Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 8 października 2013, o 15:48 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
farezeusze mieli inny problem bo kłamali
mówili , że On mieni się Bogiem czego On nie czynił by nie przyjmować chwały od ludzi
wcale nie zastanawiali się kim On jest tylko Go osądzali
tutejsi dyskutanci nie osądzają Jezusa jedynie zastanawiają sie kim On jest
dla nas
Nikt tu nie kwestionuje podstawowej roli Jeshuah ,że był Mesjaszaem
problem stanowi dla niektórech objawienie YHVH w Nim
więc Noemi proszę przez wzglad na Jego imię powstrzymaj się od kategorycznych osądzających porównań
bo są zbyt daleko idące
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 8 października 2013, o 15:48 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 9 października 2013, o 07:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
ale JAHSZUAH Mesjasz nie nosił tytułu Boga ,tylko Sługi umywający nogi .

Przestańcie zaciemnać Prawdę .

Skoro juz o prawdzie mówisz, to proszę skomentuj ten cytat;"Lecz anioł rzekł do Niej: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 9 października 2013, o 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
(RP napisał(a):
farezeusze mieli inny problem bo kłamali
mówili , że On mieni się Bogiem czego On nie czynił by nie przyjmować chwały od ludzi
wcale nie zastanawiali się kim On jest tylko Go osądzali
tutejsi dyskutanci nie osądzają Jezusa jedynie zastanawiają sie kim On jest
dla nas
Nikt tu nie kwestionuje podstawowej roli Jeshuah ,że był Mesjaszaem
problem stanowi dla niektórech objawienie YHVH w Nim
więc Noemi proszę przez wzglad na Jego imię powstrzymaj się od kategorycznych osądzających porównań
bo są zbyt daleko idące
pozdrawiam


Nie masz racji ,Faryzeusze znali Pisma i dobrze wiedzieli ze JAHSZUAH mini sie ze jest YHVH
dobrze rozeznawali Jego wypowiedzi i wypowiedzieli na GŁOS ,ze sie podaje za Boga ..
JAHUSZUAH mówił w taki sposób ,że nie ulegało wątpliwości za kogo sie podaje.

Dlatego zarzucali Jahszuah ,ze Bluźni.
Nie mów ,ze nie osądzali Kim jest , bo tak nie było masz na to wersety .
Sytuacja tu czy gdziekolwiek indziej jet taka sama , dokładnie taka sama .
NIE DOPUŚCIĆ by uznano ,ze JAHSZUAH JEST Bogiem YHVH -Ojcem Wiekuistym.
Podstawową role ma Jahszuah ,że był Mesjaszem ?
O to chodzi ze nie mówi sie Kim Jest Mesjasz ,nie mówi sie ,ze to Sam YHVH.

Twierdzisz ze dysktutanci nie osadzają Jeszuah , tylko ja osadzam dyskutantów i mam sie powstrzymac ?

Czyli mam zaprzestac czego ,osądzan czyli czego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 9 października 2013, o 09:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
gapik napisał(a):
noemi napisał(a):
ale JAHSZUAH Mesjasz nie nosił tytułu Boga ,tylko Sługi umywający nogi .

Przestańcie zaciemnać Prawdę .

Skoro juz o prawdzie mówisz, to proszę skomentuj ten cytat;"Lecz anioł rzekł do Niej:
"Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"


Jesli juz podajesz wersety to podawaj konkretne miejsce - bedzie dla tych co czytają.

A teraz czytaj dalej i dalej , bo jest to bardzo ważne co tu napisano i niech cie bedzie
Objawione.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 9 października 2013, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
noemi napisał(a):
gapik napisał(a):
noemi napisał(a):
ale JAHSZUAH Mesjasz nie nosił tytułu Boga ,tylko Sługi umywający nogi .

Przestańcie zaciemnać Prawdę .

Skoro juz o prawdzie mówisz, to proszę skomentuj ten cytat;"Lecz anioł rzekł do Niej:
"Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"


Jesli juz podajesz wersety to podawaj konkretne miejsce - bedzie dla tych co czytają.

A teraz czytaj dalej i dalej , bo jest to bardzo ważne co tu napisano i niech cie bedzie
Objawione.

Czytam ,czytam i czytam...no i cóż? Dziękuję za wyczerpujacy komentarz.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 13 października 2013, o 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
To zacznij czytanie od poczatku i nadal czytaj ew łukasza .
gapik to ty musisz zobaczyć i to sam swoimi duchowymi oczami .
Ja tu nic nie poradzę ,to jak z tymi obrazkami w ktorych jest ukryta np twarz
i trzeba ja zobaczyć .
Jak raz zobaczysz bedzie to juz w tobie zapieczętowane.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 13 października 2013, o 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
gapik napisał(a):
noemi napisał(a):
ale JAHSZUAH Mesjasz nie nosił tytułu Boga ,tylko Sługi umywający nogi .

Przestańcie zaciemnać Prawdę .

Skoro juz o prawdzie mówisz, to proszę skomentuj ten cytat;"Lecz anioł rzekł do Niej: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"

Drogi gapciu, wybacz że to powiem, ale tym nickiem GAPIK, pokazujesz jaki jesteś, gapowaty, ty widzisz jedną stronę medalu, a medal ma dwie, Miriam urodziła Syna, naszego Zbawiciela, zapowiedzianego przez proroków, a Izajasz nazwał Go: Albowiem dziecię narodziło się nam, Syn jest nam dany, i spocznie władza na Jego ramieniu, i nazwą Go: Códowny Doradca, Bóg Mocny, Książę Pokoju. Potężna będzie władza i pokój bez końca. (Izajasz: 9, 5-6). A ja ci pokazuję teraz drugą stronę tego samego medalu. Ja wiem że Ten co umywał uczniom nogi jako Sługa, był również i Jest do dziś Jedynym Bogiem, zacznij uważniej czytać Słowo Boże to w końcu zauważysz ze nie ma dwóch czy trzech bogów ale tylko JEDEN BÓG. Jahwe Starego Testamentu, to jest Jezus ( Jahschua) Nowego Testamentu. Chyba wiesz co oznacza imię JEZUS ?, JAHWE - ZBAWICIEL. Dlatego nadano dziecku imię JEZUS. To pokazuje że JAHWE zgodnie z obietnicą że przyjdzie i zbawi swój lud, i zgodnie z tą obietnicą przyszedł 2000 lat temu i to wykonał, dla ludzi z pogan a wkrótce zbawienie otrzymają żydzi. Oni rozpoznają KOGO PRZEBODLI, własnego MESJASZA. Nadążasz gapciu?. Obyś to w końcu zrozumiał, apostołowie wiedzieli kim jest człowiek który czynił to wszystko co osobiście widzieli. To był i Jest do dziś ucieleśniony BÓG. Faryzeusze natomiast i kapłani choć to widzieli, nie rozpoznali własnego Boga, i wydali GO na ukrzyżowanie. To Bóg miał w planie, że zaślepi Izraela, abyśmy my i nasi przodkowie mieli możliwość dożyć zbawienia. Wkrótce to się zmieni, łaska wróci do żydów, i będzie wywołanych tych 144 tysiące żydów,a łaski dla narodów już nie będzie. Nadal w swym zaślepieniu kaznodzieje denominacyjni będą głosić o Chrystusie i o zbawieniu, a faktycznie tego zbawienia nie będzie, będzie na wieki za póżno. Lepiej nie dyskutuj, ale uczyń tak jak jest napisane w Dz.ap.2:38. Żyjemy bowiem na samym końcu czasu łaski.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 14 października 2013, o 07:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Słusznie prawisz, mój nick odwołuje się do gapienia , czyli patrzenia oraz do gapowatości .Oczywiście ze względu na swą gapowatość nie zawsze nadążam a Biblii od dawna nie czytam nawet uważnie, raczej ją rozważam ,(chociaż to może za mocno powiedziane) gdyż samo czytanie jest mało owocne. Co do Jedyności Boga ,to nie tylko takie stanowisko wypływa z Biblii, co tym samym zaprzecza iż Jezus, który nosił identyczne imię jak Jozue, jest tym właśnie Bogiem .Zaprzecza temu chociażby werset o skomentowanie którego prosiłem, a w zamian otrzymałem wykład z tekstu Izajasza.
Ale co by nie mówić Twoje stanowisko jest współistotne z tezami o ewolucji Boga niektórych komentatorów religijnych, jak i niestety u jego podłoża leży trynitaryzm, czy tego sobie życzysz czy nie.
Oczywiście apostołowie wiedzieli kim jest Jezus; Jezus zapytał swych uczniów: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywegoAle nie nadążam, w kwestii ;jak Pomazaniec, Syn Boży jest tym samym Bogiem, który Go Namaścił ,wskrzesił itd.,itd…..
(Mówiąc o 144 000 ,warto zastanowić się nad symbolika liczby 12. Poza tym właściwszą wydaje się być z tego względu cyfra 144.)to tak na marginesie.
Dz.ap.2:38,poprzedza werset ;
Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem".Idąc dalej nie żyjemy na końcu łaski lecz na jej początku ,dlatego skłonny jestem przyznać Tobie rację ,iż kaznodzieje głoszą zbawienie ,którego nie będzie ze względu na bierność i bezowocne wyczekiwanie.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 14 października 2013, o 09:38 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
Zgodzę się ,że problemem w uznaniu jedności Bożej jest fakt że współcześni modaliści wychodzą od koncepcji trójcy
w jakiejś ewolucji w stosunku do pierwotnego spojżenia
Powszechne jest spojżenie na Boga w pryzmacie koncepcji osoby
Ponieważ Boga nikt nigdy nie widział
i tak na prawdę raczej się Go nie zna zwłaszcza Jego myśli
to z konieczności patrzymy na Boga jak na kogoś podobnego nam - osobę/osoby/ z osobowością
na kształt i podobieństwo człowieka
Wiec stwarzamy sobie obraz Boga
zamiast przyjąć taki Jego obraz który jest w Jezusie
On mói że Bóg to Duch
prawdziwi piewcy czczą Go w Duchu
i Prawdzie
którą jest Pan Jezus Chrystus
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 14 października 2013, o 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
gapik napisał(a):
Słusznie prawisz, mój nick odwołuje się do gapienia , czyli patrzenia oraz do gapowatości .Oczywiście ze względu na swą gapowatość nie zawsze nadążam a Biblii od dawna nie czytam nawet uważnie, raczej ją rozważam ,(chociaż to może za mocno powiedziane) gdyż samo czytanie jest mało owocne. Co do Jedyności Boga ,to nie tylko takie stanowisko wypływa z Biblii, co tym samym zaprzecza iż Jezus, który nosił identyczne imię jak Jozue, jest tym właśnie Bogiem .Zaprzecza temu chociażby werset o skomentowanie którego prosiłem, a w zamian otrzymałem wykład z tekstu Izajasza.
Ale co by nie mówić Twoje stanowisko jest współistotne z tezami o ewolucji Boga niektórych komentatorów religijnych, jak i niestety u jego podłoża leży trynitaryzm, czy tego sobie życzysz czy nie.
Oczywiście apostołowie wiedzieli kim jest Jezus; Jezus zapytał swych uczniów: "A wy za kogo Mnie uważacie?" Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywegoAle nie nadążam, w kwestii ;jak Pomazaniec, Syn Boży jest tym samym Bogiem, który Go Namaścił ,wskrzesił itd.,itd…..
(Mówiąc o 144 000 ,warto zastanowić się nad symbolika liczby 12. Poza tym właściwszą wydaje się być z tego względu cyfra 144.)to tak na marginesie.
Dz.ap.2:38,poprzedza werset ;
Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem".Idąc dalej nie żyjemy na końcu łaski lecz na jej początku ,dlatego skłonny jestem przyznać Tobie rację ,iż kaznodzieje głoszą zbawienie ,którego nie będzie ze względu na bierność i bezowocne wyczekiwanie.

Zapomniałem ci jeszcze jedno miejsce Pisma podać gdzie jest pokazane Kim Jest Pan Jezus Chrystus i sam się Janowi przedstawia, więc teraz ci to przedstawiam, bez cytowania, wskazawszy ci tylko miejsce Pisma: Objawienie 1: 14 - 18. Może dzięki tej osobistej wypowiedzi Pana Jezusa dotrze do ciebie kim jest Ten który tak o sobie mówi, co Bóg w Starym Testamencie o Sobie powiedział. Trójca wydumana przez ojców odstępczego kościoła katolickiego nie istniała i nie istnieje. Ja wierzę i wiem ze Bóg jest Jeden który Objawił się jako Ojciec nad nami, następnie jako Syn (Immanuel) pomiędzy nami, a po wylaniu Ducha Świętego Jako Bóg w nas w formie Ducha Świętego. To nie jest moje rozważanie Słowa ( główkowanie), ale objawienie od Boga.Amen. Zawsze Jeden Bóg. Jahwe Starego Testamentu to jest Jezus Nowego Testamentu. Załapałeś Gapik?. Zmień nick, bo nawet nie wiesz jaki to rodzaj ducha z powodu tego na ciebie wpływa. Ja czytałem na jednym forum wypowiedzi człowieka, który obrał sobie za nick ,, Lucyfer", jego wypowiedzi z tego powodu zawsze były kłamliwe na temat treści Biblii. Nie zrozum mnie żle, nie piszę tego by ci dokuczyć, czy wyśmiać. A bez codziennego czytania Słowa nie ma rozwarzania tegoż Słowa, i proszenia Boga o zrozumienie, tego co się czyta. Większość główkuje nad Słowem bez zrozumienia, i przez to główkowanie dają fałszywy wykład, dlatego z tego powodu mamy tyle denominacji, kazdy inaczej rozumie to co w Słowie napisane. Wierzący wierzy tak jak mówi Pismo, i czeka aż to Pismo Bóg mu objawi.Wierzy KAŻDEMU SŁOWU, czy je rozumie lub nie, aż mu Bóg otworzy umysł aby rozumieć Pisma, jak to było z uczniami zdążającymi do Emaus.

_________________
benpo-on


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 października 2013, o 07:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
Zacznijmy zatem od mojego nica któremu poświęcasz dużo uwagi ,co świadczy że jest trafiony. Chociaż nie zależy mi na skupianiu się na mnie i mojemu nickowi czy awatarowi przeznaczając aż tyle uwagi, bo przecież nie po to się tutaj spotykamy.
Oczywiście nie można rozważać treści bez jej czytania ,toteż powiedziałem tyle ze może nie wprost, iz samo czytanie a nawet znajomość tekstu na pamięć jest bezowocna.

Wracając do tematu ,jak widzę użyłeś dosyć mocnego argumentu z Objawienia ,używanego zazwyczaj przez trynitarian a mającego na celu potwierdzić że Bóg to Jezus.
No i cóż ?Myślę ze mój komentarz tego cytatu jest zbyteczny, gdyż jak to szczególnie w Nowym testamencie się dzieje ,samo pismo w jego dalszej treści wyjaśnia znaczenie słów .
W tym przypadku znaczenie słów odnajdujemy w mowie do każdego ze zborów wyjasnianie zatem z mojej strony niczego nie doda.Można dodać iż co oznacza określenie "pierwszy" ; (Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków ),to pierwszy z umarłych. Szczególnie proszę zwróć uwagę na rozdział 3 werset 12 ;
Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego
i już nie wyjdzie na zewnątrz.
I na nim imię Boga mojego napiszę
i imię miasta Boga mojego,
Nowego Jeruzalem, co z nieba zstępuje od mego Boga,
i moje nowe imię.

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Ostatnio edytowano 15 października 2013, o 07:53 przez gapik, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 października 2013, o 07:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013, o 08:57
Posty: 274
(RP napisał(a):
Wiec stwarzamy sobie obraz Boga
zamiast przyjąć taki Jego obraz który jest w Jezusie
On mói że Bóg to Duch
prawdziwi piewcy czczą Go w Duchu
i Prawdzie
którą jest Pan Jezus Chrystus
pozdrawiam

Ewangeli Jana rozdzial 14 jak myślę nawiązuje do Twojej wypowiedzi?

_________________
"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia."
Erich Fromm


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 października 2013, o 09:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 306
Lokalizacja: Wa-wa
Dodam ci jeszcze bardziej mocnego, ... podam ci pewien fragment książki sługi Bożego który osobiście został powołany przez Pana i nie wierzy w żadną trójcę jak i ja, Książka nosi tytuł:
Na początku było Słowo nie interpretacja autor: Ewald Frank. a teraz wklejka:
Wielkie odstępstwo

Jak to mozliwe, ze nawet w zborach, w ktorych jeszcze do niedawna slano modlitwy do tronu laski w imieniu Jezusa Chrystusa, teraz zmieniono kurs na tradycyjno-koscielny i opuszczono biblijny fundament? Gdyby dzisiejsi przewo­dnicz4cy zborow rozpoznali, iz Bog przywraca teraz wszystko do pierwotnego stanu, czyz nie powinno być raczej odwrotnie? Czy Pawel nie musialby znowu spytac: „Ktoz was omamil?” (Gal. 3, 1). Dziwne rzeczy wprowadzono szcze­golnie w ponadwyznaniowych zgromadzeniach charyzmatycznych. Zachwyceni ludzie pod wplywem pewnego rodzaju muzyki dyskotekowej poddają się bezwolnie atmosferze.
Na rozkaz wszyscy uczestnicy takiego zgromadzenia zrobią wszystko, co się im powie. Przychodzą do przodu i zgodnie z oczekiwaniami padają rzędami na plecy. Charyzmatyk wyjasnia, iz zostali „zabici” przez Ducha Swiętego i przeszli do odpocznienia Bozego. Ale czy naprawdę tak jest?
Kto czytal Pismo Swięte, wie, iz w obecnosci Bozej wszyscy, bez wyJątku, padali na twarz: od Abrahama (1. Mojz. 17, 3) poprzez Mojzesza i Aarona (4. Mojz. 14, 5) po Jozuego (5, 14) i caly Izrael przy poswięceniu swiątyni (1. Krol. 18,39). Dawid zawolal: „Pojdzcie, poklorimy się i padnijmy na twarz! Klęknijmy przed Panem, Który nas uczynil!” (Ps. 95, 6). Takze Daniel padl na twarz (8, 18). Jezus padl w Getsemane na Swa twarz (Mat. 26, 38-42). Pawel pisze w 1. Kor. 14, 25, iz tam, gdzie przez dar prorokowania dziala Duch Bozy, ludzie padaja na twarz. Takze Jan na wyspie Patmos upadl na twarz (Obj. 1, 17). Nawet niebiosa, oddając chwalę, padają na twarz: „A wszyscy aniolowie stali wokolo tronu i starcow, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali poklon Bogu, mowiąc: Amen! Blogoslawieristwo i chwala, i mądrosc, i dziękczynienie, i czesc, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wiekow. Amen” (Obj. 7, 11-12).
Ktos musi przeciez powiedziec, ze cos się nie zgadza i ostrzec! Grozba upadku na plecy zostala skierowana w Slowie Bozym do tych, ktorzy nie chcieli sluchac i nie weszli do Bozego odpocznienia. „Dlatego dojdzie ich stowo Pana: Przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, troche tu, trochę tam – aby idąc padli na wznak i potlukli się, uwiklali się i zostali zlapani” (Iz. 28, 7-13). Dokladnie to Slowo wypelnia się teraz wszędzie. Gdy ludzie tak padaJą, jak mowi tutaj Slowo, to chyba nie mozna mowic o blogosla­wienstwie, lecz o sądzie. Napomnienie „Sprawdzajcie duchy!” jest szczegolnie teraz przykazaniem godziny. Jednak to moze nastąpic tylko przy porownaniu ze Slowem Bozym. Teraz, w czasie konca, zwodnicze duchy są tak podobne do prawdziwego dzialania Bozego, „aby, o ile mozna, zwiesc i wybranych” (Mat. 24, 24). Gdyby dzialal ten Sam Duch Bozy co na początku, to wszystko musialoby być tak jak na poczatku: ta sama wiara, ten sam chrzest, musialyby objawic się te same sluzby, dary’ i owoce Ducha. Znowu myli się iluzję z prawdą i oszustwo ma swoj ciąg dalszy. Jak dlugo jeszcze?
Kto nie rozumie, iz ten okres to ostatni wazny odcinek czasu przed powtornym przyjsciem Chrystusa, kiedy wszystko musi zostac uporządkowane i przywrocone do pierwotnego biblijnego stanu, nie pojmie rowniez, jak pilna jest to korekta gloszonej nauki.. Dozywamy teraz tego, co prorokowal Pawel na czas ostateczny. Wielkie odstępstwo posuwa się non-stop dalej, by mógl się z niego wybic czlowiek niegodziwosci i by uznano go na calym swiecie za ceniony, duchowo­moralny autorytet. Wlasciwy przeciwnik to syn zatracenia, ktory wynosi sib ponad wszystko i uwaza się za upowaznionego do wszystkiego, co dotyczy Boga lub sluzby Bogu. Większosc w ogole nie zauwaza, ze slucha go caly religijny
swiat, czy to jednym, czy oboma uszami, i siedzi z nim w tej samej lodzi. Biblia mowi, ze wszyscy, ktorzy nie przyjęli milosci prawdy, ktora jest wylacznie wieczne Boze Slowo, są poddani ostremu obłędowi, tak iz wierzą klamstwu (2. Tes. 2).
Bowiem ten, kto nie wierzy oryginalnemu Slowu Bozemu, jest skazany na danie wiary klamstwu przekreconego Slowa. Kto nie wierzy Synowi Bozemu, wierzy synowi zatracenia. Kto nie wierzy temu, co powiedzial Bog przez prawdzi­wego proroka (5. Mojz. 18, 15-19), Mesjasza, Pomazarica, jak podkreśla Piotr: „I stanie się, ze kazdy, kto by nie sluchal owego proroka, z ludu wytępiony będzie” (Dz. Ap. 3, 17-26), będzie wierzyl temu, co mowi falszywy prorok (Obj. 19, 20). Kto nie wierzy calkowicie temu, co powiedzial Chrystus, wierzy naukom antychrysta. Powolywanie się na apostolow Piotra i Pawla nie zda się na nic, jezeli nie zgadza się z nimi w nauce i biblijnej praktyce. Stawka jest wieczne zycie! Tylko wtedy, gdy ludzie wierzą, jak mowi Pismo, Duch sprawia w nich nowe zycie. Slowo jest nasieniem (Luk. 8, 11), a boskie zycie, ktore jest w nasieniu, mote zakwitnąc tylko w tych, ktorzy przyjęli je we wierze i z Chrystu­sem umarli sobie samym. „Ten, ktory sieje dobre nasienie, to Syn Czlowieczy. Rola zas, to swiat, a dobre nasienie, to synowie Krolestwa, kqkol zas, to synowie Zlego” (Mat. 13, 37-38).
Tych wielu falszywych prorokow i falszywych chrystusow, mianowicie namaszczonych cudotworcow czasu korica, ktorych przepowiedzial na ten czas JEZUS CHRYSTUS, nasz Zbawiciel (Mat. 24), Zgadzają się z wyznaniem wiary w Trojcę, ktorego nie znali Chrystus i apostolowie. Bronią opartego na formule Trojcy chrztu i znajdują się tym samym w opozycji do nauki Chrystusa i apostolow. Jednak pierwotny zbor trwal w nauce apostolow (Dz. Ap. 2, 42). Mimo zewnętrznego potwierdzenia okazują się po sprawdzeniu w lustrze Slowa falszywymi apostolami (Obj. 2, 2).
Zgodnie z Mat. 7, od 21. wiersza, to oni powolują się na wszystko, co uczynili w imieniu Jezusa. Jednak jeśli o nich chodzi, to odrzucają imię Jezus, które opiewają i którego uzywają. Kategorycznie odmawiają przyjecia takiego chrztu jak Paweł (Rzym. 6, 3). Biblijnego chrztu w imię Pana Jezusa Chrystusa. Nie są gotowi na noszenie hańby Chrystusowej, o wiele bardziej wolą byc czczeni przez lud (Jan 5, 44). Nie zdając sobie z tego sprawy, zwiastują inną Ewangelię i innego Chrystusa i znajdują się pod wplywem innego ducha (2. Kor. 11, 1-13). Jednak, by wypelnilo się, co jest napisane, musi byc teraz tak: „Nie kazdy, kto do mnie mowi: Panie, Panie, wejdzie do krolestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pelni wolę Ojca mojego, ktory jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyz nie prorokowalismy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśy demonów, i w imieniu twoim nie czynilismy wielu cudow? A wtedy
im powiem: Nigdy was nie znalem. Idzcie precz ode mnie wy, ktorzy czynicie bezprawie” (Mat. 7, 21-23).
Mimo ich robiącej wrazenie sluzby zostaną odprawieni jako czyniciele bezprawia i zrownani tym samym z przeciwnikiem, czlowiekiem niegodziwosci (2. Tes. 2, 3-7). „Syn Czlowieczy pośle swoich aniolów i zbiorą z Krolestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popelniają nieprawosc, i wrzucą ich do pieca ognistego… ” (Mat. 13, 41-42).
Nalezy wnieść przed Boga oskarzenie o wszelkie religijne oszustwo, o wszyst­ko, co za pomocą interpretacji dodano do Jego Słowa. U Niego obowiązuje tylko to, co naprawdę mówi Jego Słowo, do którego nie wolno nic dodawać
(Obj. 22,18). Sąd, boski wymiar sprawiedliwosci, musi zacząć się teraz od domu Bozego, od zboru Jezusa Chrystusa. Jak na początku Slowo wyszlo z Jerozolimy, a pouczenie z góry Syjon (Iz. 2; Dz. Ap. 2), tak i teraz musi być zwiastowana ta sama czysta nauka. Prawdziwy zbór dotyczy znowu: „Lecz wy podeszliscie do gory Syjon i do miasta Boga zywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia i zebrania pierworodnych, ktorzy sq zapisani w niebie, i do Boga, sędziego wszystkich, i do duchow ludzi sprawiedliwych, ktorzy osiągnęli doskonałość, i do posrednika nowego przymierza, Jezusa, i do krwi, ktorą się kropi, a ktora przemawia lepiej niz krew Abla” (Hebr. 12, 22-24).
To jest ostatnie wezwanie za pomocą ostatniego poselstwa, calkowite wypro­wadzenie z babilonskiej niewoli. Nie zyjemy w czasie reformacji, kiedy wiele rzeczy zostalo zreformowanych i kiedy zostalo przybitych do drzwi kaplicy zamkowej 95 tez. Nie zyjemy takze w następujących po reformacji stuleciach z ich coraz to glębszymi rozbudzeniami. Zyjemy w czasie zupelnego odnowienia i przywrocenia boskiego porzadku. Pozorne fundamenty, ktore są w gruncie rzeczy piaskiem, a nie „opoką” – prawdziwym fundamentem – są teraz niszczone, a kazdy niebiblijny budynek doprowadzany do upadku. Jednak kto rozpoznaje dzień i poselstwo? Kto jest gotowy iść za Panem w posluszenstwie wiary calą drogę az do dokończenia? Kto potraktuje to ostrzeżenie poważnie?
WYZWANIE

Chcialbym spotkać czlowieka, który powie mi powaznie, wierząc temu zarazem, iz są trzej Wieczni, trzej Wszechmocni, trzej Wszechwiedzący, ktorzy istnieją jako samodzielne osoby, we wszystkim się zgadzają i dzielą między siebie bycie Bogiem. W rzeczywistosci byłoby to trzech bogów. Nie bylby już to ten JEDEN Bóg, o ie wyrazy mają jeszcze sens. Dlatego na wokandzie boskiego sądu karnego musi znależć się przede wszystkim „religia Trójcy” Tunezyjczyka Tertuliana, który wymyślił pojęcie „Trójca”, musi ugiąć się wobec prawomocnego wyroku Słowa. Do odpowiedzialnosci należy pociągnąć również naukę Sabeliu­sza, którą przejął zbór jednościowcow.
To, co utrzymuje się ostatnio w religijnym swiecie, wprawia zaiste w zdu­mienie: mianowicie iz Zydzi, chrzescijanie i muzulmanie wierzą w tego samego Boga. Teraz chodzi o globalizację, o zdominowany przez religię polityczny porządek świata. Jak mozna przeczytac na pierwszych stronach gazet, dąży się do „sojuszu swiatowych religii”. Do kosciola-matki wracają nie tylko chrzesci­jariskie koscioly-corki – wszystkie religie swiata są zapraszane do Rzymu., Dwanascie najwazniejszych zademonstrowalo juz swe pragnienie jednosci. To, iz wszyscy wierzą w tego samego Boga, jest, skromnie mowiąc, wierutnym klamstwem.

W ten sposob wyznawcy Trojcy przed­stawiają najchętniej „trzyosobowego Bo­ga”. Z pewnoscią wolno zapytac, czy Bog Pan przechadzal się tak w ogrodzie Eden. Czy Adam zostal stworzony na taki obraz? Oczywiscie, ze nie! Czy Bog Pan ukazal się tak Abrahamowi? Na pewno nie! Czy tak mowil z Mojzeszem twarzą w twarz? Z pewnoscią nie! Niechby zwolennicy „trojosobowej teorii” pojęli na zawsze, jak bezsensowne jest ich wyobrazenie Boga i nauka! Bog nie zezwala zadnemu czlowie­kowi na przedstawianie Go, dla nas niepo­jętego i niewyjasnionego, w podobiznie. Taka podobizna jest pogwalceniem 2. Mojz. 20, 1-7; jest btuznierstwem. Stworzony przez Ojcow Kosciola bog chrzescijaństwa w trzech postaciach, jak znano go w starych religiach opartych na czczeniu przyrody, i o trzech twarzach, jak przedstawia się go często na podobiznach, nie jest tym prawdziwym Bogiem, ktorego poswiadcza Biblia. Trzy wieczne osoby, ktore są jedno, a mimo to rozne, w zadnym wypadku nie mogą być tym jednym, jedynym Bogiem – w kazdym razie nie tym prawdziwym Bogiem, Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bogiem Izraela, tym JEDNYM WIECZNYM. Bog Pan jest w Starym i Nowym Testamencie ten sam, bez względu na to, jak i jako co się objawia. ON sam ustanowil dla Swego ludu prawdziwe wyznanie wiary: „Sluchaj, Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie!” (5. Mojz. 6, 4-9). To samo wyznanie obowiązuje rowniez w Nowym Testamencie: „Jezus odpowiedzial: Pierwsze przykazanie jest to: Sluchaj, Izraelu! Pan, Bog nasz, Pan jeden jest. Bgdziesz tedy milowal Pana, Boga swego, z calego serca swego i z calej duszy swojej, i z calej mysli swojej, i z calej sily swojej”. Odpowiedz sluchaczy brzmiala: „Dobrze, Nauczycielu! Prawdę powiedziales, ze Bog jest jeden i ze nie masz innego oprocz niego ” (Mar. 12, 29-32).
Od 11 wrzesnia 2001, gdy islamscy fanatycy poderznęli pilotom gardla i skierowali samoloty wraz ze wszystkimi pasazerami w wieże World Trade Center w Nowym Jorku, wielu przebadalo odpowiednie encyklopedie i ksiązki history­czne o islamie. Zaskoczylo nas odkrycie, iz Allah byl pierwotnie babilońskim bogiem księzyca, ktory podobno obdarzal calą wegetację ziemi plodnoscią. Dopiero gdy Mahomet przeprowadził 128 wojen i zwycięzyl wszystkie okoliczne plemiona i ich bogow, proklamowal Allaha, boga ksiqzyca, boga swojego plemienia, bogiem, ktoremu nalezy oddawac czesc wylącznie w al-Kabie w Mekce. To dlatego religia islamu wybrala za swoj symbol polksięzyc i walczy teraz z tymi, ktorych uwaza za „niewierzących”, o to, by stal się księzycem w pelni, a ma to nastąpic, gdy caly swiat podda się religii Mahometa. „Bog księzyca” jest więc zupelnie innym bogiem, wymyslonym bogiem, ktory z Wszech­mogącym nie ma nic wspolnego!
Oswiadczenie, iz Boga mozna znalezc w kazdej religii, a Chrystusa wszędzie, jest rowniez straszliwym klamstwem. Jedyny prawdziwy zywy Bog to ten, ktorego spotykamy i ktory spotyka nas od 1. Mojz. I po ostatnia ksiege Biblii. Mimo Jego roznorodnych objawien dotyczy Go wylącznie pojęcie monoteizm..

Obecnie ma miejsce dązenie, by zebrac wszystkich we „wspolnocie państw swiata”, ktorą moglyby zaakceptowac wszystkie religie. Diabel znowu posluguje się Slowem Bozym, a mianowicie: „Aby wszyscy byli jedno… “, ale opuszcza to, co jest napisane przed i po. Teraz, przed zamknięciem bram, ma miejsce take wywolanie Bozych dzieci. W Chrystusie, glowie, są lączone w prawdzie jako mala trzodka: „Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze we mnie, a Ja w tobie… ” (Jan. 17, 21). PAN wywoluje Swoich i zmusza do podjęcia decyzji pytaniem: „Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dzial ma wierzdcy z niewierzącym? Jakiż uklad między swiątynią Bożą a balwanami? “. Zbor Chrystusa jest okreslony takze jako Boze mieszkanie na ziemi: „Mysmy bowiem swiątyniq Boga zywego, jak powiedzial Bog: Zamieszkam w nich i będę się przechadzal posrod nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim “. Tutaj nastqpuje wezwanie: „Dlatego wyjdzcie sposrod nich i odlączcie się, mowi Pan, i nieczystego się nie dotykajcie; a Ja przyjmę was i będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i corkami, mowi Pan Wszechmogqcy ” (2. Kor. 6, 15-18).
Ojciec przyszedl do nas tylko w Synu, tylko w Nim przychodzimy do Ojca: „ Odpowiedzial mu Jezus: JA jestem droga i prawda, i zywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (…) Kto mnie widzial, widzial Ojca; jak mozesz mowic: Pokaz nam Ojca? Czy nie wierzysz, ze jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Slowa, ktore do was mowię, nie od siebie mowię, ale Ojciec, ktory jest we mnie, wykonuje dziela swoje” (Jan 14, 6-10). Tak mowi Pan: „JA i Ojciec jedno jestesmy” (Jan 10, 30).
Papiez caluje 14 maja 1999 w Watykanie ekskluzywne wydanie Koranu podczas wizyty patriarchy i imama z Bagdadu. Irariska tele­wizja pokazywala to zdjęcie przez kilka dni.

_________________
benpo-on


Ostatnio edytowano 15 października 2013, o 10:06 przez noemi, łącznie edytowano 3 razy
usunieto docinki


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 października 2013, o 10:09 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
mniemam że imię Lucyfer - noszący światło samo w sobie nie jest perioratywne
Szatan przybiera postać Anioła Swiatłości
ale czy jest przynoszącym światło ?
Czy to że antychryst podrabia dzieła Boże to oznacza że Chrystus jest nim ?
myślę , że nie ma nic bardziej szkodliwego niż podchodzenie do spraw Bożych steoretypowo powtarzając bezmyśnie nauki denominacyjne bez zainteresowania się treścią
Kiedy pojawiło się imię Lucyper ? Czy jest tożsame z Lucyferem ?
Kim w Słowie jest przeciwnik ?
W przeciwnym razie operując sterotypami dajemy diabłu to o co mu codziło
chwałę większą niż Bogu
przypisując mu zbyt wielki kompetencje te które należą się Bogu
jeszcze chwila gdy pojawi się ktoś ,kto do naszej konfesji nie należy i bedzie w imię Jezusa wyganiać demony
powiemy ,że czyni to mocą Belzebuba bo nie chodzi z nami
Ja chciałbym takiej sytuacji uniknąć więc nie wdaję się w szybki łatwe osądy
jak ten tu osąd uszera co przyjął nik nawiązujący do anioła światłości
Wiem -bo go pytałem kiedyś ,że nie chodziło mu o nawiązanie do przeciwnika Bożego-
ale cóż sąd do Mnie należy mówi Pan
tyle

tyle

_________________
Odszedł do Pana


Ostatnio edytowano 15 października 2013, o 10:13 przez (RP, łącznie edytowano 1 raz

Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szabat dla CZŁOWIEKA
 Post Napisane: 15 października 2013, o 10:12 
Offline
aktywni
aktywni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sierpnia 2012, o 16:46
Posty: 1456
gapik napisał(a):
(RP napisał(a):
Wiec stwarzamy sobie obraz Boga
zamiast przyjąć taki Jego obraz który jest w Jezusie
On mói że Bóg to Duch
prawdziwi piewcy czczą Go w Duchu
i Prawdzie
którą jest Pan Jezus Chrystus
pozdrawiam

Ewangeli Jana rozdzial 14 jak myślę nawiązuje do Twojej wypowiedzi?

tak
zwłaszcza wers 10
pozdrawiam

_________________
Odszedł do Pana


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 15 października 2013, o 10:12 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL