Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 5 lutego 2020, o 18:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Kosciol szykuje sie do wojny ....

Kosciol uczy wojny?

Jan. 16:2-3
2. Wylaczac was beda z synagog, wiecej, nadchodzi godzina, gdy kazdy, kto was zabije, bedzie mniemal, ze spelnia sluzbe Boza.
3. A to beda czynic dlatego, ze nie poznali Ojca ani mnie.
(BW)

Ksiadz szkolil dzieci ze strzelania i zadawania ciosow nozem w kregoslup
W warunkach ,,dobrej zmiany" funkcjonariusze kosciola katolickiego pozwalaja sobie na coraz wiecej. Zabawiaja sie nawet w watazkow wojennych i kaza dzieciom ganiac po lasach, w mundurach, z atrapami broni. Tak bylo na harcerskim zimowisku w Nekielce w wojewodztwie wielkopolskim.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 7c8fcNh_Du

Rycerze Maryi z mieczami
120 mezczyzn zlozylo przysiege "Wojownikow Maryi". "

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 9WDLRm90Wy

Watykan: Protestanci to nie Kosciol

http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2 ... KKJvo8Tj_8



,,Dazenie papiestwa,, Ellen G. White

https://youtu.be/M3-Tqr0VhT8

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 5 lutego 2020, o 18:33 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 10 lutego 2020, o 07:40 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Kosciol szykuje sie do wojny ....
Kosciol uczy wojny?
A o samoobronie czy obronie rodziny, Ojczyzny nigdy nie słyszał? Jak cię zbiry napadną i okradną, nie broń się. I nie wzywaj policji. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 10 lutego 2020, o 10:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Od obrony ojczyzny jest państwo i wojsko a nie kościół bo w kościele uczy się ewangelii a nie wojny chyba że jest fałszywy kościół <lol>

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 10 lutego 2020, o 10:31 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Chrześcijanin a wojsko i wojna czyli czy chrześcijanin powinien walczyć i co na to biblii ...

pastor Marek Rakowski

https://youtu.be/6EBI87cp5yI

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 10 lutego 2020, o 12:08 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Od obrony ojczyzny jest państwo i wojsko a nie kościół bo w kościele uczy się ewangelii a nie wojny chyba że jest fałszywy kościół <lol>

Rozumiem. Nie będziesz bronił ani siebie, ani rodziny, ani ojczyzny. Państwo zrobi to za ciebie. W przypadku niepełnosprawności to zrozumiałe, nie twoja wina. A gdyby każdy tak powiedział, to skąd państwo wzięłoby żołnierzy i policjantów do obrony? A Kościół aby był prawdziwy ma zachęcać napadniętych do bierności braku reakcji na napaść różnych zbirów? Niech sobie gwałcą, rabują i zabijają. Nawet twoją córkę, żonę, matkę.. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 10 lutego 2020, o 12:22 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Ew Mat 26 ,52 .

Wtedy Jezus rzekł do Piotra schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną .

BW

Chrześcijanin a wojsko i wojna czyli czy chrześcijanin powinien walczyć i co na to biblii ...

pastor Marek Rakowski

https://youtu.be/6EBI87cp5yI

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 11 lutego 2020, o 06:32 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Ew Mat 26 ,52 .

Wtedy Jezus rzekł do Piotra schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną .

BW

Chrześcijanin a wojsko i wojna czyli czy chrześcijanin powinien walczyć i co na to biblii ...

pastor Marek Rakowski

https://youtu.be/6EBI87cp5yI


Wyrwałeś werset z kontekstu. Bardzo ważne jest, aby zawsze rozważać kontekst całej wypowiedzi, a dodatkowo jeszcze łączyć ją z kontekstem całego nauczania Pisma. Zacznijmy zatem od kontekstu pierwszej wypowiedzi Pana Jezusa.

Mat. 26:52-56 I oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, dobył miecza swego, uderzył sługę arcykapłana i uciął mu ucho. Wtedy rzecze mu Jezus: Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną. Czy myślisz, że nie mógłbym prosić Ojca mego, a On wystawiłby mi teraz więcej niż dwanaście legionów aniołów? Ale jak by wtedy wypełniły się Pisma, że tak się stać musi?W tej godzinie rzekł Jezus do tłumu: Jak na zbójcę wyszliście z mieczami i kijami, aby mnie pochwycić; codziennie siadywałem w świątyni i nauczałem, a nie pojmaliście mnie. Ale to wszystko się stało, aby się wypełniły Pisma prorockie. Wtedy wszyscy uczniowie go opuścili i uciekli

Zatem, tuż przed pamiętną chwilą pojmania Pana Jezusa, Piotr stając w obronie Mistrza, jednym precyzyjnym ruchem odcina słudze arcykapłana ucho. Trochę dziwne, że jako ‘pacyfista’ tak sprawnie posługuje się mieczem.

Poza tym, dlaczego Piotr miał w ogóle przy sobie miecz?

Oto słowa Pana Jezusa:

Łuk. 22:36 Wtedy im powiedział: Teraz jednak, kto ma sakiewkę, niech ją weźmie, podobnie i torbę. A kto nie ma miecza, niech sprzeda swoją szatę i kupi go

Łuk. 22:38 Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy

Jednak użycie broni w obronie Mistrza mijało się z celem, gdyż jak powiedział Jezus:

Mat. 26:53-54 Czy sądzisz, że nie mógłbym teraz prosić mego Ojca, a wystawiłby mi więcej niż dwanaście legionów aniołów? Ale jakże wypełniłyby się Pisma, [które mówią], że musi się tak stać?

Tak więc, gdyby zaszła taka konieczność Pan Jezus mógłby sprowadzić na Ziemię nawet kilkanaście legionów anielskiego wojska, które wałczyłoby w Jego obronie (a więc sam Bóg również ma swoje wojsko). Te słowa bynajmniej nie zachęcały do bierności wobec wrogów, ale uwypuklały obecny fakt, iż musi On pozwolić aby został pojmany, osądzony i zabity, mając wypełnić proroctwa to zapowiadające.

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 11 lutego 2020, o 11:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Poczytaj Pan trochę ewangelie i nie pisz głupot <lol>

Mat. 5:9
9. Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.

Mat. 5:21-22
21. Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd.
22. A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.

Mat. 5:38-39
38. Słyszeliście, iż powiedziano; Oko za oko, ząb za ząb.
39. A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Mat. 5:43-45
43. Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
45. Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
(BW)

Chrześcijanie a walka zbrojna ...
https://dzisiajwswietlebiblii.blogspot. ... ludzi.html

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 11 lutego 2020, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Poczytaj Pan trochę ewangelie i nie pisz głupot <lol>
"39. A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi."

Zauważmy najpierw, że przykład, które podaje Chrystus , dotyczy nie zła wyrządzanego mojemu bliźniemu, ale zła, które jest wyrządzane mnie.To bardzo istotny szczegół.
Nawet Biblia Hebrajska którą pan podobno szanuje wskazuje, jak zachować się w sytuacji, gdy zło atakuje naszych bliźnich. Samoobrona czy obrona innych nie jest zbrodnią.

Czytamy w Biblii, że trzeba ratować bliźniego, który znalazł się w niebezpieczeństwie:
"Nie będziesz stał bezczynnie, gdy życie twojego bliźniego jest w niebezpieczeństwie. Ja jestem Pan" (lo taamod aldam reecha ani Adonai). Wajikra, Kedoszim, rozdział 19, werset 16. Jest to " zakaz pozostawania bezczynnym wobec rozlewu krwi bliźniego ".
Raszi , średniowieczny komentator Tory pisze: "Nie stój, patrząc jak umiera twój bliźni, gdy masz możliwość jego ocalenia, na przykład wtedy, gdy tonie w rzece, dzikie zwierzę lub bandyta mu zagraża". Tak samo interpretuje ten werset Sanhedryn 73a, Tora Kohanim (czyli Sifra) 19,41.

W Talmudzie (Sanhedryn 73a) czytamy: "Jeśli ktoś widzi kogoś tonącego, szarpanego przez zwierzę lub atakowanego przez bandytów ma obowiązek go ocalić".
Natomiast w Szulchan Aruch {podstawowej księdze praw żydowskich czytamy): "On (lub ona), który słyszy umawiających się, aby skrzywdzić kogoś, ma obowiązek poinformować o tym planowaną ofiarę. Jeśli ma możliwość uspokojenia planującego dokonanie krzywdy i przekonania go, aby zrezygnował ze swojego planu, a nie czyni tego, łamie prawo: 'Nie stój bezczynnie, gdy przelewana jest krew twojego bliźniego'" (Hoszen Miszpat 426:1).

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 11 lutego 2020, o 12:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Kościół i wojna ...

Chrześcijanie do czasów cesarza Konstantyna Wielkiego unikali jak tylko mogli wojska i wojny starając się trzymać nauk ewangelii w tym zasady miłości bliźniego nie mało trudu i wysiłku w łożyli ojcowie kościoła np św Ambroży czy św Augustyn itp. by przekonać a nawet zmusić swoich współwyznawców do wojska i wojny czy walki czego skutki odczuwa chrześcijaństwo do dziś ...

Kościół i Cesarze wyd Iskry prof A Krawczuk

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 13 lutego 2020, o 18:58 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
Kościół i wojna ...

Chrześcijanie do czasów cesarza Konstantyna Wielkiego unikali jak tylko mogli wojska i wojny starając się trzymać nauk ewangelii w tym zasady miłości bliźniego nie mało trudu i wysiłku w łożyli ojcowie kościoła np św Ambroży czy św Augustyn itp. by przekonać a nawet zmusić swoich współwyznawców do wojska i wojny czy walki czego skutki odczuwa chrześcijaństwo do dziś ...

Kościół i Cesarze wyd Iskry prof A Krawczuk

Przede wszystkim istnieje ogromna różnica pomiędzy obroną granic a wojną napastniczą. Imperium Rzymu było państwem napastniczym tak jak III Rzesza, nic więc dziwnego że nie wzbudzało sympatii chrześcijan. Nie oznacza to wcale niechęci chrześcijan do obrony przed wrogiem. Pierwsi chrześcijanie byli Żydami i nigdy nie służyli w armii rzymskiej wcale nie z powodów wiary chrześcijańskiej. Później chrześcijanami zostawali poganie którzy w armii służyli. Chrześcijańskich pretorian (żołnierzy - por. choćby słowniczek w Biblii Tysiąclecia oraz Mt 27:27) spotykamy już za Nerona (za A. G. Hamman, Życie codzienne pierwszych chrześcijan, Warszawa 1990, str. 103).

Aziz S. Atiya donosi o istniejącym już na przełomie I i II wieku (za cesarza Trajana, czyli między 98 a 117 rokiem) oddziale 11 000 żołnierzy będących chrześcijanami (Atiya, Historia Kościołów Wschodnich, Warszawa 1978, str. 151).

Żyjący w II wieku Tertulian pisał o wspólnym życiu chrześcijan i niechrześcijan: "Spotykamy się razem z wami na okrętach, razem odbywamy służbę wojskową, razem uprawiamy rolę i razem prowadzimy handel" (Tertulian, Apologetyk, 42, 3, pogrubienie moje). W dziele tym Tertulian przyznaje też, że za jego czasów liczni chrześcijanie służyli w armii .

Tertulian relacjonuje również przykład żołnierza chrześcijanina jaki nie chciał nałożyć wieńca na skronie bo mu się to kojarzyło z pogaństwem. Miał on z tego powodu kłopoty. Władza kościelna znała jego przypadek, ale nie interweniowała ani w kwestii tego wieńca, ani w tej sprawie, że był żołnierzem .

Tertulian sam był przeciwny służbie wojskowej, jednakże jego stanowisko nie było stanowiskiem większości. Józef Umiński podaje w swej Historii Kościoła:

"Służba wojskowa była dozwolona [w chrześcijaństwie - przyp. JL]. Wyjątkowo tylko powstawały przeciw niej głosy przesadnych rygorystów, z innych zaś, jeżeli ktoś odradzał chrześcijanom służbę wojskową, to tylko ze względu na moralne niebezpieczeństwa, na które zawsze narażała" (tom I, Opole 1959, str. 128).

Tak samo podaje inne opracowanie:

"Niektórzy rygoryści, jak Tertulian, Hipolit i częściowo także Orygenes, potępiali wstępowanie do urzędów państwowych oraz służby wojskowej, jednakże już do końca II wieku nie mało było chrześcijan w państwowych urzędach oraz w wojsku" (K. Bihlmeyer, H. Tuchle, Historia Kościoła, tom I, Warszawa).

O tym, że chrześcijanie w pierwszych trzech wiekach służyli w wojsku donosi też Euzebiusz, który w swej Historii Kościelnej V, 5, 2 wspomina nawet o istniejącym w 174 roku oddziale wojskowym złożonym z chrześcijan. Byli to żołnierze tzw. legii meliteńskiej, którzy w opisie Euzebiusza mieli nawet wziąć udział w konkretnej walce na polu bitwy. Potwierdza te wydarzenia także Tertulian w swym Apologetyku (o czym również Euzebiusz zechciał nadmienić [tamże]) dodając w tym samym dziele informację (36, 4) o innym oddziale chrześcijan - legionie III stacjonującym w Lambese w Afryce Pólnocnej.

W innym miejscu swej Historii Kościelnej Euzebiusz wzmiankuje o istniejących licznie w połowie III wieku prześladowanych przez swego zwierzchnika żołnierzach chrześcijanach żyjących w czasach Decjusza i Waleriana (Euzebiusz, Historia Kościelna, VIII, 4, 2-5). Chrześcijanie, "którzy w wojsku służyli" (Euzebiusz, Historia Kościelna, VIII, dodatek 1) byli także pod koniec III wieku prześladowani i zmuszani do zaparcia się Chrystusa przez cesarza Galeriusza, o czym donosi Euzebiusz (jak wyżej). Z tego powodu głównie istniała czasem w najstarszym chrześcijaństwie niechęć do służby wojskowej.

Posiadamy też dzisiaj wiele napisów nagrobkowych żołnierzy chrześcijan jacy polegli w II i III wieku ( A. G. Hamman).

Inny ślad istnienia wśród chrześcijan zwyczaju wstępowania do wojska w pierwszych trzech wiekach znajdujemy w osobie Juliusza Afrykańczyka. Ten słynny dziejopisarz chrześcijański żył w czasach Orygenesa, a więc właśnie w pierwszej połowie III wieku. Jak podaje przypis na stronie 285 w Historii Kościelnej Euzebiusza, w wydaniu z serii dr Jana Sajdaka (Poznań 1924, tom III, tłum. A Lisiecki), Juliusz to był "rzymski oficer, uczestnik wyprawy Septymiusza przeciwko Osroeńczykom".

Żyjący na początku II wieku Klemens Aleksandryjski (Ojciec Apostolski) pisał do żołnierzy chrześcijan na początku III wieku:

"Wiara zaskoczyła cię w armii, to słuchaj dowódcy, który nakazuje ci sprawiedliwość" (Napomnienie do Greków, X, 100).

Słuchanie dowódcy polega jak wiadomo na wykonywaniu rozkazów tegoż dowódcy, a te dotyczą przede wszystkim wojaczki, o czym wiedzą nawet dzieci bawiące się w wojnę. Pisząc w ten sposób Klemens potwierdził tu więc, że chrześcijanie biorą czynny udział w służbie wojskowej.

A książka prof. A. Krawczuka nosi tytuł "Rzym, Kościół, cesarze". Jest to powieść historyczna. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 14 lutego 2020, o 10:51 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
Chrześcijanie wobec służby wojskowej w legionach rzymskich

W okresie od powstania Kościoła do lat osiemdziesiątych II wieku n.e. nie posiadamy informacji dotyczących służby chrześcijan w legionach. Prowadzone od początku wieku XX badania pozwalają sformułować jedynie tezę o pacyfistycznym nastawieniu pierwotnego Kościoła.

https://www.imperiumromanum.edu.pl/reli ... rzymskich/

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 17 lutego 2020, o 05:40 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):

Poczytaj sobie lepiej, kim był Ernest William Barnes. W książce "The Rise of Christianity" (1947) atakuje.. narodziny z dziewicy i zmartwychwstanie Chrystusa !! Zaatakował nawet Franciszka z Asyżu. Wyraził także poglądy eugeniczne !! Kolejny raz nie sprawdzasz, jakich autorów cytujesz. <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 17 lutego 2020, o 09:40 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3960
To są wasze katolickie - ateistyczne problemy czy spory i wszyscy jesteście tacy sami czyli niewiara i odstępstwo od Biblii ... i mnie one nie interesują bo dla mnie to jest właśnie wasz duchowy upadły Babilon <lol>

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kosciol szykuje sie do wojny ....
 Post Napisane: 18 lutego 2020, o 04:22 
Offline

Dołączył(a): 24 grudnia 2014, o 20:27
Posty: 798
Tomasz G napisał(a):
To są wasze katolickie - ateistyczne problemy czy spory i wszyscy jesteście tacy sami czyli niewiara i odstępstwo od Biblii ... i mnie one nie interesują bo dla mnie to jest właśnie wasz duchowy upadły Babilon <lol>

Twoja ignorancja poraża i sięga zenitu. Ernest William Barnes którego cytujesz był duchownym kościoła anglikańskiego w Westminster Abbey a następnie w Birmingham.
Chciałeś dokopać katolikom, a skopałeś tyłek anglikanów. Linkujesz na chybił trafił, na oślep wrzucasz wszystkich bez rozróżniania wyznań i poglądów do jednego worka. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? <lol>

_________________
Boże, choć Cię nie pojmuję,
Jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
Boś Ty dobro nieskończone.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 18 lutego 2020, o 04:22 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » OFF TOPIC » Wierzyc nie wierzyc » Inne religie -wyznania » Watykan --- katolicyzm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL