Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Cytuj:
"veteran" Przypomnijmy znany już artykuł;


Cytuj:
"This hypothesis is not intrinsically improbable--and in Aramaic, a language closely related to Hebrew, "to be" actually is hawa--but it should be noted that in adopting it we admit that, using the name Hebrew in the historical sense, Yahweh is not a Hebrew name" (Ency. Brit. 1958 Ed. Vol 12. p. 996).

Today we can not know what the original vowels were, but Yahweh is as good as guess as we can make, though other spellings are often used" (Samuel A. Cartledge, A Conservative Introduction To The Old Testament, p. 51).

Yahweh is not a Hebrew name! Who will place their trust of eternal salvation in a guess name? For the honest student, Aramaic is the language of Mystery Babylon and was adopted by the Jews when taken captive there around 587BC. Aramaic replaced ancient Paleo Hebrew and nearly all the existing manuscripts, including the Masoretic text and the Dead Sea Scrolls, are in the Babylonian Aramaic alphabet. THERE IS NO PROOF THAT ARAMAIC IS PRONOUNCED LIKE ANCIENT PALEO HEBREW, AND TO TAKE "HAWA" AN ARAMAIC FORM OF "TO BE" AND SUPERIMPOSE THIS UPON HYH (EHYEH) AS THE BASIS TO INVENT YHWH AND THEN FABRICATE THE GUESS NAME YAHWEH, ...IS LINGUISTIC FRAUD!

These four letters are Babylonian Aramaic . They are not sacred and they are not holy. They are profane! Any meanings associated with the Babylonian Aramaic alphabet letters that have been adopted into Jewish mysticism (Kabbalah) are a high form of witchcraft and sorcery of changing the Truth of God into a lie (Jeremiah 23:27; Romans 1:25).

The antichrist Concision (Law keepers, Noahides) who worship the tetragrammaton YHWH, hail the Aramaic alphabet letters of Mystery Babylon to be sacred and holy and the guess name Yahweh derived from them to be the sacred name of God. Modern antichrist Yahwist claim they have now translated Matthew and the other New Testament books from Aramaic or Syraic (same thing), are soothsayers and liars. There are no such original manuscripts. Any translations by these Yahwist are of the devil since they purposely interpolate YHWH (name of Baal) and even the guess name Yahweh into these fabrications.

Lets start off this examination with an old 1860 Bible Dictionary written by the honorable Sir. William Smith, English lexicographer. The revised and censored Smith Bible Dictionary can still be purchased but what I am about to post has long been censored out of later editions.

Under the word "moon" we find this entry: --"Three names of the moon were used by the Hebrews: YAREAH, paleness; LEBONAH, white; and HODESH (renewing) new moon" (p 206). We focus our attention of the name "YAREAH" which is the same as YAHREAH and YAHWEH, the first "H" after the letter "a" being dropped in the English transliteration and also dropped from more modern Hebrew translations. Strongs renders the word "moon" in Genesis 37:9 from the Hebrew as "YAREACH #3394". This shows a clear attempt at corrupting a word to make it appear to be a different word and not lead a person to see a connection between YAHREAH the moon god and the guess name YAHWEH! Anyone with a keen eye can see that YA-REAH and YAH-WEH are identical except for the slight "r" sound twisted into a "W"! What do we have here? We have a solid proof that the name of the ancient name of the moon god is the same name now said to be the true name of God. YAHWEH and its tetragrammaton YHWH or YHVH is not the name of the true God but the name of the moon god! The Jews have perverted the name of God and replaced it with the name of the moon god!



http://jesus-messiah.com/studies/sacred-name.html

.

z google
Cytuj:
" Ta hipoteza nie jest wyjątkowo wątpliwe - i po aramejsku ,ściśle związane z języka hebrajskiego , " być " właściwie jest Hawa - ale należy zauważyć, że przyjmując to przyznać, że , używając hebrajskiego nazw w sensie historycznym Jahwe niehebrajskie imię " ( Ency. Brit . 1958 Ed . Vol. 12 . str. 996) jest .

Dzisiaj nie możemy wiedzieć, co oryginalne samogłoski były , ale Pan jest tak dobry, jak przypuszczam , jak możemy , choć inne pisownie są często używane " ( Samuel A. Cartledge ,Conservative Wstęp do Starego Testamentu , s. . 51) .

Jahwe nie jest hebrajskie imię jest ! Kto będzie swoje zaufanie wiecznego zbawienia w imię zgadnąć? Dla uczciwego studenta, aramejski jest językiem Tajemnicy Babilonu i został przyjęty przez Żydów, kiedy do niewoli tam około 587BC .
Aramejski otrzymuje starożytny Paleo hebrajski i prawie wszystkie istniejące manuskrypty, łącznie z Masoretic tekst i zwojów znad Morza Martwego , są w alfabecie aramejskiego babilońskiej. Nie ma dowodów , ŻE aramejski jest wymawiane jak starożytne Paleo hebrajski, oraz do podjęcia " Hawa " aramejski postaci " być" , a następnie nałożyć TO NA HYH ( Ehyeh ) jako podstawę wymyślać YHWH A NASTĘPNIE zmyślać Jahwe NAME Zgadnij , . .. ma charakter językowy OSZUSTWA !

Te cztery litery są babilońskie aramejski . Oni nie są święte i nie są święte. Są profanum ! Wszelkie znaczenia związane z babilońskich aramejski liter alfabetu , które zostały przyjęte do żydowskiego mistycyzmu ( kabała ) sąwysoka forma magii i czarów zmieniających prawdę Bożą w kłamstwo (Jeremiasza 23:27 , List do Rzymian 1:25 ) .

Zwięzłość antychryst ( stróżami prawa , Noahides ) , którzy czcić Jahwe YHWH , grad aramejski litery alfabetu Tajemnicy Babilonu za święte i święte iPan nazwa przypuszczenie pochodzi od nich, aby byćświęte imię Boga .
Nowoczesne antychryst roszczenie jahwistyczny mają teraz przetłumaczone Mateusza i innych ksiąg Nowego Testamentu z aramejskiego lub Syraic ( to samo ) , są wróżbitów i kłamcami .
Nie ma takich oryginalnych rękopisów .
Wszelkie tłumaczenia przez te Yahwist są od diabła , ponieważ celowo interpolacji YHWH (nazwa Baala ), a nawetnazwa przypuszczenie Pan do tych fabrykacji .

Zacznijmy od tego egzaminu ze starym 1860 Słownik Biblii napisane przez szanownego pana. William Smith , angielski leksykograf . Poprawione i cenzurowane Smith Bible Dictionary można jeszcze nabyć , ale co mam odpowiedzieć od dawna ocenzurowane z późniejszych wydań .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:37 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
http://remnantradio.org/Archives/articl ... d_name.htm


Cytuj:
The God of Abraham, Isaac, and Israel never used any personal name to distinguish Him from any peers because He had no peers. Therefore, no personal name was ever needed.
.
Bóg Abrahama, Izaaka i Izraela nigdy nie używał żadnych osobistych nazwę, aby odróżnić go od wszelkich rówieśników, ponieważ nie miał rówieśników.
Dlatego nie osobista nazwa została kiedykolwiek potrzebne.



A to ci dopiero autorytet :)

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
veteran napisał(a):
Cytuj:
Bali: "my Baal," a symbolic name for Yah
Original Word: בַּעְלִי
Part of Speech: Noun Masculine
Transliteration: Bali
Phonetic Spelling: (bah-al-ee')
Short Definition: Baali


Cytuj:
Baali

From ba'al with pron. Suff.; my master; Baali, a symbolical name for Jehovah -- Baali.

see HEBREW ba'al


http://concordances.org/hebrew/1180.htm


Cytuj:
baal: owner, lord
Original Word: בַּ֫עַל
Part of Speech: Noun Masculine
Transliteration: baal
Phonetic Spelling: (bah'-al)
Short Definition: owner


http://concordances.org/hebrew/1167.htm


Cytuj:
Ba'al: Baal
Original Word: בַּ֫עַל
Part of Speech: Proper Name
Transliteration: Ba'al
Phonetic Spelling: (bah'-al)
Short Definition: Baal


Cytuj:
Baal, plural Baalim
The same as ba'al; Baal, a Phoenician deity -- Baal, (plural) Baalim.

see HEBREW ba'al


http://concordances.org/hebrew/1168.htm
.
Co podaje nam numer 1180? Ano to że symboliczna nazwa jehowy to baal.
Co mamy dalej, otóż, numer 1180 pochodzi z numeru 1167 a numer 1167 jest równy z 1168.

Jakie są wnioski? Ano takie że za jehową stoi baal a baal to bóstwo za którym stoi szatan i demony.

I kolejna rzecz to ta która czytamy na samej górze a więc baal to yah a yah jest formą, nazwą pochodzącą od yhwh.

Starożytny Izrael opuścił BOGA PRAWDZIWEGO i skierował się ku baalowi stąd zaadoptowanie tetragrammatonu wcześniej już znanego w pogaństwie.


Oz. 2:8
8. Bo ona nie wie tego, żem Ja dawał jej zboże, i moszcz, i oliwę; nawet dawałem jej obfitość srebra i złota, które oni obracają na Baala.
(BG)


Jasne oczywiście ze baal to baal i powinienes wiedziec ze tak zwracali sie do YHVH -On sam o tym mówi i ma to za złe ze tak czynią.
Opuścił Boga Prawdziwego YHVH a na to miejsce uczynił sobie to co KRK uczynili tworzac sobie krązek zwany hostia
nazywaja toto Jezus .
Jestes az tak przekonany ze GRECY tak bardzo dbali o szczescie Israela ze ZABRONILI im wymawiac Imie YHVH ?
tak jak ty dbasz o dobro greków ze przeszdełes na ich Isus Hrystos ?

Powiedz kto to mów - Ja dawałem jej zboze i moszcz i oliwe ....oni obracali to na baala ...
Na Baala a nie na YHVH - mówi ci to coś ?

Kim jest Ten Ja ?
czy nie YHVH ?
moze Isos Hristos ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
BBC napisał(a):

A tak na marginesie, to cytat który podał Zamos „imienia mojego [jako] jahwe im nie objawiłem”. Księga wyjścia 6/2. należy tłumaczyć tak " Nigdy im nie mówiłem, że moje imię brzmi jahwe" - a to oznacza, że Bóg nigdy nie mówił, że imię jahwe jest jego imieniem.
Skoro Bóg nie wyjawił swego imienia to skąd wzięło sie jahwe? -nie wiem... teorii jest wiele - najprawdopodobniej werset ten powinien brzmieć :
"a imienia mego im nie objawiłem" co oznaczało by że to słowo jahwe zostało wstawione w tekst".

Jeżeli ktoś wierzy w jednego Boga, Stwórcę wszystkiego co istnieje to powinien wiedzieć że samo słowo Bóg jest jednocześnie imieniem i najwyższym tytułem. Imiona swoim boga nadają ci co czczą wielu bogów a imiona sa potrzebne po to aby wiedzieli kto jest kto. Mnie wystarczy słowo Bóg lub Stwórca czy Ojciec który jest w niebie. Ponieważ nie ma żadnego dowodu na to że Bóg posiada imię jahwe, modląc się do jahwe można oddawać cześć całkiem komuś innemu niż nasz Stwórca.

Co ty kombinujesz ? przeinaczasz ! manipulujecie bo tak nie powiedział jak ty tu chcesz by inni przyjęli .
Nigdy nie mówił ze Jego brzmi YHVH ?!
ale mówi ze nie Objawił swego Imienia YHVH ?!
Czy naprawe tak macie ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZAMOS napisał(a):
Jak nie zauważyłaś to ja nie czepiam się „ISUS HRISTOS to po polsku JEZUS CHRYSTUS” to znaczy imienia Zbawiciela.
To wiadomo, że imię miał i nadał Mu Je Sam Ojciec i Bóg. Ja czepiam się imienia, czy tytułu „jehowa zbawiciel”. To mnie razi i w coś takiego nie wierzę, że można bezkarnie tak mówić i pisać.
Jehowa to kabalistyczny bóg nic nie mający wspólnego z Bogiem Izaaka i Jakuba. Mojżeszowi też zapewne tak się nie przedstawił, bo nie musiał. Bóg Stworzyciel i PRAWDZIWY OJCIEC jest tylko jeden.
Podróbki i zwodziciele musieli jakoś się zidentyfikować, dlatego, że chcą by ewentualna modlitwa i uwielbienie trafiły do niego występującego pod tym, czy takim imieniem. Ponadto jehowici nauczają i wierzą, że Chrystus nie jest Bogiem, a archaniołem Michałem, więc jak nadajesz Chrystusowi przydomek kabalistyczno talmudystyczny jehowa to jednoznacznie podpisujesz się pod tymi naukami, a je Chrystus Potępił bardzo stanowczo „plemię żmijowe” i tak dalej. Jak też nauczał Chrystus, a spisanych tych naukach w ewangeliach nigdzie nie występuje to jehowa, ani tetragram w jakiejkolwiek formie, więc imię to jest oszustwem, jak wszystko co wychodzi z talmudu i kabały.

Można by przenieść do działu np. Kto to jest jehowa

Z waszych meskich wypowiedzi wyłania sie niewiedza , a to co was łaczy z hkubikiem to własnie bluźnienie Iieniu YHVH
Podajecie werset w którym mamy Imie a potem próbujecie wyrógowac i wmóić ,ze Imienia nie ma :shock:
Imienia Mego ....xxx nie Objawiłem im .
O ironio podaje ze to jest Jego Imie (YHVH)i podaje jakie Imie (YHVH)... a wy wmawiacie ze Imie YHVH ,zostało dodane ?

Owszem nie Objawił im Imienia w takim samym znaczeniu jak JAHSZUAH mówi - a przeciez tyle sie mówi ze to Jahszuah.
ze Mesjasz(co znaczy Mesjasz?) ,że Zbawił ( nie widza co to znaczy).

Mówi - Objawie mu ,Sam Siebie .... ,,,a co tu ma Objawiac , wszyscy wszystko wiedza , ???
Dlatego i wy nie macie Objawione a jedynie jeden od drugiego czerpie wiedze i nic poza tym.
Co miałby JAHSZUAH Objawiac o Sobie , skoro wszyscy wiedza ze to Syn Bozy który przyszedł - żekomo- w ludzkim ciele.
jesli maja na mysli wyglad - postac to w porzadku ale jesli ktos im tłumaczy z poziomu cieesnego bez Objawienia ,mamy to samo co i z Imieniem YHVH - celowo to podkreslam zeby było wiadome ze nie chodzi o imie jakiegoś mietka kazika czy innego bolka. :)
A co to Imie znaczy Objawił ci / czy tylko wiesz ze ISUS ? to dobre Imie czy tez jakiegos greckiego bozka a moze demona?
Nie Chrystus a Jezus o nim mówią ze nie jest Bogiem -
Robi sie coraz ciekawiej mamy sj mamy ich zakodowane mózgi a potem aktywacja kiedy opuszczaj ich szeregi i plota oj plota.
Nie wiem w jakiej ty kabale byłeś i czego sie imałes czym skaziłes ale to czuc ,ze cos jest nie tak .
JAHSZUAH potepił plemie żmijowe - zatem .... o kim mówi ?
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
veteran napisał(a):
Należy pamiętać że BÓG powiedział o SOBIE: EHYEH ASHER EHYEH
Tak też o SOBIE powiedział ISUS HRISTOS: EHYEH ASHER EHYEH
EHYEH ASHER EHYEH odnosi się TYLKO i wyłącznie do TEGO KTÓRY MA ŻYWOT SAM W SOBIE.


A kto powiedział - powiedz im posłał cie Ehejeh Aszer Ehejeh ?
Kto wypowiedział Te SŁOWA ,zanim je wypowiedział ?

Prosze cały werset a nie strzepy .!

.
Określił ze On DECYDUJE Kim bedzie w danym momencie w danej sytuacji w zależności dla kogo.

YHVH ma ŻYCIE SAM W SOBIE -
To jest to samo co z poznaniem Ciała , dokładnie to samo dla jednych jest nic więcej jak smiertelnik z prochu Ziemi
i w proch musi sie obrócic skoro z prochu jest .
Dla mnie przez Objawienie Ciało Jego jest nie z prochu Ziemi ale z Nieba.=
Ktos moze w to uwierzyc ,ale musi miec POTWIERDZENIE od Niego Samego ,bez tego nie utrzyma Światła.
agnieszka dostaje takich samych spazmów kiedy mnie czyta o Ciele jak ty kiedy czytasz YHVH.
Za nic nie potrafisz pojąc ze byli tacy co zbluźnili nazywajac TYM Imieniem swoje bozki.
Podobnie zrobił Rzym ulepiając swojego BOŻKA i nazwał go jezus .Kazdego dnia oszukuja ludzi zamieniajac Chwałe
Boga Najwyższego na dzieło rąk swoich i oddaja temu pokłon.

Zasada jet dokładnie taka sama , jednak nie majac Ducha Prawdy bierze sie udział w bluźnierstwie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
BBC napisał(a):
kesja napisał(a):
BBC napisał(a):

A tak na marginesie, to cytat który podał Zamos „imienia mojego [jako] jahwe im nie objawiłem”. Księga wyjścia 6/2. należy tłumaczyć tak " Nigdy im nie mówiłem, że moje imię brzmi jahwe" - a to oznacza, że Bóg nigdy nie mówił, że imię jahwe jest jego imieniem.
Skoro Bóg nie wyjawił swego imienia to skąd wzięło sie jahwe? -nie wiem... teorii jest wiele - najprawdopodobniej werset ten powinien brzmieć :
"a imienia mego im nie objawiłem" co oznaczało by że to słowo jahwe zostało wstawione w tekst".

Jeżeli ktoś wierzy w jednego Boga, Stwórcę wszystkiego co istnieje to powinien wiedzieć że samo słowo Bóg jest jednocześnie imieniem i najwyższym tytułem. Imiona swoim boga nadają ci co czczą wielu bogów a imiona sa potrzebne po to aby wiedzieli kto jest kto. Mnie wystarczy słowo Bóg lub Stwórca czy Ojciec który jest w niebie. Ponieważ nie ma żadnego dowodu na to że Bóg posiada imię jahwe, modląc się do jahwe można oddawać cześć całkiem komuś innemu niż nasz Stwórca.

Co ty kombinujesz ? przeinaczasz ! manipulujecie bo tak nie powiedział jak ty tu chcesz by inni przyjęli .
Nigdy nie mówił ze Jego brzmi YHVH ?! ale mói ze nie Objawił swego Imienia YHVH ?!
Czy naprawe tak macie ?


Kesja jeżeli zacznę do ciebie pisać maile i nazywać ciebie np. Magda to mi do razu odpiszesz żebym się stuknął w głowę bo nigdy mi nie powiedziałaś że twoje imię brzmi Magda. Wystarczy jedna zła interpretacja pisma i zamiast naszego Stwórcy w niektórych bibliach mamy Jahve, Jehowa i inne.
Czy nie wystarczy ci słowo Pan Bóg, Bóg Wszechmogący czy Stwórca.... po co kombinować - słowa które wymieniłem mają tylko jednego adresata.

A gdzie tak powiedział jak tu podajesz ?
Kiedy i komu powiedział - """NIGDY NIE MÓWIŁEM ,ze Moje Imie brzmi YHVH """""
to jest KŁAMSTWO !!!
To tak jakby Jahszuah powiedział ze nigdy nie mówiłem ze wam powiem - Mam na Imię Jahszuah
Powiedzcie - powiedział ,ze jest to Jego Imę ? kiedy i komu powiedział ze tak ma na Imie.?
KOMU KIEDY ? NIGDY WPROST NIE OBJAWIŁ SWEGO IMIENIA - NIGDY !!!


Mówicie ze nie wymawiał Imienia YHVH a Swoje JAHSZUAH wymawiał ?
Mówił - Słuchaj Israelu YHVH Elohejnu YHVH Jeden" a wy motacie ze nie wymawiał Imienia .
Nie potraficie rozróznic co znaczy OBjawic ?
Objawie mu Sam Siebie - Sam Siebie Objawie - komu zechce ..

Co ma Objawiac skoro wiecie wiecej od Niego .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZAMOS napisał(a):
Bóg nigdy się nie pokazał, jak wygląda by Żydzi nie robili „Jego Obrazu”, co mamy w Biblii dokładnie wyjaśnione. Podobnie nie objawił swego IMIENIA literalnie, gdyż wiedział, że powstanie, albo już było coś na wzór Kabały, gdzie każda litera ma magiczne znaczenie i moc w konkretnym działaniu może być używane dobrze i źle, a nie wolno w ogóle. Dawni Żydzi mieli ciężki charakter. Bardzo pretensjonalni, roszczeniowi i niewierni. Z dużą tendencją do bałwochwalstwa. Drugą ich przypadłością był materializm, co pozostało im do dzisiaj. Nic ten naród się nie zmienił, a więc Torę zamienił na Kabałę i Talmud. Rozbudował obrzędy rytualne i zakręcił tak prawo, że bez rabina ani rusz. Tradycjonalizm jest ważniejszy od prawa, a wiara i szacunek do życia jakoś ich dalekim kołem ominął. Mógłbym tak ze sto stron napisać, dlaczego Żydów nie należy nawet czytać, a tym bardziej naśladować. To właśnie ci, którzy podają się za naród wybrany tak szkodzą Bogu, a ponadto ZAMORDOWALI SPRAWIEDLIWYCH PROROKÓW I SYNA BOGA. Jak mam wierzyć w cokolwiek co oni mówią. Piszą czy nawet na pokaz robią. Z Babilonu pochodzi talmud i wiara w tetragram, a talmud bez Kabały jest niepełny. Muszą się te dwie księgi uzupełniać by tworzyć całość.
Wydaje mi się, że Kabały nie czytałaś, więc mylnie zapewne postrzegasz tą księgę, jako coś w rodzaju (jak wszyscy, co nie znają Kabały) podręcznika do wróżbiarstwa, a to nie o tym ta księga. Kabała to wstęp do wiedzy tajemnej.
To coś na wzór elementarza nauki zrozumienia i poznania JHWH.
Ich boga o 99 imionach.
Po poznaniu tajemnic Kabały idziesz już w wiedze tajemną, której w necie nie znajdziesz. Musi ktoś ci to przekazać wprost i nauczyć jak czytać.
Nie zawsze jest to człowiek.
To długa droga. Może wciągnąć i zafascynować.
Dlatego tak niebezpieczne jest jakiekolwiek obcowanie z tetragramem.

To, dlatego śj modlący się do tego boga tak są totalnie opętani i zniewoleni tetragramem i nic nie zmienia ich widzenia tego demonicznego imienia.
Już sam fakt nie uznania przez Żydów Chrystusa, że to On Jest Tym, Którego Posłał Ojciec by Zbawił ludzi mówi mi wszystko.
Każde napisane słowo po hebrajsku jest dla mnie podejrzane nawet jak widzę w nim część prawdy to wiem, że druga część zrozumienia i działania może być zgoła inna, więc jak powyżej.
Nie mam zamiaru walczyć z Żydami, ani z ich prawdami, ale też nie chcę ich już więcej znać, ani o nich słuchać.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
BBC napisał(a):
Kiedyś napisałem tekst na jakimś forum, co może oznaczać słowo "naród wybrany".
Tak w skrócie .... ktoś wybrany to nie znaczy od razu, że ten ktoś jest lepszy od innych. Ktoś wybrany to ktoś w jakiś sposób wyróżniający się wśród pewnej grupy osób w sposób pozytywny lub negatywny.
Przecież wychowankowie domu poprawczego to też wybrańcy, więźniowie też.
W jednym i drugim przypadku stosuje się resocjalizację w celu usunięcia u danego osobnika czy grupy ludzi cech negatywnych.
Czy naród wybrany to nie przypadkiem naród który wybrał sobie sam Bóg w celu osobistego sprawowania nad nimi nadzoru wychowawczego?
Wszyscy na słowo "naród wybrany" od razu reagują, że są to wybrańcy Pana Boga w pozytywnym znaczeniu.
Niestety istnieje jeszcze negatywne znaczenie tego słowa.
Ileż w Starym Testamencie mamy tekstu mówiącego o roli wychowawczej jaką sprawował nad Izraelitami sam Pan Bóg.
Bóg pokazywał ze za dobro jest nagroda za zło kara.
Dał im pierwszą na świecie konstytucję (10 przykazań) którą wystarczyło tylko przestrzegać aby żyć w zgodzie z naszym Stwórcą.
Niestety ze Starego Testamentu Izraelici nie wyciągnęli żadnych wniosków, dlatego stracili świątynię jerozolimską, stracili Arkę a na końcu stracili własne państwo.
ZAMOS wyłożył temat bezpośrednio, ja starałem się to zrobić to krok po kroku.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
veteran napisał(a):
Nie muszę uznawać całej Biblii.
Jak i nie ma możliwości by rozeznać się czy każdy fragment jest prawdziwy, natchniony.
Nie posiadam zrozumienia całościowego ale jedynie cząstkowe, wybiórcze.
Ale w tych cząstkach zrozumienie mam prawidłowe a nie błędne co zdajesz się mi sugerować.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
BBC napisał(a):
Agnieszka, zarzucasz veteanowi że nie ze wszystkim w biblii się zgadza. Ja też nie ze wszystkim się zgadzam np. ST odbiega od NT.


przykład:

Mojżesz prosi boga aby mu się ukazał. Bóg ukazuje mu się w ten sposób, że Mojżesz widzi Boga od tyłu.

Ex.33: 19-23 - BW
(18) I rzekł Mojżesz: Pokaż mi, proszę, chwałę twoją! (19) I odpowiedział Pan: Sprawię, że całe dostojeństwo moje przejdzie przed tobą, i ogłoszę imię "Pan" przed tobą, i zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, i zlituję się, nad kim się zlituję. (20) Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.
(21) I rzekł Pan: Oto miejsce przy mnie.
Stań na skale.
(22) A gdy przechodzić będzie chwała moja, postawię cię w rozpadlinie skalnej i osłonię cię dłonią moją, aż przejdę,
(23) a gdy usunę dłoń moją, ujrzysz mnie z tyłu oblicza mojego oglądać nie można.


Jan natomiast twierdzi, że Boga nikt nigdy nie widział.

J.1: 18 - BW
(18)[ Boga nikt nigdy nie widział , lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

Mamy tutaj ewidentny konflikt po miedzy ST i NT. Chyba, że Mojżesz ogląda innego Boga niż tego, o którym świadczy Jan.


Jesli sie powołujesz na Jana to rób to uczciwie a nie jak tobie pasuje.
Świat Mnie przyjąc nie moze bo Mnie nie widzi i nie zna .
Nikt ze świata nie widzi Boga .
Widzi ten kto z Boga jest - ZRODZONY .

Cytuj:
Co masz na myśli rób to uczciwie ?
Ja podałem uczciwie cytaty z biblii natomiast ty nie.
Napisałaś: Świat Mnie przyjąc nie moze bo Mnie nie widzi i nie zna
W Biblii jest tak:
J.14/17 - BW
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
.Cyprian. napisał(a):
Z tetragrammatonem sprawa jest bardzo trudna i bardzo delikatna.
Nie można też ludzi winić za to, że posługują się tetragrammatonem, bo sami go sobie nie wymyślili, bo
ten jest w Biblii. Sprawa jest taka, czy tetragrammaton jest Imieniem własnym.

Jak niektórzy zdążyli zauważyć, thewordwatcher zmienił swoje stanowisko odnośnie tetragrammatonu o 180 stopni.
W polskojęzycznej części internetu to właśnie tww działał dość radykalnie w sprawie tetragrammatonu. Ale z czasem
zmienił stanowisko. Wasze polemiki zmusiły mnie do napisania tego, choć miałem na razie nie pisać.
Mówienie, że to Masoreci coś dopisali jest tu bezzasadne. Oni tego nie dopisali. Natomiast mogło
nastąpić przeinterpretowanie.

Zebrałem parę materiałów, które będę chciał przedstawić kiedyś. Nie żeby przedstawić jedyną opcję, tylko żeby przedstawić fakty. A wnioski każdy będzie mógł sam wyciągnąć.

Muszę tylko zakończyć temat z tą wklęsłością.

A i na mędrka też tu nie chcę wychodzić. Bo jak mnie przycisnąć i zapytać wprost, to odpowiem, że: nie wiem jak jest dokładnie. Jest mnóstwo interpretacji samych zwolenników tetragrammatonu jako Imienia i tyleż samo różnych interpretacji przeciwników.
Nie uznaję, że był on dopisany.
Po prostu był w Biblii - na to wychodzi.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
veteran napisał(a):
Bezsprzeczne jest to że tetragrammaton nie jest IMIENIEM [własnym].
Nie jest też bezpośrednim odpowiednikiem słowa -bóg- które to bowiem pojawiło się znacznie później.

Natomiast mamy jasne alfabetyczne połączenie tetragrammatonu z wyrazem HAWAH.
Co jednak niewiele mówi.

Wygląda na to że tetragrammaton jest swoistym mixem.

.
agnieszka napisał(a):
BBC napisał(a):
Aby rozprawiać na słowem JHVH trzeba najpierw zbadać pochodzenie pisma. Tetragram jest pismem dość młodym wzorowanym na piśmie fenickim które z dużym prawdopodobieństwem pochodzi od pisma etruskiego. natomiast pismo etruskie jest lustrzanym odbiciem pisma runicznego (słowiańskiego). Tutaj napisałem swoje spostrzeżenia http://my.opera.com/bbc-poland/blog/201 ... l-sie-jhwh

Czy Ty jestes narodzony na nowo z Ducha Bozego ?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
seler napisał(a):
Imię Boga

Czy imię Boże oznacza „jestem, który jestem” ? – NIE
http://www.biblia.wortale.net/100-Czy-i ... tem39.html
Cytuj:
Czy imię Boże oznacza 'jestem, który jestem'?
NIE.
Imię Boże zapisane czterema hebrajskimi literami יהוה (jod-heh-waw-heh, JHWH) nie znaczy "jestem, który jestem".
Zwrot "jestem, który jestem" zaczerpnięto z Wyjścia 3:14 (2 Mojżeszowa, ve'ellehshemoth). W transliteracji z hebrajskiego ów zwrot brzmi: "ehjeh aszer ehjeh".
Co oznacza ten zwrot?
Przekład "Twenty-Four Books of the Holy Scriptures", dokonany przez rabina Izaaka Leesera oddaje to tak: "będę, kim będę". "The Emphasised Bible" Josepha B. Rotherhama podaje: "STANĘ SIĘ, kimkolwiek zechcę". Tu w uwadze marginesowej do tego wersetu napisano: "'Hajah' (słowo oddane powyżej przez 'stanę się') nie znaczy 'być' w sensie zasadniczym, czyli ontologicznym, lecz w sensie fenomenologicznym. (...) Jaki On będzie, to nie zostało wyjawione - On będzie z nimi, będzie im pomagał, będzie ich krzepił i wyzwalał".

Jednakże zwrot "jestem, który jestem" czy "będę, kim będę" nie jest ani rozwinięciem tetragramu ani znaczeniem imienia Bożego, ani też imię Jehvah/Jehovah/Jahveh nie jest jakimś skrótem zwrotu "ehjeh aszer ehjeh". "Ehjeh", czyli "będę" lub "okażę się" nie jest powtarzającym się w całej Biblii imieniem prawdziwego Boga. Imię Boże zapisane czterema hebrajskimi literami יהוה (jod-heh-waw-heh, JHWH) jest niesprecyzowaną, kauzatywną formą hebrajskiego czasownika "hawah" - 'stawać się'. Wobec tego imię Jehvah/Jehovah/Jahveh znaczy:
"On powoduje, że się staje", bądź "On powoduje, że się dzieje".
Ów hebrajski czasownik występuje w formie gramatycznej oznaczającej czynność w trakcie wykonywania, czyli w trybie ciągłym niedokonanym.

Zatem יהוה (JHWH) nie oznacza "jestem, który jestem".


Imię Boga w Biblii. O Tetragramie JHWH. [też o: Jehova, lub Jahve [Lord – Pan] ].
http://www.youtube.com/watch?v=4SRjwMUYsrA

pod filmem komentarz autorów:
Cytuj:
Przesłano 20 kwi 2010
Szanowni widzowie. Pojawiło się wiele jak dotąd komentarzy do tego filmu, której treści nie akceptuję. Treści obraźliwe nie wchodzą w grę, jednak co do pozostałej części komentarzy pisanych przez samych ŚJ do tego filmu. Zwracam Wam uwagę na samo-zaprzeczanie sobie. Imię Boga nie jest znane. I Wy nie znacie tego imienia jak ktokolwiek inny. Po co wypisujecie te bzdury o szlachetnym wymawianiu imienia kogoś, którego ostatecznego brzmienia jak dotąd nie udało się nikomu ustalić? To czyje imię szlachetnie wymawiacie? Forma Jehowa nie pochodzi od samogłosek A O A czy E O I. Wam tak pasuje bo tak się nazwaliście. I uczą Was w Waszych szkołach teokratycznych, że ktoś podważając takie imię jest na pewno wrogiem Boga.
Zwyczajnie jesteście podatni na manipulacje.
I jeszcze dajecie sobie wmówić wszystko bez prawa do myślenia.
Chcecie żeby ludzie oglądali i czytali TYLKO Wasze publikacje.
A kiedy Wam się mówi gdzie się mylicie, to uczy się Was, że tak macie poznawać swoich wrogów, wrogów Boga, i uciekać od takich ludzi.
Samogłoski A O A i E O I nie odtwarzają imienia Bożego.
Jak w hebrajskim wygląda zapis czyjegoś imienia i samogłosek odmieniając je przez przypadki? W języku polskim zaznaczało się w szkole „temat" „końcówkę" i „oboczności". Piotr, Piotra, Piotrowi, Piotra, Piotrem, Piotrze, Piotr.
To samogłoski statyczne w tetragramie.
Nawet połowy rzeczy nie wiedzie.
A już chodzicie nauczać ludzi.
Proszę mi tu od Świadków dać znawcę hebrajskiego który zrobi wykład i obroni Waszą wersję imienia... z wyczerpującym uzasadnieniem.


Osobiście używam zwrotu: - Ojcze – tak modlił się Jezus, lub Boże – nie posługując się
żadnym konkretnym, lub wymyślonym imieniem, by „adresata” nie pomylić...
– seler

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: tetragramaton - usuwanie Imienia YHVH -
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
ZAMOS napisał(a):
O tetragramie i jahwe słyszałem, ale pierwszy raz o jakimś „JAHSZUAH ” słyszałem jakieś trzy, czy cztery lata temu.
Trochę mnie to z jednej strony ubawiło, a z drugiej lekko zaniepokoiło.
Zapytałem nawet wtedy, czy jest jakaś JAHMIRIA, ale mi nie odpowiedzieli.
Wie ktoś może, kiedy ujawniło się to bluźnierczo przerobione imię Chrystusa?

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 6 listopada 2013, o 11:14 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » BIBLIA a DOGMATY » Walka o Imie IHVH - Yahoszua -Jezus


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL