Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Obrazek

Czytałam różne wypowiedzi ,róznych intrygantów.
Nic nie zmieni mojego zdania o POSELSTWIE BRANHAMA ,to co on Głosił ,ja w większości
Poznałam z łaski Ducha Świetego i nie miałam pojęcia o istnieniu Branhama .
Wyobraź sobie zdziwienie kiedy czytasz swoje własne mysli własne doznania u kogos
o kim nic nie wiesz ,nie wiesz ze żył i okazuje sie ze WIECIE TO SAMO.
Czytałam całe wyrazenia, zdania , pojęcia ,było to tak jakby ktos opisał mnie .
Wielu zaczyna wierzyc bo przeczytało Poselstwo i postanowili iść za tym ,a potem
uznaja ze to nie to i zaczynaja mówic oszczerstwa chwieja sie bo w nich samych nie ma
FUNDAMENTU.
Branham jest trudny do zrozumienia ,wiem jak pierwsze Poselstwo sprawiało mi trudność
w zrozumieniu - O,CZYM TEN CZŁOWIEK MÓWI, CO CHCE PRZEKAZAĆ.
Pomimo Polskich liter i zdan nie mogłam załapać SENSU .

Dlatego nie zaczynałam nowego Poselstwa ale postanowiłam ,ze to jedno bede
TAK długo
czytac az Zrozumiem o czym on mówi.
Zrozumiałam ,przełamałam bariere i Wiem to czego inni nie moga zrozumiec
,nie musze
odchodzic bo nie przyszałm ,poprostu to jest moje.
Nie powiem ze ze wszystkim sie zgadzam z Branhamem ,ale wiem, ze on nie mógł mówic wszystkiego ,ze jego Poznawanie SŁOWA ,było nie dla kazdego.
TO był naprawde szczery SŁUGA BOZY ,potrafił sie przyznac ,i zmienic to co uważał za
niewłaściwe .
Został oszukany ,oskarżony ,wysmiany przez tych co sie przy nim UPAŚLI.
Do dzisiaj gdy czytam jego Poselstwa czuje w sobie jak to
mówią -błagość-
Czuje radość i szczęsliwość i poprostu WIEM.

zastanawia mnie wściekłość jaka wywołuje samo nazwisko- Branham -
ale czy ap Paweł był kochany ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Ostatnio edytowano 17 lipca 2012, o 09:04 przez noemi, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 08:50 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
I będzie tylko jeden ciągły jeden dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło. Zachariasz 14,7

Czasu wieczora zstąpiło Światło Słowa Bożego abyśmy nie chodzili w ciemności.
W Biblii został obiecany na czas ostateczny, prorok do pogan:
Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą. Malachiasz 3, 23-24.
W dzisiejszym czasie Bóg posłał swoje Poselstwo przez usta proroka Williama Marriona Branhama, którego potwierdził wieloma znakami i cudami.
Zostały odsłonięte tajemnice Biblii przez długie wieki milczeniem pokryte, ale teraz objawione i przez pisma prorockie według postanowienia wiecznego Boga obwieszczone wszystkim narodom, żeby je przywieść do posłuszeństwa wiary - Bogu, który jedynie jest mądry, niech będzie chwała na wieki wieków przez Jezusa Chrystusa. Amen.
Więcej na:

www.poselstwo.x10.mx www.goszen.pl www.radio.zapraszamy.pl
www.poselstwo.x10.mx

.
Cytuj:
poselstwo napisał/a:
Prorokiem dzisiejszych dni jest Duch Święty, który potwierdził w dzisiejszych dniach tylko jednego człowieka: W M Branhama. Jeżeli chodzi o cytat z Zachariasza to biblia była pisana przez mężów pędzonych Duchem Bożym. Dlatego Słowo Boże nie jest tylko literą ale w niej jest ukryte życie i powinniśmy czytać pomiędzy linijkami. "I będzie tylko jeden ciągły jeden dzień, zna go Pan, nie dzień i nie noc, a pod wieczór będzie światło." oznacza to że nad światem będzie ciemność ale dla Bożego ludu będzie światlo.

Zachariasz mówi o tym jednym dniu a czasu wieczora bedzie Światło .
Jesli łaczyc to z tym co mówisz to by znaczyło ze ciągle jest jeszcze ciemno ?
Siedem Zborów
od
Efez-Zero-nic
az po
Laodycei ,co też w niej mamy powiedziane ?



Ap 3:14
"A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:"

14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz:
To mówi Amen,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek stworzenia Bożego:

15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!

16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.

17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny iślepy, i nagi.


18 Radzę ci kupić u mnie
złota w ogniu oczyszczonego,
abyś się wzbogacił,
i białe szaty,
abyś się oblókł,
a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
i balsamu do namaszczenia twych oczu,
byś widział
........

Ciągle świat trwa w ciemności, która zaczęła sie w Dniu Ukrzyżowania

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
płaskowickirys
Cytuj:
Ma słuszność Qester,że przeświadczenie o posiadaniu tajemnej wiedzy o objawieniu Boga w Biblii jest złe dla nosiciela tej informacji bo prowadzi do zachowań sekciarskich, ale...
Ma słuszność machabeusz w tym ,ze nasza siostra nie emanuje takim przeświadczeniem.
Znam nauki Branhama ochrzciłem się w tym ruchu i przez kilka lat byłem starszym zboru w ramach poselstwa.
Widziałem tam przejawy kultu proroka,co w rezultacie doprowadzilo mnie do opuszczenia ruchu w 1999 roku.
Ale błędem jest twierdzenie,że był Branham zwodzicielem i powoływanie się na jego nauczanie jest czymś bardzo szkodliwym-każdy coś czyta ,a w slużbie tego człowieka było sporo dowodów na udział Boga,dopóki więc Kseja nie stawia Branhama na równi z Pismem i nie twierdzi wprost że był prorokiem ponadczasowym -Eliaszem trzeba chyba pozwolic jej na to że ma swego nauczyciela-jedni są Pawłowi inni Apollosowi,ale Chrystus jest jeden.
Kseja wskazuje na Jezusa nie na Branhama jeżeli do tego doszła po lekturze jego kazań to nie umniejsza jej wyznania,bo każdy z nas kogoś czyta czy slucha.
Pytanie dlaczego można czytać np Elen G Write i nikt nie określa czytelników sektą , a nie można czytać Branhama.
Myślę ,że to wynika ze zwykłego strachu niektórych denominacji zielonoświątkowych,które wiedzą że w kilku tematach Branham miał swiatło i głosił nauki ,które bedąc biblijnymi zabrały by im nieco ludzi szczerze wierzących/np stosunek do daru języków Branham ma zdrowszy i bardziej biblijny niż większość zielonoswiątkowców/
Dlatego nie przelewajcie niechęci do Branhama na Kseje a polemizujcie z jej poglądami,zwłaszcza że nie wszystkie poglądy Branhama są osadzone w Biblii na tyle by nie można by z nimi przynajmiej polemizować/np Branham zalecał wieszanie krzyżyków w samochodach/
pozdrawiam
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... m&start=30

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
EMET:
A zatem podpisujesz się pod tym, co czytamy na Wikipedii --
"William Branham nauczał monoteizmu, jeśli chodzi o zrozumienie istoty Bóstwa, twierdząc, że nie ma osobowej różnicy pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym, a te osoby Bóstwa są tym samym Bogiem w trzech różnych manifestacjach albo urzędach.
„ „Biblia naucza, że On zmienił swoją maskę, przemienił się, en morphe. Słowo en morphe pochodzi z języka greckiego i oznacza greckiego aktora, który odgrywa wiele ról, teraz odgrywa on jedną postać, a w następnej scenie jest kimś innym. W jednym akcie był On Bogiem Ojcem. W dalszym był On Bogiem Synem, a w obecnym jest On Bogiem Duchem Świętym. Rozumiecie? Tym On jest. Jego Słowo ma ciągle najwyższą władzę. Żyjemy w dniach ostatecznych.” ”

Branham określił Jezusa Chrystusa jako tego, który jest pełnią Bóstwa objawioną cieleśnie.:
„ „On zstąpił w formie małego Dziecka. Jahwe urodził się w stajni na gnoju i to powinno być uderzające dla ludzi, mały Jahwe płaczący w stajni. Och, a my myślimy, że jesteśmy kimś. Och, Jahwe bawiący się jak dziecko, Jahwe pracujący w stolarni, Jahwe umierający jak człowiek, kiedy jednak wstąpił na wysokość udowodnił, że był Jahwe. Z pewnością tak.”

?????
http://pl.wikipedia.org/w...Marrion_Branham

.
Cytuj:
kesja napisał/a:
quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama .
A co do czytania ,to - wielu czyta Biblie i nie ma pojęcia o czym w niej mowa.
Branham to Sługa Bozy Głosił ,to co miał Głosic z Woli Bożej a to ,ze wielu sie gorszy
nim jako Eliaszem ,to i cóz czy Jezusem sie nie gorszyli ?
Gdyby byli rozumni zrozumieli by słowa Pawła ,ze kazdy wykonuje tyle ,ile dał mu Pan.
Mojżesz nie wszedł do ziemi Kaananu ,jemu tez mozna nie przepuścić ,co takiego zrobił
ze Bóg go pokarał .
Ale zostawmy t o ,zgodnie z twoim - nie ma o czym rozmawiac .



EMET:
Wiemy przynajmniej, Kesjo, że Ty go za takiego uważasz.

Czy zaś istotnie owym 'sługą Bożym' ów człowiek był, zdało by się to udowodnić... Biblią, nie zaś tylko przekonaniem zwolenników.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Biblia jest Księgą DUCHA YHVH ,a czytana bez TEGO DUCHA staje sie kodeksem prawnym
Czy Jezus nie został ukrzyżowany ZGODNIE Z Prawem ?


Stefan
wypowiadając sie o innych zapominasz co mówia o tobie szukaja w Biblii i cóz widzą ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
arius
Cytat:
Objawienie 16:13 I ujrzałem wychodzące z paszczy Smoka i z paszczy Bestii, i z ust Fałszywego Proroka trzy duchy nieczyste jakby ropuchy; 14 a są to duchy czyniące znaki - demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi, by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga. 15 Oto przyjdę jak złodziej: Błogosławiony, który czuwa i strzeże swych szat, by nago nie chodzić i by sromoty jego nie widziano.


Cytuj:
Każdy może się powoływać, że ma DUCHA, nie każdemu jednak mamy wierzyć, DUCHY te będą czynić wiele cudów, będzie wielu fałszywych proroków uczących innej ewangelii niż Jezus, a cel ich jest jeden, zgromadzić zwiedzionych na wojnę z BOGIEM JHWH.

Jak można rozpoznać czy to DUCH Boży, właśnie poprzez sprawdzenie, czy uczy tej samej ewangelii co Jezus.


Cytat:
Galacjan 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, 4 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. 5 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen. 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.

Cytuj:
Widzę, że dałaś się zwieźć jednemu z takich demonów.


Cytat:
2 Korintian 11: 3 Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę. 4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
machabeusz
Cytuj:
Arius napisał/a:


Cytat:
Galacjan 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, 4 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego. 5 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen. 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.


Widzę, że dałaś się zwieźć jednemu z takich demonów .

[*]


Cytuj:
Przykro mi Ariusie , ale obrażasz w bezpośredni sposób Kesję i naruszasz w jaskrawy sposób regulamin forum:

"5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu.

Za nieprzestrzeganie w/w regulaminu grozi użytkownikowi ostrzeżenie, w razie braku poprawy BAN "

Proszę Cie Ariusie , abyś więcej nie pisał komentarzy tego rodzaju , które obrażają uczestników.

Jeśli nie uszanujesz regulaminu tego forum , to licz się z konsekwencjami. Proszę o dżentelmeńskie zachowanie i wytłumaczenie swojego karygodnego zachowania wobec Kesji.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ari
Cytuj:

Wysłany: 2008-10-09, 20:04
Widzisz, nawet Jezus potrafił się zdenerwować, a co tu mówić o niedoskonałym człowieku, ile razy można czytać te same teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada, przez co nie ma zrozumienia Biblii? Osobiście odbieram jej teksty jako atak, więc jak masz kogoś upominać to zacznij od niej. Ja napisałem tylko to, co o tych jej atakach myślę.

Cytat:
"5. W dyskusji nie wolno nikogo obrażać, pomawiać, obrzucać obelżywymi epitetami, poniżać niczyjej godności osobistej, czy też z powodu innego wyznania lub poglądu.


A może kesji nie obowiązuje regulamin?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Biblia jest Księgą DUCHA YHVH ,a czytana bez TEGO DUCHA staje sie kodeksem prawnym
Czy Jezus nie został ukrzyżowany ZGODNIE Z Prawem ?

Stefan


GDZIE w tych słowach jest napisane ze ..
Cytuj:
ile razy można czytać te same teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada, przez co nie ma zrozumienia Biblii?
Osobiście odbieram jej teksty jako atak, więc jak masz kogoś upominać to zacznij od niej. Ja napisałem tylko to, co o tych jej atakach myślę.


gdzie jest to co sie zarzuca Kesji ze TYLKO ona ma Ducha Świetego ?
Najwidzoczniej TRAFIA w samo SEDNO i jej słowa niosą dla czytającego OSĄD bo kesja
nikogo NIE ATAKUJE I NIE OSĄDZA ..

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
machabeusz

2008-10-09, 20:29
Cytuj:
Arius napisał/a:
teksty kesjii, że nikt poza nią, nie kieruje się DUCHEM i tego DUCHA nie posiada



Mógłbyś podać teksty Kesji , w których pisze , że nikt oprócz jej nie ma Ducha i nie kieruje się Duchem?

Cytuj:
Arius napisał/a:

Ja napisałem tylko to, co o tych jej atakach myślę.


Napisałeś , że jest zwiedziona przez demona , a nie o jej tekstach.

Cytuj:
Arius napisał/a:

A może kesji nie obowiązuje regulamin?


Owszem obowiązuje. Jesli gdzieś przekroczyła tegulamin , to prosze wskazać jej tekst i punkt regulaminu , który przekroczyła. Jak na razie oczekuję wytłumaczenia Twojego aroganckiego zachowania. Nie masz prawa pisać do nikogo takich osądów. Nikogo nie obchodzi co o kim personalnie myślisz. Naucz się poruszania po tym forum nie szkodząc innym.
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
emet
kesja napisał/a:
Biblia jest Księgą DUCHA YHVH ,a czytana bez TEGO DUCHA staje sie kodeksem prawnym
Czy Jezus nie został ukrzyżowany ZGODNIE Z Prawem ?

Stefan
wypowiadając sie o innych zapominasz co mówia o tobie szukaja w Biblii i cóz widzą ?




Cytuj:
EMET:
Rzecz w tym Kesjo, że w innym zupełnie stylu formułuję myśli.
Stąd też, jakkolwiek adresowałem do Ciebie, o sobie nie zapominam.
Jednak charakter Twoich a moich post/ów/...

Jak Ty możesz wyrokować o duchu [inni: Duchu] JHVH, skoro tylko mniemasz, że 'masz tego ducha [inni: Ducha]'?
Natomiast, iż owego rzeczywiście masz, to już nie tylko Twoje osobiste o tym mniemanie.

Tym sposobem, to każdy o sobie może pisywać co chce, natomiast innym może odmawiać takich bądź innych "charyzmatów" [darów łaski, powiedzmy].
Ale: będzie to tylko subiektywne tego kogoś odczucie.

Przecież głosu z niebios nie słyszymy: kogo Bóg akceptuje a kogo nie. Pozostaje tylko dobre mniemanie o sobie samym danego kogoś [i odmawianie innym tego, co się jakoby samemu posiada, a innym tego brak /jakoby?/]; w swoich własnych oczach - oczywiście].

A może potrafisz to jakoś zobiektywizować, Kesjo???


Stephanos, ps. EMET

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
A GDZIE tu widzi WYROKOWANIE ? chyba ze własne sumienie OSĄDZA

co za złosliwy jegomość :tea:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
quster

kesja napisał/a:
quster
możesz zostać przy oszczerstwach na temat Branhama ...
.


Cytuj:
jakie oszczerstwa ? czy jezeli ktos z Bibla w reku udowadnia ze czyjas nauka to falsz, czy to jest oszczerstwo ?

np

Cytat:
W. Branham, Posłaniec.

„Ono (szatan) było tak bardzo zbliżone do ludzkiej istoty, że jego nasienie mogło
się złączyć z nasieniem niewiasty, i tak się też stało, a to było powodem, że ona stała się brzemienna. Kiedy to się stało, Bóg przeklął węża.
On zmienił każdą kość w ciele węża, tak, że musi pełzać jako gad.
To się nie stało na drodze ewolucji.
To jest jedna z tajemnic Bożych, które pozostawały ukryte, lecz tutaj jest to objawione. Ono było wyprostowanym stworzeniem i było czymś między szympansem a człowiekiem. Szatan przez to wszczepił samego siebie do ludzkiej istoty.”

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
I co z tego zrozumie ktoś kto siedział w denominacji musiał byc jej poddany nie wolno mu było samodzielnie mysleć .
Potem wychodzi z jednej a wchodzi w druga gdzie nadal myslenie jest zabronione nadal
trzeba iść UTARTYM szlakiem .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
"Arius"]
Cytuj:
Cytat:

Każdy może się powoływać, że ma DUCHA, nie każdemu jednak mamy wierzyć, DUCHY te będą czynić wiele cudów, będzie wielu fałszywych proroków uczących innej ewangelii niż Jezus, a cel ich jest jeden, zgromadzić zwiedzionych na wojnę z BOGIEM JHWH.


TO powołuj sie i ty ,czego sie boisz ?

Cytuj:
Cytat:
Jak można rozpoznać czy to DUCH Boży, właśnie poprzez sprawdzenie, czy uczy tej samej ewangelii co Jezus.


Wszyscy sprawdzaja - WSZYSCY - tyle ze kazdy ma własną denominację.
Wszyscy sprawdzają i jeden na drugiego Bibliją wskazuje -A, literaz zabija


Cytat:
Galacjan 1:3 Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa,
4 który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego.
5 Jemu to chwała na wieki wieków! Amen.
6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii.
7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.

Cytuj:
Cytat:ariusa

Widzę, że dałaś się zwieźć jednemu z takich demonów.


Cóż to moze znaczyć z twoich ust ? o Jezusie mówil - Belzebub
o Pawle - demona ma i szaleje - zato tys stateczny i zrównoważony .
A to ,że mnie ZNIEWAZASZ ,no cóż - Biada gdyby o was dobrze mówiono .
Mój Jezus JEST YHVH ST ,SAM ON MNIE ZBAWIŁ -
Wykupił a ,że ty tego niedoznałeś - twoja strata
[quote]
widać tyś

Cytat:
2 Korintian 11: 3
Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę.
4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.

Cytuj dalej ,ale podobnie jak emet-stefan - powiem - nie tym stylem .....
Wściekasz sie ze ja mówie o Duchu ,ze mówie to co mówił Apostoł ,ten i ten
a dlaczego ty o sobie nie potrafisz DAC świadectwa KIM jesteś z jakiego Drzewa ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 09:36 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL