Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 12 stycznia 2013, o 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
ciekawostka ?

Fulgoria Lucyfier czyli chrząszcz przypominający głową, głowę Kajmana (aligator południowo amerykański) kluczem do Historii Lucyfera?
Obrazek

Narazie nic nie wiadomo czy był on przodkiem gadów i w tym Reptilian na Ziemi, ale faktem jest że jego nazwa znaczy "LUCYFER".

Według mitów i doniesień Lucyfer to postać żywa, mieszkająca na Ziemi, dla którego czci organizowany jest reżim na planecie Ziemia.

W starożytnym Egipcie czczono wszelkie krzyżówki np. Ludzi Kotów, Ludzi Krokodyli, Ludzi Ptaków i innych.

Nauka wskazuje iż wszystkie te krzyżówki wzieły się z jednego osobnika przez co łatwo było można łączyć zwierzęta z postaciami ludzkiego pochodzenia. ....
.... Obecnie na Świecie między ludźmi żyją Reptilianie, tzw. ludzie węże.
W starożytnym Egipcie oddawano Boską cześć Krokodylom co świadczy o dużej potencji Anunnaków....

Symbol Reptilianina Człowiek Wąż
Obrazek..
.
Obrazek..
Symbol Anunnaków to Człowiek Krokodyl
http://illuminaci.pl/reptilianie.html

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 12 stycznia 2013, o 15:23 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 19 stycznia 2013, o 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Globalne mieszanie cywilizacyjne kosmitów na Ziemi trwa!
viewtopic.php?f=69&t=527

.
Nefilim
viewtopic.php?f=69&t=529&p=2265#p2265

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nasienie z Węża mit ?
 Post Napisane: 19 września 2013, o 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
benpo bracie , spokojnie ,sokojnie nie wiem dlaczego wątpisz w obecność Ducha Świętego
u RP ,czy niezrozumienie Słowa ?
Nie widzę zeby napisał coś co by miało wywołać taką reakcje u ciebie ?


To co napisał o Szabcie i ja tak uważam ,uwazam ze odpocznienie jest czyms więcej niż
nic nie robienie .
I co tu sie nie zgadza z prorokiem ?

Siostrzyczko, tu nie chodzi o sabat, ale o inne wypowiedzi rp, że to co prorok głosi w wielu aspektach się nie zgadza a objawienie dane prorokowi przez Boga na temat ,
,nasienia węża" nazywa spekulacją, a przecież to jest podany przez Boga fakt.
Przeczytaj sobie jego wypowiedzi.
Ja nie chcę go dobijać ale mu na pewne sprawy otworzyć oczy, w dodatku twierdzi że oblubienica przejdzie przez wielki ucisk, przecież to twierdzenie znam z denominacji, i jest ono niezgodne z Biblią i z tym co na ten temat głosił br. Branham i jest takze opisane w książkach br.Franka.
Czy człowiek który ma w sobie Ducha Bożego może mu mówić coś innego niżeli to co przekazał przez swego proroka i sługę Bożego który do dziś działa?, nie wierzę aby taki człowiek miał w sobie Ducha Bożego, może to jest jakiś duch ale nie ten Boży. Tu nie chodzi o krytykowanie go czy potępianie, ale żeby przyjął korektę i pozbył się tego co go trzyma z dala od Boga i od wiary w to co Bóg nam przekazuje przez sługę swego który teraz działa i głosi poselstwo Ewangelii z polecenia Bożego.
Ktoś kto się narodził do zboru żywego Boga nie kwestionuje nauczania postanowionych przez Pana sług Jego. Tak było w czasach apostołów i tak ma być na końcu czyli teraz, w zborze oblubienicy.
Czy ktoś z wierzących chrześcijan w pierwotnym zborze kwestionował naukę Pawła czy Piotra i pozostałych apostołów? nic mi o tym nie wiadomo na podstawie Pisma, ktoś kto to czyni pozostaje w tyle, ja mu tylko staram się pomóc aby wyrównał krok i szedł w rytmie Słowa aż Pan nam da to co na obecny czas obiecał, i zacznie się wtedy zapowiedziana w Słowie potężna manifestacja Synów Bożych nie wyłączając córek .
Nie możemy oglądać się wstecz na to co się działo gdy prorok żył, ale należy patrzeć na to co Bóg teraz czyni i w tym działaniu postawił brata który siedzi na kombajnie i zbiera żniwo jak mu to Pan pokazał w widzeniu. Kto współpracuje z nim ten współpracuje z samym Panem który go uczynił odpowiedzialnym by oblubienica otrzymywała duchowy pokarm na czas słuszny, ten pokarm to poselstwa wygłoszone przez br. Branhama i także to co głosi i pisze br. Frank.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 19 września 2013, o 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
benpo napisał(a):
noemi napisał(a):
benpo bracie , spokojnie ,sokojnie nie wiem dlaczego wątpisz w obecność Ducha Świętego
u RP ,czy niezrozumienie Słowa ?
Nie widzę zeby napisał coś co by miało wywołać taką reakcje u ciebie ?


To co napisał o Szabcie i ja tak uważam ,uwazam ze odpocznienie jest czyms więcej niż
nic nie robienie .
I co tu sie nie zgadza z prorokiem ?

Siostrzyczko, tu nie chodzi o sabat, ale o inne wypowiedzi rp, że to co prorok głosi w wielu aspektach się nie zgadza a objawienie dane prorokowi przez Boga na temat ,,nasienia węża" nazywa spekulacją, a przecież to jest podany przez Boga fakt.
Przeczytaj sobie jego wypowiedzi.
Ja nie chcę go dobijać ale mu na pewne sprawy otworzyć oczy, w dodatku twierdzi że oblubienica przejdzie przez wielki ucisk, przecież to twierdzenie znam z denominacji, i jest ono niezgodne z Biblią i z tym co na ten temat głosił br. Branham i jest takze opisane w książkach br.Franka.
Czy człowiek który ma w sobie Ducha Bożego może mu mówić coś innego niżeli to co przekazał przez swego proroka i sługę Bożego który do dziś działa?, nie wierzę aby taki człowiek miał w sobie Ducha Bożego, może to jest jakiś duch ale nie ten Boży. Tu nie chodzi o krytykowanie go czy potępianie, ale żeby przyjął korektę i pozbył się tego co go trzyma z dala od Boga i od wiary w to co Bóg nam przekazuje przez sługę swego który teraz działa i głosi poselstwo Ewangelii z polecenia Bożego.
Ktoś kto się narodził do zboru żywego Boga nie kwestionuje nauczania postanowionych przez Pana sług Jego. Tak było w czasach apostołów i tak ma być na końcu czyli teraz, w zborze oblubienicy.
Czy ktoś z wierzących chrześcijan w pierwotnym zborze kwestionował naukę Pawła czy Piotra i pozostałych apostołów? nic mi o tym nie wiadomo na podstawie Pisma, ktoś kto to czyni pozostaje w tyle, ja mu tylko staram się pomóc aby wyrównał krok i szedł w rytmie Słowa aż Pan nam da to co na obecny czas obiecał, i zacznie się wtedy zapowiedziana w Słowie potężna manifestacja Synów Bożych nie wyłączając córek .
Nie możemy oglądać się wstecz na to co się działo gdy prorok żył, ale należy patrzeć na to co Bóg teraz czyni i w tym działaniu postawił brata który siedzi na kombajnie i zbiera żniwo jak mu to Pan pokazał w widzeniu. Kto współpracuje z nim ten współpracuje z samym Panem który go uczynił odpowiedzialnym by oblubienica otrzymywała duchowy pokarm na czas słuszny, ten pokarm to poselstwa wygłoszone przez br. Branhama i także to co głosi i pisze br. Frank.

Dobrze ale mimo to lepiej docodzic spokojnie , wiem jak to jest na innych forach
dlatego TU , prosze o spokojne rozwazania.
Widzisz bracie . na jednym Drzewie owoce dojrzewają w róznym czasie nie wszystkie naraz Czy drzewo nie ma soków jednakich dla kazdego owocu ?

Widocznie R czymś sie zraził i teraz zajmie mu to więcej czasu ale musi sie wyzbyc
ludzkiego patrzenia bo wtedy ziemskie obrazy wypaczają Obraz oryginalny.

Wiesz ze kiedy Jeszuah zapytał ślepca - Co widzisz ? ten odpowiedział
widze ludzi jakby Drzewa .... wielu odrazu ma na mysli nasze ziemskie drzewa ,ale zapomina sie ze był slepy i nie mógł widziec jak wyglada drzewo .

On widział ludzi jako Drzewa te z Edenu widział oryginał widział z innego poziomu nie tego
ziemskiego.

RP widzi weza pełzajacego - i nie tylko on - dlatego tak wielu szydzi drwi bo patrza z tego poziomu .
Kiedy mówisz ze Wąż i sex z Ewa to widzi sie odrazu to co ziemskie zwierzęce a przeciez
trudno powiedziec jak to wygladało tam z tamtego poziomu .
Dlatego i Hardi nie moze inaczej jak wysmiewać i wyzywac ...
Co do Oblubienicy i wielkiego Ucisku , moze myli z Głupia Panna .
Moze nie rozdziela nie wiem a i takiego tematu tu jeszcze nie ma .

Moze w temacie Branhama ?

temat nasienia Węza był juz przerabiany teraz przeniesiony tutaj
viewtopic.php?f=16&t=20

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 19 września 2013, o 19:24 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
benpo
dziękuję za łaskę nie dobijania mnie
ale nie musisz się tak poswiecać
Nie otworzysz mi oczu bo mam już otwarte
wiec mozesz dalej pisać o czym chcesz i używać argumentów ad personam
miedzy innymi dlatego nie chcę być utożsamiany z tz poselstwem
bo rodzi w ldziach takie owoce jakie Ty tu prezentujesz
Nie zraziłem się do ludzi w poselstwie choć taka jak Twoja aragancka postawa jedyniezbawczości jest tam też obecna - odszedłem z powodu dość powszechnych objawów kultu człowieka i symboli
Nie mniej mam miłe wspomnienia też i nie atakuję braci ze względu na szacunek jaki żywię do przyjaciół z Woli Piotrowej
Dlatego kończę dyskusję o ewentualnych błędach w doktrynie tz poselstwa bo nie chcę się sprzeczać
Niech Cię Bóg błogosławi

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 19 września 2013, o 23:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
noemi napisał(a):
benpo napisał(a):
noemi napisał(a):
benpo bracie , spokojnie ,sokojnie nie wiem dlaczego wątpisz w obecność Ducha Świętego
u RP ,czy niezrozumienie Słowa ?
Nie widzę zeby napisał coś co by miało wywołać taką reakcje u ciebie ?


To co napisał o Szabcie i ja tak uważam ,uwazam ze odpocznienie jest czyms więcej niż
nic nie robienie .
I co tu sie nie zgadza z prorokiem ?

Siostrzyczko, tu nie chodzi o sabat, ale o inne wypowiedzi rp, że to co prorok głosi w wielu aspektach się nie zgadza a objawienie dane prorokowi przez Boga na temat ,,nasienia węża" nazywa spekulacją, a przecież to jest podany przez Boga fakt.
Przeczytaj sobie jego wypowiedzi.
Ja nie chcę go dobijać ale mu na pewne sprawy otworzyć oczy, w dodatku twierdzi że oblubienica przejdzie przez wielki ucisk, przecież to twierdzenie znam z denominacji, i jest ono niezgodne z Biblią i z tym co na ten temat głosił br. Branham i jest takze opisane w książkach br.Franka.
Czy człowiek który ma w sobie Ducha Bożego może mu mówić coś innego niżeli to co przekazał przez swego proroka i sługę Bożego który do dziś działa?, nie wierzę aby taki człowiek miał w sobie Ducha Bożego, może to jest jakiś duch ale nie ten Boży. Tu nie chodzi o krytykowanie go czy potępianie, ale żeby przyjął korektę i pozbył się tego co go trzyma z dala od Boga i od wiary w to co Bóg nam przekazuje przez sługę swego który teraz działa i głosi poselstwo Ewangelii z polecenia Bożego.
Ktoś kto się narodził do zboru żywego Boga nie kwestionuje nauczania postanowionych przez Pana sług Jego. Tak było w czasach apostołów i tak ma być na końcu czyli teraz, w zborze oblubienicy.
Czy ktoś z wierzących chrześcijan w pierwotnym zborze kwestionował naukę Pawła czy Piotra i pozostałych apostołów? nic mi o tym nie wiadomo na podstawie Pisma, ktoś kto to czyni pozostaje w tyle, ja mu tylko staram się pomóc aby wyrównał krok i szedł w rytmie Słowa aż Pan nam da to co na obecny czas obiecał, i zacznie się wtedy zapowiedziana w Słowie potężna manifestacja Synów Bożych nie wyłączając córek .
Nie możemy oglądać się wstecz na to co się działo gdy prorok żył, ale należy patrzeć na to co Bóg teraz czyni i w tym działaniu postawił brata który siedzi na kombajnie i zbiera żniwo jak mu to Pan pokazał w widzeniu. Kto współpracuje z nim ten współpracuje z samym Panem który go uczynił odpowiedzialnym by oblubienica otrzymywała duchowy pokarm na czas słuszny, ten pokarm to poselstwa wygłoszone przez br. Branhama i także to co głosi i pisze br. Frank.

Dobrze ale mimo to lepiej docodzic spokojnie , wiem jak to jest na innych forach
dlatego TU , prosze o spokojne rozwazania.
Widzisz bracie . na jednym Drzewie owoce dojrzewają w róznym czasie nie wszystkie naraz Czy drzewo nie ma soków jednakich dla kazdego owocu ?

Widocznie R czymś sie zraził i teraz zajmie mu to więcej czasu ale musi sie wyzbyc
ludzkiego patrzenia bo wtedy ziemskie obrazy wypaczają Obraz oryginalny.

Wiesz ze kiedy Jeszuah zapytał ślepca - Co widzisz ? ten odpowiedział
widze ludzi jakby Drzewa .... wielu odrazu ma na mysli nasze ziemskie drzewa ,ale zapomina sie ze był slepy i nie mógł widziec jak wyglada drzewo .

On widział ludzi jako Drzewa te z Edenu widział oryginał widział z innego poziomu nie tego
ziemskiego.

RP widzi weza pełzajacego - i nie tylko on - dlatego tak wielu szydzi drwi bo patrza z tego poziomu .
Kiedy mówisz ze Wąż i sex z Ewa to widzi sie odrazu to co ziemskie zwierzęce a przeciez
trudno powiedziec jak to wygladało tam z tamtego poziomu .
Dlatego i Hardi nie moze inaczej jak wysmiewać i wyzywac ...
Co do Oblubienicy i wielkiego Ucisku , moze myli z Głupia Panna .
Moze nie rozdziela nie wiem a i takiego tematu tu jeszcze nie ma .

Moze w temacie Branhama ?

temat nasienia Węza był juz przerabiany teraz przeniesiony tutaj
viewtopic.php?f=16&t=20


Jesli Bóg objawił prorokowi że Zwierzę noszące nazwę Wąż chodziło w pozycji wyprostowanej że wyglądał jak ludzka istota i potrafił do tego mówić, to nawet dziecko ze szkoły podstawowej jest w stanie zrozumieć że nie ma do czynienia z pełzającym gadem, prawda?, prorok wyrażnie to przekazał.

A dopiero potem gdy to zwierzę opanowane przez szatana dopuściło się tej złej rzeczy, Bóg go tak przeklął, że stało się pełzającym gadem. Ale widocznie dzieci to potrafią pojąć, a nie nafaszerowani własną wyobrażnią i teologiczie obciążeni dorośli. No nic widocznie tak już musi być.
Ten temat jak dla tych 70 uczni chodzących za Panem jest nie do przyjęcia ze powiedzieli: twarda to mowa, któż jej słuchać może i odeszli precz, i więcej za Panem nie chodzili.
A ja natomiast i wielu innych za to objawienie i wiele innych dziękujemy Bogu. Ty zapewne także siostro co? Takich reakcji ze strony wielu ludzi musimy sie spodziewać.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 20 września 2013, o 04:53 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Tak wąż mówił z drzewa
co tam robił ?
może był kimś na kształt małpy
jeżeli wiec seks z nim miał miejsce ?????
to może prawdą jest jak utrzymują niektórzy , że człowiek od małpy pochodzi ????


z jednego pnia wywiódł wszystkie narody ziemii
żadna spekulacja nie zaprzeczy Bozemu stworzeniu
Bóg stworzył człowieka jako męszczyznę i kobietę
innych ludzi nie stworzył
oni zaś rozmnażać się mielii
bo takie dał im poleceniw
w raju Bożym pod obecność Boga nie doszło do zoofilli /seks ze zwierzętami/
bo ta ohyda jest karą za bałwochwalstwo wg apostoła Pawła
a gdzie jest napisane ,ze Adam i Ewa byli bałwochwalcami ?

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 20 września 2013, o 05:33 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Noemi
nie widzę wężą pełzającego
ale chtrzejsze od innych zwierząt stworzenie mówiące z drzewa
nie pisze że wąż jak ludzie czy Bóg codzi po ogrodzie w pozycji wyprostowanej ale że mówi z drzewa
za karę dopiero zaczyna pełzać
ale już po grzechu
nie jedyne to zwierzę w Słowie co przemówiło
np oslica pewnego proroka w dobrej sprawie przemówiła
Pytam dlaczego na nasienie węża mam patrzyć cieleśnie ?
Dla mnie nasieniem węża nie jest seks
a zasianie niewiary w Boze Słowo
przez słowo przeciwnika
Słowo Boze to dobre nasienie - pszenica
Słowo przeciwnika to złe nasienie - kąkol który zostanie spalony - śmierć
Więc przyjęcie nasienia wężą - wątpliwość w Boże polecenie
stało się nasieniem grzechu - który gdy dojżał zrodził śmierć
Grzechem jest niewiara Bozemu Słowu
a nie czynność fizyczna - seks - bo to uczynek ciała jest
grzeszymy przez świadome odrzucenie Bozego słowa na rzecz własnego ja
dlatego właśnie nie przyjmuję tej zawartej w nauczaniu W.M.Branhama koncepcji nasienia węża bo
przenosi zródło grzechu na uczynek cielesny - seks
a wg mnie grzech na śmierć jest przeciw Duchowi SW
czyli jest w swerze Duchowej
polega na obdarzeniu chwałą należną Bogu przeciwnika i zaufaniu jego słowu - nasienu węża
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: z .. Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 20 września 2013, o 10:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
(RP napisał(a):
Tak wąż mówił z drzewa
co tam robił ?
może był kimś na kształt małpy
jeżeli wiec seks z nim miał miejsce ?????
to może prawdą jest jak utrzymują niektórzy , że człowiek od małpy pochodzi ????


z jednego pnia wywiódł wszystkie narody ziemii
żadna spekulacja nie zaprzeczy Bozemu stworzeniu
Bóg stworzył człowieka jako męszczyznę i kobietę
innych ludzi nie stworzył
oni zaś rozmnażać się mielii
bo takie dał im poleceniw
w raju Bożym pod obecność Boga nie doszło do zoofilli /seks ze zwierzętami/
bo ta ohyda jest karą za bałwochwalstwo wg apostoła Pawła
a gdzie jest napisane ,ze Adam i Ewa byli bałwochwalcami ?

Wiecie ze te wasze polemiki mają dobry wpływ bo zmuszają do MYSLENIA i to samodzielnego :)

Mówisz ze nie doszło do zoofili w ogrodze Eden pod Nieobecność Boga ?
A jednak pod nieobecność zatem Wąż -Nachasz wykorzystał sytuacje.

Eden to szczególne miejsce tu wszystko jest przedstawione inaczej niż na tej Ziemi
Drzewa jako istoty .
Zwierzęta ? tez wiemy tylko z nazwy z imienia ale czy widzimy oryginał ?

Rozmyslałam o Adamie Ewie i Nachasz-Wężu- Ślniącym i o tym co tam zaszło
a nawet jak to zaszło.

Powiedzcie co wiemy o grzechu ?

Duch Święty przypomniał mi

1Kor 6:18 bw "Uciekajcie przed wszeteczeństwem.
Wszelki grzech, jakiego człowiek się dopuszcza, jest poza ciałem; ale kto się wszeteczeństwa dopuszcza, ten grzeszy przeciwko własnemu ciału."

Zobaczcie jakie to ważne i jak umyka naszej uwadze.

Kazdy grzech jest poza ciałem nie dotyka naszego ciała nie niszczy naszego DNA.
Ale jest coś co moze przeniesćć DNA do innej komórki i to DNA nie zostanie tam zmienione
będzie takie samo .
(wczoraj na Hhistory)

Tak tam w Eden doszło do przeniesienia DNA Węza do komórki Ewy !...
I co więcej ,ze to Węzowe DNA pozostaje niezmienne , czyli ze nadal moze byc rozpoznane przez DNA naszego ciała !!!

RP , to sie stało Waż pokazał przedstawił Ewie swoją okazałość, inteligencje .Nie wiem jak
to wygladało w jaki sposób ale Ewa była zachwycona przyszłością jaką 'malował'
przed nia Wąż-Nachasz- LŚNIĄCY.

On Lsnił dlatego moze przybierac postac anioła światła bo nadal zachował DNA, mimo ze został wyrzucony,strącony na ta Ziemię.

Jego opis

Ez 28:13 bg "Byłeś w Eden, ogrodzie Bożym; wszelki kamień drogi był …"
"Byłeś w Eden, ogrodzie Bożym; wszelki kamień drogi był nakryciem twojem, sardyjusz, topazyjusz, i jaspis, chrysolit, onyks, i beryl, szafir, kabunkuł, i szmaragd, i złoto; w ten dzień, któregoś ty stworzony, zgotowane są u ciebie narzędy bębnów twoich i piszczałek twoich."

Ez 31:8 bg "Cedry go nie przewyższały w ogrodzie Bożym, jedliny nie były równe latoroślom jego, a kasztanowe drzewa nie były podobne gałęziom jego; żadne drzewo w ogrodzie Bożym nie było mu równe w piękności swojej."

Ez 31:9 bg "Jam go pięknym uczynił dla mnóstwa gałęzi jego, i zajrzały mu wszystkie drzewa w Eden, które były w ogrodzie Bożym."

Z tego opisu widac ze nie miał sobie równego ,że nikt nie był jak on.
A wszystko przedstawione w obrazie Drzew zatem Drzewo Dobra i złą to musi byc on.
A czym jest owoc ?
Nie mozemy brac ziemskich obrazów i porównywac z tamtym poziomem .
Co znaczy - zerwała i jadła , co sie kryje za tymi słowami ?

Drzewo piekna Istota posiada 'owoce' czyli co to jest ?
Ewa widzi ,ze Drzewo jest piekne i OWOC ma piekny godny poządania ...

Co znaczy ze jadła ?
Salomon mówi -

Prz 30:20 bg "Takać jest droga niewiasty cudzołożącej: je, a uciera usta swoje, i mówi: Nie popełniłam złego uczynku."


Zatem w Edenie doszło do grzechu cudzołóstwa bo

Rz 7:2 bw "Albowiem zamężna kobieta za życia męża jest z nim związana prawem; ale gdy mąż umrze, wolna jest od związku prawnego z mężem."

Rz 7:3 bw "A zatem, jeśli za życia męża przystanie do innego mężczyzny, będzie nazwana cudzołożnicą, jeśliby jednak mąż zmarł, wolna jest od przepisów prawa i nie jest cudzołożnicą, gdy zostanie żoną drugiego męża "

Ewa była iszą Adama i złączyła sie z Weżem zerwała 'OWOC i jadła i dałą tez mężowi swemu.i on jadł.

To jest pierwszy grzech przekroczenie , Grzech przeciwko ciału.

Wąż-Nachasz spowodował rozdzielenie Adam i Ewy nastąpił rozpad Ewa została pozbawiona stanowiska jakie miała jako isza .

Wąż przez meżczyzne przejmuje kontrole nad kobieta i zniewala ja przez tego któremu
była Pomocą ..

Wszyscy zostaja wygnani strąceni na Ziemie od momentu wygnania stają sie zakładnikami
Węża az do Dnia wykupienia .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Pod nieobecność Boga ??????????????
W GenEden nie było i nie będzie ciała i krwi .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
efroni napisał(a):
Pod nieobecność Boga ??????????????
W GenEden nie było i nie będzie ciała i krwi .

A to juz musi sam powiedzieć co miał na mysli ,byc może to ,ze w tym momencie
w tym miejscu Boga nie było .

Co do Krwi , była czy nie była a jeśli była to jaka jaki wygląd nie wiem.
Jednak wiesz ,ze w imieniu Adam jest własnie Dam-krew .
Moze własnie Tą Dam zepsuto ?
Ciało tez mogło inaczej wygląd .

Jesli - jak na Górze tak na dole ,to znaczy ze tm było bo tam pierwowzór.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
Gdyby Boga nie było choćby na ułamek sekundy światy po prostu przestałyby istnieć

Ogród Edenu i Eden to światy duchowe i nic materialnego (ciało i krew) w nich nie istnieje .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2013, o 15:53
Posty: 548
To niewymawialne czteroliterowe imię Boga oznacza; " Jestem tym który jest " , "Jestem Istniejącym",
"Jestem Będącym", "Wiekuisty" (wiecznie istniejący) lub po prostu "Istniejący" wiec nie może być tak
że Go nie było . On zawsze jest i wszystko widzi i doskonale wie co się dzieje w przeciwnym razie nie byłby Bogiem .

Na dole jest podobnie a to nie znaczy tak samo .

_________________
Skoro nie można skasować konta , biorę "urlop"


Rozmawiam/ałem z Wami jak uczeń w szkole podczas przerwy ,
który tak zrozumiał wykład nauczyciela .


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 16:01 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Czytałem ta gnostycką pra ewangelię w której jest opis przytoczony przez Noemi
myślę , że to ciekawe
ale ja pozostanę przy swoim
i nie będę przypisywał grzechu wężowi
a raczej decyzji człowieka
bo i pierworodnemu Adama i Ewy Bóg dał tę samą szansę by nie zgrzeszyć
ale ów wybrał grzech
mówi do niego wszak - Oto u drzwi twoich stoi grzech
ale ty - MASZ Moc panować nad nim
szukanie winnego grzechu w kimś innym niż człowiek czyni z Boga niesprawiedliwego sedziego
Bowiem to Adamowi Bóg powiedział - z twojego powodu bedzie przekleta ziemia po ,której stąpasz
wężowi zaś obiecał jedynie że potomstwo niewiasty zetrze mu głowe
podoba mi sie w tej sprawie podejście braci z Izraela ,którzy "nie demonizują " roli przeciwnika
a raczej kierują uwagę na wolną wolę człowieka
jego pragnienie bycia jak Bóg jako przyczynę przyjęcia nasienia niewiary .
Przyczyną upadku człowieka wg tego ujęcia była pycha ludzka
ta przychodzi przed upadkiem
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wąż-Nachasz węzowe istoty
 Post Napisane: 20 września 2013, o 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18360
Cytuj:
Czytałem ta gnostycką pra ewangelię w której jest opis przytoczony przez Noemi
myślę , że to ciekawe
ale ja pozostanę przy swoim
i nie będę przypisywał grzechu wężowi

O jakiej gnostycznej powieści mówisz co ja przytoczyłam wskaz bo nie wiem o co chodzi?

Coś takiego ?!
uważasz ze Wąż nie brał w tym udziału :shock:
Powiedz skad mowa o Nasieniu-potomstwie Węża/Nachasz ?
Czy potomstwo nie oznacza tego samego w KAŻDYM przypadku czy to człowieka czy zwierzęcia ?


Oczywiście ze możesz pozostac przy swoim , mimo braku argumentów a wrecz pomimo
argumentów Biblii .

RP czy kiedykolwiek tak pożądnie tak dogłebnie zastanowiłeś sie nad tym co sie stało
w Eden .
Dlaczego zostali wygnani z Edenu dlaczego napisano ze Ewa urodziła synów boleści.?
Dlaczego mowa jest a wrecz nakaz zabijania tych co łącza sie ze zwierzętami ,przeciez
jest to nakaz dla Israela .

Powinni sie obrazic ze takie coś się im sugeruje .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 20 września 2013, o 16:26 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » BIBLIA a W. Branham -


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL