Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 01:32 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
noemi napisał(a):
znalezione w necie
."""
Wierzę, że lepiej jest być samotnym w Bogu, niż tkwić w błędzie pośród tłumów.
Wierzę, że lepiej być odrzuconym za mówienie Prawdy, niż kochanym za głoszenie kłamstwa.
Wierzę, że lepiej jest mówić Prawdę, która boli ale potem uzdrawia, niż kłamstwa łechcące uszy, które prowadzą do śmierci""".

jeszcze raz wroce do tego, bo chcialam to sobie wpisac w podpis, ale cale sie nie miesci, wiec musze skrocic.

Odnosnie mowienia prawdy, to pamietam, ze jako dziecko widzialam tzw. "poprawnosc polityczna" i myslalam sobie wtedy, ze ja nie jestem z tego swiata.
Uczono mnie potem, ze w zyciu trzeba grac. Moze chodzilo o dyplomacje, czy jakies ludowe powiedzenia, w ktorych moze i jest troche madrosci, ale mnie to jakos meczylo to cigle udawanie, nie pokazywanie swoich uczuc, zreszta nie bardzo to potrafilam robic. Czulam sie w tym zagubiona.

Kiedys spotkalam czlowieka, ktory byl po prostu soba, mowil prawde, nic nie udawal, nie byl to wierzacy czlowiek, ale mnie zachwycil swoja postawa i pomyslalam sobie, ze i ja przeciez tak moge, nie musze byc posluszna stylowi (tego swiata) ktorym uczono mnie jak zyc. Teraz sie ciesze, ze w Panu Jezusie jestem wolna.

Pan Jezus powiedzial; „Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Mat. 10,16

Jakos tak chyba latwiej ludziom przychodzi (chociaz mnie nie jest latwo) byc roztropnym jak waz, ale nie mozna zapomniec, ze w tym trzeba byc rowniez nieskazitelnym jak golab.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 01:32 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Słowo do mnie- do ciebie
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 02:21 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Wiem Aga, teraz zatem prosze Cie nie policzkuj tylko dlatego, ze Ty tego jeszcze nie widzisz. Pisze jeszcze, gdyz wierze, ze nie przypadkiem sie tutaj spotkalysmy. Nauka o ciele jest wielkim orzechem do zgryzienia. Mozna karmic sie mlekiem i byc na poziomie oseska, a mozna zapragnac twardego pokarmu, tyle ze trzeba gryzc Aga. Jak masz zeby, to gryz.... nie mowie, ze to bedzie latwe( obserwuje to na przykladzie mojej coreczki-pierwszy pokarm staly, ktory przyjela WYPLULA....
Aga, Ty plujesz i plujesz....
niech Cie Duch prowadzi!

Mam Cie w sercu, jestes mi PRZYJACIELEM nie wrogiem.


Dlatego tez Emily, jesli sie do mnie w ten sposob zwracasz "policzkujesz", "plujesz, plujesz", "zle patrzysz", "Patrzysz na ta sprawe jak wielka nierzadnica i jej cory" , "jak katolicy na Trojce" itp. to prosze mi to wyjasnic na jakiej podstawie mi to zarzucasz, bo rzucajac tylko swoje "modl sie i pros", ,bez uzasadnienia swoich zarzutow wobec mnie, sa to po prostu Twoje nic nie warte "widzimisia", a nawet krzywdzace mnie (to raczej ja sie czuje policzkowana ) i do nieczego dobrego taka dyskusja nie doprowadzi. WIem tez, ze takie nieuzasadnione zarzuty nie pochodza od Ducha Swietego. On w ten sposob nie dziala, lecz Jemu przeciwny duch.
Mamy Slowo Boze, przez ktore to Duch Swiety objawia Prawde i ktore jest podstawa , a nie nasze widzimisie, wiec trzymajmy sie Slowa Bozego i pouczajmy sie przez Slowo Boze.

"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen." I Piotra 4,11

Zapewniam Cie, ze jestem otwarta na korekte Ducha Swietego, modle sie i prosze.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Słowo do
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 09:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Tak, bylo mi dane przeczytac Twoje slowo do kesji na tamtym forum. To tyle odnosnie policzkowania.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 10:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Aga, wyrazenie PLUJESZ, PULUESZ uzyte jest tutaj w innym kontekscie, ale pewnie tego nie zauwazylas.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 10:50 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Jeszcze do tematu watku przychodzi mi na mysl werset; Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37).

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Słowo do
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 10:56 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Tak, bylo mi dane przeczytac Twoje slowo do kesji na tamtym forum. To tyle odnosnie policzkowania.

ja ani "policzkowania", ani "plujesz, plujesz", ani innych Twoich "epitetow" nie rozumiem, dlatego prosilam, bys jesli to robisz wyjasniala mi na podstawie Slowa Bozego i do czego chcesz to konkretnie u mnie odniesc.

p.s. PRZEPRASZAM < WYSLALO Mi SIE DWA RAZY< A NIE WIEM JAK KASUE SIE POST.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 11:11 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
no tak masz racje, nie wszystko i nie wszedzie, a w dodatku Prawde nalezy mowic w milosci, ale ja tez nawiazywalam do tego cytatu co mam w podpisie. Jakkolwiek potrzeba miec boza madrosc we wszystkim.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2012, o 19:39
Posty: 48
Czym jest w ogóle "mówienie prawdy" ? Trzeba rozgraniczyć Prawdę odnoszącą się do wiary, i prawdę - jako naszą subiektywną ocenę czyjejś osoby.
Tak już jest, że z niektórymi osobami - pomimo łączącej ich wspólnej Prawdy o Bogu - "nie nadajemy na tych samych falach". Jest też i odwrotnie - pomimo różnic w wierze, rodzi się więź emocjonalna, która pokonuje wszystkie bariery. Pokonuje niezrozumienie, niechęć itp. i rodzi się MIŁOŚĆ czyli namacalne świadectwo działania Ducha Świętego. W takim wypadku powiedzenie drugiej osobie - nawet przykrej dla niego prawdy, będzie odbierane jako troska, chęć pomocy. W innym wypadku , będzie tylko "wytykaniem" i pouczaniem nie mającym z miłością i troską nic wspólnego.
Zauważyłam też, że większość ludzi mówi o swojej prawdzie (pisze "swojej", bo, każdy może wierzyć, wyznawać inną prawdę - tak już jest) dla siebie, dla swojego zbawienia, a niewielu "bije się" dla innych. Ja jestem dopiero na początku dochodzenia do prawdy, być może moja prawda będzie się różniła od prawdy innych, może będzie kontrowersją dla innych, ale będzie to "moja" prawda wyproszona od Boga. Boga trzeba poczuć wszystkimi zmysłami. I dziękuję Noemi, Emily i jeszcze komuś, za uświadomienie mi tego i za to, że stale mówili " proś o zrozumienie". :)

_________________
(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.
(1 Jana 5)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Ania:)) Ja tez dziekuje, ze swiadczysz.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
To prawda, ze bracia w wierze nie zawsze "nadaja na tych samych falach", ale nie prawda, ze mozna miec gleboka wiez Milosci z kims kto jest innego ducha.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:45 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Slowo mowi; "Heretyka po pierwszym i drugim upomnieniu unikaj wiedząc, że jest przewrotny i grzeszy, własnym swym sądem potępiony" (Tyt. 3, 10-11)

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
W śród wierzących tez spotykam rózne pojęcia mówienia prawdy .
Dzieci tez uczymy mówić prawde , a potem jak mówia zaduzo nie tam nie kiedy trzeba ,to je karcimy.
Z takim pojęciem prawdomównosci mozna wyjść na naiwnego.
Nie wiem jak wygladało mówienie prawdy u ego brata co ci sie tak spodobało,ale pewnego razu ujrzałam kłamswo przeciw prawdzie i wtedy postanowiłam.
Nie bede kłamac.
Dwie kolezanki tak zaciekle sie kłóciły co która i kiedy ze ja na nie patrzac ,pomyslałam.
przeciez jedna z nich musi wiedziec ze kłamie - musi.
Jak w życiu codziennym to wyglada , jak w pracy w domu czy np ,powiedz ze nie ma mnie w domu"
No druga sprawa ,czyms innym jest mówienie prawdy a PRAWDY .
Ilez zranien mozna spowodowac , pietnujac kogos jakims testem ,albo wołaniem ,antychryst antychryst.
Ten ma trójce a tamten powie nie mam czasu ,wskaze błedna droge ,i cieszy sie z tego.
Prawda nasza codzienna czesto nas chroni daje nam bezpieczenstwo bo czasy sa złe.
Anna masz całkowitą susznosć.
Nie mozemy mieszac wszystkiego razem a wiara tez ma różne stopnie POZNANIA.
Inaczej widzi wierzy i trzyma sie swego drążka na drabinie wiary ten co ledwo wszedł
na drabine a inaczej ten co jest na szczeblu -stopniu ,wysoko.
Wiele krzywdy mozna wyrzadzic i nazywac zwiedzionym .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 września 2012, o 11:05
Posty: 132
Aga, chce abys wiedziala, ze zawsze mozesz ze mna porozmawiac w sprawie CIALA PANA. Tobie ten temat nie daje spokoju, do tego stopnia, ze Twoje mysli zmaterializowaly sie, tzn. znalazlas mnie....i co dalej? Moja odpowiedz nie jest po Twojej mysli...a moze to wlasnie Twoje mysli sa skazone? Jesli mam racje...nie boisz sie?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 27 lutego 2013, o 14:54 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2013, o 10:01
Posty: 1222
Lokalizacja: In Christ Alone
Emily napisał(a):
Aga, chce abys wiedziala, ze zawsze mozesz ze mna porozmawiac w sprawie CIALA PANA. Tobie ten temat nie daje spokoju, do tego stopnia, ze Twoje mysli zmaterializowaly sie, tzn. znalazlas mnie....i co dalej? Moja odpowiedz nie jest po Twojej mysli...a moze to wlasnie Twoje mysli sa skazone? Jesli mam racje...nie boisz sie?


nie boje sie, bo czego mialabym sie bac, a Ty sie nie boisz ?

Bylam ciekawa Twego zdania, wiec zapytalam. Zostawilam to juz, ale to Ty to drazysz.

_________________
wierze, ze PAN BOG nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest JEZUS CHRYSTUS, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, CHRYSTUS, DUCH SWIETY objawiony w ciele ludzkim (sarx), Syn Bozy, Syn Czlowieczy. Wierze, ze OJCIEC jest w SYNU, a SYN w OJCU.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mówienie prawdy
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 18:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2012, o 19:39
Posty: 48
agnieszka napisał(a):
Slowo mowi; "Heretyka po pierwszym i drugim upomnieniu unikaj wiedząc, że jest przewrotny i grzeszy, własnym swym sądem potępiony" (Tyt. 3, 10-11)

Agnieszko, zupełnie inaczej sprawy się miały, gdy to mówił apostoł, który rozmawiał, przebywał z Jezusem i znał Prawdę z pierwszej ręki. Jezus i Apostołowie od razu wiedzieli kto jest heretykiem, kto jest przewrotny i grzeszy. Nie wiem czy my obecnie jesteśmy uprawnieni do nazywania kogoś przewrotnym i grzesznym jeśli chodzi o wiarę w tego samego Jezusa. W obrębie -chociażby chrześcijaństwa - jest tak wiele interpretacji i różnego zrozumienia, że chrześcijanin chrześcijanina będzie wyzywał od heretyków !. Przykładów mamy aż nadto. Jezus nie odrzucał nikogo. Głosił wszystkim, ale nie wszyscy przyjęli jego słowa. On jednak umarł za wszystkich i za tych, którzy go odrzucili. I w tym cała rzecz obecnie ! Żeby nie upominać (bo kim my jesteśmy ? Jezusem ?) tylko głosić pomimo odrzucenia, może znajdzie się ktoś, kto poczuje moc przesłania, kto prosząc o zrozumienie - zrozumie.

_________________
(19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem. (20) Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy.
(1 Jana 5)


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 lutego 2013, o 18:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » Potrzeby DUCHA i Duszy » SŁOWO POCIESZENIA- WERSET - MODLITWA -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL