Zarejestruj    Zaloguj    Dział    FAQ

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Abdusamatow straszy zimą wszech czasów. Mamy się czego bać?
 Post Napisane: 2 października 2013, o 13:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Abdusamatow straszy zimą wszech czasów. Mamy się czego bać?

19 września podaliśmy czytelnikom nieprzyjemną informację. Rosyjscy naukowcy nie mają wątpliwości: to będzie najzimniejsza zima w Polsce od 100 lat. Będziemy znajdować się pod wpływem rosyjskiego i skandynawskiego wyżu, który przyniesie bardzo duże spadki temperatur.

Wyże zapewniają wysokie ciśnienie, niewielki wiatr i bardzo duże spadki temperatury, nawet do minus 30 stopni na nizinach. Długo jednak nie informowano, skąd tak naprawdę wzięły się owe kasandryczne wizje. Okazało się, co zresztą dało się w jakimś stopniu odgadnąć, że ich autorem jest słynny rosyjski klimatolog, Chabibułło Abdusamatow.

Ów jegomość ma 72 lata i jest z pochodzenia Uzbekiem, jednak to w Rosji stał się ogromnym autorytetem. Jest szefem rosyjskiej sekcji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także laboratorium astrofizycznego w Sankt Petersburgu. Mamy tu do czynienia z naukowcem o nieposzlakowanej opinii oraz ogromnym doświadczeniu, człowieku zapraszanym na konferencje klimatyczne organizowane na całym świecie i słuchanym z wielką atencją.

Ciekawe jest natomiast to, że tezy głoszone przez Rosjanina stoją w opozycji do głównego prądu w światowej nauce. Abdusamatow podważa istnienie efektu cieplarnianego, sugerując, że nie ma żadnych poważnych naukowych dowodów na jego istnienie. Mimo wszystko profesor z Sankt Petersburga jest na świecie słuchany i jego opinii nikt nie wyśmiewa, ponieważ już wielokrotnie na konferencjach naukowych udowadniał swoje racje skutecznie.

Gorzej, jeżeli nie myli się i w tym przypadku - Abdusamatow twierdzi bowiem, że już w 2014 roku rozpocznie się epoka lodowcowa. Aktywność słoneczna ma się obniżyć na tyle, że do końca XXI wieku będziemy cierpieć z powodu chłodów nie widzianych w Europie oraz w Ameryce Północnej od kilku lat. Apogeum ma nastąpić około roku 2055, choć Rosjanin twierdzi, że może nastąpić do 11 lat wcześniej lub później.

O tym wszystkim już jednak wiedzieliśmy, nowością jest natomiast cytowana przez rosyjskie media wypowiedź Abdusamatowa dotycząca najbliższego roku. Podał on bowiem własną długoterminową prognozę pogody na najbliższe miesiące. Po ciepłym październiku i zimnym listopadzie ma przyjść w Europie wyjątkowo ciepły grudzień. Na tym jednak skończą się igraszki z "delikatnie" zimową pogodą.

Styczeń i luty mają być bowiem ekstremalnie mroźne, zdecydowanie najgorsze w historii pomiarów. Temperatury mogą przekroczyć granice wyobraźni mieszkańców Europy, co w Polsce zapewne oznaczałoby regularne mrozy większe niż minus czterdzieści. Rosjanin prognozuje, że od tragicznej zimy zginie kilka milionów ludzi. Zamarznąć ma Bałtyk, Tamiza i Morze Czarne, co z punktu widzenia encyklopedycznej wiedzy klimatycznej trudno sobie unaocznić.

Nasza sytuacja byłaby tragiczna, ponieważ nawet bez dodatkowych czynników chłodzących jesteśmy jednym z najzimniejszych krajów świata. Tam, gdzie normalnie jest ciepło, śnieżna zima nie doprowadziłaby do katastrofy, u nas jednak temperatury mogłyby sięgnąć nawet 40, stopni poniżej zera, co doprowadziłoby do wielu klęsk infrastukturalnych. Z pewnością nie wszyscy byśmy przeżyli.

Co gorsza, podobne makabryczne zimy mają stać się normą na kilkadziesiąt lat. Za wszystko ma odpowiadać aktywność słoneczna. - Według naszych obliczeń poważna zmiana klimatyczna zacznie się najbliższej zimy. Początkiem będzie wyraźne obniżenie się temperatur - moc promieniowania słonecznego spada, a minimum ochłodzenie osiągnie w 2043 roku (plus/minus jedenaście lat) - powiedział w Rosji naukowiec.

Chabibułło Abdusamatow wiele ryzykuje wygłaszając tak skrajną opinię. Podając datę rozpoczęcia się wielkiego ochłodzenia na najbliższą zimę, może w razie niespełnienia się tej przepowiedni przestać być traktowany poważnie. Jeżeli jednak okaże się, że miał rację... wtedy zyska popularność na skalę światową, a dziennikarze będą oblegać go tłumnie prosząc o wyjaśnienia.

Niestety problem istnieje, ponieważ Abdusamatow już raz trafił, wbrew wszystkim innym naukowcom. Było to w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy na jednym z międzynarodowych szczytów klimatycznych "wypalił" towarzystwu bez skrępowania, że nie ma żadnego androgennego globalnego ocieplenia, tylko cykle, które da się względnie dobrze przewidzieć. Światowy wzrost temperatur miał zatrzymać się już niebawem, bo w poprzedniej dekadzie, dokładnie tak, jak powiedział Abdusamatow.

Wtedy wszystkie mądre głowy światowej klimatologii łapały się za głowy, a Rosjanina pochodzącego ze środkowej Azji traktowano jak odszczepieńca i oszołoma. Dziś występuje już w zupełnie innej pozycji, a każde jego słowo brzmi dla nas jak wielkie zagrożenie. Obniżenie temperatur nawet o 10 stopni mogłoby sprawić, że życie w Polsce stałoby się niemożliwe w obecnym kształcie.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.
http://pogoda.wp.pl/kat,1034985,title,A ... &_ticrsn=3

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 2 października 2013, o 13:20 
 


Góra 
  
 
 Tytuł: Nietypowa POGODA dla roslin i zwierząt -
 Post Napisane: 12 listopada 2013, o 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Nietypowe zachowanie roślin obserwują mieszkańcy Dniepropietrowska
Obrazek
Z powodu anomalnej jesieni w Dniepropietrowsku na Ukrainie zakwitły bzy.

Rośliny przebudziły się z powodu nadmiaru gorąca i słońca o tej porze roku, podaje Segodna.„W Pradze jest 15 stopni Celsjusza, w Krasnodarze 21, a w Dniepropietrowsku podobnie – rozpoczął się sezon kwitnienia” – powiedział przedstawiciel ruchu ekologicznego EkoDnepr.
"W ciągu ostatnich pięciu lat w Dniepropietrowsku regularnie obserwuje się rośliny, kwitnące dwa razy w roku.
Wynika to ze zmieniających się warunków klimatycznych.
Rosną u nas rośliny - goście, które sprowadzone są w nasze strony z różnych zakątków świata.
Wśród nich można wymienić kasztanowce, które są bardzo czułe na zmiany temperatury i wilgotności."


Jeśli przeżywamy silny wzrost lub spadek temperatury te rośliny reagują szczególnie.
W tym roku rośliny odpowiedziały na wysokie temperatury, odnotowywane jesienią.
Ciepło pobudza je do życia.
Wymuszony spoczynek przeżywały w sierpniu, kiedy nadmierne opady i niewysokie temperatury spowodowały u nich stan wegetacji.
Rośliny, które kwitną teraz, prawdopodobnie nie przetrwają zimy” - powiedział dr Anatolij Kabar. Późne kwitnienia roślin w Dniepropietrowsku stało się powszechne.


Źródło:
http://www.segodnya.ua/regions/dnepr/iz ... puskaets...

.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niety ... pietrowska

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nietypowe zachowanie roslin - a pogoda
 Post Napisane: 12 listopada 2013, o 18:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Z końcem października w Kijowie ponownie zakwitły wiśnie
tallinn, pt., 2013-11-01 07:08
Obrazek
Wiosenne kwiaty pojawiły się obok jesiennych liści. Wydarzyło się to w Kijowie w pobliżu Biblioteki Narodowej Ukrainy i stacji metra Demevskaja, donoszą Vesti Reporter.Późne kwitnienie to efekt ciepłej pogody dezorientującej drzewa. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne dla zdrowia roślin.

„Okazuje się, że nie trzeba czekać na wiosnę, aby podziwiać wiśniowe kwiaty. W Kijowie można to zrobić jesienią. Liście wydają się bardziej żółte na tle kwiatów wiśni. Wygląda to bardzo surrealistyczne. I nawet jeśli ta anomalia jest wynikiem złego otoczenia lub choroby drzewa, to miło otrzymać taki dar od natury” - mówi autor powyższego zdjęcia Oleg.

Specjalista z ogrodu botanicznego, jest przekonany, że to anomalia, choć przypadki ponownego kwitnienia w jednym sezonie zdarzały się w przeszłości.

„Jest to z pewnością anomalia. W starej literaturze opisano przypadki ponownego kwitnienia, ale widzę często powtarzalność tych zjawisk w ciągu ostatnich 20 lat. Nie można powiedzieć, że jest to tylko wpływ globalnego ocieplenia, albo zmiany klimatu. Wystarczy przypomnieć sobie marcowy śnieg i zimno we wrześniu” – powiedział pracownik ogrodu botanicznego.

Rośliny są genetycznie zaprogramowane do pobudzenia w wysokiej i stabilnej temperaturze. Ostatnio ponownie obserwowano rozkwit kasztanowców, jabłoni i magnolii. Do końca października na Ukrainie, podobnie jak w Polsce, utrzymuje się nienormalnie ciepła pogoda. Krótkotrwałe mrozy oczekiwane są tylko w północno - wschodniej części kraju.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/konce ... tly-wisnie

kasztanowiec, Aesculus L., каштан, Fuchs, chestnut


.

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nietypowa POGODA dla roslin i zwierząt -
 Post Napisane: 21 grudnia 2013, o 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Zima w tropikach – zwierzęta zamarzają żywcem

Frozen Donkeys Because of Cold Weather
http://www.youtube.com/watch?v=4fsBfO2y3-M

Chłód przyszedł do Tajlandii, Wietnamu, Turcji, na Bliski Wschód. Opanował Azję, a nawet Amerykę Południową, pisze No Tricks Zone. Dotknął miejsc, które słyną z gorącego klimatu.

W Tajlandii setki tysięcy mieszkańców północnych i północno - wschodniej części kraju, cierpi z powodu ataku zimy, a w wielu regionach można mówić o poważnej katastrofie. 100 tys. osób zmaga się z zimnem. Ludzie nie posiadają ciepłej odzieży. Nie można też jej w tej chwili kupić w lokalnych sklepach. Tajlandzki Instytut Meteorologiczny prognozuje dalszy spadek temperatury o 4 - 7 ° C.Śnieg spadł także w Wietnamie! Mieszkańcy Północnego Wietnamu nigdy wcześniej nie widzieli białego puchu. Nie tylko w Azji Południowo - Wschodniej jest obecnie źle z powodu niezwykle silnych mrozów. Zimno opanowało obszary Azji Środkowej, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Te regiony świata słyną raczej z ciepłych temperatur.Sytuacja będzie komplikować się przez kolejne siedem dni. Mróz w Turcji utrzymuje się od kilku tygodni. Według Rocketnews24.com „zwierzęta dosłownie zamarzają tam, gdzie stoją.” Z kolei w Egipcie w minionym tygodniu spadł pierwszy śniegu od ponad 112 lat. W Izraelu mieszkańcy Jerozolimy przeżyli najgorszą zamieć śnieżną od przeszło 70 lat. W Syrii uchodźcy w obozach robią wszystko, aby utrzymać ciepło. Dowódca syryjskich rebeliantów zamarzł na śmierć, podaje ABC News.
http://zmianynaziemi.pl/wideo/zima-w-tr ... aja-zywcem

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: bozon Higgsa boża Cząstka
 Post Napisane: 9 stycznia 2014, o 19:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
...........

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nietypowa POGODA dla roslin i zwierząt -
 Post Napisane: 19 sierpnia 2015, o 19:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
NASA ostrzega przed "Godzillą". Czekają nas zimowe anomalie
Obrazek

Do niedawna o nadchodzącej anomalii "El Nino" naukowcy wypowiadali się z rezerwą, ponieważ nie było do końca pewne, czy rzeczywiście wystąpi.
Aktualnie jest to już oczywiste, a uczeni z NASA są przerażeni skalą nadchodzącego zjawiska.
Najnowsze obserwacje sugerują bowiem, że o tym, co wydarzy się w światowej pogodzie w najbliższym czasie, możemy długo nie zapomnieć.

"El Nino" ma bowiem potencjał, by okazać się najsilniejszym w historii.
Przewidywania dotyczące anomalii, której szczyt nastąpi na przełomie 2015 i 2016 roku, brzmią coraz bardziej złowieszczo.
http://wiadomosci.wp.pl/gid,17777595,ka ... &_ticrsn=3

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nietypowa POGODA dla roslin i zwierząt -
 Post Napisane: 12 listopada 2015, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
W Belgii WIOSNA !!!!!! <lol>

Belgowie obserwują w swoim kraju niezwykłe anomalie pogodowe. Bardzo łagodna jesień przemieniła się tam… w wiosnę.

http://pogoda.interia.pl/wiadomosci/new ... Id,1919421

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nietypowa POGODA dla roslin i zwierząt -
 Post Napisane: 23 czerwca 2018, o 15:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lipca 2012, o 17:54
Posty: 13853
Obrazek

Zima na początku lata. W Tatrach sypnęło śniegiem

Od kilku dni zapowiadano opady śniegu w górach.
Prognoza pogody się sprawdziła, a Dolina Pięciu Stawów Polskich została pokryta białym puchem. Mimo że jest połowa czerwca, Tatry wyglądają jak w środku zimy
https://v.wpimg.pl/NjI2MTg3JwNmfWJiUwc2 ... 8sXGM-F1Q=

.....
czy górskie zwiarzatka ciesza sie z takiej niespodzianki ?

_________________
Isaj40/9
Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny Syjonie!
Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny Jeruzalem!
Podnieś głos, nie bój się!
Powiedz miastom judy: Oto wasz Bóg!


.


Góra 
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
 Post Napisane: 23 czerwca 2018, o 15:12 
 


Góra 
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strona główna forum » ZNANY i NIEZNANY Świat PRZYRODY » Znaki na NIEBIE-Ziemi-WODZIE


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 

 
Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Tłumaczenie phpBB3.PL