Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MYŚL ORYGINAŁU TORY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Hm.... nawet się nie spodziewacie czym jest hebrajski!
Jeśli macie w sobie trochę pokory, to zrozumiecie, że jest to niezwykła łaska (hesed) dana ludziom na Ziemi.

Zapowiedziano ją już w taki sposób, że będzie szczególnym wyjątkiem, iż inni...
znaczy się inne narody nie będą tego posiadały, co ISRAEL!
..
Mam wiele odczuć ..... z którymi trzeba się zmierzyć.
Pragnę, chyba jak wszyscy, szczęśliwie wejść w PRZYSZŁOŚĆ,
dlatego powinnam p r z e k a z a ć tą sprawę, czy machsom istnieje, czy nie.


I mam taką okazję.
Założyłeś "gg" forum związane z tym zagadnieniem.

W "Słowniku" na Twoim forum zaczerpniętym z Kabbali luriańskiej jest takie wyjaśnienie:
(i pod tym linkiem: http://www.kabbala.pl/index.php?searchw ... com_search )

Machsom מחסום - bariera pomiędzy duchowym i materialnym światem, niemożliwa do przeniknięcia.


FAŁSZ, takiej b a r i e r y nie ma w istocie! Nie ma ogólnie!
Nie ma na prawdę!
Chociaż w indywidualnych odczuciach na DRODZE ŻYCIA (derech haiim) mogą występować rozmaite przejawy ducha i rozmaicie człowiek może interpretować swoje własne "zrozumiewania" jakby odczuwanie czegoś co istnieje poza jego pojęciem, a jedynie w domniemaniu.......
pojmowaniu przyszłości, dlatego opis Yehudy Aszlaga na pewno jest autentyczny....
bo tak odczuwał we własnym indywidualnym sterowaniu zwanym popularnie
"prawdą p o s t r z e g a n ą"
w Musar (karność w odwracaniu się ze "zła") ....,
że coś przekracza... dla niego osobiście....
był to jakiś próg...jakiś punkt, przegroda.
Opisał to dla siebie hebrajskim, współczesnym mu językiem, który zasadniczo w wielu przypadkach może różnić się od staro-hebrajskiego - biblijnego.
Więc bardzo wiele pojęć nie można tłumaczyć innym językiem niż językiem TORY , bo wtedy są one n i e a d e k w a t n e do tajemnic BoGa Abrahama.... powiedziane w 22 znakach - kamieniach - naczyniach światłości JEGO!
Tak własnie jest ze sprawą d e f i n i c j i
Machsomu.
Gdzie samo definiowanie STWÓRCY jest ś m i e s z c n e, bo czy ma granice NIESKOŃCZONY ?????

____________________________________________
Tekst z linku: http://www.kabbala.pl/index.php?searchw ... com_search

1. Wstęp do nauki Kabbala
(Baal Sulam/Księga przedmów)
... Stwórcę i mogę odepchnąć to, co On mi proponuje, to znaczy, że przeszedłem Machsom - przegrodę pomiędzy naszym światem i duchowym.
To znaczy, że już mam zamiar nie wykorzystywać swojego egoizmu: życzenie ...

...
Słowo "machsom" w hebrajskim współczesnym tłumaczy się :
b a r i e r a

Wyraz "machsom" został wzięty z TaNaCH - hebrajskiej biblii, gdzie występuje tylko jeden raz.... w Psalmie 39:2

Tekst oryginalny:
אמרתי אשמרה דרכי מחטוא בלשוני אשמרה לפי מחסום בעד רשע לנגדי


Biblia Hebraica Stuttgartensia:
אָמַרְתִּי אֶשְׁמְרָה דְרָכַי מֵחֲטוֹא בִלְשׁוֹנִי אֶשְׁמְרָה לְפִי מַחְסוֹם בְּעֹד רָשָׁע לְנֶגְדִּי׃

Biblia Warszawska:
Rzekłem: Będę pilnował dróg swoich, Bym nie zgrzeszył językiem, Będę trzymał na wodzy usta swoje, Póki bezbożny stoi przede mną.

Biblia Tysiąclecia:
Rzekłem: Będę pilnował dróg moich, abym nie zgrzeszył językiem; nałożę na usta wędzidło, dopóki naprzeciw mnie jest występny.

Biblia Gdańska:
Rzekłem: Będę strzegł dróg moich, abym nie zgrzeszył językiem swym; włożę munsztuk w usta moje, póki niepobożny będzie przede mną.

Zaciemnione wyrazy są w tym jedynym przykładzie z TaNaCHu tłumaczone: nie jako bariera, lecz jako wędzidło, munsztuk (rodzaj bardzo silnego kiełzna służącego do kierowania koniem)...lub wodze – skórzane, parciane lub gumowe pasy połączone z wędzidłem, przy pomocy których jeździec utrzymuje kontakt z pyskiem konia .

takie stwierdzenia o bardzo wielu machsomach -l.mn ,proroka Laitmana
(naucza on jak prorok, stwierdzam na podstawie osobistego uczestnictwa w lekcjach) nie istniało nawet w 2006, 2007 i początek 2008 r.
Pojawiło się później, choć słowo hebrajskie "machsom"

(UKŁAD LITER I JEGO ZAWARTOŚĆ) przeczy takiemu rozumowaniu sprawy, a jest zwierciadłem KONSTRUKCJI WSZECHŚWIATA" DZIEŁA ELOHIM B"H!?
takie stwierdzenia o bardzo wielu machsomach proroka Laitmana (naucza on jak prorok, stwierdzam na podstawie osobistego uczestnictwa w lekcjach) nie istniało nawet w 2006, 2007 i początek 2008 r.
Pojawiło się później, choć słowo hebrajskie "machsom" (UKŁAD LITER I JEGO ZAWARTOŚĆ) przeczy takiemu rozumowaniu sprawy, a jest zwierciadłem KONSTRUKCJI WSZECHŚWIATA" DZIEŁA ELOHIM B"H!?


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 12:20 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Zobaczcie... co wyróżnia ludzi od zwierząt? Na pewno język!
Nie ma takiego stworzenia i nie będzie na Ziemi oraz w całym Wszechświecie, które ma taki przywilej jak ludzie - przewyższają przez to troszeczkę wszystkich, nawet Anioły, bo ich język składa się głównie z samogłosek, dlatego ich język jest raczej
ś p i e w e m niż ogólnie mową, rozmawianiem, a dopiero po udzieleniu im misji działają zgodnie z jej przeznaczeniem, gdyby potrzebna była im ludzka mowa na Ziemi. Anioł inaczej posługuje się intelektem niż człowiek, więc inną formą jest jego myślenie, dlatego mowa jest inna... jak informują nas pisma hebrajskie.

..
"Kochani..... cokolwiek myślimy i cokolwiek mówimy, czy cokolwiek czujemy... róbmy to z nastawieniem dobrego myślenia o bliźnim....kto to by nie był, albowiem praca w Malchut....czyli "Królestwie" polega na oczyszczaniu swego myślenia z brudnych myśli drzemiących w skażeniu naszego keli (naczynia)......jak podejrzenia....oskarżenia bezpodstawne.... nawet wszelkie myślenie w którym odczuwamy choćby cień z..ł..a!
Gdy przychodzą do nas takie skażone myśli....
które na początku są nieuniknione....to w tym momencie (gdy rozpoznajemy taką myśl) usuwamy ją poprzez intencję w sobie (we wnętrzu swoim, w naszym myśleniu... rozmyślaniu) prośbą skierowaną do

J H W H ELO KIM EL SHADDAJ

(WSZECH STWÓRCY) o pomoc...informując GO, że my takiej myśli nie życzymy sobie, rezygnując z dalszego jej posiadania - inaczej mówiąc, nie kontynuujemy jej i tego do czego zła myśl nas zmusza..."

i fragmentu 1-go wykladu "Zamysl stworzenia" ze "Schematu ukladu duchowych światów":

"Stwórca - jest to globalne prawo, które opuszcza się na nas, buduje nas, tworzy nasz wszechświat, steruje wszystkim, poczynając od najmniejszej komórki, poprzez wszystkie organizmy, do całościowej, kosmicznej struktury.
Stwórca - jest to ogólna natura stworzenia.
Kiedy wnikamy głębiej w tą naturę, widzimy, że Stwórca - jest myślą."
.
"Kto w żarliwym złączeniu ze STWÓRCĄ B'H!
czyni swą powinność i zajmuje się n a u k ą , ten czyni ciało swe
t r o n e m duszy żywota, a duszę żywota czyni tronem umysłu, umysł czyni tronem ducha, a ducha
t r o n e m światła ZAMIESZKUJĄCEJ KAWOD (CHWAŁY), on zaś sam siedzi pośród ŚWIATŁA i raduje się" (Baal SZEM Tow)
..


R-e-t-y!

Nie mogę w to uwierzyć......, że STWÓRCĘ można nazwać systemem!

Takie określenia znalazłam w 2007r. na forum Vladiego (początek istnienia
Polskiej Grupy Kabalistów), kiedy pierwszy raz przyglądałam się metodzie nauczania proroka Laitmana, to było pierwsze co najbardziej zwróciło moją uwagę.....

na brak s==z==a==c==u==n==k==u do ELOKIM!
A tam gdzie brak szacunku......
nie mówiąc o MIŁOŚCI
nie powinno istnieć PRAWDZIWE P O Z N A N I E!

...

Wyraz SYSTEM w hebr.- biblijnym nie istnieje , jaki współcześnie, prawdopodobnie, używa rav M.Laitman.
Obecnie w Izraelu, w użyciu funkcjonuje taki: מערכת - maarechet, który tłumaczy się również u k ł a d..

- ten wyraz w hebr.- biblijnym funkcjonował jako: "szereg", a z wyrazem "chleb" jako chleb "pokładny" (dosł. chleb OBLICZA) oznaczał szereg chlebów na stole w świątyni... .

Geometrycznie (według zwyczajnej numerologii) jego liczba to:
730=מ-40+ע-70+ר-200+כ-20+ת-400; potem odrzucasz zero 7+3=10 i to świadczy już o czymś wyjątkowym w tej budowie literowej w wyrazie, nawet bardzo... bo korzeń maaracha to wyraz "szereg", "szyk bojowy", "wojsko".;
...

"Nazywając JH JHWH SYSTEMEM grzeszymy nie wiedząc, że ściągamy przekleństwo śmierci z powodu nieznajomości, potykając się nieuzmysłowieniem w pysze tego kto tak zbłądził i nas nauczał i nie drżymy tak jak nam na to wskazuje STWÓRCA, że ograniczamy EIN ...... TJ.
NIEMAJĄCEGO KOŃCA wkładamy JEGO w ramy Śmierci!!!"


...
Jeśli SŁOWO jest KRWIĄ RUACH HA-KODESZ?
JEŚLI WPROWADZIMY COŚ OBCEGO DO KRWI - OBIEGU, TO CZY WRAZ Z TYM CZYMŚ NOWYM, NIE ZOSTANIEMY Z NIEGO USUNIĘCI I TO NA ZAWSZE?
A TA KREW JAŚNIEJE DLA MNIE JAK ŚWIATŁO ŻYCIA U STWÓRCY B'H!
DLA STWORZEŃ?
JEŚLI JAŚNIEJE NAM LUDZIOM, TO DLA INNYCH
STWORZEŃ STWÓRCY CZYM J E S T LUB B Ę D Z I E?!!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 13:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
W czym wyraża się ta wyjątkowość języka hebrajskiego nad języki innych narodów?
Mogłabym Wam odpowiedzieć choćby słowami samego HASZEM (ten wyraz jest jednym z zamienników WIELKIEGO IMIENIA "jod-hei-waw-hei" Stwórcy i tłumaczy się dosł. TO IMIĘ), wypowiedzianymi po przez Mojżesza, a zapisanymi w 5 ks. Mojżeszowej zwanej "Dwarim" po hebrajsku, w 30 roz. a 14 wersecie, ale czy uwierzycie?

כִּי-קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ׃ - "Ale bardzo blisko ciebie jest to słowo, w ustach twoich i w sercu twoim, abyś je czynił."

Dlatego jeśli ktoś przyjrzy się uważniej jakim darem obdarzono Israel w języku, zobaczy, że jest on tak niezwykły jak choćby nazwa samej litery po hebrajsku, mianowicie "OT" - cud, litera, znak.


Ostatnio edytowano 13 maja 2013, o 14:22 przez anawa, łącznie edytowano 3 razy
czerwony kolor zostawiamy dla Admina


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 14:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Kto to jest Izrael? Izrael ma zawsze cudowną obietnicę...., dlaczego?
Ponieważ jest on ze SWYM STWÓRCĄ! (w ustawicznym połączeniu)
W poniższym wersie jest użyty w y r a z "הַדְּבֵקִים" (hadweikim), dosłownie oznaczający przykleić się, można to sprawdzić.... kopiując wyraz i wklejając go w translator Google z hebrajskiego na polski tłumacząc, a przekonany się, że takiego sposobu życia w innych narodach nie ma jeszcze i dlatego BóG (Błogosławiony ON!) jest im n i e z n a n y!

(5Mojżeszowa4:4)
ואתם הדבקים ביהוה אלהיכם חיים כלכם היום
Biblia Hebraica Stuttgartensia:
וְאַתֶּם הַדְּבֵקִים בַּיהוָה אֱלֹהֵיכֶם חַיִּים כֻּלְּכֶם הַיּוֹם׃
Biblia Warszawska:
Wy zaś, którzyście przylgnęli do Pana, waszego Boga, wszyscy do dziś żyjecie.

Biblia Gdańska: (5Mojż.4:7)
Albowiem któryż naród tak wielki jest, coby mu byli bogowie tak bliscy, jako Pan, Bóg nasz, we wszystkiem, ilekroć go wzywamy?

Obrazek
Proszę zobaczcie kochani.....co hebrajczyk powinien ujrzeć = doświadczać każdego dnia.... w wyrazie "drzwi" - "delet", a przecież to zaledwie cząsteczka prawdziwego przekazu z GÓRNEGO KORZENIA, którą mamy potwierdzoną w wersach TaNaCHu.

Nie wolno dzielić Tory - N A U K I, która j a ś n i e j e Światłem DNIA DOSKONAŁEGO na drodze Życia!


כִּי נֵר מִצְוָה וְתוֹרָה אוֹר וְדֶרֶךְ חַיִּים תּוֹכְחוֹת מוּסָר
Biblia Warszawska: (Przypowieści Salomona 6:23)
Gdyż przykazanie jest pochodnią, a nauka ( Tora - תוֹרָה) światłem; drogą życia zaś są napomnienia do karności;

---------------
(Przypowieści Sal. 1:5)

:לָדַעַת חָכְמָה וּמוּסָר לְהָבִין אִמְרֵי בִינָה [wers 2]

- לָדַעַת p o z n a ć Chachmę(חָכְמָה) - MĄDROŚĆ i Musar(מוּסָר) - ETYKĘ
- לְהָבִין z r o z u m i e ć = rozeznać Amrej (אִמְרֵי) MOWĘ lub słowa BINY(בִינָה) - ROZUMU;



:לָקַחַת מוּסַר הַשְׂכֵּל צֶדֶק וּמִשְׁפָּט וּמֵישָׁרִים [wers 3]

- לָקַחַת z d o b y ć, wziąć, nauczyć się, zabrać otrzymaną rzecz - umiejętność przejęcia, przyjąć...chwycić itp. Musar (מוּסַר) - ETYKĘ czyli poznać zasady wszelkiego dobrego zachowania
- הַשְׂכֵּל zrozumienie - zwrócić baczenie na...... po(uczenie) [jaka to jest] Cedek (צֶדֶק) - SŁUSZNOŚĆ (coś prawdziwego - właściwego - SPRAWIEDLIWEGO) Miszpat (מִשְׁפָּט) - (w tym przypadku) OBOWIĄZEK. Natomiast o g ó l n i e WYROK , SPRAWIEDLIWOŚĆ (też Prawo, Sąd, to co właściwe...); Meszarim (מֵישָׁרִים) - prostolinijność, prawość - znajomość tego co jest uczciwością...itp... .



:לָתֵת לִפְתָאיִם עָרְמָה לְנַעַר דַּעַת וּמְזִמָּה [wers 4]

- לָתֵת d a ć liftaim (לִפְתָאיִם) - głupcom, niedoświadczonym - prostym jako nieumiejętnym Arma (עָרְמָה) - SPRYT (wychodzenie z każdej sytuacji zachowując najwyższą pobożność); dla Lenaar (לְנַעַר) - młodego (człowieka i syna EL) Daat (דַּעַת) - WIEDZĘ i Mezimma (מְזִמָּה) - z a m i a r, plan, {zrozumieć} złośliwość (ludzką i myśl...).



:יִשְׁמַע חָכָם וְיוֹסֶף לֶקַח וְנָבוֹן תַּחְבֻּלוֹת יִקְנֶה [wers 5]

- יִשְׁמַע חָכָם jeśli słuchał będzie Chakcham ( חָכָם - wym. chacham) - MĄDRY
- יוֹסֶף wzbogaci się, przybędzie mu Lekach (לֶקַח) - WIEDZA, NAUKA, {ten sam korzeń wyrazowy wskazuje na posiadanie umiejętności (zdolności) w z i ę c i a, chwycenia, przyjęcia, kupienia, zdobycia i zabrania lub o d e b r a n i a nauki od STWÓRCY - zdolność, umiejętność przyswojenia wiedzy, itd....}
- יִקְנֶה nabycia, kupienia, posiadania (prawnie)... tachbulot (תַּחְבֻּלוֹת) - mądrego i roztropnego p r o w a d z i e n i a, planów, r a d y ....itp. dla Nawon (וְנָבוֹן) - ROZUMNEGO ...


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
talmida tej wiedzy nigdy za wiele ,miło ,ze zaczęłaś temat
na pewno znajda sie tacy co będa czytac z zainteresowaniem.
:)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 13 maja 2013, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Paweł z Tarsu napisał:
"Żydzi znaków szukają, grecy mądrości... ".
To właśnie wszyscy pobożni Żydzi szukają tego OT (את - zapis bez samogłoski), cudu w alfabecie, bo nazwa jest również skrótem całego alfabetu hebrajskiego, podobnie jak w grece: "alfa" i "omega", tak tu "alef" i "taw"!


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 16 maja 2013, o 07:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Wracając do sprawy: "czym wyróżnia się j.hebrajski" nad inne języki, widać to już na pierwszy rzut oka, iż nie ludzie są jego twórcami, ten język jest DRZEWEM! Gdzie by człowiek nie zaczął czytać, z jednego wyrazu wchodzi w następny, a w dodatku okazuje się, że podział na wyrazy jest wtedy zbędny. No i jak wiecie, Tora pisana była właśnie literka przy literce bez przerw.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 22 maja 2013, o 17:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Czy można nawiązac do tego ?

efroni@
viewtopic.php?f=28&t=808
.
http://forum.swietageometria.info/index ... 191.0.html
Dan Winter w swoim wykładzie z Barcelony mówił o świętym języku, jako języku światła i pokazywał w jaki sposób alfabety, w tym hebrajski i sanskryt generowane przez Złotą Spiralę poruszającą się według osi symetrii czworościanu foremnego.
Przyjrzyjmy się więc pokrótce kwestii "świętego języka" łącząc go z alfabetem hebrajskim i - związanym z tym alfabetem - kabalistycznym Drzewem Życia.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 17 marca 2015, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Pragnienie to nie n-a-c-z-y-n-i-e, to jego
"i n t e n c j a"

prowadząca do wytworzenia w "Keli" tj. naszej JAŹNI-ŚWIADOMOSCI odczuwania "potrzeby" czyli istnienia danego obiektu (intencji ).
Natomiast intencja - pragnienie "u z m y s ł a w i a "potrzebę" w Świadomości
(HaDAM - człowieka),
"l o k u j ą c" w "n i e j" ...to co pragnienie WYWOŁUJE!!


Uświadomiona POTRZEBA to MIEJSCE, ktore "j e d y n i e" zastępczo możemy nazywać
"keli samego pragnienia", lecz naprawdę naczyniem czlowieczego bytu jest jego ŚWIADOMOŚĆ- PRZYTOMNOŚĆ UMYSLOWA - JAŹŃ.
Zobacz to w Hebrajskim (Laszon Kodesz Iwrit - HEBREW OLD)
Na słowo "przytomność umyslowa".

Jego odwrotność to "istnienie", zapisywałam go w "necie", poszukaj.

*

Odsyłam Cię , do proroka Jeremiasza, do 18 rozdzialu jego Księgi, gdzie prorok otrzymał rozkaz by pójść do domu garncarza, tam miał otrzymać słowo, od WIEKUISTEGO (B'H!)! Spójrz, proszę na MOWĘ HASHEM do proroka Jeremiasza, w niej możesz znależć to, o co pytałaś, jednak wymaga to wewnętrznego utwierdzenia w duchu - zajaśnienia promyka :) w Świadomości.
Mowiąc jednoznacznie odczucia, że to nie Ty budujesz w sobie wszelkie wyobrażenie Rzeczywistości, a cegiełka po cegiełce otrzymujesz z GÓRY przez Korzeń w Świadomości!
.
To uczucie musi być absolutnie wewnątrz odczuwalne... "w nas B-G",
na zewnątrz JEGO, stworzenie.....które ma nienawiść zaprogramowaną jeszcze w Niebie! (Patrz na wyrok z Gan-Eden).

To jedna z cudownych "reguł" poznawania TORY - NAUKI - ŚWIATŁA ...
na drodze
(Przypowieści 4:18 "Ale ścieszka sprawiedliwych jako światłość jasna, która im dalej tem bardziej świeci, aż do dnia doskonałego וְאֹרַח צַדִּיקִים כְּאוֹר נֹגַהּ הוֹלֵךְ וָאוֹר עַד-נְכוֹן הַיּוֹם׃ ")
tuszija- jeszut -

___

odnalezione w meilach

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 6 listopada 2015, o 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Odciągając świadomość od TORY i kierując was do ksiąg poza nią, a więc do innych dzieł interpretujących TORĘ EMET, czy zauważyliście to, że w niej istnieje zakaz wyobrażania sobie np. STWÓRCY jako światło ?

Bo ono jest jedynie dziełem STWÓRCY, a nie NIM SAMYM?

Oto jeden z licznych dowodów:
http://www.kabbalah.info/…/laitman-bo…/14-odkrycie-i-ukrycie

Na świecie nie ma nic oprócz Światła (Stwórca) i tego, co zostało przez Światło stworzone... podaje dr. M.Laitman, a wraz z nim kabbaliści z Bnej Baruch

Eli To Co znaczy "i powiedział ELOHIM" ["wajomer " - rzekł, przemówił.]..? ? ?
n i e c h stanie się ....zaistnieje, będzie OR - ŚWIATŁO /które potem nazwał DZIEŃ - JOM/?!
Czy nie świadczy to o tym, że STWÓRCA jest wyższy od swego dzieła i z pewnością nie jest nim, a ponad "nim" tj. tym co SAM STWORZYŁ?

STWÓRCA B'H! zabronił nam wyobrażać sobie JEGO jakkolwiek... Biblia Hebraica
Stuttgartensia:
וַיְדַבֵּר יְהוָה אֲלֵיכֶם מִתּוֹךְ הָאֵשׁ קוֹל דְּבָרִים אַתֶּם שֹׁמְעִים וּתְמוּנָה אֵינְכֶם רֹאִים זוּלָתִי קוֹל׃
Biblia Warszawska:
I przemówił Pan do was z tego ognia; głos słów słyszeliście, lecz postaci żadnej nie widzieliście, był tylko sam głos,

Biblia Tysiąclecia:
I przemówił do was Pan, Bóg wasz, spośród ognia.
Dźwięk słów słyszeliście, ale poza głosem nie dostrzegliście postaci.

[5 Mojż. 4:12]


Czy chodzi o stworzenie światła tak widzialnego jak światło księżyca czy światło słoneczne?
Nie!
Izraelici podają, że chodzi o światło duchowe !

Popatrzcie!

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 6 listopada 2015, o 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
G G ...wszystkie pochodza od Stworcy... jedno slowo zawiera tyle Mysli Stworcy, ilu jest odbierajacych.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 31 stycznia 2016, o 19:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Po długiej przerwie.. dalej zamierzam prowadzić ten temat.
Czytając obecnie swoje poprzednie posty stwierdzam, że dalej stoję
przy tym samym stanowisku i potwierdzam to co tu pisałam.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 31 stycznia 2016, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Bardzo dziękuje Ci Noemi za ten mój wpis z innego miejsca w necie:

""Pragnienie to nie n-a-c-z-y-n-i-e, to jego
"i n t e n c j a"
prowadząca do wytworzenia w "Keli" tj. naszej JAŹNI-ŚWIADOMOŚCI odczuwania "potrzeby" czyli istnienia danego obiektu (intencji ).
Natomiast intencja - pragnienie "u z m y s ł a w i a "potrzebę" w Świadomości
(HaDAM - człowieka),
"l o k u j ą c" w "n i e j" ...to co pragnienie WYWOŁUJE!!

Uświadomiona POTRZEBA to MIEJSCE, które "j e d y n i e" zastępczo możemy nazywać
"keli samego pragnienia", lecz naprawdę naczyniem człowieczego bytu jest jego ŚWIADOMOŚĆ- PRZYTOMNOŚĆ UMYSŁOWA - JAŹŃ.
Zobacz to w Hebrajskim (Laszon Kodesz Iwrit - HEBREW OLD)
Na słowo "przytomność umysłowa". ""


Wklejam więc plansze z wyjaśnieniem:
Załącznik:
11722030_1023599430992840_1018502479_n.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 31 stycznia 2016, o 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Zobaczcie jak cudownym językiem STWÓRCY WSZECHRZECZY jest hebrajski ?

Słowa, to jest ich treść, u k a z u ją samą RZECZYWISTOŚĆ !



Załącznik:
25324_106331806052945_2977920_n.jpg


Załącznik:
522467_410607498958706_778029945_n.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czym jest język Ludu Izraela?
 Post Napisane: 31 stycznia 2016, o 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013, o 12:22
Posty: 57
Noemi, z braku mnie w temacie, skoczyłaś na głęboką wodę w temacie.. jednak pominę wprowadzenie w temat, jak było moim zamiarem i zabiorę się wprost za dosłowność Boskiego przekazu Tory!


Załącznik:
19974_104816449537814_4417869_n.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 31 stycznia 2016, o 21:36 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strona główna forum » IZRAEL JEHUDIM » MYŚL ORYGINAŁU TORY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL