Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koszerny Jezus - rabina Shmuley Boteach cd za kogo Mnie
 Post Napisane: 26 kwietnia 2013, o 12:27 
Offline
admin
admin

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 14:33
Posty: 1471
Koszerny Jezus - prawdziwa historia o żydowskości Jezusa

niedziela, 11 marca 2012 20:31
Obrazek
Na rynku ukazała się fascynująca książka, która już zdołała doprowadzić do wściekłości wielu pobożnych Żydów i chrześcijan.

Ortodoksyjny rabin Shmuley Boteach
napisał erudycyjną książkę, w której analizuje życie i nauczanie Jezusa z żydowskiej perspektywy. W pewnym sensie ściąga z niego kolejne warstwy i stara się odnaleźć prawdziwą tożsamość ubogiego galilejskiego Żyda, który zmienił bieg historii. Książka ukazała się już w USA, a kilka tygodni temu rabin promował ją w Izraelu.

O jej tłumaczeniu na język polski na razie nie słychać, chociaż książkę zauważył katolicki tygodnik "Niedziela".

Rabin Boteach powiedział, że chce budować mosty pomiędzy judaizmem i chrześcijaństwem, żeby stawić czoła "niewyobrażalnemu paradoksowi: chrześcijanie modlą się do Żyda, którym był Jezus, a
Żydzi się zupełnie od tego Jezusa alienują".

Wykład rabina Boteacha poświęcony książce "Kosher Jesus"
(czas trwania: 1 godzina, język: angielski)


LIST OD RABINA BOTEACHA:

Koszerny Jezus to coś więcej niż 6 lat badań i pisania.
Ta książka pokazuje Żydom i chrześcijanom prawdziwą historię Jezusa, który był w pełni pobożnym rabinem faryzejskim, a walczył z rzymskim pogaństwem i uciskiem. I został za to zabity.

Wielu chrześcijan zdziwi to, że Jezus nigdy nie przydawał sobie boskości, nie unieważnił Tory, ale wręcz przestrzegał każdej litery żydowskiego prawa. Za to powinno im się spodobać, że większość nauczania Jezusa odwołuje się wprost do żydowskich źródeł.
To późniejsi pisarze obdarli go z jego żydowskości, żeby pokazać go jako wroga własnego ludu.

Jest to szczególnie widoczne w słynnej mowie Jezusa "Kazanie na górze", gdzie ma miejsce powtórzenie zasad Tory, której studiowaniu poświęcał się Jezus i która mu była bliska.

Przykłady:

Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię (Ewangelia Mateusza 5:5)
Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem (Psalm 37)
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Ewangelia Mateusza 5:8)
Kto wstąpi na górę Pana, kto stanie w Jego świętym miejscu? Człowiek o rękach nieskalanych i o czystym sercu, który nie skłonił swej duszy ku marnościom (Psalm 24)
A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! (Ewangelia Mateusza 5:39)
Bijącemu niech nadstawi policzek, niechaj nasyci się hańbą! (Lamentacje 3:30)
Starajcie się naprzód o królestwo <Boga> i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane (Ewangelia Mateusza 6:33)
Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca (Psalm 37:4)
Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Ewangelia Mateusza 7:7)
Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca (Księga Jeremiasza 29:13)
Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Ewangelia Mateusza 7:23)
Odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy zło czynicie, bo Pan usłyszał głos mojego płaczu (Psalm 6:9)


Ta książka jest również skierowana do Żydów, którzy mają problem z Jezusem z powodu długiej historii antysemityzmu Kościoła, a także ideą boskości Jezusa oraz tym, że religia żydowska nie uznaje za Mesjasza takiej osoby, która nie wypełniła mesjańskich proroctw.

My Żydzi nigdy nie uznamy boskości żadnego człowieka, co jest zresztą fundamentalnym zakazem z naszej Biblii. I nigdy nie uznamy za Mesjasza osoby, obojętnie jak bardzo prawej czy kierującej się dobrymi zamiarami, która zmarła bez zaprowadzenia odkupienia na świecie.

Żyjemy w czasach, kiedy chrześcijanie i Żydzi są sobie bliżsi, a łączy ich poparcie dla dostojnego żydowskiego państwa. To już czas żeby chrześcijanie na nowo odkryli głęboką żydowskość i żarliwość wiary Jezusa.

Żydzi zaś powinni na nowo przyjrzeć się utraconemu synowi, który został zamordowany przez brutalne rzymskie państwo, które chciało narzucić rzymską władzę i kulturę małemu, ale upartemu narodowi, który nigdy nie zerwie Wiecznego Przymierza z Bogiem Izraela.
http://izrael.org.il/ksiazki/2126-kosze ... jesus.html

_________________
2Kor 10/4,5 oręż którym walczymy, nie jest cielesny ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej;
nim unicestwiamy złe zamysły
i pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga
i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Mesjaszowi


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 26 kwietnia 2013, o 12:27 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Re: Koszerny Jezus - rabina Shmuley Boteach cd za kogo Mnie
 Post Napisane: 23 września 2013, o 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Ma rację ,że to paradoks modlić sie do człowieka ktory jest żydem.

Ale pardoksem jest tak wierzyć ,że Jeszuah Mesjasz jest żydem ...
Paradoksem jest by przez te wieki jeszcze nie poznać Prawdy .

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koszerny Jezus - rabina Shmuley Boteach cd za kogo Mnie
 Post Napisane: 16 grudnia 2013, o 16:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Dla wielu niepojęte jest żeby JHWH zstąpił z Nieba i Ratował lud swój od grzechów ich.
Ale pojmują ze zbawia ich człowiek żyd po matce ziemskiej bo wazają ze Bóg Duch
łaczy sie z matka z prochu ziemi i tak rodzi sie Jezus.
Jezus człowiek żyd i trwaja przy tym ze zbawienie wywodzi sie od żydów.
Zatem nie Bóg ich zbawia a człoweiek zyd swoja żydowską krwią .
Idac dalej okazuje sie ze Zasłona do Miejsca Najświętszego to porostu ciało z prochu ziemi
ciało zydowsie.
A to znaczy ze w Świątyni zyd zajmuje miejsce do Tronu .
Cóz ,maja sie z czego chlubić skoro zydowskie ciało zydowska krew ma takie miejsce w zbawieniu .

Na nic słowa ze nikt nie moze wykupic brata bo nie ma niczego co mógłby dac za grzech.
Tu sie okazuje ze zydówka ma taka mozliwość dajac swoje ciało i swoja krew na Okup.
Kosciół rzymu vatykanu nic innego nie naucza jak włąsnie takiej pokretnej wypaczonej doktryny.
Maryja ma udział w zbawieniu - Ano ma jak najbardziej ma i nie ma co sie oburzac skoro
wierzy sie tak samo .
.
Smutne ?
Oczywiście !
.

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Koszerny Jezus - rabina Shmuley Boteach cd za kogo Mnie
 Post Napisane: 16 grudnia 2013, o 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 18362
Iz 2:3 bt "mnogie ludy pójdą i rzekną: Chodźcie, wstąpmy na górę יְהוָה, do świątyni Boga Jakuba!
Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami.
Bo Tora/Prawo wyjdzie z Syjonu i słowo יְהוָה - z Jeruzalem."



Mi 4:2 bt "Mnogie ludy pójdą i powiedzą: Chodźcie, wstąpmy na górę יְהוָה, do świątyni Boga Jakuba.
Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami, bo Tora wyszła z Syjonu i Słowo יְהוָה - z Jeruzalem."

וְהָלְכוּ גּוֹיִם רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר-יְהוָה וְאֶל-בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב וְיוֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם

...
Słowo JHWH

_________________
Obrazek
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 16 grudnia 2013, o 19:23 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strona główna forum » BIBLIA dla KAŻDEGO- TWARDY POKARM » Jeśli nie UWIERZYCIE że JA -ON-JESTEM


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL