Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 21 października 2015, o 21:58 
Offline

Dołączył(a): 21 października 2015, o 21:52
Posty: 1
poczytaj sobie
sam co też Jezus mówi w Objawieniu o sobie i o Ojcu i kim jest czy też nie umiesz czytać ?
Objawienie 1:1 Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom,co ma się stać wkrótce.
A on posłał swojego anioła i przez niego przedstawił je w znakach
swemu niewolnikowi Janowi, 2 który złożył świadectwo o słowie danym przez Boga i o świadectwie danym przez Jezusa Chrystusa — o wszystkim, co ujrzał." .......
co mówi Jezus ?
kto mu dał to objawienie ?
umiesz czytać ?
Bóg mu dał a nie sam sobie dał .
Idźmy dalej pamiętając , że to słowa które
wyrzekł nasz król Jezus
Objawienie 3 :1
"A do anioła zboru w Sardes napisz:
To mówi ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd:
‚Znam twoje uczynki — masz imię, że żyjesz, ale jesteś martwy.
2 Stań się czujny i umocnij to,co pozostało, a było bliskie śmierci, bo nie stwierdziłem, by twe uczynki były w pełni dokonane przed moim Bogiem" .......
.co tu Jezus mówi ?
umiesz czytać ?
by twoje uczynki były w pełni dokonane
PRZED MOIM BOGIEM .
Czyli Jezus ma swojego Boga !
...idźmy dalej co mówi ?
3:5 "Zwyciężający będzie więc przyobleczony w białe szaty wierzchnie; a jego imienia na pewno nie wymażę z księgi życia, ale wyznam jego imię przed moim Ojcem i przed jego aniołami " ......
Jezus widać mówi zupełnie co innego niż kłamcy i krętacze obrażający jego Ojca a zauważmy ,że mówi to po zmartwychwstaniu kiedy przebywa w niebie mówi
PRZED MOIM OJCEM i JEGO aniołami
....... nie mówi sam do siebie prawda ?
mówi o aniołach jego Ojca ....mówi o zupełnie innej osobie która jest jego Bogiem ......
spróbuj zaprzeczyć słowom samego Jezusa .
Czyżby nie był twoim nauczycielem skoro nauczasz coś zupełnie przeciwnego niezgodnego z jego słowami ?
ale idźmy dalej za słowami samego pana Jezusa ....
Objawienie 3:12
„‚Zwyciężającego uczynię
filarem w świątyni Boga mojego i na pewno już z niej nie wyjdzie, i napiszę na nim imię Boga mojego i imię miasta Boga mojego, nowej Jerozolimy, która zstępuje z nieba od Boga mojego, i nowe imię moje.
13 Kto ma ucho, niech słucha, co duch mówi do zborów’.
14 „A do anioła zboru w Laodycei napisz:
To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy,
początek stworzenia Bożego ":
....nie no chyba wyraźniej Jezus już nie może tej sprawy naświetlić !
..... napisze na nim Imię Boga mojego mówi a na dokładkę mówi ,że to mówi świadek wierny i prawdziwy POCZĄTEK STWORZENIA Bożego ....
kto ma rozum niech się zastanowi czy Jezus ma nad sobą Ojca i swojego Boga i czy miał początek , czy jest stworzeniem wedle jego własnych słów .
Ja mam oczy i tu wyraźnie to pisze a kto tego nie rozumie niech posłucha co mówi Jezus dalej w wersecie 3: 17 Ponieważ mówisz:
„Jestem bogaty i osiągnąłem bogactwo, i w ogóle nic nie potrzebuję”,
ale nie wiesz, żeś nieszczęsny i godny politowania, i biedny, i ślepy, i nagi, 18 radzę ci kupić ode mnie złota oczyszczonego ogniem, żebyś się stał bogaty, i białe szaty wierzchnie, żebyś był ubrany i żeby nie została ujawniona hańba twej nagości, i maść do oczu — do wcierania w twe oczy,żebyś widział.
i tak się sprawy mają . Ten kto zaprzecza słowom samego Jezusa ten jest przeklęty nie jest jego uczniem .
My uznajemy słowa Jezusa za prawdziwe i dlatego pokornie dostosowujemy swoje poglądy do jego słów .
Ma Ojca swojego Boga , jest Synem i jest pierworodnym wszelkiego stworzenia miał początek a Bóg wszechmocny nie miał początku i tej nauki naszego nauczyciela się trzymamy..... nie tak jak inni co ludzkie nauki chcą zachować z roku 325 kiedy to poganin Konstantyn wprowadził tak zwane kredo nicejskie gdzie zrobił równość pomiędzy synem i ojcem bo wtedy takie były wierzenia pogan .
proszę dyskutować z Jezusem który przekazał słowa swojego Boga i Ojca w księdze Objawienia dla mnie temat jest zamknięty a jak tego nie chcesz zrozumieć to twoja sprawa .
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 21 października 2015, o 21:58 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 23 października 2015, o 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Henry czy to sa twoje własne przemyslenia czy też 'ściąga" według której
myslisz ?
Do kogo kierujesz swój post z taka doza gniewu i złości ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 29 listopada 2015, o 13:53 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Henry czy to sa twoje własne przemyslenia czy też 'ściąga" według której
myslisz ?
Do kogo kierujesz swój post z taka doza gniewu i złości ?

Mamy tu chyba do czynienia z jakimś fanatycznym wyznawcą destrukcyjnej sekty.
.Tacy ludzie to często terroryści, którzy podrzucają bomby w miejscach publicznych. <lol>
[twoje słowa sa na jakim poziomie ?]

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 8 lipca 2019, o 17:14 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Henry napisał(a):
poczytaj sobie:
"PRZED MOIM BOGIEM" .
Czyli Jezus ma swojego Boga !
"POCZĄTEK STWORZENIA Bożego"
.

Syn Boży jest Bogiem Panie Henry. Związek między Bogiem a Jezusem jest tak bliski, że Jezus zrównuje postawę ludzi wobec Niego z ich postawą wobec Boga. Tak więc znać Jego, oznacza znać Boga (Ewangelia Jana 8:19; 14:7). Zobaczyć Go, znaczy zobaczyć Boga (12:45; 14:9). Wierzyć w Niego, oznacza wierzyć w Boga (12:44; 14:1). Przyjąć Go, to przyjąć Boga (Ewangelia Marka 9:37). Nienawidzić Go, to nienawidzić Boga (Ewangelia Jana 15:23). A oddać Mu cześć, to oddać cześć Bogu (5:23).
Co oznaczało określenie "Pierworodny" w czasach starożytnych ? To Dziedzic, który dziedziczy wszystko po Ojcu.
"Jego to ustanowił Dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył Wszechświat (...) Ten (...) podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi” (Hbr 1:2-3).
"W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mego syna. Lecz rolnicy zobaczywszy syna mówili do siebie: »To jest Dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego Dziedzictwo” (Mt 21:37-38).
Bóg mówi, że Chrystus otrzyma „narody w dziedzictwo” (Ps 2:8) i do tych narodów posłał On później swoich Apostołów (Mt 28:19).

Dziedzic zazwyczaj równy jest temu, po którym dziedziczy cokolwiek. Tym bardziej Chrystus, który jest „Dziedzicem wszystkiego” tego, co posiada Ojciec. Musi więc być On równy Bogu majestatem, aby nad wszystkim panować. Przecież sam nawet powiedział: „Wszystko, co ma Ojciec, jest moje” (J 16:15). Patrz też Mk 12:7, Łk 20:14, Rz 8:17.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 13 lipca 2019, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dobrze to przedłozyłes ,ale wielu nie przyjmuje i bardzo wielu zaczeło okropnie bluznic
Imieniu Jeszuah .
Jak widac denominacyjne zwiazanie jest okropna niewolą ,strach przed samodzielnym
podjęciem decyzji uwierzenia a odrzucenia ograniczen

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 19 lipca 2019, o 03:55 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
noemi napisał(a):
Dobrze to przedłozyłes ,ale wielu nie przyjmuje i bardzo wielu zaczeło okropnie bluznic
Imieniu Jeszuah .
Jak widac denominacyjne zwiazanie jest okropna niewolą ,strach przed samodzielnym
podjęciem decyzji uwierzenia a odrzucenia ograniczen

Przedstawiłem droga Noemi interpretację Kościoła Katolickiego który jest jak wiadomo chrystocentryczny. Świadkowie Jehowy interpretują to inaczej, bardziej w sposób Starotestamentalny. U nich, tak jak w ST Bogiem Najwyższym może być tylko Jehowa a nie Trójca.

Co do strachu przed nieznanym, to jak zauważyli Richard Dawkins i Bertrand Russel opierają się na nim wszystkie religie.. :D:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 23 października 2019, o 10:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Fedorowicz napisał(a):
Świadkowie Jehowy interpretują to inaczej, bardziej w sposób Starotestamentalny. U nich, tak jak w ST Bogiem Najwyższym może być tylko Jehowa a nie Trójca.

To wcale nie jest starotestamentowa nauka. Biblię należy uznawać jako całość i nie może być rozdźwięku między ST, a NT.

A to, że Jezus ma nad sobą Boga wskazuje wiele wersetów z NT. Dwa już zostały przedstawione w tym wątku.

Obj. 1:1 - Bóg przekazuje objawienie Jezusowi. Jezus nie może więc być Bogiem równym swemu Ojcu, bo nie musiałby wówczas otrzymywać objawienia.

1 Kor. 11:3 - Głową Chrystusa jest Bóg, więc sprawa jest oczywista.

A oto inne wersety z NT w przekładzie Biblii tysiąclecia mówiące, że Jezus ma nad sobą Boga:

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie” (Efezjan 1:3).

„[Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego” (Efezjan 1:17).

„Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy” (2 Koryntian 1:3).

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei” (1 Piotra 1:3).

„Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga” (Objawienie 3:2).

„Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię” (Objawienie 3:12).

To nie są wersety, które można interpretować w różnoraki sposób. Takimi metodami posługują się Ci, którzy chcą na siłę uczynić Jezusa równym swemu Ojcu. Podane przeze mnie wersety jednoznacznie ukazują, że Jezus ma nad sobą Boga.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 13 listopada 2019, o 19:12 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
Fedorowicz napisał(a):
Świadkowie Jehowy interpretują to inaczej, bardziej w sposób Starotestamentalny. U nich, tak jak w ST Bogiem Najwyższym może być tylko Jehowa a nie Trójca.

To wcale nie jest starotestamentowa nauka. Biblię należy uznawać jako całość i nie może być rozdźwięku między ST, a NT.

A to, że Jezus ma nad sobą Boga wskazuje wiele wersetów z NT. Dwa już zostały przedstawione w tym wątku.

Obj. 1:1 - Bóg przekazuje objawienie Jezusowi. Jezus nie może więc być Bogiem równym swemu Ojcu, bo nie musiałby wówczas otrzymywać objawienia.

1 Kor. 11:3 - Głową Chrystusa jest Bóg, więc sprawa jest oczywista.

A oto inne wersety z NT w przekładzie Biblii tysiąclecia mówiące, że Jezus ma nad sobą Boga:

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich – w Chrystusie” (Efezjan 1:3).

„[Proszę w nich], aby Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego” (Efezjan 1:17).

„Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy” (2 Koryntian 1:3).

„Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei” (1 Piotra 1:3).

„Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga” (Objawienie 3:2).

„Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już nie wyjdzie na zewnątrz. I na nim imię Boga mojego napiszę i imię miasta Boga mojego, Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga, i moje nowe imię” (Objawienie 3:12).

To nie są wersety, które można interpretować w różnoraki sposób. Takimi metodami posługują się Ci, którzy chcą na siłę uczynić Jezusa równym swemu Ojcu. Podane przeze mnie wersety jednoznacznie ukazują, że Jezus ma nad sobą Boga.

Hendi. Gdyby ST był równy względem moralnym NT, obowiązywałyby nadal pogańskie zasady mojżeszowe jak np. kamieniowanie człowieka za zbieranie patyków w szabat.

„Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce” (J 3,35).

Co jednak znaczy często cytowany przez głosicieli Strażnicy tekst z 1 Kor 15,28 ? "A gdy już wszystko zostanie poddane Synowi, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim".

Słowo"Poddać" rozumiemy bezkrytycznie powtarzając za Świadkami w sensie: "podporządkować swej władzy", "narzucić komuś swoją wolę", "zmusić do posłuchu". Nie przyrównujmy jednak Boga do potęg tego świata! O Bogu trzeba mówić i myśleć zawsze w kategoriach miłości. Jeśli Bóg pragnie nas sobie poddać, to dlatego, że nas kocha. On chce nas w ten sposób wzbogacać. Bóg jest przecież Źródłem wszelkiego istnienia, prawdy i dobra , kocha nas, więc pragnie, abyśmy z Niego czerpali. Nie jest to miłość zaborcza, bo Bóg do takiej jest niezdolny. Jest to miłość obdarzająca, nie ogranicza wolności, ale jest jej źródłem. Bóg nie umie uszczęśliwiać na siłę, wbrew naszej woli. Dlatego też i chrześcijańskie poddanie się Bogu jest przeciwieństwem pogańskiego przymusu. Prawdziwe poddanie się Bogu jest poddaniem z miłości: kochamy Go i z radością Mu się poddajemy, ponieważ Go kochamy. Bóg Ojciec i Bóg Syn ą związani tak nieskończoną miłością, że istnieją w jednej Bożej naturze ! Jezus Chrystus jest:
„Bogiem z Boga, Światłością ze Światłości, Bogiem prawdziwym z Boga prawdziwego”, stanowi istotę wiary chrześcijańskiej. To wyznanie wiary zostało sformułowane na soborze w Nicei w 325 roku naszej ery.

Kolosan 2:9 naucza o dwóch naturach Chrystusa. Kolosan 2:9 jest ciekawie oddany w Biblii Poznańskiej: „W Nim bowiem, w Jego ciele mieszka cała Pełnia Bóstwa”.
Uczymy się z tego, że:
a) Jezus nadal jest w ludzkim ciele. Z Filipian 3:20, 21 wiemy, że jest to ciało chwalebne, zmartwychwstałe.
b) W Jego ciele mieszka cała pełnia Bóstwa, czyli wszystko, co się składa na bycie Bogiem.

Hebrajczyków 1:7-12

„O aniołach wprawdzie powiedziano: On swych aniołów czyni wichrami, a swoje sługi płomieniami ognia; lecz o Synu: Twój tron, o Boże, na wieki wieków, Berłem prawości berło Twojego Królestwa. Ukochałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś bezprawie; Dlatego Twój Bóg namaścił Cię, o Boże, olejkiem radości jak żadnego z twoich towarzyszy. Oraz: Ty, Panie, na początku założyłeś fundamenty ziemi i niebiosa są dziełem Twoich rąk; one przeminą, a Ty pozostaniesz, wszystkie jak szata ulegną zużyciu, jak płaszcz je zwiniesz, jak okrycie - i doznają przemiany; lecz Ty jesteś ten sam i nie skończą się Twoje lata” (PD).

Zbawiciel został w tym tekście dwukrotnie nazwany Bogiem.

„Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył”. Jest to dla nas budującym przykładem. A ST czytamy przez pryzmat Nowego, a nie na odwrót. :idea:

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 15 listopada 2019, o 08:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
"Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Powyższy fragment ukazuje, że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec Jezusa. Jeżeli ktoś naucza inaczej musi mieć świadomość, że poniesie tego konsekwencje. Od właściwego zrozumienia jaką pozycję ma Bóg i jaką rolę w zamierzeniu Boga odgrywa Jezus Chrystus zależy życie wieczne. Nie jest to więc błaha sprawa.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 15 listopada 2019, o 12:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Hendi napisał(a):
"Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Powyższy fragment ukazuje, że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec Jezusa. Jeżeli ktoś naucza inaczej musi mieć świadomość, że poniesie tego konsekwencje. Od właściwego zrozumienia jaką pozycję ma Bóg i jaką rolę w zamierzeniu Boga odgrywa Jezus Chrystus zależy życie wieczne. Nie jest to więc błaha sprawa.


Ciekawa teoria ? A co z tym, którzy rozmawiali z Bogiem twarzą w twarz ?
A sam Jezus mówił że Boga nikt nigdy nie widział, w Tanach Bóg mówi że
Jego nikt nie może zobaczyć i pozostać przy życiu,
druga sprawa to jest pytanie kogo widział Adam w edenie ?
A Kain gdy był wygnany ?
Albo Noe ?
Abraham ?
Mojżesz ?
Jozue pod Aj ?
itd. itd.
W Nowym Testamencie widzimy Jezusa są miejsca gdzie nie bezpośrednio lecz widzimy
obraz Boga-człowieka, np. podczas Jego aresztowania
gdy zapytał kogo szukają ? Odrzekli że Jego a On co rzekł ? Jestem (po hebrajsku brzmi to Jahwe) a oni upadli do nóg Jego na twarz, w 1 Jana 5:20 co mówi ?
Przekład dosłowny: Wiemy zaś, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznawali Prawdziwego — i jesteśmy w Prawdziwym, w Jego Synu Jezusie Chrystusie. Ten jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
W Objawieniu Jan słyszy słowa więc szuka ich źródła:
Apokalipsa 1:12-18
I obróciłem się, aby widzieć głos, który mówił ze mną; i gdy się obróciłem, zobaczyłem siedem złotych świeczników, a pomiędzy świecznikami kogoś podobnego do Syna Człowieczego, ubranego w szatę do stóp długą i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Jego głowa i włosy (były) lśniące jak biała wełna, jak śnieg, a Jego oczy jak płomień ognia;
Jego stopy (były) podobne do roztopionego mosiądzu, jakby rozżarzonego w piecu, a Jego głos (był) jak szum wielu wód. W swojej prawej dłoni trzymał siedem gwiazd, a z Jego ust wychodził ostry obosieczny miecz i Jego twarz jaśniała jak słońce, gdy świeci w swojej mocy. Gdy Go zobaczyłem, padłem do Jego stop jak martwy. On natomiast położył na mnie swoją prawą rękę i powiedział: Nie bój się, Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu.
I rodzi się pytanie: czy Bóg Ojciec jest tylko pierwszym i Ostatnim ?
Z tych wersetów wynika że nie, że i Jezus jest Pierwszy i Ostatni
a co z wersetem z 1 Jana 5:20 ?
Wiemy zaś, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznawali Prawdziwego — i jesteśmy w Prawdziwym, w Jego Synu Jezusie Chrystusie. Ten jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
wiem że wy nie uznajecie Jezusa za Boga
Lecz sama Biblia wskazuje inaczej i dlatego wy musieliście wydać swoją Biblię
w której zaprzeczacie Bóstwu Jezusa, a wasza wersja Biblii nie pokrywa się z
manuskryptami, więc uciekliście się do oszustwa bo skorzystaliście z trzech (a może i więcej) tłumaczy Biblii i co ciekawe wszyscy byli zaangażowani w okultyzm, jednego z nich żona była medium spirytystycznym, już to pokazuje jakich manipulacji się dopuściliście by zmienić Biblię.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 16 listopada 2019, o 02:45 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
"Żeby mogli żyć wiecznie, muszą poznać Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Powyższy fragment ukazuje, że jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec Jezusa. Od właściwego zrozumienia jaką pozycję ma Bóg i jaką rolę w zamierzeniu Boga odgrywa Jezus Chrystus zależy życie wieczne. Nie jest to więc błaha sprawa.

Prawdziwa żyrafa rodzi prawdziwą żyrafę. Prawdziwy człowiek rodzi prawdziwego człowieka.
Prawdziwy Bóg rodzi..nieprawdziweoo Boga. Taka jest logika głosicieli Strażnicy z którą trudno się zgodzić, tak jak z wyrywaniem pojedynczych wersetów które pasują do doktryny, a pomijaniem tych, które do niej nie pasują. W rezultacie powstaje książka :" Największy ze wszystkich ludzi".Ukazała się ona w roku 1991 podczas kongresów, zarówno po angielsku, jak i po polsku. Jednak jej treść była już wcześniej publikowana w odcinkach w czasopiśmie Strażnica przez okres 6 lat z serii "Życie i służba Jezusa". Książka kładzie nacisk na ludzką naturę Jezusa pomijając Jego boską naturę, niewygodną dla doktryny Ciała Kierowniczego.

Cytuj:
Jeżeli ktoś naucza inaczej musi mieć świadomość, że poniesie tego konsekwencje.
Glosiciele Strażnicy już dawno zaprzestali straszenia ludzi, zwłaszcza po ujawnieniu różnych skandali w necie, np. z pedofilią i jej ukrywaniem. A Hendi od nowa "po staremu" <lol> ..

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 18 listopada 2019, o 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 grudnia 2014, o 14:38
Posty: 283
Nie mam czasu na puste gadki Panie F. Sporo osób do mnie pisze, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat Biblii i prawd tam zawartych. Dlatego kończę tu dyskusję.

Pozdrawiam!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 18 listopada 2019, o 18:03 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Hendi napisał(a):
..puste gadki Panie F. Sporo osób do mnie pisze..

Oskarżył Pan bezpodstawnie usera Zibiszalom o brak kultury, a tymczasem sam
Pan pozwala sobie na brak ogłady i nie ma co ukrywać wprost prymitywne chamstwo, agresję osobistą i gołosłowne przechwałki. Ja jeśli przegrałbym kiedyś w dyskusji tak sromotnie jak Pan uczciwie się do tego przyznam, Pan zaś "idzie w zaparte". Nie odnosi się Pan merytorycznie do argumentów adwersarza, tak jak C.K. omija "szerokim łukiem " niewygodne dla siebie wersety N.T. Znam osobiście wielu S.J. i muszę podkreślić, że to bardzo skromni, sympatyczni, kulturalni, życzliwi i łagodni ludzie. Nie jest Pan w niczym do nich podobny. Proszę brać z nich przykład, a agresywne chamstwo porzucić i to na zawsze. W ten sposób zbilży się Pan o wiele szybciej do zasad chrześcijańskich i Pana naszego Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże !

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 16 grudnia 2019, o 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Jezus jest Synem Boga ale też jest samym Bogiem bo czyż nie powiedział do Jana że jest Alfą i Omegą ?
Objawienie Jana 1:8 Ja jestem Alfą i Omegą, mówi Pan, Bóg, który jest, który był i który nadchodzi, Wszechmogący. Tych słów nie mówił Ojciec a Syn, następnie co Jezus mówi ? 1:12-18 w wersecie 12 Jan napisał to: I obróciłem się, aby widzieć głos, który mówił ze mną, wersetach 17 i 18 Gdy Go zobaczyłem, padłem do Jego stop jak martwy. On natomiast położył na mnie swoją prawą rękę i powiedział: Nie bój się, Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu. Oraz w 2:8 A do anioła zboru w Smyrnie napisz: Oto, co mówi Pierwszy i Ostatni, który był umarły, a ożył. Skoro Jezus jest Alfą i Omegą (początkiem i końcem) to wiemy że jest też i samym Bogiem jak Jego Ojciec Jezus gdy odchodził co powiedział do uczniów ? Dzieje Apostolskie 1:8 i będziecie Mi świadkami tak w Jerozolimie, jak i w całej Judei, w Samarii — i aż po najdalsze krańce ziemi. Skoro Ojciec Go posłał to i Świadkami powinniśmy być też Ojca a tu sam Jezus mówi że będziemy Jego świadkami a nie Ojca, powiedział też w Mateusza 28:18 A Jezus podszedł i zwrócił się do nich tymi słowy: Dana mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Dlaczego dana Mu została, bo Ojciec dał Mu tą władzę dlatego że był Ojcu na ziemi posłuszny do śmierci krzyżowej, no ale cóż jak ktoś nie wierzy w Boskość Jezusa to ja go na siłę nie będę przekonywał.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: m.in ŚJ w śmiertelnej pułapce, modlitwa do Syna
 Post Napisane: 17 grudnia 2019, o 03:06 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
ZibiShalom napisał(a):
.. Dlaczego dana Mu została, bo Ojciec dał Mu tą władzę dlatego że był Ojcu na ziemi posłuszny do śmierci krzyżowej, no ale cóż jak ktoś nie wierzy w Boskość Jezusa to ja go na siłę nie będę przekonywał.

Ciało Kierownicze nie zaprzecza oficjalnie boskości Jezusa, a nawet uważa że tylko ludzie Strażnicy są Jego prawdziwymi naśladowcami. Popełnia jednak błąd kierując większą uwagę na opisy Starego Testamentu które interpretuje dosłownie niż na przesłanie Ewangelii. Nie czyni tego nawet judaizm który jest religią plemienną. Stara się często jakby objaśniać Ewangelię Biblią Hebrajską rozumianą literalnie. A tymczasem Nowy Testament niesie ze sobą treści uniwersalne, adresowane do całej ludzkości, a nie tylko plemienne ograniczone do jednego narodu. Jezus także objawia nam Boga jako Miłosiernego Ojca w Niebie, a nie mściwe i gniewne bóstwo plemienne żądne cierpienia, krwi i ofiar z ludzi i zwierząt. Początki takiego nowego, chrześcijańskiego rozumienia Boga znajdujemy też i w Starym Testamencie:
” Miłości pragnę, nie krwawej ofiary,” Ozeasza 6

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 grudnia 2019, o 03:06 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL