Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 26 października 2019, o 06:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
W wielu wyznaniach religijnych uczy się, że są trzy Osoby Boskie: Ojciec, Syn i Duch Święty. Każda z nich jest wieczna i wszechmocna. Żadna nie jest ani większa, ani mniejsza od pozostałych. Każda z nich jest Bogiem. Ponadto wszystkie trzy są jednym Bogiem.

Czy Pismo Święte rzeczywiście uczy że Bóg jest jednym Bogiem w trzech osobach? Postaram się za pomocą kilku grup argumentów ukazać jak ta sprawa wygląda z biblijnego punktu widzenia.

1) Co o sobie mówił sam Bóg?

„Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego” (Powtórzonego Prawa 4:35).

„Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Jahwe jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego” (Powtórzonego Prawa 4:39).

„Przeto wielki jesteś, o Jahwe, Boże, nie ma nikogo podobnego Tobie, i nie ma Boga oprócz Ciebie, według tego wszystkiego, co usłyszeliśmy na własne uszy” (2 Samuela 7:22).

„Niech wszystkie ludy świata dowiedzą się, że jedynie Jahwe jest Bogiem, a innego nie ma” (1 Królów 8:60).

„O Jahwe, nie ma podobnego Tobie i nie ma Boga oprócz Ciebie, według tego wszystkiego, co słyszeliśmy na własne uszy” ( 1 Kronik 17:20).

„Niechaj poznają Ciebie i wiedzą, że tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią” (Psalm 83:19).

„Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Jahwe - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie” (Izajasza 43:10).

„Nikogo nie można porównać do Ciebie, Jahwe! Jesteś wielki i wielkie jest przepotężne imię Twoje” (Jeremiasza 10:6).

Biblia mówi jednoznacznie, że prawdziwym Bogiem jest wyłącznie Jahwe. Nie ma żadnego innego Boga oprócz Niego i nigdy nie będzie. Jest on Najwyższy i nikt inny nie może się z nim równać ani w niebie, ani na ziemi. Dlatego też Bóg ostrzega nas, byśmy nie czynili sobie żadnym innych Bogów poza Nim.

„Jam jest Jahwe, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał żadnych innych bogów oprócz mnie” (Wyjścia 20:2, 3).

2) Co o Bogu mówił Jezus?

„A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).

Jezus stwierdza, że jego Ojciec, to jedyny prawdziwy Bóg. Skoro jest jedynym prawdziwym Bogiem, to znaczy, że żadnego innego oprócz Niego nie ma. Podobnie określił Boga apostoł Paweł w Liście do Tymoteusza:

„Królowi Wieków, nieśmiertelnemu i niewidzialnemu, jedynemu Bogu cześć i chwała na wieki wieków. Amen” (1 Tymoteusza 1:17).

3) Czego o Bogu uczyli pierwsi chrześcijanie?

„A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga” (Dzieje Apostolskie 7:55, 56).

Wierny sługa Boży, Szczepan, tuż przed męczeńską śmiercią otrzymał wgląd w dziedzińce niebiańskie. I co ujrzał? Trójcę Bogów w jednym Bogu? Wcale nie! Ujrzał Boga – Ojca, po którego prawicy stał Syn Człowieczy, Jezus Chrystus. O duchu świętym nie ma żadnej wzmianki.

Oto kolejne wersety:

„Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który [jest i działa] ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich” (Efezjan 4:6).

„Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy”(1 Koryntian 8:6).

Bóg Ojciec jest jeden i tylko On jest Bogiem. Natomiast Jezus został nazwany Panem, a nie Bogiem. A o duchu świętym nie ma w ogóle mowy.

I jeszcze jeden fragment, który wprost mówi, że Bóg jest jeden i to w jednej osobie, a nie w trzech:

„Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden” (Galatów 3:20).

Warto też wiedzieć, że triady czyli trójce bóstw są charakterystyczną konstrukcją dla religii pogańskich. Oto przykłady:

W religii hinduskiej czczono trójcę bóstw w jednym bogu. Byli to: Brahma, Wisznu i Sziwa. W Chinach czczono trójcę:  Fuxing – bóg szczęścia, Shouxing – bóg długowieczności oraz Luxing – bóg kariery. W Egipcie trójca składała się z Ozyrysa, Izydy i Horusa (ojciec, matka i syn). Fenicka trójca to: Baal, Asztarte, Eszmun. Trójca mezopotamska: Elil, An i Enki. W Babilonie trójca bóstw składała się z bożka Ea, Marduka oraz Gibila. W Grecji otaczano czcią trójcę: Zeusa, Posejdona i Hadesa. W Rzymie czczono: Jowisza, Junonę i Minerwę.

Jak widać trójce czyli triady bóstw to wytwór pogańskiej ideologii, która nie ma nic wspólnego z tym, czego uczy Bóg poprzez swoje Słowo – Biblię.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 października 2019, o 06:57 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 26 października 2019, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
@Hendi czytając Biblię tylko po Polsku tak można wierzyć że Bóg jest ABSOLUTNIE JEDEN,
sprawa się komplikuje gdy czyta się ją po hebrajsku ponieważ występuje w niej słowo "ECHAD"
tak jak w tej modlitwie: Sz'ma Isroel Adonaj Eloheinu, Adonaj Echad - Słuchaj Izraelu Pan jest Bogiem Pan Jeden, ale to słowo nie występuje tylko w tym miejscu, bo i w innych i innych sytuacjach
tak np. Bereszit (1 Mojż.) 2:24 http://www.biblia-internetowa.pl/1Moj/2/24.html, tu występuje dwa słowa Basar Echad (jedno ciało) Adam i Ewa stali się jednym ciałem jako mąż i żona ale dalej byli dwoma ciałami, gdy Mojżesz wysłał 10 zwiaowców to dwóch z nich przyniosło jedną kiść winogron (Eszkol Echad) 4 Mojż. 13:23 http://www.biblia-internetowa.pl/4Moj/13/23.html na jednej gałęzi wiele owoców, a jeszcze w innym miejscu synowie jednego z przodowników plemienia zgrzeszyli przeciw Bogu i cały Izrael wstał w gniewie jak JEDEN MĄŻ (Isz Echad) wynika z tego że Bóg jest Jeden (Echad) ale w trzech postaciach, nie sa to trzej Bogowie ale Jeden Bóg (El Echad).

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 6 listopada 2019, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie ma co echad sie zasłaniac ze to jest wieloznaczne .
Zibi jak myslisz ze tam gdzie czcili no Kemosza to tez w trójcy czy w ilu ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 7 listopada 2019, o 07:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
noemi napisał(a):
tam gdzie czcili no Kemosza to tez w trójcy czy w ilu ?

Kemosz był pojedynczym bóstwem. Ale cechą charakterystyczną dla religii pogańskich było czczenie trójcy bogów czyli tak naprawdę demonów na usługach Diabła.

"Z powodu cudzoziemskich bogów pobudzali Go do gniewu, stale Go obrażali tym, co obrzydliwe. Składali ofiary demonom, a nie Bogu, bogom, których wcześniej nie znali,
nowym, którzy pojawili się niedawno, bogom, których nie znali ich przodkowie"
(Powtórzonego Prawa 32:16, 17).

Izraelici otrzymali nakaz, by czcili jedynego prawdziwego Boga, Jehowę. Nikogo innego!

"Dlatego jesteś naprawdę wielki, Wszechwładny Panie, Jehowo. Wszystko, co słyszeliśmy, potwierdza, że nie ma nikogo takiego jak Ty i nie ma Boga oprócz Ciebie" (2 Samuela 7:22).


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 10 listopada 2019, o 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Wierzę że Jezus jest Bogiem Stwórcą, Jezus też powiedział że Boga Ojca nikt nigdy nie widział,
zatem rodzi się pytanie kogo widziały te osoby Adam i Ewa, Kain, Enoch, Abraham, Mojżesz, Jozue,
Daniel i jego przyjaciele... skoro Boga nikt nie widział to Kto się im objawił ? A wiemy że Bóg mówił z
Adamem, że mówił z Kainem że Enoch chodził z Bogiem, że Abram (Abraham) miał spotkanie z Bogiem...
w opisie gdy Bóg odszedł z sprzed oblicza Abrahama to napisano że sam Pan z nieba spuścił ogień na Sodomę i Gomorę, sam Pan z nieba będąc jednocześnie na ziemi, jeżeli w to @Noemi nie wierzysz że
był to Jezus (Jahwe) to nie moja wina, przecież sam Jezus powiedział do Jana w Objawieniu 1:8 "Ja jestem Alfą i Omegą, mówi Pan, Bóg, który jest, który był i który nadchodzi, Wszechmogący". A potem następuje opis osoby którą Jan zobaczył pośród świeczników Apok. 1:12-18 Czy opis dotyczy się Ojca ? Nie to opis Syna Bożego Jezusa Mesjasza, pozdrawiam ps. A co do słowa Echad znam rabinów co to słowo dobrze tłumaczą bo echad znaczy złożona jedność czyli tak jak w opisie Elihim gdzie im znaczy wiele a dokładnie jest wielokrotnością jeden, tak jak w masamaim (niebiosa) co zostało pokazane w opisie Pawła Apostoła że zna kogoś kto był porwany do trzeciego nieba, tak i Bóg nie jest trójcą bo nie jest, lecz jest Echad Jeden.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 11 listopada 2019, o 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Wierzę że Jezus jest Bogiem Stwórcą, Jezus też powiedział że Boga Ojca nikt nigdy nie widział,
zatem rodzi się pytanie kogo widziały te osoby Adam i Ewa, Kain, Enoch, Abraham, Mojżesz, Jozue,
Daniel i jego przyjaciele... skoro Boga nikt nie widział to Kto się im objawił ? A wiemy że Bóg mówił z
Adamem, że mówił z Kainem że Enoch chodził z Bogiem, że Abram (Abraham) miał spotkanie z Bogiem...
w opisie gdy Bóg odszedł z sprzed oblicza Abrahama to napisano że sam Pan z nieba spuścił ogień na Sodomę i Gomorę, sam Pan z nieba będąc jednocześnie na ziemi, jeżeli w to @Noemi nie wierzysz że
był to Jezus (Jahwe) to nie moja wina, przecież sam Jezus powiedział do Jana w Objawieniu 1:8 "Ja jestem Alfą i Omegą, mówi Pan, Bóg, który jest, który był i który nadchodzi, Wszechmogący".
A potem następuje opis osoby którą Jan zobaczył pośród świeczników
Apok. 1:12-18 Czy opis dotyczy się Ojca ?
Nie to opis Syna Bożego Jezusa Mesjasza, pozdrawiam ps.
A co do słowa Echad znam rabinów co to słowo dobrze tłumaczą bo echad znaczy złożona jedność czyli tak jak w opisie Elihim gdzie im znaczy wiele a dokładnie jest wielokrotnością jeden, tak jak w masamaim (niebiosa) co zostało pokazane w opisie Pawła Apostoła że zna kogoś kto był porwany do trzeciego nieba, tak i Bóg nie jest trójcą bo nie jest, lecz jest Echad Jeden.

Zibi
Zgadza sie ze Jeszua to YHVH zgadzam sie i wierze jak napisałes .
A to ze Ojca nikt nie wiedział to nie do konca tak bo dalej brzmi Ojca widzi tylko ten
kto jest z Boga
to sie tyczy tego co powiedział Filip
Pokaz nam Ojca i wystarczy nam
Filipie Tak długo JESTEM Z WAMI I JESZCZE MNIE NIE POZNAŁEŚ?
Kto MNIE WIDZI - WIDZI OJCA
Zibi ja uwierzyłam i Widze Ojca Wiecznosci (AD)w Jeszua Mesjaszu jak zapowiedział
Duch Mesjasza przez usta Isaj .
Nowe Przymierze skoncentrowane jest na Jeszua Mesjaszu i Ojcu ale nie Ojcu gdzie
jako inna osoba ale Ojcu w Jeszua Mesjaszu -Kto Mnie Widzi -WIDZI OJCA.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 11 listopada 2019, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
tam gdzie czcili no Kemosza to tez w trójcy czy w ilu ?

Kemosz był pojedynczym bóstwem. Ale cechą charakterystyczną dla religii pogańskich było czczenie trójcy bogów czyli tak naprawdę demonów na usługach Diabła.

"Z powodu cudzoziemskich bogów pobudzali Go do gniewu, stale Go obrażali tym, co obrzydliwe. Składali ofiary demonom, a nie Bogu, bogom, których wcześniej nie znali,
nowym, którzy pojawili się niedawno, bogom, których nie znali ich przodkowie"
(Powtórzonego Prawa 32:16, 17).

Izraelici otrzymali nakaz, by czcili jedynego prawdziwego Boga, Jehowę. Nikogo innego!

"Dlatego jesteś naprawdę wielki, Wszechwładny Panie, Jehowo. Wszystko, co słyszeliśmy, potwierdza, że nie ma nikogo takiego jak Ty i nie ma Boga oprócz Ciebie" (2 Samuela 7:22).


Oczywiscie ze mieli Czcic Jedynego Prawdziwego Elohim YHVH .
powiedz czy Israel nazywał YHVH Ojcem ? czy Czcili Go jako Ojca ?
czy Abraham zwraca sie jako do Ojca ?
Moze warto sie zastanowic dlaczego dopiero Nowe Przymierze mówi tak duzo o Ojcu .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 11 listopada 2019, o 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
noemi napisał(a):
powiedz czy Israel nazywał YHVH Ojcem ? czy Czcili Go jako Ojca ?
czy Abraham zwraca sie jako do Ojca ?
Moze warto sie zastanowic dlaczego dopiero Nowe Przymierze mówi tak duzo o Ojcu .

"Ale Ty, Jehowo, jesteś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a Ty naszym Garncarzem. Wszyscy jesteśmy dziełem Twoich rąk" (Izajasza 64:8).

"Rozgłoszę postanowienie Jehowy. Powiedział On do mnie: „Jesteś moim synem.
Dzisiaj zostałem twoim ojcem" (Ps. 2:7).

"Bóg jest ojcem dla sierot i obrońcą dla wdów, przebywa w swojej świętej siedzibie" (Ps. 68:5).

"On zawoła do mnie: ‚Ty jesteś moim Ojcem, moim Bogiem i Skałą mojego wybawienia’" (Ps. 89:26).

"Jesteś naszym Ojcem. Choćby Abraham nas nie znał, a Izrael nas nie uznawał, Ty, Jehowo, jesteś naszym Ojcem. Jesteś naszym Wykupicielem — takie jest Twoje imię od dawna" (Izajasza 63:16).

"Ale Ty, Jehowo, jesteś naszym Ojcem. My jesteśmy gliną, a Ty naszym Garncarzem.
Wszyscy jesteśmy dziełem Twoich rąk" (Izajasza 64:8).

"Przyjdą z płaczem. Będą błagać o łaskę, a ja ich poprowadzę. Pokieruję ich do strumieni
wyrównaną ścieżką, na której się nie potkną. Bo jestem Ojcem dla Izraela, a Efraim to mój pierworodny” (Jeremiasza 31:9).

„‚Syn szanuje ojca, a sługa swojego pana. Skoro więc ja jestem ojcem, to czemu nie darzycie mnie należnym szacunkiem? I skoro jestem panem, czemu się mnie nie boicie?’ — Ja, Jehowa, Bóg Zastępów, zwracam się do was, kapłani, którzy gardzicie moim imieniem.
Ale wy pytacie: 'W jaki sposób gardzimy Twoim imieniem?'” (Malachiasza 1:6).


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 listopada 2019, o 13:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Myslałem ze bedziecie na mnie wołac Ojcze .
dlaczego nie widzisz ze jest to Jeszua Nowego Przymierza .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 12 listopada 2019, o 13:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
noemi napisał(a):
dlaczego nie widzisz ze jest to Jeszua Nowego Przymierza .

Pozwól, że odwrócę pytanie: Dlaczego Ty widzisz w tych wersetach Jezusa, skoro w nich jest mowa o jego Ojcu?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 13 listopada 2019, o 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
dlaczego nie widzisz ze jest to Jeszua Nowego Przymierza .

Pozwól, że odwrócę pytanie: Dlaczego Ty widzisz w tych wersetach Jezusa, skoro w nich jest mowa o jego Ojcu?


A może nie jest o Ojcu ? Pisma mówią że Bóg chodził i rozmawiał z Adamem i Adam Go widział, tak samo było z Kainem gdy go odprawiał po zabójstwie Abla, Henoch jak Biblia mówi chodził z Bogiem, itd. I natrafiamy na Abrama późniejszego Abrahama, i przyszło trzech mężów (Isz) do Abrama a z jednym z nich Abram w pewnym momencie mówił do tego isza 18 razy jak do Boga, nie anioła bo tu musiałby w hebrajskiej wersji występować wyraz anioł (malach), podobnie jest z sytuacją gdy Jozue pod Aj spotyka jakiegoś Isza a On przedstawia się że jest wodzem wojska Pana, i teraz rodzi się pytanie czy był to anioł ? Czy może sam Bóg ? Ja optuję za tą drugą wersją że to sam Bóg nawiedził armię Izraelitów, i tak pokrótce na sam koniec: Jezus powiedział że Boga nikt nigdy nie widział to kogo widzieli ci których opisałem ? Nie mogli być to aniołowie bo gdyby to byli aniołowie to zostałoby to napisane że to anioł Pański nawiedził kogoś tam jak to było z Miriam matką Jezusa czy z pasterzami, skoro Bóg jest Echad to znaczy że ta jedność jak w przypadku słów Ja i Ojciec jedno (Echad) jesteśmy, a to znaczy że to jest złożona jedność, pozdrawiam

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 13 listopada 2019, o 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
dlaczego nie widzisz ze jest to Jeszua Nowego Przymierza .

Pozwól, że odwrócę pytanie: Dlaczego Ty widzisz w tych wersetach Jezusa, skoro w nich jest mowa o jego Ojcu?

Noemi, gdybyś mogła odpowiedzieć, to bardzo bym sobie to cenił.

Pozdrawiam!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 08:45 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
W wielu wyznaniach religijnych uczy się, że są trzy Osoby Boskie: Ojciec, Syn i Duch Święty. Każda z nich jest wieczna i wszechmocna. Żadna nie jest ani większa, ani mniejsza od pozostałych. Każda z nich jest Bogiem. Ponadto wszystkie trzy są jednym Bogiem..

Nauka o Trójcy Świętej wynika z całości Nowego Testamentu. Dogmat o Trójcy Świętej jest uważany za „centralną prawdę wiary teologii chrześcijańskiej”. Najstarsze świadectwa objawienia się tej tajemnicy w Nowym Testamencie znajdują się w listach apostoła Pawła, szczególnie w 2 Kor 13,13: Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności Ducha Świętego (oryg.: „tou Agiou Pneumatos”) niech będą z wami wszystkimi! W Ewangeliach objawienie to zawarte jest we fragmentach mówiących o relacji Ojca i Syna, zaś bezpośrednim stwierdzeniem odnoszącym się do Trójcy jest formuła chrzcielna z Mt 28,19.
Poszczególne Osoby są tożsame co do natury i substancji (są jednym i tym samym Bogiem), ale są oddzielnymi osobami, hipostazami, różniącymi się pochodzeniem i wzajemnymi relacjami.

Cytuj:
Czy Pismo Święte rzeczywiście uczy że Bóg jest jednym Bogiem w trzech osobach?
W religii hinduskiej czczono trójcę bóstw w jednym bogu. Byli to: Brahma, Wisznu i Sziwa. W Chinach czczono trójcę:  Fuxing – bóg szczęścia, Shouxing – bóg długowieczności oraz Luxing – bóg kariery. W Egipcie trójca składała się z Ozyrysa, Izydy i Horusa (ojciec, matka i syn). Fenicka trójca to: Baal, Asztarte, Eszmun. Trójca mezopotamska: Elil, An i Enki. W Babilonie trójca bóstw składała się z bożka Ea, Marduka oraz Gibila. W Grecji otaczano czcią trójcę: Zeusa, Posejdona i Hadesa. W Rzymie czczono: Jowisza, Junonę i Minerwę.

Jak widać trójce czyli triady bóstw to wytwór pogańskiej ideologii, która nie ma nic wspólnego z tym, czego uczy Bóg poprzez swoje Słowo – Biblię.

Zrównywanie ze sobą zasad hinduizmu czy innych religii pogańskich z chrześcijaństwem to jedno wielkie nieporozumienie. Nauczanie Chrystusa miłowania bliźniego, a nawet nieprzyjaciół, głoszenie zasady panowania nad cielesnością i czystości moralnej jest bowiem całkowitym przeciwieństwem zasad wymienionych religii. Np hinduizm naucza systemu kastowego i reinkarnacji. Przez takie nauki istnieje w Indiach miliard biedoty której bogate elity, radżowie, bramini ani państwo nie pomaga, bo dzięki tym cierpieniom w następnym wcieleniu czeka ich lepsze życie w wyższej kaście. Istnieją tam gangi żebracze złożone z kalek okaleczonych rytualnie w dzieciństwie w świątyni. Lepiej niż ludzi tradycja traktuje tam nawet zwierzęta. Ale nie zawsze. Ponieważ w mistach z nędzy i braku higieny lęgną się szczury powstały spółki zatrudniające nocnych zabijaczy szczurów. Oczywiście zarabiają oni żebracze grosze. ;(

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 17 listopada 2019, o 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Hendi napisał(a):
noemi napisał(a):
dlaczego nie widzisz ze jest to Jeszua Nowego Przymierza .

Pozwól, że odwrócę pytanie: Dlaczego Ty widzisz w tych wersetach Jezusa, skoro w nich jest mowa o jego Ojcu?

Prosili by YHVH zstąpił ?
Nachylił Niebiosa i zstapił
W NP masz ,ze YHVH nawiedził Lud Swój
i ze Jeszua przyszedł Zbawic Lud Swój od grzechów ich.
Przyszeł do Swojej własności a oni GO NIE POZNALI
Bo gdyby Go poznali to by Pana Chwały i nie ukrzyzowali.
kto jest Tym Królem Chwały -YHVH Wielki i Wspaniały-(psalm)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Bóg jest w trójcy?
 Post Napisane: 25 listopada 2019, o 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Dobrym przykładem jest 1 Jana 4:1-5 pokazuje że Duch Święty nie jest czymś,
a jest konkretną osobą !:
Ukochani, przestańcie wierzyć każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Chrystusem, który przyszedł w ciele, jest z Boga,
a wszelki duch, który nie wyznaje Jezusa Pomazańca, że przyszedł w ciele nie przyznaje, nie jest z Boga. Jest to natomiast (duch) tego, który stanął w miejsce Pomazańca, o którym usłyszeliście, że przychodzie, i teraz już jest na świecie.
Wy z Boga jesteście, dzieci, i odnieśliście nad nimi zwycięstwo, gdyż Ten, który jest w was, większy jest niż ten, który jest w świecie.
Oni są ze świata; dlatego mówią, jak (ludzie) ze świata, a świat ich słucha.
1 Jana 5:6-8
On jest tym, który przyszedł przez wodę i krew — Jezus Chrystus; nie w wodzie tylko, ale w wodzie i we krwi, a Duch jest tym, który składa świadectwo, gdyż Duch jest prawdą.
Trzej bowiem składają świadectwo w niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są,
a trzej świadczą na ziemi: Duch, woda i krew, a ci trzej są zgodni.
Jak widzimy Biblia pokazuje nam że Bóg jest (echad) Jeden w Ojcu, Synu i Duchu Świętym.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 25 listopada 2019, o 15:59 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL