGBT ....ale gdy ich zapytasz o inne nakazy biblijne np zakaz kultu obrazow lub sabat biblijny dzien swiety czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padaja dwie odp... to bylo dla Zydow lub.... teraz jest nowe przymierze czasy sie zmienily itd ..

Wielu ludzi zapomina tez .... choc Bog i Jezus jasno i mocno potepiaja grzech to jednoczesnie nauczaja o milosci blizniego ( nie tylko tego z naszego narodu czy wyznania o czym jasno uczy stosunek np do Samarytan... ludzi z innego narodu i wyznania czy nawet do pogan... czyli grekow, rzymian ...pokazany w ewangeliach ) wezmy za przyklad zachowanie Jezusa w stosunku do Judasza a przemoc i nienawisc do innych to raczej przymioty ojca klamstwa i mezobojcy Szatana i jego slug... o tym tez nam mowi Jezus w ewangeliach....
a wiec kazdy chrzescijanin powinien sie dzis mocno zastanowic jakiego jest ducha i kogo tak naprawde ma za Pana i kogo pokazuje swoim zyciem innym ...


Cytaty biblijne ....

Jan. 3:16-18
16. Albowiem tak Bog umilowal swiat, ze Syna swego jednorodzonego dal, aby kazdy, kto wen wierzy, nie zginal, ale mial zywot wieczny.
17. Bo nie poslal Bog Syna na swiat, aby sadzil swiat, lecz aby swiat byl przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie bedzie sadzony; kto zas nie wierzy, juz jest osadzony dlatego, ze nie uwierzyl w imie jednorodzonego Syna Bozego.

Jan. 8:3-11
3. Potem uczeni w Pismie i faryzeusze przyprowadzili kobiete przylapana na cudzolostwie, postawili ja posrodku
4. I rzekli do niego: Nauczycielu, te oto kobiete przylapano na jawnym cudzolostwie.
5. A Mojzesz w zakonie kazal nam takie kamienowac. Ty zas co mowisz?
6. A to mowili, kuszac go, by miec powod do oskarzenia go. A Jezus, schyliwszy sie, pisal palcem po ziemi.
7. A gdy go nie przestawali pytac, podniosl sie i rzekl do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nia kamieniem.
8. I znowu schyliwszy sie, pisal po ziemi.
9. A gdy oni to uslyszeli i sumienie ich ruszylo, wychodzili jeden za drugim, poczynajac od najstarszych, i pozostal Jezus sam i owa kobieta posrodku.
10. A Jezus podnioslszy sie i nie widzac nikogo, tylko kobiete, rzekl jej: Kobieto! Gdziez sa ci, co cie oskarzali? Nikt cie nie potepil?
11. A ona odpowiedziala: Nikt, Panie! Wtedy rzekl Jezus: I Ja cie nie potepiam: Idz i odtad juz nie grzesz.

Jan. 8:41-44
41. Wy spelniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jestesmy zrodzeni z nierzadu; mamy jednego Ojca, Boga.
42. Rzekl im Jezus: Gdyby Bog byl waszym Ojcem, milowalibyscie mnie, Ja bowiem wyszedlem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedlem, lecz On mnie poslal.
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, ze nie potraficie sluchac slowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabel i chcecie postepowac wedlug pozadliwosci ojca waszego. On byl mezobojca od poczatku i w prawdzie nie wytrwal, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mowi klamstwo, mowi od siebie, bo jest klamca i ojcem klamstwa.

Jan. 16:1-3,27
1. To wam powiedzialem, abyscie sie nie zgorszyli.
2. Wylaczac was beda z synagog, wiecej, nadchodzi godzina, gdy kazdy, kto was zabije, bedzie mniemal, ze spelnia sluzbe Boza.
3. A to beda czynic dlatego, ze nie poznali Ojca ani mnie.

Luk. 9:52-56
52. Ze wyslal przed soba poslancow. A ci w drodze wstapili do wioski samarytanskiej, aby mu przygotowac gospode.
53. Lecz nie przyjeli go, dlatego, ze droga jego prowadzila do Jerozolimy.
54. A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abysmy slowem sciagneli ogien z nieba, ktory by ich pochlonal, jak to i Eliasz uczynil?
55. A On, obrociwszy sie, zgromil ich i rzekl: Nie wiecie, jakiego ducha jestescie.
56. Albowiem Syn Czlowieczy nie przyszedl zatracac dusze ludzkie, ale je zachowac. I poszli do innej wioski.


Mat. 5:43-45
43. Slyszeliscie, ze powiedziano: Bedziesz milowal blizniego swego, a bedziesz mial w nienawisci nieprzyjaciela swego.
44. A Ja wam powiadam: Milujcie nieprzyjaciol waszych i modlcie sie za tych, ktorzy was przesladuja,
45. Abyscie byli synami Ojca waszego, ktory jest w niebie, bo slonce jego wschodzi nad zlymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, ze przyszedlem rozwiazac zakon albo prorokow; nie przyszedlem rozwiazac, lecz wypelnic.
18. Bo zaprawde powiadam wam: Dopoki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, az wszystko to sie stanie.

Mateusz 22:36-40
36. Nauczycielu, ktore przykazanie w Prawie jest najwieksze?
37. On mu odpowiedzial: Bedziesz milowal Pana Boga swego calym swoim sercem, cala swoja dusza i calym swoim umyslem.
38. To jest najwieksze i pierwsze przykazanie.
39. Drugie podobne jest do niego: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego.
40. Na tych dwoch przykazaniach opiera sie cale Prawo i Prorocy.

Marek 10:17-20
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzoloz, nie kradnij, nie zeznawaj
falszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matke.
20. On Mu rzekl: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegalem od mojej
mlodosci.

Jan. 14:15
15. Jesli mnie milujecie, przykazan moich przestrzegac bedziecie.

Jakub 2:10-11
10. Chocby ktos przestrzegal calego Prawa, a przestapilby jedno tylko
przykazanie, ponosi wine za wszystkie.
11. Ten bowiem, ktory powiedzial: Nie cudzoloz, powiedzial takze: Nie
zabijaj. Jezeli wiec nie popelniasz cudzolostwa, jednak dopuszczasz sie
zabojstwa, jestes przestepca wobec Prawa.

Obj. 14:12
12. Tu sie okaze wytrwanie swietych, ktorzy przestrzegaja przykazan Bozych i wiary Jezusa.

Obj. 22:11-12
11. Kto czyni nieprawosc, niech nadal czyni nieprawosc, a kto brudny, niech nadal sie brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwosc, a kto swiety, niech nadal sie uswieca.
12. Oto przyjde wkrotce, a zaplata moja jest ze mna, by oddac kazdemu wedlug jego uczynku.
(BW)

Film ew Jana
https://youtu.be/qZZIGoxyJPc

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 sierpnia 2019, o 13:31 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 5 sierpnia 2019, o 18:14 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA

Bog nienawidzi grzechu ale miluje grzesznika tak bardzo ze oddal wlasnego Syna Jezusa Chrystusa by zaplacil za grzechy swiata ale tez by uratowal grzesznikow pod warunkiem ze sami z wlasnej woli uwierza w Jezusa Chrystusa i zmienia swoje zycie.... po nawroceniu zyja w miare swoich mozliwosci wedlug nauk ewangelii i biblijnego dekalogu oraz innych nauk biblii ...

Dzisiaj wielu ludzi chetnie sie powoluja i cytuja biblie.... jak chodzi o ludzi z LGBT ....ale gdy ich zapytasz o inne nakazy biblijne np zakaz kultu obrazow lub sabat biblijny dzien swiety czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padaja dwie odp... to bylo dla Zydow lub.... teraz jest nowe przymierze czasy sie zmienily itd ..

Wielu ludzi zapomina tez .... choc Bog i Jezus jasno i mocno potepiaja grzech to jednoczesnie nauczaja o milosci blizniego ( nie tylko tego z naszego narodu czy wyznania o czym jasno uczy stosunek np do Samarytan... ludzi z innego narodu i wyznania czy nawet do pogan... czyli grekow, rzymian ...pokazany w ewangeliach ) wezmy za przyklad zachowanie Jezusa w stosunku do Judasza a przemoc i nienawisc do innych to raczej przymioty ojca klamstwa i mezobojcy Szatana i jego slug... o tym tez nam mowi Jezus w ewangeliach....
a wiec kazdy chrzescijanin powinien sie dzis mocno zastanowic jakiego jest ducha i kogo tak naprawde ma za Pana i kogo pokazuje swoim zyciem innym ...


Cytaty biblijne ....

Jan. 3:16-18
16. Albowiem tak Bog umilowal swiat, ze Syna swego jednorodzonego dal, aby kazdy, kto wen wierzy, nie zginal, ale mial zywot wieczny.
17. Bo nie poslal Bog Syna na swiat, aby sadzil swiat, lecz aby swiat byl przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie bedzie sadzony; kto zas nie wierzy, juz jest osadzony dlatego, ze nie uwierzyl w imie jednorodzonego Syna Bozego.

Jan. 8:3-11
3. Potem uczeni w Pismie i faryzeusze przyprowadzili kobiete przylapana na cudzolostwie, postawili ja posrodku
4. I rzekli do niego: Nauczycielu, te oto kobiete przylapano na jawnym cudzolostwie.
5. A Mojzesz w zakonie kazal nam takie kamienowac. Ty zas co mowisz?
6. A to mowili, kuszac go, by miec powod do oskarzenia go. A Jezus, schyliwszy sie, pisal palcem po ziemi.
7. A gdy go nie przestawali pytac, podniosl sie i rzekl do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nia kamieniem.
8. I znowu schyliwszy sie, pisal po ziemi.
9. A gdy oni to uslyszeli i sumienie ich ruszylo, wychodzili jeden za drugim, poczynajac od najstarszych, i pozostal Jezus sam i owa kobieta posrodku.
10. A Jezus podnioslszy sie i nie widzac nikogo, tylko kobiete, rzekl jej: Kobieto! Gdziez sa ci, co cie oskarzali? Nikt cie nie potepil?
11. A ona odpowiedziala: Nikt, Panie! Wtedy rzekl Jezus: I Ja cie nie potepiam: Idz i odtad juz nie grzesz.

Jan. 8:41-44
41. Wy spelniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jestesmy zrodzeni z nierzadu; mamy jednego Ojca, Boga.
42. Rzekl im Jezus: Gdyby Bog byl waszym Ojcem, milowalibyscie mnie, Ja bowiem wyszedlem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedlem, lecz On mnie poslal.
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, ze nie potraficie sluchac slowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabel i chcecie postepowac wedlug pozadliwosci ojca waszego. On byl mezobojca od poczatku i w prawdzie nie wytrwal, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mowi klamstwo, mowi od siebie, bo jest klamca i ojcem klamstwa.

Jan. 16:1-3,27
1. To wam powiedzialem, abyscie sie nie zgorszyli.
2. Wylaczac was beda z synagog, wiecej, nadchodzi godzina, gdy kazdy, kto was zabije, bedzie mniemal, ze spelnia sluzbe Boza.
3. A to beda czynic dlatego, ze nie poznali Ojca ani mnie.

Luk. 9:52-56
52. Ze wyslal przed soba poslancow. A ci w drodze wstapili do wioski samarytanskiej, aby mu przygotowac gospode.
53. Lecz nie przyjeli go, dlatego, ze droga jego prowadzila do Jerozolimy.
54. A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abysmy slowem sciagneli ogien z nieba, ktory by ich pochlonal, jak to i Eliasz uczynil?
55. A On, obrociwszy sie, zgromil ich i rzekl: Nie wiecie, jakiego ducha jestescie.
56. Albowiem Syn Czlowieczy nie przyszedl zatracac dusze ludzkie, ale je zachowac. I poszli do innej wioski.


Mat. 5:43-45
43. Slyszeliscie, ze powiedziano: Bedziesz milowal blizniego swego, a bedziesz mial w nienawisci nieprzyjaciela swego.
44. A Ja wam powiadam: Milujcie nieprzyjaciol waszych i modlcie sie za tych, ktorzy was przesladuja,
45. Abyscie byli synami Ojca waszego, ktory jest w niebie, bo slonce jego wschodzi nad zlymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Mat. 5:17-18
17. Nie mniemajcie, ze przyszedlem rozwiazac zakon albo prorokow; nie przyszedlem rozwiazac, lecz wypelnic.
18. Bo zaprawde powiadam wam: Dopoki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, az wszystko to sie stanie.

Mateusz 22:36-40
36. Nauczycielu, ktore przykazanie w Prawie jest najwieksze?
37. On mu odpowiedzial: Bedziesz milowal Pana Boga swego calym swoim sercem, cala swoja dusza i calym swoim umyslem.
38. To jest najwieksze i pierwsze przykazanie.
39. Drugie podobne jest do niego: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego.
40. Na tych dwoch przykazaniach opiera sie cale Prawo i Prorocy.

Marek 10:17-20
17. Gdy wybieral sie w droge, przybiegl pewien czlowiek i upadlszy przed Nim
na kolana, pytal Go: Nauczycielu dobry, co mam czynic, aby osiagnac zycie
wieczne?
18. Jezus mu rzekl: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko
sam Bog.
19. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzoloz, nie kradnij, nie zeznawaj
falszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matke.
20. On Mu rzekl: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegalem od mojej
mlodosci.

Jan. 14:15
15. Jesli mnie milujecie, przykazan moich przestrzegac bedziecie.

Jakub 2:10-11
10. Chocby ktos przestrzegal calego Prawa, a przestapilby jedno tylko
przykazanie, ponosi wine za wszystkie.
11. Ten bowiem, ktory powiedzial: Nie cudzoloz, powiedzial takze: Nie
zabijaj. Jezeli wiec nie popelniasz cudzolostwa, jednak dopuszczasz sie
zabojstwa, jestes przestepca wobec Prawa.

Obj. 14:12
12. Tu sie okaze wytrwanie swietych, ktorzy przestrzegaja przykazan Bozych i wiary Jezusa.

Obj. 22:11-12
11. Kto czyni nieprawosc, niech nadal czyni nieprawosc, a kto brudny, niech nadal sie brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwosc, a kto swiety, niech nadal sie uswieca.
12. Oto przyjde wkrotce, a zaplata moja jest ze mna, by oddac kazdemu wedlug jego uczynku.
(BW)

Film ew Jana
https://youtu.be/qZZIGoxyJPc

To zdrowa nauka ! Pismo Święte pomimo licznych błędów pisarzy zawiera prawdy uniwersalne i ponadczasowe ! :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 5 sierpnia 2019, o 20:04 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
To prawda pozdrawiam ! TG

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 9 sierpnia 2019, o 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Slogan '''Bóg nie miłuje grzechu ale miłuje grzesznika ''' do tego ze grzesznik
czuje sie dobrze bo skoro mimo tego co robi jest kochany przez Boga to czym sie
przejmować .

Tance hulanki swawole - i totalny brak Bojazni Bożej
dzisiaj dzieci pokazuja rodzicom jak to wyglada na codzien bo przeziez
tatus mamusia mówia synku ,co bys nie zrobił i tak sie kocham ....

gwałcisz mordujesz , niszczysz innych ,molestujesz dzieci ale co tam ,liczy sie twoje szczescie i tak cie kocham.

i nazywaja to bezwarunkowa miłoscia .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 9 sierpnia 2019, o 19:25 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Według mnie te tekst to przesłanie ewangelii w XXI w a jeśli ktoś to uważa za bzdury to tylko pokazuje że sam ma kiełbie we łbie (:-
Jan. 8:5-7
5. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie ( takich ) kamienować. Ty zaś co mówisz?
6. A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi.
7. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 07:06 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Slogan '''Bóg nie miłuje grzechu ale miłuje grzesznika ''' do tego ze grzesznik
czuje sie dobrze bo skoro mimo tego co robi jest kochany przez Boga to czym sie
przejmować .

Tance hulanki swawole - i totalny brak Bojazni Bożej
dzisiaj dzieci pokazuja rodzicom jak to wyglada na codzien bo przeziez
tatus mamusia mówia synku ,co bys nie zrobił i tak sie kocham ....
gwałcisz mordujesz , niszczysz innych ,molestujesz dzieci ale co tam ,liczy sie twoje szczescie i tak cie kocham.

i nazywaja to bezwarunkowa miłoscia .

Ojciec ludzki nieraz zachowuje się inaczej. Historia prawdziwa opisana w Gość.pl. Uczeń liceum w PRL zostaje wyrzucony ze szkoły. Pobił kogoś na ulicy. W głowach tworzymy precyzyjny akt oskarżenia. Chłopak opowiadał, że gdy wrócił do domu, został agresywnie potraktowany przez ojca, a ponieważ nie potrafił mu oddać, odreagował na pierwszej osobie która weszła mu w drogę. Ława oskarżonych powiększa się. Agresywny ojciec zostaje uznany w naszym prywatnym procesie za winnego. Gdybyśmy jednak pogrzebali w jego przeszłości, okazałoby się, że kilkadziesiąt lat wcześniej był w NSZ uczestniczył w zamachach przeciw nowej władzy komunistycznej. Zatrzymany w więzieniu we Wronkach wyszedł jako wrak człowieka. Uciekł w alkohol i przemoc domową.. kto tu jest winien?

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 07:46 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Według mnie te tekst to przesłanie ewangelii w XXI w..
Jan. 8:5-7
5. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie ( takich ) kamienować. Ty zaś co mówisz?
6. A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi.
7. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.
(BW)

Dokładnie ! Podobnie postawę miłującego Boga Ojca świetnie pokazuje przypowieść o synu marnotrawnym. Warto zwrócić uwagę, że syn wraca dopiero wtedy, gdy przetrwonił cały majątek co do grosza, choć okazuje skruchę. Ale Ojciec go przyjmuje z miłością.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 08:49 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Biblia glosi milosc do Boga i bliznich nawet tych grzesznych ...
Luk. 9:52-56
52. Ze wyslal przed soba poslancow. A ci w drodze wstapili do wioski samarytanskiej, aby mu przygotowac gospode.
53. Lecz nie przyjeli go, dlatego, ze droga jego prowadzila do Jerozolimy.
54. A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abysmy slowem sciagneli ogien z nieba, ktory by ich pochlonal, jak to i Eliasz uczynil?
55. A On, obrociwszy sie, zgromil ich i rzekl: Nie wiecie, jakiego ducha jestescie.
56. Albowiem Syn Czlowieczy nie przyszedl zatracac dusze ludzkie, ale je zachowac. I poszli do innej wioski.

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 11:28 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Biblia glosi milosc do Boga i bliznich nawet tych grzesznych ...
Luk. 9:52-56
.. a jeśli ktoś to uważa za bzdury to tylko pokazuje że sam ma kiełbie we łbie (:-


Ja bym się jednak aż tak krytycznie nie odnosił do wypowiedzi Noemi, ponieważ w Biblii znajdziemy różne wersety, nawet takie które mówią o Bogu na podobieństwo wschodnich despotów, okrutnym, przebiegłym, mściwym i nienawistnym. Judaizm z czasem przez komentarze rabinów zaczął łagodzić swoje zbyt skrajne, pierwotne wersety jak również krwawe obyczaje.

Ja również wyszukuję tylko wersety nie obrażające rozumu i współczesnej etyki, te które wytrzymały próbę czasu pozostając aktualne nawet do dziś. Teologowie katoliccy wobec odkryć naukowych po dłuższym czasie odeszli od fundamentalizmu biblijnego prezentując pogląd, że Biblia zawiera prawdy religijne, a nie naukowe (płaska Ziemia w centrum Wszechświata).

Z czasem okazało się jednak, że nawet prawdy religijne zostały daleko w tyle za współczesną etyką, a zwłaszcza za humanizmem więc trzeba było niezwłocznie dostosować je do nowych warunków. Humanizm wyklucza egoizm (indywidualny, państwowy, międzypokoleniowy itd.) i postuluje braterstwo i solidarność. Niekoniecznie wyklucza to samą wiarę w Boga, choć humanizm świecki jest prężnym nurtem tej filozofii.

Humanizm dąży do pełnego rozwoju człowieczeństwa nie dopiero w Niebiesiech, ale tu i teraz. Religijne uczucia lepiej wyrażać poprzez swoje etyczne życie, empatię, dbałość o przyrodę i uczciwą pracę dla dobra całego społeczeństwa, niż jedynie poprzestawać na liturgii, mistyce, modlitwach i kulcie Istot Nadprzyrodzonych.

"Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: Usiądź na zaszczytnym miejscu!, do ubogiego zaś powiecie: Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego, to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi? Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? "
List Jakuba rozdział 2

"Jeśliby ktoś mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą,
albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi,
nie może miłować Boga, którego nie widzi."
1 list Jana

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BOG NIENAWIDZI GRZECHU MILUJAC GRZESZNIKA
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 12:13 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3941
Ta uwaga nie była do Noemi tylko do osoby komentującej kazanie pastor Andrzeja S ...

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 10 sierpnia 2019, o 12:13 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL