Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dlaczego nikt by Go nie ujrzał ,przecież Gołebice Jan ujrzał - inni nie widzieli ,ale Jan widział.

To od Niego zależy komu zechce sie Ukazac czy Objawić przeciez ci co szli z Jahszuah do Emaus ,też NIE widzieli z Kim idą mimo że mieli Go przed oczami.
Uczeni w Pismach czyli 'kler' tez nie widział a patrzyli na Niego na tego o którym wmawiali ludziom ,ze nikt Go ujrzec nie może ,byli tacy co ujrzeli , że On nie ma Postaci a ma ,wedle Swojej Wolnej Woli.


J 4:24 bp "Bóg jest duchem i Jego czciciele powinni oddawać Mu cześć w Ducu i Prawdzie ."
.
J 6:62 bp "A jeśli zobaczycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem?"
.
63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.
Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą". Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.
65 Rzekł więc: "Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca".

66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło.

Każdy może czytać ,ale tylko Jego Duch Prawdy może prawidłowo wyłozyć O Sobie Swoje Słowo .
Ty też możesz widzieć co chcesz ? czy raczej co inni zalecają ?
Cytuj:
Ale masz słuszność,jestem w ciemności,żeby nie powiedzieć w niewiedzy,albo ciemnocie.

Nie wiem czy jesteś w ciemności , ale że patrzysz z tej strony - która nie jest zdolna do wywyższenia Jahszuah Mesjasza jako YHVH .

Cytuj:
Jak sama napisałaś Jezus to Mesjasz.
JHWH-to Stwórca,Bóg
.
Żeby uznać Jahszuah za Mesjasza trzeba uznać że On to YHVH
Ponieważ nie wierze w rójce czy dwójce Uwierzyłam ze to co Jahszuah mówi o Sobie
jest Prawdą .Czyli ,ze On JEST Ojcem Wieczności .Bogiem Mocnym.
Duchem który Objawił się Postaci Sługi aby ci którzy UWIERZĄ zostali Uwolnieni od
Zapisu DNA grzechu i smierci .

Cytuj:
Ps.duch Boży lub jak kto woli duch święty,jest dla mnie natchnieniem,ukazał się w postaci gołębicy,gdyż ptak ten jest symbolem Izraela(taka ciekawostka)

Cóż to jest natchnienie ?
Z jakiego ducha bo natchnienie moze mieć malarz , alkoholik , psychopata , każdy czeka na natchnienie jakieś tam .
Ale Duch Mesjasza jest Duchem Życia Wiecznego - Poznania Jedynego Prawdziwego Boga.
Kto nie ma Jego Ducha , nie jest Jego .
Dlatego nie każdy kto woła Panie.Panie ....

Bez Jego Ducha człowiek jest tylko prochem i w proch sie obraca chocby był wielce uczonym
czerpiąc z Drzewa poznania ddobre-złe.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 13:39 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 15:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
J 4:24 bp "Bóg jest duchem i Jego czciciele powinni oddawać Mu cześć w Ducu i Prawdzie ."
.
J 6:62 bp "A jeśli zobaczycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem?"
.
63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.
Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.

64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą". Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.
65 Rzekł więc: "Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca".

66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
Dlaczego nikt by Go nie ujrzał ,przecież Gołebice Jan ujrzał - inni nie widzieli ,ale Jan widział.

Bo wizje tak maja ,ze przeżywa się je indywidualnie.
noemi napisał(a):
Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem.
65 Rzekł więc: "Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca".

Zwróć uwage o km mówi Jezus,bo nie o sobie .W innym miejscu apostoł powiada:

A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga.
noemi napisał(a):
Każdy może czytać ,ale tylko Jego Duch Prawdy może prawidłowo wyłozyć O Sobie Swoje Słowo .
Duch niczego nie moze robić sam z siebie a tymbardziej .To takie trynitarne widzimisię ,twierdzace że duch jest osoba.
Rambam podaje kilka znaczeń słowa "ruach" w Torze,oznacza ono np; wiatr,oddech,natchnienie lub czynna moc Bożą ,w przypadku Ducha Bożego.
To samo natchnienie pod wpływem którego pisano święte księgi,lub otrzymywano proroctwa.Duch moze byc równiez stanem naszego umysłu i przyczyna działania.
noemi napisał(a):
Nie wiem czy jesteś w ciemności , ale że patrzysz z tej strony - która nie jest zdolna do wywyższenia Jahszuah Mesjasza jako YHVH .

Poniżenie Stwórcy,sprowadzenie Go do ludzkiej ograniczonej formy uwazasz wywyższeniem Jezusa?
A cóż to Jezusowi dodaje oprócz bałwochwalczego stosunku wobec niego samego.

Sama chętnie wczesniej cytowałas ,że pomimo boskiej postaci ,Jezus pozostał sługą ,dodam przypisujacym chwałę za wszystko co robił Bogu.

Dlatego uważam ,że wywyzszenie Jezusa do roli Mesjasza,jako człowieka,Syna Bozego ma ogromne znaczenie.I na tym opiera się zbawienie,że człowiek jest w stanie je osiągnąć.
Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

noemi napisał(a):
Żeby uznać Jahszuah za Mesjasza trzeba uznać że On to YHVH
Ponieważ nie wierze w rójce czy dwójce Uwierzyłam ze to co Jahszuah mówi o Sobie
jest Prawdą .Czyli ,ze On JEST Ojcem Wieczności .Bogiem Mocnym.
Duchem który Objawił się Postaci Sługi aby ci którzy UWIERZĄ zostali Uwolnieni od
Zapisu DNA grzechu i smierci .

Nic podobnego,zresztą przeczy to słowom Pawła,
Jeśli zaś Duch Tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, to[i] Ten, który (Jezusa) Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez swego Ducha, który mieszka w was[/i]
Ps.Mówisz ze nie wierzysz w trójcę?ale twoje stanowisko jest trynitarne,nawet jesli usiłujesz uczynic Jezusa Bogiem.A moze własnie dla tego.
Pomimo iz zmieniłas kierunek swojej wiary,nadal pozostajesz pod wpływem nadawania cech osobowych i boskich duchowi św.Chyba ze odnalazłaś sie w ruchu mającym podobne przekonania.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Zastanawiam sie jak odpowiedzieć na twój post .

Cytuj:
Duch niczego nie moze robić sam z siebie
...?
A co na to znajdujemy w Torze ?
A co ci mówi kabała o Duchu -
Bóg jest Duchem a ty piszesz ,że sam z siebie niczego nie może zrobić ?

"beze mnie nic uczynić nie możecie"J.15.5 powiedział Jahszuah Mesjasz .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 18:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Jak juz wspomniałem powyzej,słowo duch posiada wiele znaczeń i różnią się one od kontekstu.
Totez np.w zdaniu;i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia słowo ruach(duch) jest uzyte jako tchnienie,oddech,podobnie jak w Koholeta:a duch powróci do Boga, który go dał.
zupełnie inne znaczenie to samo słowo (ruach,duch)ma w zdaniu; a Duch Boży unosił się nad wodami jako czynna moc,działanie, bądź obecność Boga.
Bóg zas jest duchem ze względu na niewidzialność,duch jako coś czego nie widzimy,na Jego niepoznawalną naturę,będąca poza ludzka percepcją.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
gapik napisał(a):
Jak juz wspomniałem powyzej,słowo duch posiada wiele znaczeń i różnią się one od kontekstu.
Totez np.w zdaniu;i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia słowo ruach(duch) jest uzyte jako tchnienie,oddech,podobnie jak w Koholeta:a duch powróci do Boga, który go dał.
zupełnie inne znaczenie to samo słowo (ruach,duch)ma w zdaniu; a Duch Boży unosił się nad wodami jako czynna moc,działanie, bądź obecność Boga.
Bóg zas jest duchem ze względu na niewidzialność,duch jako coś czego nie widzimy,na Jego niepoznawalną naturę,będąca poza ludzka percepcją.


Tylko że , tchnął -dmuchnął Niszmat
ויפח באפיו נשמת חיים ויהי האדם לנפש חיה
Niszmat Życia , nie pisze Duch .
Duch Unosiła sie nad Wodami - ale dlaczego czynna moc i to z małej litery , nie moge pojać
że nawet w pisaniu nie oddaje sie należnej Czci .




Rdz 2:7 bt "wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą."

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 3 sierpnia 2013, o 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Najprosciej bedzie chyba przytoczyc cytat z dzieł a Rambama pt."Przewodnik bładzących"

[Użycie hebrajskiego słowa ruach w znaczeniu
"powietrza" - użycie tego słowa w znaczeniu
"wiatru" - użycie tego słowa w znaczeniu
"tchnienia"- użycie tego słowa w znaczeniu
"ducha", który pozostaje po człowieku po jego śmierci i nie podlega zniszczeniu - użycie tego słowa w znaczeniu
"boskiego natchnienia proroków w czasie, gdy prorokują"- użycie tego słowa w znaczeniu
"intencji", a w szczególności w kontekście jego związku z Boską Opatrznością - potrzeba określenia znaczenia tego słowa w każdym indywidualnym przypadku poprzez kontekst]

Słowo ruach jest homonimem oznaczającym powietrze, to znaczy jeden z czterech elementów.
Porównaj: "Powietrze Boga unosiło się"(Księga Rodzaju 1, 2)
Oznacza ono także "wiatr".
Porównaj: "I wschodni wiatr (ruach) przyniósł szarańczę"
(Księga Wyjścia 10, 13); "zachodni wiatr" (ruach) (Księga Wyjścia 10, 19).
W takim właśnie znaczeniu słowo to często się pojawia.
Następnie oznacza ono "tchnienie".
Porównaj: A tchnienie (ruach) odchodzi i nie powraca"(Księga Psalmów 78, 39); "W których było tchnienie (ruach) życia"(Księga Rodzaju 7, 15)
Słowo to oznacza także to, co pozostaje po człowieku po jego śmierci i nie podlega zniszczeniu.
Porównaj: "A duch (ruach) powróci do Boga, który go dał" (Księga Koheleta 12, 7).

Innym znaczeniem tego słowa jest "boskie natchnienie proroków w czasie, gdy prorokują" - i wyjaśnimy to, kiedy będziemy mówić o prorokowania - w takim stopniu, w jakim jest to stosowne w dziele takim, jak to.
Porównaj: Wezmę z ducha (ruach), który jest w tobie, i dam go im" (Księga Liczb 11, 17); "I stało to się, kiedy spoczął na nich duch (ruach)" (Księga Liczb 11, 25);
"Duch (ruach) Pana mówi przeze mnie" (Druga księga proroka Samuela 23, 2).
Termin ten jest często stosowany w takim właśnie sensie.
W słowie ruach zawiera się także znaczenie intencji.
Porównaj: "Głupiec ujawnia cały swój duch (ruach)" (Księga Przypowieści 29, 11), to znaczy swoje intencje i wolę;
"Dozna wstrząsu duch (ruach) ożywiający Egipt i unicestwię jego zamysły"
(Księga proroka Izajasza 19, 3), to znaczy że jego zamiary zostaną udaremnione, zaś jego plany będą zniweczone;
"Kto zrozumiał ducha (ruach) Pana i kto tak bliski jest jego zamiarom, że mógłby nam o tym powiedzieć?" (Księga proroka Izajasza 40, 13),
to znaczy kto zna rozkazy wynikające z Jego woli albo dostrzega system Jego Opatrzności w istniejącym świecie, tak że mógłby nam o tym opowiedzieć? Wyjaśnimy to w tych rozdziałach, w których będziemy mówić o Opatrzności.

Zatem hebrajskie słowo ruach, kiedy używane jest w odniesieniu do Boga, ma zasadniczo to piąte znaczenie; czasem jednak, jak to wyjaśniono powyżej, to ostatnie znaczenie, mianowicie "woli".
Znaczenie tego słowa w każdym indywidualnym przypadku powinno być zatem określone poprzez kontekst.

tłumaczenie Henryk Halkowski

Pokaż Uwagi moderatora

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2013, o 12:57 przez anawa, łącznie edytowano 2 razy
..


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 4 sierpnia 2013, o 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Owszem jest wiele znaczen ducha bo i duchy są różne ale my tu mówimy o Duchu YHVH
Duchu Mesjasza .
Co do rambama czy innym mędrców - czy oni uznali Jahszuah za Maszijach .
ich nauko sa różne jak i tzw 'Ojców kościoła" i każdy z nich może mieć takie poznanie
Jedni i drudzy mogą sie mylić i innych w błąd wprowadzać .

Do mnie należy sortowac ich słowa badać ich poznanie bo o Życie Wieczne chodzi a nie
o Owoc z Drzewa Poznania dobre- złe .
A jeśli oni nie przyjmuja że Jahszuah to Mesjasz Duch YHVH ,to gdzie są ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 4 sierpnia 2013, o 14:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Przekonania Rambama ,akurat w tym przypadku nie maja znaczenia, gdyż korzystamy jedynie z jego wiedzy odnośnie tekstu Tory i znaczenia występującego w niej słowa ruach(duch)
I właściwie jest to podstawa do prowadzenia rozmowy na temat słowa duch również i wzgledem NT, gdyż zarówno Jezus jak i apostołowie byli Żydami .Inaczej mówiąc odbierali tekst Tory w ten sam sposób.
Czego już nie można powiedzieć o Ojcach kościoła powszechnego a w dalszych skutkach kościołów reformowanych, wyznających w mniejszym czy większym stopniu teologię przez nich nauczaną,powielając ciągle te same błędy przysłaniające właściwy sens pism.
Takim owocem ich teologii jest miedzy innymi duch św, będący osobą. I nie wiem jak bardzo by gmatwać temat ,taka teza według powyższego nie ma uzasadnienia w tekście Tory. Nie mogła być zatem uznawana i głoszona przez Jezusa i jego uczniów.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 5 sierpnia 2013, o 18:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Też tak uważam ,że można korzystać z wiedzy dotyczącej Tory.
Co do ojców kościoła ,też zapoznałam sie z tekstem ,musiałam wiedziec co wklejam :)
ale to nie znaczy ,że podzielam czy też łacze sie z ich zdaniem .
Dowiedziałam sie ,że i pośród nich byli tacy co sie bali narazic innym ,tak to jest wszędzie.
Natomiast
Cytuj:
gdyż zarówno Jezus jak i apostołowie byli Żydami .
Inaczej mówiąc odbierali tekst Tory w ten sam sposób.

W tym mam odmienne zdanie owszem Apostołowie jak najbarziej natomiast Jahszuah jesli uznałam Go za Mesjasza - nie może byc Żydem :)
Wczoraj gdzieś czytałam o wymogach jakie ma spełniać człowiek którego uznają za mesjasza
:)
No cóż skoro taką czerowna jałowice chca wychodowac to może i mesjasza wychodują dzisiaj
medycyna ma wiele mozliwości ,ale to nie będzie Ten .

Swns Pism jest gmatwany dlatego bardzo potrzebujemy Jego Ducha Prawdy by odsłonił to co zakryte przed oczami .
Co do mnie to Głoszę wbrew tym co zgrzytają na mnie zębami ,ze Jahszuah JEST Mesjaszem czyli YHVH .

Rzym 10 ;13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia YHVH, będzie zbawiony.
Żydzi odrzucili usprawiedliwienie z wiary
14 Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli?
Jakże mieli uwierzyć w Tego, o którym nie słyszeli?
Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił?


15 Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani?
Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!

16 Ale nie wszyscy dali posłuch Ewangelii.
Izajasz bowiem mówi: YHVH, któż uwierzył temu, co od nas posłyszał?

17 Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest Słowo Mesjasza.

18 Pytam więc: czy może nie słyszeli?
Ależ tak:
Po całej ziemi rozszedł się ich głos, aż na krańce świata ich słowa.
.
Ale usłyszane SŁOWO nie zdało sie im na nic bo nie połaćzyli Go z Wiarą .
:)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 6 sierpnia 2013, o 07:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Cytuj:
W tym mam odmienne zdanie owszem Apostołowie jak najbarziej natomiast Jahszuah jesli uznałam Go za Mesjasza - nie może byc Żydem

Jezus nie tylko że był Żydem, to jego działalność obejmowała tylko Żydów.
Mówiąc o drugich owcach ,mówił o tych co byli rozproszeni po cesarstwie z dala od Izraela.
Działalność głoszenia im, sprawiła ,że zainteresowanie nastąpiło ze strony osób nie będących Żydami i dopiero Paweł rozszerzył ja również wśród nich.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Yahshua is Messiah YHWH
 Post Napisane: 6 sierpnia 2013, o 08:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
gapik napisał(a):
Cytuj:
W tym mam odmienne zdanie owszem Apostołowie jak najbarziej natomiast Jahszuah jesli uznałam Go za Mesjasza - nie może byc Żydem

Jezus nie tylko że był Żydem, to jego działalność obejmowała tylko Żydów.
Mówiąc o drugich owcach ,mówił o tych co byli rozproszeni po cesarstwie z dala od Izraela.
Działalność głoszenia im, sprawiła ,że zainteresowanie nastąpiło ze strony osób nie będących Żydami i dopiero Paweł rozszerzył ja również wśród nich.

Trudno to nazwać działalnością bo jakos tak brzmi ziemsko a przeciez chodziło o Dusze o grzech o Wyzwolenie z grzeszenia , czyli o sprawy dotyczące tego co duchowe.

Przyszedł do Swojej Własności do Swego Ludu ,przyszedł jako ich Właściciel mimo ze nazywa Siebie ich braćmi .
Jahszuah Mesjasz Nie był Żydem mimo ,że rodzi sie z niewiasty , to było wypełnienie obietnicy danej Dawidowi ,że Ten ród zostanie Wywyższony poprzez Jego(Mesjasza) przyjście.
Miriam została wywyższona poprzez -Niech mi sie stanie wedle Słowa Twego - ale danie miejsca w jej łonie nie sprawia że Ten który Zaistniał przez Słowo Stał sie Ciałem/mięsem
nie znaczy ,że był Żydem .
Właśnie o tym mówi JAHSZUA MESJASZ kiedy mówi - Jeśli nie uwierzycie że Ja JESTEM /ON
pomrzecie w grzechach swoich.
:idea:

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JHWH JEST Jahoshua
 Post Napisane: 9 września 2013, o 22:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Kochana NOEMI, ciekawi mnie skąd wzięłaś słowo YASHUA ?
bo jak dotąd ja znałem Jeshu'a, a dokładnie Jeshu'a HaMashijah, i ciekawi mnie czy jesteś Minim ? i a jeśli już jesteś to czy jesteś Mesjańska czy Mesjanistyczna.
W Mesjaszu Zibi

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JHWH JEST Jahoshua
 Post Napisane: 10 września 2013, o 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZibiShalom napisał(a):
Kochana NOEMI, ciekawi mnie skąd wzięłaś słowo YASHUA ?
bo jak dotąd ja znałem Jeshu'a, a dokładnie Jeshu'a HaMashijah, i ciekawi mnie czy jesteś Minim ? i a jeśli już jesteś to czy jesteś Mesjańska czy Mesjanistyczna.
W Mesjaszu Zibi

YahSzua - pisze też Jeszuah - pierwsze Yah Ratunkiem - drugie w Y...szua...H
w Yahveh jest szua-Ratunek.

HaMaszijah - no tak chodzi o szczególne podkreslenie -H-Ten ..

Co do Minim , a jak ty uważasz jestem czy nie jestem ?
Podobnie z Mesjańska czy Mesjanistyczna ?
Skoro pytasz to musi byc różnica - powiesz jaka ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: JHWH JEST Jahoshua
 Post Napisane: 13 września 2013, o 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 09:47
Posty: 184
Mesjanistyczni nie wierzą że Mesjasz jest Bogiem taka jest różnica.
Co do (H) to ono jest zawsze nieme gdy jest na końcu wyrazu.

_________________
Wierzysz że Bóg zrodził się w Betlejemskim żłobie !
Lecz biada ci jeśli nie zrodził się w tobie !

http://www.krolestwoboze.pl


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 13 września 2013, o 10:09 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL