Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 15 października 2019, o 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
2019-10-14
Duchowni z kilku krajów proszą papieża o nowy dogmat Maryjny


Dwóch kardynałów i czterech biskupów wystosowało list otwarty do papieża Franciszka,
w którym proszą o ustanowienie nowego dogmatu o Matce Bożej - donosi Vatican Insider. Chodzi o oficjalne potwierdzenie przez Kościół "współodkupieńczej roli Maryi w dziele zbawienia".


Podpisani pod listem biskupi to dwaj emerytowani kardynałowie:
Juan Sandoval Íñiguez z Meksyku i kard. Telesphore Toppo,
emerytowany arcybiskup Ranchi w Indiach.
Pozostali czterej sygnatariusze to abp Felix Job, emerytowany arcybiskup Ibadanu w Nigerii; bp John Keenan z Paisley w Szkocji;bp David Ricken z Green Bay,
Wisconsin, USA oraz bp Antonio Baseotto, C.SS.R, emerytowany biskup argentyńskiego ordynariatu wojskowego.

Argumentując swoją prośbę do papieża Franciszka piszą w liście, że świat cierpi teraz mocno z powodu braku równowagi politycznej, ekonomicznej i moralnej.
To pokazuje trwającą wokół nas duchową bitwę między dobrem a złem, która wymaga pomocy Pana, aniołów i Matki Bożej.
Sześciu biskupów jest przekonanych, że dogmatyczne ogłoszenie
„współodkupicielskiej roli” Najświętszej Maryi Panny i Jej powszechne duchowe macierzyństwo przyniesie „nowy historyczny blask Ducha Świętego”
i pozwoli Najświętszej Matce „w pełni skorzystać z macierzyńskiego pośrednictwa za nas”.


Komentując ten list i prośbę dla portalu “Vatican Insider” amerykański teolog dr Robert Fastiggi przypomina, że pomysł ogłoszenia takiego dogmatu nie jest w Kościele nowy, ponieważ sprawą zajmował się już Sobór Watykański I pod koniec XIX w.

Uznano jednak wtedy, że – będąc świeżo po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi nie ma jeszcze wystarczającej tradycji i “szkoły”, która stałaby za takim dogmatem.

Temat wrócił na Soborze Watykańskim II. Kościół przyjął wówczas ten dogmat niejako pośrednio pisząc w Konstytucji “Lumen Gentium” o roli Matki Bożej w boskim dziele zbawienia, ale bez używania terminu “Współodkupicielka”.
Dr Fastiggi przypomina w tym kontekście również, że podobny list został już wystosowany przez częściowo tych samych biskupów już do papieża Benedykta XVI w 2005 r. Zwracając się również do papieża Franciszka mają nadzieję, że “bardzo oddany Najświętszej Maryi Pannie papież Franciszek przyjmie tę prośbę przychylnie”.

ad, Vatican Insider/Stacja7


https://stacja7.pl/ze-swiata/duchowni-z ... t-maryjny/

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 października 2019, o 15:20 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 16 października 2019, o 08:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
A co Ty o tym sądzisz, Noemi?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 19 października 2019, o 10:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Watykan to babilon i od lat zabiegaja by ich bogini staneła na najwyzszym miejscu
Popatrz na obrazy kto siedzi na tronie Izyda z horusikiem zamienionym na jezusika
złobkowego To im sie udaje od dawien dawna.ale ludzie sie budza i odchodza Nie zawsze w dobra strone ale jednak.

Mysle ze dojdzie do tego i w boze ciało beda mieli ciało maryja wedle ich zakłamanej wiary ze
Jeszuah miał cialo przez zapłodnienie maryja.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 19 października 2019, o 14:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Czas pokaże jak będzie ale faktem jest, że Maria urosła do rangi Bogini. A jej tytuły wyraźnie wskazują na powiązania z dawnymi boginiami czczonymi w pogaństwie.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
niedziela, 1 grudnia 2013, godz. 16.12

Moje dziecko, jestem niewiastą obleczoną w słońce, i to słońce reprezentuje w świecie Światło Boga. Bez słońca nie ma Światła. Bez Światła nie ma Życia. Bez Boga istnieje tylko śmierć.

Moja rola jako Matki Zbawienia — polegająca na tym, że pomagam Mojemu Synowi w Jego Ostatniej Misji, w Jego Planie sfinalizowania Przymierza Jego Ojca i przyniesienia każdej duszy zbawienia
— oznacza, że uczynię wszystko, co tylko w Mojej mocy, aby sprowadzić do Niego dusze, za którymi On tęskni. Pragnę, aby się dowiedziano, że zostałam mianowana nie tylko Królową Nieba, ale także Królową dwunastu pokoleń Izraela. Dwunastu narodów, które będą władać w Nowej Jerozolimie. Dwanaście gwiazd w Mojej Koronie, którą Mój umiłowany Syn, Jezus Chrystus, umieścił na Mojej Głowie podczas koronacji, odnosi się do tego proroctwa. Każda z tych gwiazd reprezentuje jeden z dwunastu narodów, które wyłonią się w Dniu Sądu.

Wszystkie dusze, łącznie z tymi, które powstaną ze śmierci, jak i z tymi, które żyją w świecie dzisiaj, a które trwają w Bożym Świetle, dokonają przejścia do Nowego Nieba i Nowej Ziemi. Złączą się one w jedną całość, w jedności z Moim Synem, i nastąpi ich zmartwychwstanie w doskonałym ciele i duszy, tak samo jak to się odbyło, kiedy Mój Syn zmartwychwstał. Ten stan doskonałości jest największym Darem od Boga i dowodzi, jak bardzo jest On miłosierny. Jest to zbawienie, które Mój Syn obiecał, kiedy znosił Swoją Agonię na Krzyżu. I z powodu Swojej wielkiej Miłości do ludzkości, pragnie On zbawić każdą jedną duszę, a w szczególności tych, którzy są dla Niego straceni.

Teraz przekazuję wam wszystkim szczególny Dar, pobłogosławiony przez Mojego Syna, tak aby wszystkim duszom został przyznany immunitet od ogni piekła oraz podarowane im zostało zbawienie. Mój Syn pragnie, aby każda dusza została zbawiona, bez względu na to, jak ciężkimi są jej grzechy. Proszę was, abyście teraz rozpoczęli Nowennę Zbawienia. Musicie ją rozpocząć natychmiast oraz kontynuować, tak jak was pouczam, do końca czasu. Musicie odmawiać tę Modlitwę przez pełnych siedem dni z rzędu, podczas każdego miesiąca kalendarzowego, rozpoczynając ją w poniedziałek w godzinach porannych. Musicie ją odmawiać trzy razy dziennie podczas każdego z tych siedmiu dni, a w ciągu jednego z tych dni musicie pościć. Kiedy pościcie, wymagane jest od was, abyście w czasie tego dnia spożywali tylko jeden główny posiłek, a następnie jako dwa pozostałe posiłki przyjmowali wyłącznie chleb i wodę.
.
http://ostrzezenie.net/wordpress/2013/1 ... zbawienia/
_____________

siedzi jak królowa rosci sobie prawo jako Matka Zbawienia ? :shock:
co za KŁAMCA !
Królowa Niebios ? a moze Lucyfer ?
obleczona/y w słonce miazdzy łeb Nie to On a nie ona miażdzy łeb .
zacznijcie myslec bo po tamtej stronie bedzie zapózno .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duchowni proszą papieża o nowy dogmat Maryjny
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18378
Mało wam Ofiary Jednej Jedynej niepowtarzalnej która ZAKONCZYŁA wszystkie mizerne ofiary
z bydła i ludzi ?
Nie ma juz Ofiary za grzech a te co sa odprawiane sa dla demonów!
nie ma zadnej matki zbawienia moze otumanienia królowa niebios za czasów Jeremiasza
nadal podnosi leb i chce ofiar i czci dla siebie .
klamstwem jest ze ONA zmiazdzyła łeb nie ona zadna ona
On zmiazdzył łeb Węża Smoka który przybiera postac królowej nieba.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 17:47 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL