Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Nigdy od chwili gdy przeczytałem Poselstwo Wielkanocne-/pierwsze kazanie które przeczytałem/nie wątpiłem że Branham jest bożym posłańcem do zielonoświątkowców -by przywrócić zielonoświątkowych 'synów" do wiary apostolskich "ojców"
Jego nauczanie wprowadza biblijny porządek w praktykowanie darów .
Jego krytyczny stosunek do zielonoświątkowców ich praktyk a zwłaszcza do ruchu Jesus Only
jest bardzo zdrowy i zrozumiały.
Branham był przez niemal całą usługę związany z UPC i bił się w "swoją pierś " nie ulegając łatwej krytyce inaczej wierzących -chciał korekty wśród zielonoświątkowców jednego Boga w Jezusie słusznie zakładając że komu się więcej dało od tego się więcej wymaga.
On uważał zresztą że ponieważ zielonoświątkowcy są tak blisko prawdy- to i szatan jest blisko nich -te duchy zawsze były bardzo blisko siebie.
Zbawienie blisko zatracenia.
Szatan nie atakuje 'martwych" chrześcijan -nie musi,za to żywi są solą w jego oku.
Ironią dla mnie jest to że na tego w pewnym sensie fundamentalistę biblijnego powołują się osoby znane z ekstrawagancji w podejściu do Słowa.
Jednak fundament Boży stoi mocno.
Dziękuje Agnes za zamieszczenie tych filmików
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Płaskowicki Rys 2009-02-01, 10:57,

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:02 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
agne
Raf,

Podobnie, jak Brahnamowi i innym sługom Bożym, Bóg zlecał rożne zadania. Także i Liardonowi.
Liardon napisał tę ksiażkę, ponieważ, było to wolą Bożą. Napisał ją ku ostrzeżeniu. To jakie mial problemy w sprawach seksualnych - nie ma nic wspólnego z tą ksiażką, jak niektorzy chcą sugerowac.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Raf
Ja nie oskarżam Branhama że celebrował wigilię -on tego jak żaden protestant nie robił -wigilia to coś tylko katolickiego.
Branham pojechał do swego zboru w Jefersonvile by usługiwać 25 grudnia na Christmans Meeting -usłużył Słowem -jest kolportowane kazanie z tego dnia -to był właśnie błąd.
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
axanna
Cytuj:
Cytat:
Uważam, podobnie jak Ryś i Esther, że Branham - był wielkim mężem ( generałem Bożym), iktórego Bóg używał w swojej służbie ...


Branhamowcy mają swojego "wielkiego męża-generała", adwentyści - generalsze, ŚJ i Badacze - Russela mają za wielkiego sługę Bożego, katolicy, to mają całą hordę w postaci "nieomylnych generałów", są i inni. I tak mamy tłum generałów i generalszy - wszyscy wielcy! - i wszyscy twierdzą sprzeczne między sobą rzeczy
A w owym zgiełku (gdzieś na tyłach), stłumione wołanie biblii: "nie słuchajcie nauk ludzkich..." - wędruje do przestrzeni bez żadnej przeszkody w postaci czyichś uszu

.
Cytuj:
Prawdę piszesz Axsanno ludzie lubią oddawać cześć naczyniu Ducha SW zamiast wielbić dawcę Boga w Jezusie
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Branham był człowiekiem SŁUCHAJĄCYM i na miare Słuchania Posłusznym

Wierzył ze biały koń i jeździec to Duch Swiety .

A dlaczego tak wierzył ? bo mu mówili ;bracie słuchaj sie Adwentystów oni sa mocni oni tak nauczają .
I Branham tak wierzył ,ale tego dnia nie mógł wyjść z pokoju miał do wyboru
albo powie to co do tej pory nauczał ,albo NOWE ,ktore wskazał mu Duch świety .
Branham przyznał ze przyjał nauke adwentystów ,ale teraz Duch mu Objawił i inaczej nie
moze .

Pisze to poniewaz wiele lat upłyneło i na tamte lata ,t o co Głosił Branham niemal nie było
nikogo kto by mu dorównał , ale Swiatło cały czas przesuwa sie do przodu nie zatrzymuje sie
w miejscu tak i Branham zgodnie z tym mógł by zmienic a raczej odrzucić pewne nauki które sugerowły swoje wersje zrozmienia.
Gdzie sa dzisiaj tacy Słudzy co potrafią przyznac ,ze pokarm który dają swoim owocom to pokarm własnej produkcji ..
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
raf-
To ciekawe Kesjo jakie nauki Branham mógłby zmienić. Tak - Duch Św. objawił mu, że jeździec na białym koniu to Antychryst a nie Chrystus, jak sądziło wiele denominacji... Ja znam wielu Adwentystów - to mili ludzie i wierzą w cuda i Ducha Św.
pozdrawiam

No cóż, zawsze lepiej jest przebywać z miłymi, niż z nie miłymi ludźmi.
Ja sobie nie wyobrażam Branhama głoszącego inaczej niż tak, jak głosił.
Myśle, iż sugerujesz, że skoro na pewien czas przyjąl on jakieś nauki (n.p. od Adwentystów) które ostatecznie okazały się być nie prawdziwe, to tak samo może być z innymi jego naukami...
Dobre spostrzeżenie. Jednak od czego jest Biblia i Duch Św? Myśle, że przynajmniej raz przeczytałem w jego kazaniach, że jesteśmy winni Bogu dziesięcinę w co ja akurat nie wierzę i rok 1977 do którego miało się wypełnić 7 jego wizji - ostatecznie dwie się nie wypełniły.
Ale co powiedzieć o Ap. Pawle kiedy pisal w 1 Tes. 4. 17"...potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach, w powietrze..." - czy nie nasuwa się wniosek, że Paweł był przekonany o powrocie Chrystusa za swego życia? W moim odczuciu Branham pomimo że zwalczał religię sam był nieco religijny - może takie to były czasy i to w Ameryce było wtedy normą.
Jednak pomimo swych błędów był to prorok do Kościoła, nie ewangelista, jak Hinn, Osborn, czy Roberts, którzy nie mieli twardego pokarmu i nie jak Derek Prince, który był naukowcem bardziej niż nauczycielem, a w jego broszurce p.t. "Chrzest" widać jak manipuluje biblią aby pokazać, że chrzest w imię trójcy jest poprawny... nie do wiary - taki światły człowiek, a jednak kłamie i używa domysłów w obliczu objawienia...
Pozdro

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
Cytat:

No cóż, zawsze lepiej jest przebywać z miłymi, niż z nie miłymi ludźmi. Ja sobie nie wyobrażam Branhama głoszącego inaczej niż tak, jak głosił.

Myśle, iż sugerujesz, że skoro na pewien czas przyjąl on jakieś nauki (n.p. od
Adwentystów) które ostatecznie okazały się być nie prawdziwe, to tak samo może być z innymi jego naukami... Dobre spostrzeżenie. Jednak od czego jest Biblia i Duch Św?



Oczywiście ze z miłymi jest milej .
A co do głoszenia , to na mysli masz - sposób czy TO co Głosił
czy powiesz 0 jedno i drugie
Co do nauk od Adwentystów , to raczej nie przyjał ,ale jakby ustapił tym którzy mówili
ze Adwentysci .....
A Duch Swiety Objawił mu jak ma być .
No i jeszcze jedno ,Biblie np Watykan ma od ....i ?

Cytuj:
Cytat:

Myśle, że przynajmniej raz przeczytałem w jego kazaniach, że jesteśmy winni Bogu dziesięcinę w co ja akurat nie wierzę i rok 1977 do którego miało się wypełnić 7 jego wizji - ostatecznie dwie się nie wypełniły.


Co do dziescieciny oddanej Stwórcy - moze to byc Czas a nie koniecznie cos z miety..
a tego sie nie doczytałam zeby w 1977 miało sie wypełnic siedem wizji ?
gdzie to mozna przeczytac ,albo zechciał byś spisac ?
Cytat:

Ale co powiedzieć o Ap. Pawle kiedy pisal w 1 Tes. 4. 17"...potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach, w powietrze..." - czy nie nasuwa się wniosek, że Paweł był przekonany o powrocie Chrystusa za swego życia?

Słusznie , to ze mówił MY , mozna dwojako tłumaczyć ,raz ze liczył ze bedzie to ,tuż
tuż , a dwa ze jest to powszecnie uzywany zwrot .

Jesli ktos bedzie głosił - jeśli bedziemy tak postepowac to.....co wcale nie znaczy ,ze i ja tak postępuje.
Cytuj:
Cytat:

W moim odczuciu Branham pomimo że zwalczał religię sam był nieco religijny - może takie to były czasy i to w Ameryce było wtedy normą.
Jednak pomimo swych błędów był to prorok do Kościoła, nie ewangelista,


Co masz na mysli mówiąc - religijny ?-
jakich błędów ?


Cytuj:
Cytat:
jak Hinn, Osborn, czy Roberts, którzy nie mieli twardego pokarmu i nie jak Derek Prince, który był naukowcem bardziej niż nauczycielem, a w jego broszurce p.t. "Chrzest" widać jak manipuluje biblią aby pokazać, że chrzest w imię trójcy jest poprawny... nie do wiary - taki światły człowiek, a jednak kłamie i używa domysłów w obliczu objawienia...
Pozdro



Derka ogladałam jak pytał słuchających go - "czytacie Branhama ? milczenie ...czytacie ?
NIE CZYTAJCIE go :::
bardzo mi sie to nie spodobało ...
Ci których wymieniasz sa mi co nieco znani , a ze manipuluąja to fakt ...
_________________

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
raf
Cytuj:
Witaj Kesjo

N.T. naucza, że wszyscy nauczyciele Słowa dopuszczają się błędów;

Branham głosił (przynajmniej raz), że Noe obserwował Henoha, jak ten został zabrany przez Boga (w kontekście pochwycenia Oblubienicy). Ale Noe nie mógł widzieć Henoha, gdyż jeszcze wtedy nie było Noego na świecie.

Sam Branham mawiał, że w jego kaplicy jest tyle samo błędów co w innych zborach i zachęcał do sprawdzania wszystkiego pod względem zgodności z biblią.

Co do roku 1977 - ja odczytuje tę datę jako jedynie propozycję ze strony Branhama, która powstala z jego całkiem logicznych przeliczeń cyt; "...co wy na to?" W książce "70 tygodni Daniela" Branham mówi; "Jaki on będzie? (...) To będzie jubileusz podniesienia się z oblubienicą z pogan i powrotu Chrystusa do Żydów, gdy oni wyzwolą się z więzów. Amen! Nie widzicie tego? Z całego świata gromadzą się tam na ten dzień. Coś takiego! Czy widzicie gdzie sie znajdujemy? Nie wiemy w jakim czasie to może się wydarzyć" Jeśli dobrze rozumiem jego słowa zawarte w tej książce, to pomylił się, a dwie z siedmiu wizji, które mialy się wypełnić do 1977r. nie wypelniły się. Ale 1977r. to nie było jego "tak mówi Pan". Poza tym ogłosil to w swoim zborze i na ile mi wiadomo nie rozpowszechniał. Dalej mówi; "Nie chciałbym, aby ktokolwiek źle to zrozumiał. Nie łudźcie się teraz i nie mówcie, że brat Branham powiedział, iż Jezus przyjdzie w roku 1977. Nigdy czegoś takiego nie powiedzialem. Ale przewidywałem, że pomiędzy 1933, a 1977 coś się wydarzy..." Cytaty z książki "70 tygodni Daniela".

Takie Branhama sugestie, czy jak kto woli pomyłki, nie są dla mnie osobiście podstawą do odrzucenia go jako proroka dla Kościoła.
Nikt też nie mógł mu zarzucić czegokolwiek jeśli chodzi o jego prowadzenie się, czy gospodarowanie pieniędzmi tak jak to robiono wobec Robertsa Liardona, Jimmy Swagerta, Paula Caina...
Także, o ile wiem, nikt z wierzących w Poselstwo nie zrobił z Branhama rokiem 1977 tego, co n.p. Swiadkowie Jehowy ze swoim 1914 i 1975.
Religijność Branhama objawiała się właśnie w tym, że był on podatny na niektóre wpływy - Adwentyści, własne obliczenia i... (teraz pokażę swe kolory) w pewnym stopniu kult biblii - n.p. odnosił ostrzeżenie z Ap. Jana "kto dołoży do słów tej księgi cokolwiek, dołoży mu i Bóg z plag opisanych w tej księdze" do całej biblii, zamiast tylko do Objawienia Jana, jak to jest napisane.
Ale to są drobne rzeczy...

Cytuj:
kesja napisał/a:
No i jeszcze jedno ,Biblie np Watykan ma od ....i ?


Heh, mówisz do mnie w zagadkach...
Pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
rys
no i piramida
błędem Branhama było twierdzenie że wielka piramida ma coś wspólnego z Biblią
oraz to że Bóg zapisał Swoje Słowo również w gwiazdach
pomylił się też co do nazwy zdobywanych umocnień w czasie wojny ale to detal.
Generalnie za dużo u Branhama było masońskich wpływów/symbol piramidy/
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
rafSpotkałem się też z sugestiami, że nauczanie Branhama dotarło do nas w formie zniekształconej, że ktoś pisywał pod jego imieniem. Ale trudno mi to uwierzyć, bo na taśmach magnetofonowych, które są dostępne słychać głos Branhama i sądząc po tym czego naucza to jest to ten sam Branham z broszur.
Ciekawą dyskusję na ten temat można znaleźć tu http://emaus.zgora.pl/ind...1&id_temat=2512 patrz - wcześniejsze wpisy. Jest tu też ciekawa historia na temat powstania wioski Piotrowa Wola autorstwa Waldemara Czerniejewskiego.
Pozdro

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Pozwoliłem sobie zacytować wypowiedź Waldemara Czerniejewskiego;

<<Jeden z moich przyjacieli I bliski mi brat ,ktory dzisiaj ma ponad 80 lat i jest przy zdrowym rozsadku, powiedzial mi wiele , a oto niektore fragmety z jego opowiadania dla mnie, cytuje jego slowa:

"Kiedy brat Branham glosil Ewangelie, Bog potwierdzal jego slowa znakami i cudami nadprzyrodzonymi do tego stopnia, ze amerykanskie czasopismo LIVE MAGAZINE 1965 rok, opisalo i pokazalo zdjecia tego co mialo miejsce w Branhama sluzbie, a mianowicie korespondenci zdazyli zrobic zdjecia jak chwala Boza schodzila na tego czlowieka.


Gazety pisaly o tym czlowieku poniewaz to co robil Bog zwrocilo uwage i otaczajacego swiata.
Kiedy mi powiedziano o W. M. Branhamie, to ja w rozmowie mowilem im, ze to jeden z ewangelistow jak Oral. Roberts i inni.
Ten brat, ktory opowiadal mi to powiedzial “bracie ty sie mylisz, to nie taki czlowiek jak ty myslisz, to jest taki Bozy, ze jak on stanie za kazalnica i nic nie bedzie mowil, a tylko tylko stal to grzesznik przezyje pokute w tym czasie”.

Po jakims czasie moj znajomy powiedzial mi, ze W.M. Branham bedzie w miescie Middletown, Ohio. On zrobil tak, ze polecielismy prywatnym samolotem za darmo poniewaz pilot chcial nazbierac godzin w samolocie, ktore mu byly potrzebne.
Kiedy przyjechalismy tam do Middletown, Ohio, nie moglismy znalezc miejsca w zadnym hotelu, wszystko bylo wykupione i zajete.
Jeden wierzacy brat o imieniu Richard Weston widzac, ze ja szukam miejsca, zaprosil mnie do swego pokoju w hotelu i dal mi przenocowac.
On sam (Richard Weston) przyjechal rowniez na to zgromdzenie z miasta Buffalo, stan Nowy Jork.

Kiedy zobaczylem W.M.Branhama to dokladnie spelnily sie slowa tego brata, ktory mi powiedzial, ze jak Branham bedzie tylko stal za kazalnica milczac to grzesznicy beda pokutowac bez jego slow.
Zobaczylem czlowieka wielkiej pokory, lagodnego glosu i cichego glosu. On byl niski rostem. Ja pierwszy raz w zyciu widzialem na wlasne oczy jak on sie modlil I chwala Boza schodzila na tego czlowieka.


NASTEPNY EPIZOD
(po smierci Branhama)


Pewnego razu do mnie do domu przyjechal Richard Weston z miasta Buffalo, stan Nowy Jork.
Przyjechal ze swoim przyjacielem , ktory nazywal sie Lee Vail.
Chcial abym ja zapoznal sie z tym czlowiekiem.
Kiedy siedzielismy w domu, ja zapytalem brata Lee Vail ;
” Bracie Lee, dlaczego tyle jest kontrowersji na temat brata Branhama?”
Lee Vail odpowiedzial : “Bracie nie wierz wszystkiemu co ludzie pisza o Branhamie po jego smierci.
Ja sluzylem temu bratu i bylem coordynatorem jego kampanii ewangelizacyjnych przez wiele lat, ja znalem Branhama bardzo blisko to nie taki czlowiek jak pisza o nim.”


NASTEPNY EPIZOD
(Branham byl zywy w tym czasie)

Bracie, w tamtym czasie, zdrowi duchowo bracia widzieli juz zabladzenie, ktore juz sie zaczynalo i ich nazywali “branhamowcy”.
Ci ludzie juz zaczeli uwazac W.M. Branhama wiecej niz czlowieka i ten ruch zaczal rosnac, ale to nie bylo i nie jest zdrowe, to jest zabladzenie.
Sam Branham byl przeciw temu kiedy sie dowiedzial o tym.

Bray , ktory nazywal sie Way, byl misjonarzem w Afryce, sam pochodzenia angielskiego. Kiedy byl na misji, spotkal sie z kobieta, ktora byla misjonarka, byla z Norwegii. Poznajomiwszy sie po jakims czasie sie pobrali.
Brat Way mial pozwolenie od brata Branhama aby rozprowszechniac jego (Branhama) kazania.
Pewnwgo dnia brat Way odwiedzil mnie i nocowal u mnie w domu.
Kiedy siedzielismy kolo stolu on mi powiedzial nastepujace slowa :
“ W.M. Branham i branhanowcy to sa dwa rozne tematy
przy czym branhamowcy sa w jawnym zabladzeniu ze swoimi pojeciami”.



Brat Way powiedzial mi, ze ci ludzie co biegaja za Branhamem to po smierci Branhama zrobia z niego to co Mormoni zrobili z Jozefa Szmita”.
I tak sie stalo!



Przed sama smiercia Branhama, dwoch wierzacych braci, ktorzy mieszkali od siebie dwa tysiace mil (3tys. km), mieli obydwoje sen w ta sama noc, ze Branham jechal na koniu z zachodu na wschod. i On jechal tak tylko nie na koniu a samochodem i to byla jego ostatnia podroz.

Ja mialem mozliwosc byc w Jefersonville, kolo domu brata Branhama i ciekawe, ze jego sąsiadem byl wierzacy z zawodu elektryk.
Kiedy W.M. Branham byl daleko od domu, na pracy Bozej, w tym czasie ten sasiad otrzymal kontrakt z miastem na project elektryczny i mial go podpisac.
Przed tym niz on ten kontrakt przyjal, otrzymal telefon od brata Branhama, w ktorym Branham opowiedzial mu nastepujace slowa:
” Nie chodz po wysokich drabinach”.
Wierzacy sasiad zrozumial, ze to bylo objawienie od Pana i zrezygnowal z kontraktu z miastem, wierzac, ze Bog go uprzedza przed tym niz cos sia ma stac.

W.M. Branham wlozyl rece na brata Osborna, ktory byl mlodym ewangelista i byl zaraz po slubie wraz z zona na nabozenstwie gdzie W.B. Branham uslugiwal.
Po tym epizodzie, Bog silnie uzyl brata Osborna i to w wielkiej mierze, a szczegolnie w Indonezji..

Bracie Waldemar ja zaluje do dzis, ze ja tego nie zrobilem aby brat Branham wlozyl na mnie rece i sie pomodlil, a byla taka mozliwosc.


Ja spotykalem ludzi, ktorzy krytykuja Branhama I nazywaja go wszelkimi imionami, Bracie ja boje sie cos mowic na tego czlowieka nawet jak on gdzies sie pomylil na koncu, nie nam dane prawo go sadzic, Pan sam wie jak z nim postapi.
Jednak takiego meza nie byla w historii USA, gdzie w tak szczegolny sposob Bog uzyl czlowieka.
Ja znalem wielu slynnych ewangelistow w USA, wszyscy oni razem nie mieli tego co bylo dane dla W.M. Branhama
.
>>

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Raf"
Cytuj:
Cytat:


Witaj Kesjo

N.T. naucza, że wszyscy nauczyciele Słowa dopuszczają się błędów;

Branham głosił (przynajmniej raz), że Noe obserwował Henoha, jak ten został zabrany przez Boga (w kontekście pochwycenia Oblubienicy). Ale Noe nie mógł widzieć Henoha, gdyż jeszcze wtedy nie było Noego na świecie.


przypomnij mi ten werset mówiący o błedach ...
A to ,ze Noe widział Henoha JEST CAŁKIEM MOŻLIWE jak najbardziej ,otóz to
nowe mmiał wglad w Dzieło Zamiaru Stwórcy , On chciał i Objawiał Noemu bo miał w nim
upodobanie .
Noe MÓGŁ WIDZIEC HENOHA i NAPEWNO WIDZIAŁ .
Cytuj:
Cytat:

Sam Branham mawiał, że w jego kaplicy jest tyle samo błędów co w innych zborach i zachęcał do sprawdzania wszystkiego pod względem zgodności z biblią.


Pamietam ze mówił o sprawdzaniu z Biblia ,ale czy mówił o błedach - nie pamietam -
zreszta nie kazdy kto słuchał Poselstwa - Branhama był juz w Swietle tego co słyszał
Branhama nie tak łatwo "uchwycić" w tym co miał na mysli ,ale kiedy sie "złapie " mysl
wszystko niemal wszystko staje sie widzialne.

Cytuj:
Cytat:
Co do roku 1977 - ja odczytuje tę datę jako jedynie propozycję ze strony Branhama, która powstala z jego całkiem logicznych przeliczeń cyt; "...co wy na to?"

W książce "70 tygodni Daniela" Branham mówi; "Jaki on będzie? (...) To będzie jubileusz podniesienia się z oblubienicą z pogan i powrotu Chrystusa do Żydów, gdy oni wyzwolą się z więzów. Amen! Nie widzicie tego? Z całego świata gromadzą się tam na ten dzień. Coś takiego! Czy widzicie gdzie sie znajdujemy? Nie wiemy w jakim czasie to może się wydarzyć"



Jakie to były obliczenia nie bardzo pamietam ?
Trzeba by sie zorjentwac co sie wydarzyło w 1977 roku dla Izraela
A Wyzwolenie o ile wiem nastało podczas wojny 6-dniowej - wtedy Ogłoszono Wolnosc
i Czas Mesjanski .
Czas Pogan dobiegł KOŃCA , zyjemy juz poza Czasem .
Cytuj:
Cytat:
Jeśli dobrze rozumiem jego słowa zawarte w tej książce, to pomylił się, a dwie z siedmiu wizji, które mialy się wypełnić do 1977r. nie wypelniły się.



A co to miało być ?
.
Cytuj:
Cytat:
Ale 1977r. to nie było jego "tak mówi Pan". Poza tym ogłosil to w swoim zborze i na ile mi wiadomo nie rozpowszechniał. Dalej mówi; "Nie chciałbym, aby ktokolwiek źle to zrozumiał.
Nie łudźcie się teraz i nie mówcie, że brat Branham powiedział, iż Jezus przyjdzie w roku 1977.
Nigdy czegoś takiego nie powiedzialem.
Ale przewidywałem, że pomiędzy 1933, a 1977 coś się wydarzy..."
Cytaty z książki "70 tygodni Daniela".

.
Cytuj:
Cytat:
Takie Branhama sugestie, czy jak kto woli pomyłki, nie są dla mnie osobiście podstawą do odrzucenia go jako proroka dla Kościoła.
Nikt też nie mógł mu zarzucić czegokolwiek jeśli chodzi o jego prowadzenie się, czy gospodarowanie pieniędzmi tak jak to robiono wobec Robertsa Liardona, Jimmy Swagerta, Paula Caina...


.
Dla mnie Branaham jest tym, ktorego polecił mi Bóg na moje wołanie dał mi odpowiedź.
Czasem mysle ze niemożność zadania pytania ,bezpośrednio danej osobie jest na nasza
niekorzyść .
Ani mi w głowie odrzucać Sługe Bozego ,który miał wiecej Poznania niz ci przed nim.

Owszem dobrze jest przeczytać świadectwo ,np Tylora i budować sie ,czy kogos innego
z roku 18....któregoś tam ,ale co za ujma ze w dzisiejszych czasach NIE MA NIKOGO,lub prawie nikogo , który by miał i swiadectwo i Objawienie nauk Apostołów .
Ostatnio przeczytałam ksiazkę "Tylko miłośc sprawia cuda"
autor Mahesh Chavda - jest to budujące świadectwo .

Cytuj:
Cytat:
Także, o ile wiem, nikt z wierzących w Poselstwo nie zrobił z Branhama rokiem 1977 tego, co n.p. Swiadkowie Jehowy ze swoim 1914 i 1975.
Religijność Branhama objawiała się właśnie w tym, że był on podatny na niektóre wpływy - Adwentyści, własne obliczenia i... (teraz pokażę swe kolory) w pewnym stopniu kult biblii - n.p. odnosił ostrzeżenie z Ap. Jana "kto dołoży do słów tej księgi cokolwiek, dołoży mu i Bóg z plag opisanych w tej księdze" do całej biblii, zamiast tylko do Objawienia Jana, jak to jest napisane.
Ale to są drobne rzeczy...

SJ nie stoja na moje drodze wiec sie nie wypowiem , owszem napedzali ludziom strachu
ale czy to źle ,dzisiaj juz NICZEGO sie nie boja ,dlatego spotyka ich nagła zagłada


Wiesz jeśli ,to masz na mysli mówiąc -religijność- hm ?
Ja biore pod uwage jakie to były lata i żal ściska ze nic o nim nie słyszałam ze tak ukrywano jego istnienie ,ze deptano jego Poselstwa .
Uwazam ze na ten Czas nie miał sobie równego pod wzgledem NAUKI ,ST do NT
wielu zarzuciło ST , w ogóle go nie rozumiejąc a Branham mnie zadziwił połaczeniem .
Co do Ksiegi Objawienia ,tez uwazam ze to dotyczyło TEJ KSIEGI .
Co nie znaczy ze do Tory -Tanachu mozna było dodawac - tam tez jest zapis ze nie wolno .


kesja napisał/a:
No i jeszcze jedno ,Biblie np Watykan ma od ....i ?

Cytuj:
Heh, mówisz do mnie w zagadkach...
Pozdrawiam

to tyczyło sie ze Watykan zabrał Biblie Judejczykom i "przerobił na swoje "

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Płaskowicki Rys napisał/a:
no i piramida
błędem Branhama było twierdzenie że wielka piramida ma coś wspólnego z Biblią
oraz to że Bóg zapisał Swoje Słowo również w gwiazdach
Cytuj:
pomylił się też co do nazwy zdobywanych umocnień w czasie wojny ale to detal.
Generalnie za dużo u Branhama było masońskich wpływów/symbol piramidy/
pozdrawiam

rys
NIE !!!
to nie jest żaden błąd ,ale to ze ty myslisz ,ze to błąd .

Piramida jest CZYMŚ WYJATKOWYM , i na jakiej podstawie odrzucasz ze nie ma nic wspólnego
z Biblia ze nie jest Obrazem Czasu ?
No a to ,ze negujesz zapisanie SŁOWA w Gwiazdach ,to juz - pomine milczeniem
Moze i detal ale jak fajnie - wytknąć ....
No faktycznie dużo przecież Piramida jest WIELKA .
ale jakos nie widzisz ze Piotr tez mówi o pewnego rodzaju Piramidzie

Ps19;3
וֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה-דָּעַת׃
Biblia Warszawska:
Dzień dniowi przekazuje wieść, A noc nocy podaje wiadomość.
.
Ps 148:3 bw "Chwalcie go, słońce i księżycu, Chwalcie go, gwiazdy świecące!"
Czy nie jest to zapis SŁOWA ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
rys
Wielka piramida to pycha Hufu -faraona Egiptu/Cheopsa/Piramida jest równie wielka jak była wielka pycha tego króla
co Bóg YHVH ma z pychą władcy ?
pozdrawiam


:
Wysłany: 2009-03-01, 18:35
Faraon może sie i pysznił ,ale pysznił sie czymś ,co do niego nie należało .
Czy ty wierzysz ,ze ludzie wybudowali PIRAMIDE?
Wierzysz w te opowiastki jak to niewolnicy przeciągali ogromne tonowe bloki po piasku ?

Cytuj:
Płaskowicki Rys


Wysłany: 2009-03-01, 19:49
ludzie zbudowali nie tylko tą ale wszystkie piramidy w tym trzy największe za czasów Sufu ,Hufu i Myhufu
Chefrena ,Cheopsa i Mykeranosa -dziadka syna i wnuka -tak wtedy budowano groby monarchów.
Ludzie budowali i ludzie się zbuntowali po budowie ostatniej z nich wybuchło powstanie ,które zmiotło szóstą dynastię i zapoczątkowało pierwszy okres przejściowy
pozdrawiam

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BRANHAM i jego POSELSTWO
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak tak ojciec syn wnuczek ,jeszcze jedna trojca i zapewne nosili na plecach
albo taczuszką ?

No i jak nie wierzyc w ZAPROGRAMOWANIE umysłu skoro wierzą w TAKIE NONSENSY

no oczywiście toczyli ogromne tonowe bloki na beleczkach i to po piasku
a np taki wózek z dzieckiem pchany po plaży sprawia nie byle jakie kłopoty HEHEHE

:D

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 17 lipca 2012, o 11:23 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL