Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 24 sierpnia 2013, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
Dobre pytanie .
poczekam na wypowiedzi innych :)
Można się duchowo narodzić do jakiegoś religijnego denominacyjnego systemu i być posłusznym religijnych wymysłów. A kto wierzy tak jak mówi Pismo i zastosuje to co jest napisane w Dz.Ap. 2: 38. Wtedy dożyje to co Bóg obiecał, i otrzyma nowe narodzenie od Boga i będzie tylko to praktykował co jedynie w Biblii napisane,jako nowe stworzenie w Chrystusie.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 24 sierpnia 2013, o 14:46 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 24 sierpnia 2013, o 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nikodem znał Pisma przestrzegał Tory i zapewne tradycji , był nauczycielem al jednak
Nie był Narodzony z Ducha nie widział Królestwa i Króla tego Królestwa.
Czy był Zbawiony ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 25 sierpnia 2013, o 13:00 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Gdyby Nikodem zyl przed czasami Jezusa jego wiara itd by wstarczyla do zbawienia ale w czasach Jezusa i potem najwazniejszy jest nasz stosunek do osoby i dziela Jezusa , takie jest moje zdanie na ten temat pozdrawiam ! Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 09:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Nie koniecznie ponieważ fakt ,ze składali ofiary ze zwierząt dowodzi ,ze nie byli zbawieni.

Nowo Narodzenie musi następować po czymś , coś dzieje sie w człowieku ,ze
Duch Święty może się w niego przelac Swoją Obecnością .
A moze pierw Naprawia człowieka w Sobie a potem z Siebie Rodzi ?
:) :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 11:07 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jer. 7:20-24
20. Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne - płonąć będzie i nie zgaśnie.
21. Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Dodajcie swoje całopalenia do swoich krwawych ofiar i jedzcie mięso,
22. Gdyż nic nie powiedziałem waszym ojcom, gdy ich wyprowadzałem z ziemi egipskiej, nic też nie nakazałem im w sprawie całopaleń i ofiar krwawych,
23. Lecz tylko to przykazanie dałem im, mówiąc: Słuchajcie mojego głosu, a Ja będę waszym Bogiem, wy zaś będziecie moim ludem, postępujcie całkowicie tą drogą, którą wam nakazuję, aby się wam dobrze działo!
24. Lecz oni nie usłuchali i nie nakłonili swojego ucha, ale postępowali według skłonności i uporu swojego złego serca i odwrócili się do mnie tyłem, a nie twarzą.
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 12:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Tak też potwierdziłeś ze ofiarami potwierdzali ze grzeszą a tym samym ,ze nie sa Zbawieni.
Usłyszane Słowo nie zdało sie im na nic ,gdyz nie powiązali go z WIARĄ .
list do hebr.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 13:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jesli Zydzi itp w ST wierzyli w przyjscie Mesjasza i trzymali sie prawa to byli zbawieni czyli nowo narodzeni i podobnie widze to dzis wiara w Jezusa i przestrzeganie Biblijnego dekalogu , pozdrawiam !
Tomasz G

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 26 sierpnia 2013, o 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Tomasz G napisał(a):
Jesli Zydzi itp w ST wierzyli w przyjscie Mesjasza i trzymali sie prawa to byli zbawieni czyli nowo narodzeni i podobnie widze to dzis wiara w Jezusa i przestrzeganie Biblijnego dekalogu , pozdrawiam !
Tomasz G

i Tomaszu czy znasz to miejsce Pisma w którym Pan podczas kuszenia przez diabła, odpowiedział mu, gdy ten zaproponował Panu aby zamienił te kamienie w chleb,
( Ew.Mat.4: 4): napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale KAŻDYM SŁOWEM, które pochodzi z ust Bożych.
Więc dekalog to trochę za mało, nie sądzisz?.
I jedna z tych wypowiedzi z każdego Słowa brzmi tak: (Dz,ap.2:38).
A Piotr do nich ( i wszystkich na tym forum ):
Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie dar Ducha ¦Świętego.
Czy tak rozpocząłeś w ten sposób Tomaszu i pozostali, aby żyć każdym Słowem?.
bez tego pierwszego biblijnego kroku, żaden z was nie ma nawet odpuszczonych grzechów,a co dopiero żyć każdym ze Słów Bożych.

Rozmawianie na temat Boga i Jego Słowa na tym forum to zbyt mało aby się Bogu podobać,i przynależność do jakiejś denominacji, zwłaszcza jak kler i pastorzy tych wyznań nie uznają tego biblijnego chrztu w imię Pana Jezusa, i uznają go za herezję i twierdzą że apostołowie się pomylili, powiedz sam czy apostołowie będący pod inspiracją Ducha Bożego i On przez nich mówił, może się mylić?,
Komu należy bardziej wierzyć?
ludziom w sutannach i koloratkach, czy Bogu Który przekazał ludziom to kosztowne nieomylne Słowo Boże.
Ja wierzę Słowu a nie ludziom co swoje owce okłamują, czy to katolików czy protestantów.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 27 sierpnia 2013, o 09:42 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Masz wiele racji ale wiara w Jezusa i trzymanie sie dekalogu ( jest wedlug mnie najwazniejsze ) pozdrawiam ! Tomasz G
Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 10:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Tomasz G napisał(a):
Masz wiele racji ale wiara w Jezusa i trzymanie sie dekalogu ( jest wedlug mnie najwazniejsze ) pozdrawiam ! Tomasz G
Obj. 12:17
17. I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.
(BW)

Nie ja mam rację ale Bogu ją przyznaj, bo ON tak powiedział, a ja ci to tylko przekazałem, Bogaty młodzieniec który przyszedł do Pana pytał się GO co ma czynić by otrzymać żywot wieczny, Pan mu powiedział co ma czynić, a ten MU rzekł że przestrzega przykazań, (dekalog) od młodości swojej, Pan mu powiedział że mu jednego brakuje, sprzedaj wszystkie majętności, ( a ty swoje własne poglądy), przyjdż i naśladuj MNIE. Bogaty młodzieniec na te słowa odszedł zasmucony. Potem go było widać w piekle i jak wołał do Abrahama o kroplę wody z umoczonego palca. Czy nie wiesz co Paweł powiedział?, że z uczynków zakonu nie będzie zbawione żadne ciało,nawet ci co przestrzegają soboty?, już ci powiedziałem że pierwszym krokiem do naśladowania Pana jest to co napisano w Dz.ap.2:38. czy tak uczyniłeś?, jeśli nie to oby nie było z tobą tak jak z tym młodzieńcem, co przestrzegał dekalog i inne nakazy zakonu.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 10:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
(RP napisał(a):
nowo - narodzenie to dzieło łaski
ale łaskę trzeba przyjąć
wiec gdy Bóg dotyka serc Słowem
mamy okazję do pierwszej decyzji - pytamy co mamy czynić
Bóg daje nam radę - opamiętajcie się - to łaska móc dostrzec ,że potrzebujemy opamiętania
potem Bóg zaleca - dajcie się zanurzyć w krwi - śmierci Baranka przez wyznanie w chrzcie Bożgo zbawienia w Jezusie
możemy się ochrzcić w imię Jezusa albo nie - to nasz wybór
Bóg potwierdza jego trafność udzielająć daru - nowego życia w Jezusie
tak to widzę
nowe narodzenie to dzieło łaski Boga udzielone posłusznym Jego Słowu
Na dowód tego że Bóg odpuścił ci grzechy masz obowiązek( a nie według własnego widzi mi się), przyjąć chrzest wodny w imię Pana Jezusa Chrystusa,( Dz.ap.2:38), a Bóg wtedy to potwierdza dając ci dar Ducha Świętego, jeśli to inaczej zrobisz, nic nie otrzymasz od Boga. Zrozumiałeś?. A tak ogółem dobrze powiedziałeś,tylko powinieneś położyć nacisk na to, że po dożytej pokucie z Bożej łaski, jest obowiązek chrztu w imię Pana Jezusa Chrystusa,nic innego nie płaci.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 10:27 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 marca 2013, o 15:31
Posty: 3947
Jak. 2:14-20
14. Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?
15. Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
16. A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, coż to pomoże?
17. Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.
18. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.
19. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.
20. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?
(BW)

_________________
viewtopic.php?f=2&t=1&p=3005#p3005
wyjasnie ze robie często wklejki różnych art,i tak odpowiadam na pytania - to mi oszczędza pisanie
przy moich niesprawnych rękach.i pomaga w byciu na forum
.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Tomasz G napisał(a):
Jak. 2:14-20
14. Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?
15. Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,
16. A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, coż to pomoże?
17. Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.
18. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.
19. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.
20. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?
(BW)

To miejsce również znam i się z nim zgadzam, a pierwszym uczynkiem twojej wiary, jest to co napisano w Dziejach apostolskich 2: 38.
Jeśli tak nie uczynisz, to twoja wiara jest martwa, czyli nie ma wartości przed moim Bogiem. Zrozumiałeś?.
Tego miejsca Pisma nie ominiesz, jeśli zależy ci na zbawieniu twojej duszy.
Po tym pierwszym kroku czynisz tak jak mówią o tym apostołowie włącznie z listem do Jakuba który tu fragment podałeś.
Jeśli tego pierwszego kroku nie uczyniłeś jesteś poza wolą Bożą, i sypanie cytatami nic ci nie pomoże.
Zwłaszcza jak jesteś członkiem jakiejś denominacji.
Pan został wyrzucony za drzwi tych kościołów, i puka.
Więc każe je opuścić, Objaw.18:4.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
W obecnych czasach wygląda to inaczej niż kiedys , sami zwróćcie uwage od kiedy
wiecie o czymś takim jak Zbawienie czy Nowo Narodzenie ?

Czy wyczytaliście o tym w katechizmie ?
A moze w książeczce do nabożenswa a moze śj chodząc od domu do domu mówili o tym ?
Zobaczcie w jakiej niewiedzy nas trzymano o żadnym Zbawieniu nie słyszałam.
Nie miałam pojęcia o Nowo Narodzeniu - jak myslicie dlaczego MILCZELI ci co powinni mówic ?

Moge powiedzieć ze Boga kochałam ,ale i bałam sie Go bo mówili ,że wszystko widzi i za dobre wynagradza a za złe karze.

Kary owszem ,bałam sie a o wynagradzaniu za dobre jakos nie czułam ,wrecz miałam żal
do Boga i to za wiele rzeczy.

Mysle że nasze życie przebiegało podobnie i Tomasza i RP - i ze każdy z nas potrzebował
POMOCY , bo bylismy na krawędzi życia i smierci.
Jesteśmy ,ze tak powiem z ODZYSKU i mamy całkiem inne spojrzenie na wiele spraw i życie i przede wszystkim Boga .

Moge powiedzieć ze - WOŁAŁAM W UCISKU I Pan mnie wysłuchał i znalazł i przyjał i Objawił
Siebie tak jak żaden człowiek nie zdołał mi o Nim opowiedzieć.

Przeczytałam ksiązke - " Najszczęsliwsi na świecie " i Zapragnełam Poznac takiego Boga.
Wołałam ze łzami wołałąm nie za soba ,ale Mnie DOTKNĄŁ ,okazał łaskę.

Nie wołałąm o Nowo Narodzenie bo nie miałąm o czymś takim pojęcia o zbawienie tez nie
wołałam ale wołałam - Pragne Ciebie poznac Osobiście - Daj mi Siebie Poznac jaki Ty jesteś.

Był to czas kiedy byłam jeszcze w krk ,ale chyba serce tam nie należało bo to przekracza
ich dogmaty :)

Tomasz napisał w skrócie i tak jest ,przeciez mamy sie opowiedziec za Bogiem a przeciw diabłu .
Jest to prosty przekaz nawet z krk z chrztu niemowlat .
Co do umierania kazdego dnia ?
No cóż to znowu cos z krk - tam Jezus umiera co dnia a nawet kilka razy dziennie.
Nie.
Raz Umieramy i Raz wstajemy do Życia .

Tak RP - ważne by nie przegapic Dotyku serca ale pragnac i pragnąć więcej i wiecej.









Emanuela nie wiem.
Moja droga, Bóg zawsze mówił w każdym okresie czasu przez apostołów i proroków i Pana Jezusa, ale tak zwani pasterze z krk, i protestanckich denominacji co teraz przez ekumenię wracają do matki. przez teologiczne interpretacje pozbawili mocy Słowa Bożego.
Ale Bóg w każdym okresie czasu i dziś także ma tych co są MU wierni i nawołuje tych ostatnich by opuścili te systemy i związali się tylko z Jego Słowem ja takich ludzi poznałem i pokutując zostałem ochrzczony biblijnym chrztem w imię Pana Jezusa Chrystusa, i od ponad 20 lat pokazuję ludziom do Kogo mają przyjść i uczynić tak jak jest napisane w Dz.ap.2:38.
ON potem poprowadzi cię gdzie masz się udać i przyjąć chrzest. I nikt nie powie ci że należeć musisz do ich wyznania, bo Bóg na to nie pozwala.
Bóg ma swoich ludzi którzy są osobiście przez Niego powołani do głoszenia Słowa i do tego aby chrzcić, zwłaszcza jak nie tylko ty jesteś co tego pragniesz ale jest was więcej, wystarczy do nich napisać, a przyjadą i przyjmiecie chrzest zgodny z tym co jest napisane w Dz.ap.2:38. http://www.freie-volksmission.de, jest to ponad wyznaniowa misja która nie nawołuje do członkostwa a do powrotu do Słowa, jak wejdziesz na tę stronę to tam się dowiesz resztę.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy Nowo-Narodzenie to kwestia osobistego wyboru
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 11:57 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
benpo napisał(a):
(RP napisał(a):
nowo - narodzenie to dzieło łaski
ale łaskę trzeba przyjąć
wiec gdy Bóg dotyka serc Słowem
mamy okazję do pierwszej decyzji - pytamy co mamy czynić
Bóg daje nam radę - opamiętajcie się - to łaska móc dostrzec ,że potrzebujemy opamiętania
potem Bóg zaleca - dajcie się zanurzyć w krwi - śmierci Baranka przez wyznanie w chrzcie Bożgo zbawienia w Jezusie
możemy się ochrzcić w imię Jezusa albo nie - to nasz wybór
Bóg potwierdza jego trafność udzielająć daru - nowego życia w Jezusie
tak to widzę
nowe narodzenie to dzieło łaski Boga udzielone posłusznym Jego Słowu
Na dowód tego że Bóg odpuścił ci grzechy masz obowiązek( a nie według własnego widzi mi się), przyjąć chrzest wodny w imię Pana Jezusa Chrystusa,( Dz.ap.2:38), a Bóg wtedy to potwierdza dając ci dar Ducha Świętego, jeśli to inaczej zrobisz, nic nie otrzymasz od Boga. Zrozumiałeś?. A tak ogółem dobrze powiedziałeś,tylko powinieneś położyć nacisk na to, że po dożytej pokucie z Bożej łaski, jest obowiązek chrztu w imię Pana Jezusa Chrystusa,nic innego nie płaci.

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 28 sierpnia 2013, o 11:57 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeszuah Mesjasz a my W NIM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL